Stevan Popov

Izlozba - Baby Kategorija

Recommended Posts

Pozdrav,

Zelim da svoje stene (3,5 meseca) izvedem na prvu izlozbu u narednih 10ak dana. Redovno vezbamo 'stav', pregled zuba i trcanje, naravno koliko god je to moguce sa ovako malim psom. Cilj izlaska je upoznavanje mene i psa sa izlozbama, a kako nemam iskustva imam nedoumicu. Znaci, opet cu navesti da je cilj upoznavanje sa izlozbom, kao i sto znam da su ocene opisne, ali su mom psu poceli da ispadaju zubici. Da li mozda neumesno i neodgovorno odvesti stene kojem su poceli da ispadaju zubi na izlozbu i ako je to Baby kategorija - pa je to prirodno?

Hvala

Pozdrav,

Zelim da svoje stene (3,5 meseca) izvedem na prvu izlozbu u narednih 10ak dana. Redovno vezbamo 'stav', pregled zuba i trcanje, naravno koliko god je to moguce sa ovako malim psom. Cilj izlaska je upoznavanje mene i psa sa izlozbama, a kako nemam iskustva imam nedoumicu. Znaci, opet cu navesti da je cilj upoznavanje sa izlozbom, kao i sto znam da su ocene opisne, ali su mom psu poceli da ispadaju zubici. Da li mozda neumesno i neodgovorno odvesti stene kojem su poceli da ispadaju zubi na izlozbu i ako je to Baby kategorija - pa je to prirodno?

Hvala

Nije neumesno, i sasvim je OK.Štenci se od malena navikavaju na izložbe.I jeste vreme za menjanje zubića, to sudije naravno ne zameraju bebama.Sa srećom mali krezubi  (heart)  (heart)

Hvala Danka :)

Jos jedno pitanje. On jos nije cipovan, veterinar kaze da je najbolje da se to uradi u 6om mesecu. Da li cu ipak morati da 'prisilim' vet-a da mu da vakcinu protiv besnila i da ga cipuje ranije? Ili to pravilo vazi samo za oficijelne kategorije?

Hvala

Da ima ugradjen mikrocip. Cipovanje vrsi veterinar, cip uglavnom ide pod kozu vrata, sa lijeve strane. Sam proces cipovanja izgleda slicno kao vakcinacija, s tim da se koristi poseban aplikator, i igla je malo deblja. Nakon cipovanja, veterinar ocitava broj cipa i unosi ga u bazu podataka, i naravno pod taj broj u bazu unosi Vase i podatke Vaseg psa. Veoma korisna stvarcica, ukoliko se pas izgubi, dovoljno je da ga onaj ko ga nadje odvede veterinaru, i tu dobije sve Vase podatke, i na taj nacin Vi dobijate nazad svog psa. Kod nas (Banja Luka) cipovanje kosta 25KM (oko 13e), i zakonom je obavezno. 

Evo kako izgleda mikrocip

pet-microchip-7.jpg

Edited by Ghandi_bl

Ja ne znam, ali meni je malo suludo da se kuja i njeno potomstvo prijavjuju kao par. Par znaci da su to dvije edinke koje bi odgajivac zbog svoje kvalitete i mane upario da bi koregirao ili dobio ono sto zeli. Majka i sin je incest u prva generacija, sto po meni je apsurdno jer tu se dobijaju problemi u daljim generacijama.

Mogu se prijaviti majka i sin. Kada prijavljujete par, bitno je samo da oba psa pripadaju jednom vlasniku, da su na dan izlozbe pozitivno ocijenjeni i da su, normalno, razlicitog pola. Nebitno je da li su ti psi u srodstvu ili ne.

Takodje je pozeljno da ta dva psa budu sto slicnija jedno drugom. U nekim rasama, tipa australijski ovcar, labrador i sl. (gdje imate po standardu priznato vise boja) pozeljno je da se prijave dva psa iste boje ali nije pravilo.

Guest
This topic is now closed to further replies.