Recommended Posts

Dragi Svi, 

ovde mozete pisati informacije o clanovima i onima koji to nisu, gdje su, sta su, sta im je potrebno ....

Ima li neko da nije evakuisan .... I zivotinje moraju da jedu, ako su odsjecheni ....podijelite informacije , pa da se organizujemo.

Sto se tice Bosne i Hercegovine, 

zbog poplava i klizista, upozorenja za minska polja su pomjerena, a vjerujem da su i mnoge mine pomjerene.

Pa, svi nizvodno niz Savu recimo, neka i to imaju na umu.

Cuvajte se svi.

Uz sve ovo 

Ako ne mozete da pomognete fizicki, mozete donacijom –pozivom na broj
BOSNA I HERCEGOVINA (donacije za BiH)
-mtel 1458 = 1km.
-BH Telekom 090 291 032 – donirate 2,00 KM
(cijena poziva iz fiksne i mobilne mreže iznosi 2,10 KM)
- HT Mostar 092 890 830 – donirate 1,80 KM
(cijena poziva iz fiksne i mobilne mreže iznosi 2,00 KM
SRBIJA -
pozivom na broj 1003 pomazete Srbiji donacijom.
CRNA GORA
14543 je broj za sve mreže sa kojega donirate pomoć poplavljenim područjima u Srbiji i BiH ....
Nastala šteta je ogromna i potrebno je pokazati humanost, možemo mi to 

Spisak evkauisanih - Srbija 

https://docs.google.com/spreadsheet/lv?key=0AqrnLVLrLAwXdDhWUXZuV0xvcndUclk2YllqMXJWSWc&toomany=true&pli=1

Od Ministartsva Odbrane BiH

V A Ž N O O B A V J E Š T E NJ E
Molimo stanovništvo da zbog omogućavanja slijetanja helikoptera OS BiH na ugrožena područja, naročito u nepristupačnim terenima, u granicama mogućnosti maksimalno sarađuju sa pripadnicima OS BiH kako bi se omogućila brza intervencija i evakuacija ugroženog stanovništva.
Mole se stanovnici da, ukoliko je moguće, pronađu ravan prostor veličine 50x50 metara i obilježe ga vidljivim obilježjima, krečom ili neki drugi način. Poželjno je da na granicama obilježenog prostora bude jedno lice koje će davati signale pilotima helikoptera i time pomoći u njegovom slijetanju.
Također, mole se stanovnici da u skladu s mogućnostima, izvjese bijelu ili neku drugu tkaninu na veću visinu, kako bi obilježili prostor i time pomogli pilotima helikoptera u određivanju pravca vjetra, čime bi se omogućilo njihovo bezbijedno slijetanje.

Molimo Vas da ovo obavještenje podijelite na Vašim profilima kako bi što više ljudi isto vidjelo.

prenosim citat :

Schwarz Rott Garde Zaklina je konacno na sigurnom kod svog brata u Beogradu. Posle njenog odbijanja da ostavi svoje rotvajlere, spasilacke ekipe za evakuaciju su odustale od njenog daljeg spasavanja. Juce ujutru voda u njenoj odgajivacnici narasla je za pola sata preko dva metra. Zeleci da spasi pse popela se u potkrovlje svoje kuce zajedno sa svojom majkom, cerkom i 9 pasa. Vodostaj je rastao iz sata u sat. Na kriticnoj visini od oko dva metra do njihovog potapanja djavo je odneo salu . Niko nije imao nikakvu informaciju dok nas Zica Maradona nije obavestio o kataklizmi koja je uskoro ceka. Brzo smo se organizovali ali nije bilo lako pronaci adekvatan camac i prilaz. Otisli smo na lice mesta i videli poplavu neshvatljivu za ovaj deo Evrope. Pomahnitala bujica je nosila sve pred sobom i nije bilo govora o prilazu sa metalnim camcem. Uputili smo apel preko facebook-a ali niko nije mogao da pronadje gumeni camac kako bi pokusali spasavanje.

