Petite

Ukidanje 'Intermedia' razreda na specijalkama

Recommended Posts

Znaci prica se svodi na to da je intermedija pokrivala onaj period od 18 - 24 tj. razgranicavala one od tri godine i one do 24 meseca ... pa dobro moze i to da se resi ... neka se uvede taj razred 18-24 a razred od 15 pa na dalje ukine ... mozda i ima logike u tome sto ukidaju intermediju jer i u ovoj klasifikaciji na jednoj izlobi postoji ogromna mogucnost da dva psa istog uzrasta dobiju titulu sampiona samo zato sto nisu prijavljeni u istom razredu ... sa intermedijojm postoji sansa da se broj sampiona na istoj izlozbi poveca na tri iako su sva tri psa priblizno istog uzrasta ...

U svakom slucaju zahvaljujem na odgovorima i volji da mi pojasnite (thumbup)

Ne moze da se ukine taj od 15 zato sto je to bas glavni razred. Ovde ga zovu otvoreni. Kuda bi sa recimo sestogodisnjim psima bez sampionskih titula? 

Upravo tako Zorice sve ste lepo objasnili.Ukinite intermedija razred na cac izlozbama a ne na specijalkama kojih je drsticno manje od cac izlozbi.I svakako da je sampionat Srbije u samom dnu po rejtingu na ostale zemlje jer vec sam napisao od subote do subote zavrsite sve.Sve u svemu nadam se da ce neko iz KSS bar na trenutak razmisliti o ovome,jer posle svega ja i dalje mislim da je to samo put nizbrdo za nasu kinologiju i da ljudi koji vole i drze kvalitetne pse nece ni ici na ovakvr manifestacije jer sve polako gubi smisao...

Ma ne treba brisati razred, ved podici kriterijum ocenjivanja. Ako bi odlicnu ocenu dobio samo pas koji je zasluzuje a ne i oni koji jedva lice na rasu ili cak i ne lice, bilo bi mnogo bolje! Tada bi srpski sampionat bio cenjen. Ovako, dolaze oni (stranci), jbg. pise se... ali se sprdaju sa nama i to s pravom...

Tuncay ... nisam mozda lepo objasnio ... mislio sa da se oformi razred od 18 - 24 ( umesto onog od 15 pa na dalje ) i razred zrelih da bude od 24 pa na dalje ... ne vidim razlog zasto bi se odvajao razred nekih pasa koji su na CAC ili CACIB izlozbama dobili sampionsku povelju od nekih koji su mozda bolji ( npr. na specijalkama pobedjivali ) ali nisu isli po CAC i CACIB izlozbama ...

Zorice ... Kako kod nas to sprovesti kada je sve vrzino kolo ? ako sam dobro obavesten odredjen je minimum prijavljenih pasa na CACIB, tako da ona ko ne bude imao dovoljan broj prijavljenih pasa sledece godine gubi pravo na organizovanje iste i ko je onda lud da pozove nekog sudiju koji ne dodeljuje titule sakom i kapom ... tu dolazimo do sledecg problema ... ko ce da prijavi svog psa na neku CACIB izlozbu ( kojih je npr. sada manje ) ako zna da na istu dolazi i sudijin kolega ( drugi sudija ) ili neko kome on redovno na izlozbama dodeljuje titulu bez obzira kojeg ovaj psa izvidi ? ... tada dolazimo do treceg upletenog ... treci je KSS ... za svaku izdatu povelju manje savez gubi, za svakog prijavljenog psa savez gubi ... to je ogromna kolicina novca koju bi savez gubio godisnje ... kako izaci iz tog vrzinog kola ili ga prekinuti ?

Tuncay ... nisam mozda lepo objasnio ... mislio sa da se oformi razred od 18 - 24 ( umesto onog od 15 pa na dalje ) i razred zrelih da bude od 24 pa na dalje ... ne vidim razlog zasto bi se odvajao razred nekih pasa koji su na CAC ili CACIB izlozbama dobili sampionsku povelju od nekih koji su mozda bolji ( npr. na specijalkama pobedjivali ) ali nisu isli po CAC i CACIB izlozbama ...

FCI propisuje razrede na izlozbama pod patronatom FCI.

Zorice ... Kako kod nas to sprovesti kada je sve vrzino kolo ? ako sam dobro obavesten odredjen je minimum prijavljenih pasa na CACIB, tako da ona ko ne bude imao dovoljan broj prijavljenih pasa sledece godine gubi pravo na organizovanje iste i ko je onda lud da pozove nekog sudiju koji ne dodeljuje titule sakom i kapom ... tu dolazimo do sledecg problema ... ko ce da prijavi svog psa na neku CACIB izlozbu ( kojih je npr. sada manje ) ako zna da na istu dolazi i sudijin kolega ( drugi sudija ) ili neko kome on redovno na izlozbama dodeljuje titulu bez obzira kojeg ovaj psa izvidi ? ... tada dolazimo do treceg upletenog ... treci je KSS ... za svaku izdatu povelju manje savez gubi, za svakog prijavljenog psa savez gubi ... to je ogromna kolicina novca koju bi savez gubio godisnje ... kako izaci iz tog vrzinog kola ili ga prekinuti ?

Prosto. Isto to imaju i svi drugi, nismo mi izmizlili toplu vodu.... pozvati strane sudije na CACIB izlozbe, nasi neka se tale na cacevima (ionako to rade). Kada vorganizator CACIBa ima bolje sudije, imace i vise izlagaca. Kad kazem " bolje sudije"  to znaci ili poznate specijaliste za rasu (sto kod nas onda izazove suprotni efekat - niko nece svoje sklopocije da vodi kod njih) ili strane sudije koje ne poznaju nase prilike i odgajivace ili neke nase sudije koje su poznate po tome da se ne dogovaraju (a ima ih). Pogledajte izlozbe nasih komsija, eto recepta.

Edited by Zorica-MaliZmaj

Zorice, nije valjda da ste vi sada neke pse nazvali ''šklopocijama''? :shock:  :mrgreen:

Šalu na stranu, slazem se sa vama da ce odgajivaci i vlasnici pojedinih rasa biti osteceni na ovaj način. Pogotovu ako su u pitanju rase gde smo u samom vrhu svetske kinologjije i gde su specijalke jedna od retkih prilika u našoj državi da se okupi veci broj pasa i dovede sudija koji je cenjeni poznavalac rase. Taj jedan cac svima znaci više od 50 caceva na nacionalnim izlozbama. Ali nije ni bilo za ocekivati da ce savez uraditi nesto planski i sistemski sa jasnim ciljevima.   

A kad je ono uveden ovaj 'intermedia razred' ? Oko 1999-2000  ili ranije ?

Posto sam osnivac KD Surcin koje funkcionise od 1999 reci cu da smo Intermedija razred  ubacili kao u pocetku "opciju" od 2003, do tad ga nije bilo na vecini  CAC manifestacija.

E sad po  meni licno je glupo izbacivati intermedija razred sa specijalki jer sam siguran da na specijalke izlaze uglovnom psi boljeg odnosno viseg kvaliteta nego li na CAC izlozbama

Guest
This topic is now closed to further replies.