Recommended Posts

SMEŠTAJ ZA LJUBIMCE I OSTALE ZIVOTINJE OVCE,KRAVE,MALE ZIVOTINJE DOK SE NE SNADJU VLASNICI dr Katarina Plazic 064 190 1330

Sto se tice zivotinja, prvenstveno pasa, ko ide u spasavanje,prvo neka se obrati spuzbenim licima, da obavjesti da ide u akciju spasavanje. Nemojte raditi na svoju ruku, neka se zna gdje idete i razlog zbog kojeg ste u ugorzenom podrucju.
Nebitno da li idete po svoje ili tudje pse, imajte na umu da su zivotinje isprepadane, gladne i da je mogucnost ujeda i drugih povreda, velika.
ONO STO JE POZELJNO IMATI JE 
-HRANU, da namamite zivotinje i nahranite ih, odmah ce biti mirnije
-SEDALIN PASTU DA STAVITE U HRANU, ako zatreba
-POVODCI , KORPE, KAVEZI, DOG GRABERI, MREZE ....
Nije iskljuceno da vas mozda vas pas nece ni prepoznati od izbezumljenosti, pa pazljivi budite.
Za macke, posebno one isprepadane, najbolje je odmah kaveze. Kojoj zivotinji nista od ovoga ne bude potrebno, jos bolje.
Leseve uginulih zivotinja prijavljujte sluzbenim licima, jer su izvor zaraze.
Neka nam je sa srecom svima.

Udruzenje Beta organizuje prevoz ljubimaca koji nisu evakuisani 060 533 9393

LAZAREVAC-Srbija 

BUJICA ODNELA KONJE !

KOD LAZAREVCA JE JUČE POPLAVLJENA I ŠTALA SA SPORTSKIM KONJIMA. 5 KONJA SE UTOPILO, A NEKI KONJI I DALJE LUTAJU. 
MOLIMO SVE KOJI IH PRIMETE DA ODMAH JAVE !
HVALA

https://www.facebook.com/kkarandjelovac

Dragi prijatelji, kinolozi kao što znate porodica Krstić i Beric su spašene i sa svojim psima se nalaze kod Balkanikadogs Dusko u Beogradu na Ledinama.
Preko 20 pasa iz odgajivačnice Black Snowflake se nalazi sa njima i imaju problem sa hranoma za kučiće.
Boban, Saša, Branka Krstic i ja Vas molimo ako neko može i ima mogućnost da im donese nešto hrane za pse. Jako je teška situacija, jedva su uspeli da se izvuku pošto pse niko ne spašava, ništa od stvari nisu poneli sa sobom i u ovom trenutku im je najbitnije da obezbede dovoljno hrane za pse.
Kontakt Aleksandar Krstic 063/814-67-19,Dusko Jovanović 064/12-000-50
UNAPRED HVALA SVIMA

PAŽNJA!!!

Volonteri su započeli samostalnu akciju spasavanja životinja iz Obrenovca! Za sada imaju 10 pasa koji nemaju dalji smeštaj. Molimo pansione koji imajuslobodnog mesta da BESPLATNO prime pse na neko vreme, da nam se jave na telefon 062399009! Hrana obezbeđena!

Delite dalje, hitno je! ‪#‎poplave‬

Izvinjavam se sto citiram sliku ali svaka cast ovome detetu od takve dece moraju da izrastu sutra i dobri ljudi.Svaka pohvala.

Sto se ostalog tice ja sam bio medju volonterima,sve se radi organizovano i volontera ima dovoljno.Zaista nisam uspeo cak ni da dodjem u priliku da bilo koga spasavam jer to rade profesionalne sluzbe ,amateri volonteri pune dzakove i postavljaju i rade neke druge poslove.Dali smo supruga i ja nesto stvari pa valjda ce nekome i to nesto pomoci.

Ako neko ima ideju kako da se spasavaju zivotinje i gde su tacne lokacije sa ugrozenim zivotinjama a da vojska i policija nisu zabranili pristup neka objavi ovde na temi i eto mene javljam se dobrovoljno da idemo da spasavamo zivotinje.

