Recommended Posts

ljudi, svaka vam cast svima sto pomazete, sto informacijama, sto hranom, sto smestajem. obicni ljudi su heroji danas. eto, toliko od mene, citam sve, radim sta mogu. pozdrav svima

Vezano za to Tosaken, ta ista udruzenja organizuju i skupove za doniranje hrane. Jedno takvo je bilo odrzano danas, na dve lokacije u Beogradu o cemu je bilo reci na ovoj temi. Sa druge strane - doniranje novca je jedina opcija za nekog ko ne zivi u gradu u kom se skuplja hrana ili za nekog ko salje novac iz inostranstva.

Ja sam dao sta sam mogao materijalno i fizicki sam pomagao koliko sam mogao.Nisam stigao da doniram i hranu za pse a i to cu rado uciniti.Na zalost ne mogu da udomim ni jednog psa jer imam ogranicen kapacitet dvorista i psa koj ne trpi druge pse.

Zeleo sam  da spasem neciji ljudski zivot cak i po cenu svog ali su mi na ugrozenom podruciju objasnili da ne smeju da me puste da to radim iz razno raznih razloga iako ja bih stvarno mogao i to da uradim jer imam iskustva i u mnogo tezim situacijama od ove i mnogo sam kompetentniji u teskim situacijama i od vecine spasilaca iz zvanicnih sluzbi koje vrse spasavanje ljudi.

Eto jos sta mogu da ucinim to je da rizikujem svoj zivot a necu ga rizikovati jer sam prosao za zivota mnogo toga i da spasem nekog psa ili neku drugu zivotinju.Jos toliko mogu i ako neko zna gde da spasimo makar jedno stene neka me slobodno zove.

Doniranje novca je prava stvar ali samo ako si siguran u postenje onoga ko tim novcem raspolaze.

Samo cu jos da iskoristim priliku da apelujem na sve organizacije za zastitu zivotinja i na sve azile za pse:

Danas je vreme da se pokazete koliko ste pravi ljubitelji zivotinja a koliko ste nesto drugo.Ako se u ovoj situaciji ne pokazete kako treba nemojte vise da se pojavljujete u opste u javnosti kao lazni dobrotvori i da nam prodajete m... za b....Iskoristite sve svoje resurse danas jer je danas vise ugrozenih zivotinja nego ikada.

Ljudi, Snezana Savic je na FBu postavila oglas u kome Sanja Relic trazi dobrovoljce da krenu sa njom u Obrenovac po pse HITNO!

Tekst oglasa:

Poštovani
Beograđani i ljudi dobre volje.. Sanja Relic trazi dobrovoljca da sa
njom ide u Obrenovac...tamo se nalazi covek sa 40 pasa bez hrane i vode!
Vodice ih lovocuvar Zoran Lalovic. On ima prikolicu i zna prohodne
puteve!

062 1623847!

Jel ima nekog ko moze da pomogne?

Mozete i sami naci ovaj oglas na fejsu, serovan je dosta puta.

Prenosim post objavljen na ovom forumu:

Sutra 19.05. od 12 do
14h ispred klinike za male životinje na fakultetu veterinarske medicine u
Beogradu ponavljamo akciju prikupljanja pomoci za spašene zivotinje. Potrebne
su korpe za pse I mačke, igračkice, povodci, ogrlicei sredstva protiv buva,
pesak za mačke(mala količina)… NISU POTREBNI TRANSPORTERI. Ko god je u
mogucnosti da malo pomogne dobro došao je i ako je moguce širite informacije
dalje! Unapred zahvalni student veterinarske medicine!

NE ZABORAVITE NA ŽIVOTINJE JER ONE NIKAD NE BI ZABORAVILE NA VAS! J

http://balkankinology.net/forums/topic/12470-skupljenje-potrebstina-za-zivotinje-beograd/

Ljudi, prijatelj upravo krece iz Krupnja, kaze da su prvo jedva stigli, jer je put katastrofalan i pun odrona, tamo je strava i uzas, nema nicega, narod u totalnoj panici, dezorganizaciji i histeriji. Situacija strasna. Ako neko moze da pomogne ili da posalje pomoc direktno u Krupanj, neka to ucini.

