Sign in to follow this  
stefan jagodina

Belgijski ovcar-grenendal

Recommended Posts

Stenad belgijskog ovcara na prodaju!!!Otac Dark Lord of Sunny Day's,majka Red Passion of Sunny Day's.Zainteresovani mogu dobiti sve informacija na telefon 063/808-56-33.Dva muska i dva zenska steneta odlicnog porekla

Pozivamo sve vlasnike, odgajivace i ljubitelje pasa da svojim potpisom doprinesu da se ne izglasa novi Zakon o dobrobiti zivotinja, koji nekim svojim clanovima direktno ugrozava ustavna prava gradjana Republike Srbije i ugrozava kinologiju u Srbiji.

Peticija:

http://www.petitiononline.com/g322g80/petition.html

Vise o svemu ovome pisali smo na temi:

viewtopic.php?f=1&t=9393

Tekst peticije:

To: Vladi Republike Srbije

- Predsedniku Republike Srbije, gosp. Borisu Tadiću

- Vladi Republike Srbije, gosp. Mirku Cvetkoviću

- Ministarstvu Poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, ministru Saši Draginu

- Direktoru Uprave za veterinu, gosp. Zoranu Mićoviću

Mi dole potpisani građani Republike Srbije se zalažemo za ukidanje dole navedenih tačaka, a koji se nalaze u predlogu nacrta dobrobiti životinja.

Mi se zalažemo za poštovanje prava svih građana kojima je Ustavom Republike Srbije zagarantovano pravo na izbor i opredeljenje, te stoga iznosimo naš stav koji glasi:

Ukoliko se donese nacrt o dobrobiti životinja sa dole pomenutim članovima koji su predloženi biće štetan i kršiće naša ustavna prava.

Molimo sve državne institucije da uvaže naše zahteve za ukidanje i izmene sledećih članova zakona nacrta o dobrobiti životinja:

- Član zakona koji dozvoljava lišavanje života (eutanaziju) zdravih jedinki.

- Član zakona koji ograničava odgajivače na brojnost jedinki. ( kućni ljubimci )

- Član zakona koji ograničava vremensko uslovljavanje izvođenje životinje (šetnja).

- Član zakona koji komercijalizuje odgajivačnice i držaoce životinja.(kućni ljubimci)

- Član zakona koji zabranjuje korektivno ulepšavanje.(kućni ljubimci)

S postovanjem,

dole potpisani

Neophodno je da se peticija potpise u sto vecem broju sto pre,

jer ce se nacrt zakona naci u Skupstini vec u cetvrtak, 20.11.'08.

O svemu obavesten je Kinoloski savez Srbije, i zatrazicemo njihovu pomoc i podrsku vec u ponedeljak.

Jos jednom, link za potpisivanje peticije nalazi se na stranici

http://www.petitiononline.com/g322g80/petition.html

Ocekujemo kako Vas potpis, tako i da peticiju posaljete na sto vise adresa gradjana kojih se ova problematika tice i direktno moze uticati na njih.

Ima lepih tervirena, ali u kombinaciji sa grenendalima potomci dobijaji sjajniju i duzu dlaku. U zavisnosti od genetike moze da se dobiju samo crni , a moze i mesano ili samo zuti. Pogledaj na sajtu odg Chemin de sorchieres http://www.freeweb.hu/sorcieres/. Oni dosta kombinacija rade izmedju Ter i Gren. Ima u galeriji slika od odraslih pasa Tervirena sa tom duzomi sjajnijom dlakom.

Moj pas Ravel ce uskoro upariti kuju iz Hrvatske koja je Terv, pa ce mo videti......

Kako tvoji Terv? Mi smo se videli ako se ne varam na CACIB-u Jagodina.

Ima lepih tervirena, ali u kombinaciji sa grenendalima potomci dobijaji sjajniju i duzu dlaku. U zavisnosti od genetike moze da se dobiju samo crni , a moze i mesano ili samo zuti. Pogledaj na sajtu odg Chemin de sorchieres http://www.freeweb.hu/sorcieres/. Oni dosta kombinacija rade izmedju Ter i Gren. Ima u galeriji slika od odraslih pasa Tervirena sa tom duzomi sjajnijom dlakom.