Konacno smo u Novom Sadu dobili camac od Bosko Sovilj a motor odSlobodan Djordjevic Fusadja i opet nazad za Beograd. Vratili smo se i montirali camac i motor oko 1.00 , cekali smo do ranog jutra i oko 3.00 se uputili po drugi put kao Obrenovcu. Srdjan Knezevic Milsped Kennel, Enoh Vom Hause Drobny i ja posle pet policijskih punktova uspevamo da stignemo do Mislodjina i mosta na Kolubari koji je tad bio skoro pod vodom. Bujica je bila toliko jaka da su nam ljudi sa terena sugerisali da nabavimo mnogo jaci motor i sigurniji camac jer nema svrhe kretati u borbu sa tolikom vodom. Sve vreme sa Zaklinom je komunicirala Slavica Earl Antonius koja nas je obavestavala o katastrofi koja se ocekuje. U toku noci Zaklinin brat je uspeo da spasi njenu cerku sa dva steneta, ali je Zaklina ostala sa majkom do kraja sa psima. Nismo mogli nista drugo nego da se vratimo za Beograd . Trazili smo unaokolo ali nismo uspeli da nadjemo bolji camac. Srdja i Enoh predlazu da se jos jednom vratimo za Obrenovac i pokazemo tacnu lokaciju gde se kuca nalazi, ako je uopste moguce prepoznati teren. Treci put krecemo ka Obrenovcu , i opet smo jedva prosli kontorlne punktove Policije ali uspevamo da se probijemo do Mislodjina . Nas heroj Enoh Drobni uzima od mene gumene cizme i gazeci vodu preko Kolubarskog mosta nestaje u masi spasioca, vatrogasaca, vojnika , zandarmerije, gorske sluzbe spasavanja, ronioca i ljudi iz cvenog krsta. Non stop smo na vezi sa Maradonom, Ivanom, Slavicom minuti prolaze, linije pucaju, nema informacija ludilo. Nakon dva sata Enoh se konacno vraca transporterom sa Zaklinom i njenom majkom. Strahote koje je on doziveo u trenutku evakuacije Zakline ja ne bih da pricam javno. Nas sve obuzima tuga, bol i jad ali i sreca sto je Zake opet sa nama. Grlimo je i ljubimo a nismo ni svesni kakvu smo srecu imali. Hvala Bogu jedan deo golgote je gotov, borimo se i dalje. Narednih dana treba spasavati Rottweiler koji su ostali da nas cekaju....................

Ako neko ima bilo kakve mogućnosti da pomogne psima neka se javi ovde ili direktno ljudima koji su ucestvovali u spasavanju .

Postovanje i sve pohvale svim dobrim ljudima koji su ugrozili svoj zivot da bi pomogli drugima.A mi ostali ako nista mislim da svi mozemo odvojiti 2 KM za poziv na gore navedene brojeve.

HITNO,HITNO,HITNOOOOOOOOOOOOOO,POMOZITE DOBRI LJUDI!!!

ZAKLININI PSI SU OSTALI U OBRENOVCU ,MORAMO DA POMOGNEMO!!!!!

MOZDA BITKA ZA NJIH NIJE IZGUBLJENA !!!! POMOZIMO OVIM MILIM ZIVOTINJAMA !!!

-TREBA NAM METALNI CAMAC I MOTOR SNAGE 20-TAK KONJA !!!!!!!!10339773_10203162725841312_6500874189217

KS Srbije odlaze sve izlozbe do daljnjeg. 

Prenosim sa fb.

Djokic Zoran Takođe je doneta odluka da će Kinološki savez Republike Srbije uplatiti humanitarnu pomoć nastradalima u poplavama u iznosu od 1.000.000,00 dinara

Postovanje i sve pohvale svim dobrim ljudima koji su ugrozili svoj zivot da bi pomogli drugima.A mi ostali ako nista mislim da svi mozemo odvojiti 2 KM za poziv na gore navedene brojeve.

(goodpost)(grouphug)

Zalosno jeste,ja nebih ostavio pse,ali se slazem da prioriteti ipak treba da postoje...

Ne mogu da verujem da nisu dopustali pse da prevoze, vec su ih ostavljali po stanovima strasnoo

Stvarno je situacija samo da places ali kad realno pogledas i ovako jos uvek evakuacija traje i taj neki pas bi zauzimao mesto necijem detetu, ili bolesnoj osobi itd. Ne znam, ja stalno razmisljam da se ovo moglo desiti i meni. Imam vise pasa, jer sam odgajivac i bebu od skoro 5 mes. Stvarno ruku na srce ne znam sta bih uradila  :cry:  Jadni ljudi i sve te zivotinje :-(

edit: Ja sam negde procitala da civilima nije dozvoljeno da idu u akciju spasavanja. Ne znam mozda i ovde na bk.

Edited by lydiacile

ZIVOTINJE U OBRENOVCU:

POTREBNA MI JE POMOĆ ! ! ! ! ! ! !