Mozda ce nekome biti od koristi, ovo su zvbanicna upustva  instituta za javno zdravlje Batut, koje smo dobili...ako ne treba ovde da stoji molim moderatore da postave gde misle da je prikladno...

2efp3zq.jpg
2gwdj0o.jpg
33ym339.jpg
mcptnr.jpg
2rc97ki.jpg
9anu5t.jpg

Ja sam vec pomogao i pomoci cu I molim te nemoj da mi pricas kako je teska situacija da ljudi imaju male plate a kad dodje izlozba svi hrle...DAJTE DA SE ORGANIZUJEMO IMA NAS DOSTA NA BK..POZZ

Dosta ljudi cita samo pasminske teme i cak i kad bi se otvorila nova tema za donacije sigurno ne bi videli. Znaci napisati post na svaku pasminsku temu.

Treba staviti broj racuna gde se uplacuje. Mozda najbolje napraviti sliku da moze da se deli po fb.

I trece i ono najbitnije. Nisi ugrozene zivotinje samo u Srbiji, vec i u BiH i u Hrvatskoj. Ovde ima mnogo korisnika iz Hr i BiH, treba imati i to u vidu. Mislim da bi bilo najbolje napraviti ili 3 slike ili 1 ali da se napisu brojevi racuna za sve tri drzave.

Slike iz dva prihvatilista u BGu koja dozvoljavaju boravak vlasnika sa svojim psima, a to su DIF u Kosutnjaku i Hala 11 na Sajmu

10373688_10152137449551943_4268170920469

10288730_10152137449536943_4471461388750

10269642_10152137450211943_8239079088368

10169174_10152137450226943_5904927708243

Royal Canin im je vec donirao hranu, ali svaka ponoc je dobrodosla!!!

Preuzeto sa  https://sr-rs.facebook.com/milanasheroj

Zahvaljujuci clanu @Orijani, dobijena informacija da se sutra od 15h do 18h ispred Pet Centra skupljaju potrepstine za pse iz Drazevca kod Obrenovca. Potrebna hrana, ali i sve polovne stvari tipa cinije, povoci, cebici, lekovi i slicno.

Videh ovo:

BEOGRAD, 19. maja 2014 - Organizacija Smart kolektiv saopsstila je vecceras da che se u utorak i sredu prikupljati pomoch za spasene pse iz mesta pogodjenih poplavama, a koji se trenutno nalaze u prihvatilisstima.

Kako se saopssteno, pomoch che se prikupljati od 10.00 do 20.00 u prostorijama organizacija Smart Kolektiv i Liceulice, u ulici Svetozara Markovicha 42a u Beogradu.

"Najpotrebnija su sredstva za ccisschenje od unutrassnjih parazita, ampule, ogrlice protiv krpelja i buva, a pored toga potrebne su i ccinije i povoci. Mole se gradjani da ne donose hranu, jer je ima dovoljno", navodi se u saopsstenju.

Da se vratimo AKCIJI i da SUMIRAMO dogadjaje zakazane za sutrasnji dan na teritoriji Beograda. Ponovicu ovde ono sto sam ja vec rekla i sto je Tuncay rekla:

Pronadjene_kuce_i_mace_posle_poplave_Fac

Pronadjene_kuce_i_mace_posle_poplave_Fac

Preuzeto sa  https://www.facebook.com/pages/Pronadjene-kuce-i-mace-posle-poplave/1424603154471606

Dakle, ovim akcijama su sutra pokriveni i Novi Beograd i stari deo grada, svako moze da skokne. AKCENAT nije ni na hrani, ni na parama ukoliko ih nemate, donesite nesto polovno od vaseg psa, i bice dovoljno! Toliko moze svako!