OBAVEŠTENJE!
Hrana za pse iz poplavljenih područja deli se na dva punkta u Beogradu.
Ulica Karađorđeva 46 i
Veterinarski fakultet(Dvoriste iza glavne zgrade veterinarskog fakulteta, ispred prijemne ambulante)
Takođe u Obrenovcu četiri čamca dele hranu za pse...
Širite dalje!

Da znate svi, u ugrozeno podrucje se ne moze tek tako doci. Sjesti u camac i doci. Ako je policiji i vojsci data naredba da nikome ne daju prilaz u ugrozeno podrucje, nece biti dozvoljen prilaz. Toga moramo biti svjesni, ma koliko nama bili bitni zivoti pasa, macaka, drugih zivotinja.
Imajte to u vidu, ukoliko kao timovi za spavasanje zivotinja, organizujete bilo sta samoinicijativno.
Znaci MORATE se obratiti onima koji su zaduzeni za obezbjedjivanje ugrozenih podrucja, da znaju da ste u tom podrucju (razloga tome ima poprilicno).
Srecno svima

Ja sam na fb sad ovo videla

"informacija koju sam dobila, a i cula sam se sada na sekundu sa zenom iz obrenovca:U OBRENOVCU HOCE DA POBIJU PSE KOJI LUTAJU GRADOM ZBOG ZARAZE!!!! PROGLASENO JE PODRUCJE ZARAZE!!! UDRUZENJA, MOLIM VAS REAGUJTE..i delite ovo sto vise...ko ima kombije sa kavezima????"

Ja sam na fb sad ovo videla

"informacija koju sam dobila, a i cula sam se sada na sekundu sa zenom iz obrenovca:U OBRENOVCU HOCE DA POBIJU PSE KOJI LUTAJU GRADOM ZBOG ZARAZE!!!! PROGLASENO JE PODRUCJE ZARAZE!!! UDRUZENJA, MOLIM VAS REAGUJTE..i delite ovo sto vise...ko ima kombije sa kavezima????"

To ne sme da se dozvoli a bice tako na zalost ne samo u Obrenovcu.Ima li koje drustvo za zastitu zivotinja da reaguje protiv toga.Sad je vreme da se svi koji drze azile i cipuju i kastriraju pse pokazu na delu da im je stvarno stalo do pasa a ne samo do naknade po cipovanom i kastriranom psu lutalici.Neka se azili otvore za prijem a ko ima kombije a hoce da spasi pse neka se javi.

Problem je stvarno u blokiranom pristupu ugrozenom podruciju ali ako nas bude dovoljno morace da nam izadju u susret a volontera ce biti evo i ja se prijavljujem.

Javljajte ko nesto sazna...

Daj boze da je samo jedna od mnogih dezinformacija koje se neminovno u ovakvim situacijama sire po drustvenim mrezama a i medijima. 

Ako je istina onda bolje da se  (suicide) .

p.s. TOSAKEN, vi ste u Srbiji, probajte da izvrtite koji telefon da saznate je li stvarno ili ne, please

Edited by Tuncay

Ko zeli da kupi hranu u Pet Centru radi donacija, u 17.30h Marija Serifovic prevozi od Pet Centra donacije do vet fakulteta. Taj tweet mozete procitati na njenom nalogu, kao i druge tweetove vezane za spasavanje pasa:

https://twitter.com/futomaki

Da znate svi, u ugrozeno podrucje se ne moze tek tako doci. Sjesti u camac i doci. Ako je policiji i vojsci data naredba da nikome ne daju prilaz u ugrozeno podrucje, nece biti dozvoljen prilaz. Toga moramo biti svjesni, ma koliko nama bili bitni zivoti pasa, macaka, drugih zivotinja.

Imajte to u vidu, ukoliko kao timovi za spavasanje zivotinja, organizujete bilo sta samoinicijativno.

Znaci MORATE se obratiti onima koji su zaduzeni za obezbjedjivanje ugrozenih podrucja, da znaju da ste u tom podrucju (razloga tome ima poprilicno).