Moj pas Ravel ce uskoro upariti kuju iz Hrvatske koja je Terv, pa ce mo videti......

Kako tvoji Terv? Mi smo se videli ako se ne varam na CACIB-u Jagodina.

Videsmo se i u Pn, probacemo kombinaciju negde u avgustu pa cemo videti :lol:

Stefane pocasti nas i ti nekom fotografijom,nema te u zadnje vreme? Da li se spremate za predstojecu sezonu,ili ste kao i uvek spremni? :lol:

Svaka cast odushevio sam se sajtom,bash je kvalitetno odradjen.

A tek prinove,sad bash imash puno posla oko malaca,srecno.

Doci cu i uzivo da ih vidim!

Sto se tice izlozbi Grenendali su veoma ratki ali mislim da ce se to ubrzo promeniti.

zdravo

jel si ti bio danas u kg-u na izlozbi i prodavao stence?bas su mi se svideli

Pozdrav svima!

Ja sam do sada samo iscitavala razlicite teme na ovom forumu. Uglavnom sam nalazila odgovore na sve sto me zanimalo, pa se nisam ni ukljucivala u teme.

E sada mi se cini da bih svojim iskustvom mogla da pomognem nekome bar malcice, pa eto...

Ja imam zenku grenendala i ona zivi u stanu. Sto se nas tice ona je u stanu ivise nego divna. Niko mi nece verovati, ali ona se, otkako je dosla sa nepuna tri meseca, nikada, ali bas nikada nije ukakila u kuci, ok, piskenja je naravno bilo. Nikada nista nije unistila. Bez greske od pocetka razlikuje "ljudske stvari" od njenih, znaci nikada nije ni dotakla cipelu ili nesto slicno. Jedina slabost su carape...njih vooooli, ali samo kada su ostavljene na podu, nikako da uzme sama sa kreveta ili sl.

Mogla bih jos mnogo pisati o njenom lepom ponasanju u stanu, ali mislim da je nesto drugo mnogo bitnije! Ovi psi su puni energije!!!!!!!! Ako zelis grenendala u stanu, spremi se na duge setnje, po svim vremenskim uslovima i neuslovima. Znaci nema ono, napolju veje, pa ajd 15 min napolje. U pocetku je to bilo 5 pa 4, sada su 3 setnje, ali duge, sa pustanjem i istrcavanjem. Takodje, spremi se na to da taj pas voli da radi! Znaci, napolju igra i ucenje po necega novog, ponavljanje naucenog itd. Moras mu se posvetiti! Takodje, nama je jedini problem u svemu bilo to sto smo sve izvodili na neogradjenoj livadi, i tu zna da bude malo...vidi psa pa odjuri isl., to kazem zato sto je zbog toga dvoriste bolje, ali ima nacina i to da se resi (pise u temama o dresuri).

E sada, nas dve smo jos pocetnici, ali ako mozemo jos nesto da pomognemo, slobodno se obrati!

Inace, komsija ima muzjaka od 2 god, takodje u stanu, i on nije imao nikakve probleme...

hvala puno na odgovoru!

ja za sad pokusavam da izaberem rasu koju bih uzela, a u ove sam se zaljubila kad sam videla jednog coveka kako seta svog grenendala pored SIV-a...nikad nisam videla psa koji tako dostojanstveno i lepo izgleda, jos sto volim te crne pse... :shock:

do sada (sto mu dodje pola mog zivota) sam u stanu imala samo skotskog ovcara, a i oni su zahtevni na svoj nacin, tako da me ne brinu obaveze oko psa, ali me brine da li bi moja baba mogla ponekad da izvede psa te velicine i sa toliko energije u setnju?

i jos me interesuje da li su to psi koji ujedno mogu da budu i cuvari (ne mislim da su agresivni, nego cisto da mogu da zastite vlasnika), ili se kao i od kolija od njih moze ocekkivati samo da zalaju?