Želim HITNO da organizujem akciju SPAŠAVANJA ŽIVOTINJA iz Obrenovca, imam momka koji će povesti celu tu akciju, on je u Obrenovcu juče spašavao građane, noćas je bio tamo, i od jutros ponovo evakuiše stanovništvo, životinjama NIJE DOZVOLJENO da budu evakuisane čamcima spasilačkih ekipa, a on kaže da ih ima milijardu ostavljenih u kućama, stanovima, i po krovovima! On zna GDE SU sve te životinjice, trebaju mi ŠTO PRE da se jave ljudi koji žele da učestvuju u spašavanju, da se psi i mace bar izvuku na suvo, i nahrane!!! Dakle potrebni su mi: DOBROVOLJCI, HRANA za gladne kuce i mace, ali pre svega - ČAMAC koji bi se odvezao tamo SA PRIKOLICOM!!! Dakle bez nečijeg privatnog čamca nažalost NIŠTA!!! MOLIM SVE KOJI ŽELE DA POMOGNU ILI DA UČESTVUJU DA MI SE HITNO JAVE NA 063/7782-682

Apelujem da mi se obrate i UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA ! Sanja

SHARE SHARE!

HITNO POTREBAN ČAMAC SA PRIKOLICOM! Upravo zbog spasavanja ljudi sa životinjama jer nadležni neće da prevoze, a javljaju se dobrovoljci!

Kontakt: Sanja Pavicevic, 063/7782-682

U baric nisu pustili ni veterinu beograd danas u toku dana tj.pre podneva dok situacija nije bila strasna, sta je falilo da nekoliko kombija vet.bgd radi svoj deo posla. Zna se ko evakuise stanovnistvo a ko zivotinje.I ja sam zvala vet.beograd za pse u pansionu kod jelene, zoran stankovic mi je rekao da je "veterinarska inspekcija trebala da trazi odobrenje od policije za ulaz svojih ekipa u baric ali na zalost vet.inspekcija neradi jer je subota"... e ajd sad ako je vanredno stanje onda valjda je i za njih vanredno stanje ili je njima vikend zagarantovano neradan dan. A i vanredno stanje nije proglaseno danas nego pre dan,dva...da su bili voljni da pomazyu i zivotinjama to bi se na vreme odradilo nego mi se cini da ih bas zabole... Kada se sve stisa pustice veterinu bgd da skuplja leseve.

Strasno stvarno nemogu ni zamisliti tu situaciju, gledam vesti i neverujem, jadni ti ljudi,deca,starci...katastrofa. O zivotinjama da i ne govorim...

Valjda ce uroditi plodom .

Iz niškog udruženja „Zoo planet“ apeluju na sugrađane da pozajme motorni čamac koji bi bio poslat u Obrenovac volonterima za spasavanje zarobljenih životinja u poplavi.

Potreba za čamcima se javila nakon što su članovi udruženja za zaštitu životinja iz Obrenovca i okoline javili kolegama iz Niša da „životinjama nije dozvoljeno da budu evakuisane čamcima spasilačkih ekipa“.

240x0_pas.jpg
Spas traže i životinje (foto: FB strana Ministarstva odbrane)

- U kontaktu smo sa udruženjima iz Obrenovca i oni imaju dovoljno volontera koji bi krenuli u spasavanje životinja, nedostaju im samo čamci. Pošto nemamo odgovarajuću opremu za ovakvu situaciju, mi nećemo ići tamo, ali moramo da bar ovako pomognemo bespomoćnim životinjama koje ostaju u evakuisanim kućama i stanovima  -  kaže Dušan Stojanović iz „Zoo planeta“.

On dodaje i da je nemačko udruženje „Četiri šape“, koje ima predstavništvo u Bugarskoj, ponudilo da u Srbiji formira punkt za prihvatanje spasenih ljubimaca i domaćih životinja gde će im obezbediti hranu i negu.

I jos videh 

Svi zainteresovani građani mogu da podrže akciju prikupljanja hrane na platou ispredVeterinarskog fakulteta sutra od 16 sati.

"Volonteri će ovde biti i sutra, potrebna je hrana za kuce i mace", rekli su sa Veterinarskog fakulteta za MONDO.

Portal Zivotinje.rs i Udruženje Petfrendli pozvali su sve zainteresovane građane Beograda da danas i sutra podrže akciju prikupljanja hrane za napuštene životinje koje su ugrožene poplavama, a koju je organizovala neprofitna organizacija „Nahrani psa“.

Konzerviranu i hranu u granulama možete odneti danas i sutra do 22 časa, u Mikser Haus, u ulici Karađorđevoj 46 u Beogradu, gde se nalazi privremeni krizni štab ove organizacije. 