Dosta ljudi cita samo pasminske teme i cak i kad bi se otvorila nova tema za donacije sigurno ne bi videli. Znaci napisati post na svaku pasminsku temu.

Treba staviti broj racuna gde se uplacuje. Mozda najbolje napraviti sliku da moze da se deli po fb.

I trece i ono najbitnije. Nisi ugrozene zivotinje samo u Srbiji, vec i u BiH i u Hrvatskoj. Ovde ima mnogo korisnika iz Hr i BiH, treba imati i to u vidu. Mislim da bi bilo najbolje napraviti ili 3 slike ili 1 ali da se napisu brojevi racuna za sve tri drzave.

JA SAM SAMO IMAO VOLJE.Naravno da se podrazumeva Srbija BiH Hrvatska svi smo ugrozeni.Postoje ljudi koji su spreceni da dodju na odredjeno mesto a iskreno mislio sam koliko nas ima clanova na ovom Forumu mogli smo mnogo.Mogao je neko od clanova da se organizuje da skuplja novac i hranu .

UPRAVO SA OVOG FORUMA NASI CLANOVI I NJIHOVI PSI SU UGROZENI...

OSTAJE NAM DA SE INDIVIDUALNO ORGANIZUJEMO POSTO SLABA VAJDA KOLIKO SE VIDI DA BI SE MI MOGLI ORGANIZOVATI

Upravo je bio apel na TVu: Beogradska Arena je primila ljude, imaju svega, ali im nedostaje sledece: korita i lavori, kolica za decu, kuvala za kafu/supu, rešoi i ketleri. Ko moze da pomogne, potrebne stvari treba da odnese direktno u Arenu.

Sutra jos, 

na Fakultetu veterinarske Medicine, od 11-19 h skupljaju se donacije za prezivjele pse.

Molim vas da donirate koliko ko moze, jer vase malo, nekome znaci mnogo.

Hvala mnogo svima.

Ja sam dao dans dzak psece hrane kao donaciju ispred Pet marketa na Novom Beogradu.Nije mnogo ali neke kuce ce da nahrani.

Moram da pohvalim mlade ljude koji sakupljaju pomoc.Srce mi se istopilo kada je na kasi bila mlada devojka ispred mene koja je takodje kupila dzak hrane da donira za ugrozene pse.Odusevljavaju me mladi ljudi koji tako razmisljaju.Mladost nam je bolja od nas starijih i to je nesto sto u svakom slucaju moze da nas raduje.

Vidim mnogo mladih i to vise nego nas starijih koji su spremni da pomognu i ljudima i zivotinjama u teskoj situaciji.A to je mnogo vazno za buducnost.Mi cemo da pocrkamo a na njima ce da ostane sudbina ove zemlje i nacije.Mladost nam se pokazala u naj boljem svetlu ovde u teskoj situaciji i puno mi je srce kad to vidim...

JA SAM SAMO IMAO VOLJE.Naravno da se podrazumeva Srbija BiH Hrvatska svi smo ugrozeni.Postoje ljudi koji su spreceni da dodju na odredjeno mesto a iskreno mislio sam koliko nas ima clanova na ovom Forumu mogli smo mnogo.Mogao je neko od clanova da se organizuje da skuplja novac i hranu .

UPRAVO SA OVOG FORUMA NASI CLANOVI I NJIHOVI PSI SU UGROZENI...

OSTAJE NAM DA SE INDIVIDUALNO ORGANIZUJEMO POSTO SLABA VAJDA KOLIKO SE VIDI DA BI SE MI MOGLI ORGANIZOVATI

Uopsteno mi nije jasno cemu velika slova. Niti napadam niti bilo sta komentarisem u negativnom smislu vec dajem ideje da se to brze i bolje odradi. Ima dosta ljudi koji bi sigurno dali novac ali prosto ne posecuju redovno forum. To je cela poenta.