Srecno svima

Ovo je apsolutna istina.Razlozi su izmedju ostalog sto bi tako doslo do haosa,nebi se znalo ko sta radi,neobuceni a dobronamerni spasioci bi tako mogli da dovedu u opasnost ne samo svoje zivote vec i zivote onih koje spasavaju a i nebi nikako mogli da se iskontrolisu i oni nedobronamerni koji bu u ta podrucija upali sa namerom da kradu a ne da spasavaju ljude i zivotinje.

Daj boze da je samo jedna od mnogih dezinformacija koje se neminovno u ovakvim situacijama sire po drustvenim mrezama a i medijima. 

Ako je istina onda bolje da se  (suicide) .

p.s. TOSAKEN, vi ste u Srbiji, probajte da izvrtite koji telefon da saznate je li stvarno ili ne, please

Za sad ne znam nista o tome a ako nesto saznam objavicu odmah ovde na forumu.

USPELI SMOOOOO!!!!!! Ne stižem da se prikačim na fb, ali akcija je USPELA, cela organizacija je USPELA!!! Snašla sam se za ljude, čamac, hranu, i cela ekipa je jutros UŠLA u Obrenovac!!! Već je petnaestak pasa spašeno!!!!!!

Situacija sa terena - dosli smo do Mislodjina, tu smo zaustavljeni! Cekam dozvolu uprave za veterinu za evakuaciju pasa. Upravo ce mi dovesti nekoliko pasa na punkt, kako bi ih dovela u privremene smestaje!!!

USPELI SMOOOOO!!!!!! Ne stižem da se prikačim na fb, ali akcija je USPELA, cela organizacija je USPELA!!! Snašla sam se za ljude, čamac, hranu, i cela ekipa je jutros UŠLA u Obrenovac!!! Već je petnaestak pasa spašeno!!!!!!

Situacija sa terena - dosli smo do Mislodjina, tu smo zaustavljeni! Cekam dozvolu uprave za veterinu za evakuaciju pasa. Upravo ce mi dovesti nekoliko pasa na punkt, kako bi ih dovela u privremene smestaje!!!

Svaka cast :)

Can simbolico pogresan link

Ja sam to o zarazi procitala ovde

https://www.facebook.com/groups/114923311884322/permalink/724068304303150/

Nije rec o zarazama, nesto se poj...lo , evo da probam ovako:

• Conversation started today
  • 10390353_893248240701155_741591591402422
    3:55pm

Natasa Davidovic

Zdarvo Ivana!!! Svima nam je strasno i tesko i pratim sve sta ste ucinili da se psi i ljudi spasu, svaka cast!!! Mi pomazemo ovde koliko se moze,jer su sela oko nas poplavljena! Ima jos jedan slucaj kinoloski sraman, nesto kao Mladen Savkic, samo sto je on organizator kd N.Pazova, a ova doticna je DOKTOR i umesto da je u Beogradu sada gde i zivi, ona je lepo spakovala psa i otisla u Madjarsku na CAC Mako, i to psa kojem nista ne treba jer ima 7 godina i sve titule do Interch!!! Ali alavost nema kraja cak ni u ovim danima!!! Valjalo bi i to da obelodanite na BK, ja nisam tamo clan, ali pratim desavanja! Ona je 16.05 na svom zidu postavljala postove za pomoc Srbiji,kukanje itd, a vec u nedelju 17.05 izlagala u Madjarskoj totalno nebitna izlozba!! Zove se Aleksandra Karapandzic i to je njena dr etika !!!Evo nje sa psom da ugrabi jedan cacic u nedelju, psu interu!!!! Sramota

Fotku u ovoj extenziji mi BK ne da da postavim, ali slika nije ni vazna.

Zahvaljujuci donatorima i njihovim donacijama, kao i Mariji Serifovic i njenom prevozu, na Veterinarski fakultet danas dopremljeno 60kg granulirane hrane!

Prenosim sliku sa njenog twittera koja se rasirila po drustvenim mrezama, jer treba da znamo za ovakve ljude:

Bn7fYkuIAAAKesy.jpg