Stvarno je situacija samo da places ali kad realno pogledas i ovako jos uvek evakuacija traje i taj neki pas bi zauzimao mesto necijem detetu, ili bolesnoj osobi itd. Ne znam, ja stalno razmisljam da se ovo moglo desiti i meni. Imam vise pasa, jer sam odgajivac i bebu od skoro 5 mes. Stvarno ruku na srce ne znam sta bih uradila  :cry:  Jadni ljudi i sve te zivotinje :-(

edit: Ja sam negde procitala da civilima nije dozvoljeno da idu u akciju spasavanja. Ne znam mozda i ovde na bk.

Slazem se sa tobom u potpunosti.

https://www.facebook.com/jelena.radic.982?fref=nf Jelena Radic

NAJNOVIJA VEST. DEJAN MILETIC KOJI JE OSTAO OPKOLJEN VODOM U SELU BLIZU OBRENOVCA, BEZ VODE I HRANE OD JUCE, OCEKIVAO JE POMOC DANAS...ONO STO SAM SAZNALA JE DA SPECIJALCI NE MOGU DO NJEGA, MOZE SAMO HELIKOPTER, SPECIJALCI SU POCELI DA POMAZU I ZIVOTINJAMA A POLICIJA NIJE...HELIKOPTER DRZE POLICAJCI....MOJ PREDLOG JE DA AKO NEKO IMA NEKOGA U POLICIJI DA POKUSA DA ORGANIZUJE DA SE HELIKOPTEROM MAKAR IZBACE NAMIRNICE I VODA ZA NJEGA I PSE!! MOLIM VAS , AKO NEKO IMA MOGUCNOST DA TU IDEJU PREZENTUJE, NEKO TO STO PRE URADI..

http://www.zivotinje.rs/vestiStrana.php?id=8885

Jelena Radic : postoji u Grabovcu pet shop, on je pokusao da ih kontaktira, jer misli da mozda moze da dodje do njih, medjutim devojka koja tu radi (culi su se telefonom), je rekla da ne sme da mu otkljuca iako decko ima novac , i ima dosta nas koji bi pomogli i uplatil preko racuna, znaci, ne bi se ta hrana uzela bez placanja, medjutim, ona mu rece da joj je zao i da ne moze da mu da nista.....sada je akcija da nadjemo ko je vlasnik, i d apokusamo sa njim da kontaktiramo, i da ako ima neko iz policije, da obavesti da ima tamo ljudi koji nisu ugrozeni direktno poplavom, ali su odseceni od ostatka , i nemaju vise vode i hrane....dajte da neki helikopter ode do njih makar da im istovari namirnice, i da pokupi decu

Dea Bella je preko svog Facebook profila nedavno zatražila pomoć za
tridesetak pasa koji se nalaze u prihvatilištu u Bariču, pomoć ipak nije
stigla.

Evakuacija pasa nije dozvoljena, kako objašnjava u daljim komentarima na
svom profilu zato što ne smeju da spajaju životinje i ljude. Veterina
Beograd ne sme da nam pomogne bez prisustva veterinarske inspekcije,
koja aktuelno ne radi. Postavljeni su prioriteti - ljudi prvo a i oni po
kategorijama ugroženosti - deca i stari prvo, žene, potom ostali.

Edited by MajaMajky

Ja tek sad videh ovu temu. Nije mi bas jasno to oko evakuacije ljubimaca, jer sam svojim ocima videla vise puta u toku dana na TVu scene da su se iz camaca izvlacili ljudi sa psima u rukama. Istini za volju, u pitanju su bile male rase koje su se nosile u rukama. Verovatno je omoguceno ljudima da spasu i svoje pse ako ih mogu drzati u rukama, tako da oni ne zauzimaju mesta u camcima za ljude. Takodje, u nekoliko scena koje su snimane u prihvatilistima u Beogradu - na Sajmu - videla sam nekoliko pasa sa spasenim ljudima unutra. Bilo kako bilo, ovo je sve ukupno tuga Bozija.

Vezano za ljude, napisacu ovde ono sto sam napisala vec u kaVani, ne znajuci za ovu temu:

Ako nekoga interesuje, od veceras je aktiviran nov punkt za skupljanje pomoci - Hala Sportova kod Fontane na Novom Beogradu. Bila sam licno da se raspitam tamo - receno mi je da ce Hala Sportova sluziti kao glavni magacin odakle ce se pomoc distribuirati dalje. Kad sam bila, ljudi su donosili stvari, a velika grupa mladica je cekala da dodju kamioni da istovare humanitarnu pomoc.

Druga stvar - u Hotelu Slavija i u Šumicama su smestene mahom majke sa malom decom. Potrebna je odeca za bebe i za malu decu, pogotovo veš (gaćice) za malu decu koja vise nisu u pelenama. Moj prijatelj je veceras bio na ta dva punkta da odnese odecu za bebe i noše - te je ovo vest iz prve ruke.

Edited by esta