jasmina

Boston Terrier, Bostonski terijer,Sekcija 11, FCI 140

Recommended Posts

msimi99,prelepi su vam psi! Narocito na ovoj poslednjoj slici,elegantni,a istovremeno prave atlete.

Brisao sam stare slike sa foto aparata i naletim na ovog Bostona.Slikao sam ga prosle godine,na izlozbi u Kuli.Bavim se odgojem http://www.goldenstandard-kennel.com/ ,u Bostone se ne razumem,al mi je ovaj momak zapao za oko,odusevio me je svojim temperamentom i kompaktnom gradjom.Slika nije profesionalna,pa neka se vlasnik ne ljuti,ako nije najbolja,stav i slicno...istovremeno,ako prepozna svog psa,neka mi se javi na pp,imam jos dve slike.Evo da i ja dam doprinosa,na ovoj temi o Bostonima :D

t9jor03swbo6am788x1.jpg

Pozdrav svima! :D Htela sam da se aktiviram na ovoj stranici, jer planiram da sledece godine postanem ponosni vlasnik bostonskog terijera... Ovo je moja apsolutno omiljena rasa i odusevljavam se njom svaki put kada ih vidim (obicno na netu, jer ne pamtim da sam u Beogradu jos videla nekog bostonca na ulici).

Pozdrav svim ljubiteljima ove divne rase :)

Pre svega, svim damama ukoliko ih ovde ima, SRECAN 8. MART!!!

U ovoj temi sam nova, a uskoro cu mozda biti i stalna... Nasu porodicu smo prosirili za novog ljubimca, moram priznati totalno drugacijeg od nasih labradora, a to je mlada bostonka Janja.

Pozdrav svim odgajivacima i ljubiteljima ove divne rase.

"Black Beauty...Labradors"

Ovo je nasa Janja

Janja006.jpg

Ovo je polu-vreme, pa odmara, ali loptu ne ostavlja...

Janja016.jpg

A labradore gleda samo sa visine... kad pretera sa zvrckama i chikanjem, jer ona jos samo na luster nije uspela da se popne...

Janja023.jpg

Ma kako nema odgovora... samo smo se malo uspavali zzzzz... Malo sam se pripremala za CACIB BGD pa nisam mnogo ni bila na na forumu.

Janja je stigla iz odg "House of Pride" u Makedoniji. Otac joj je ENDY LARKIN OD KOPCE ZEBINA, a majka ALABAMA THE BEST. Ona ima 10 meseci, nazalost nije sa nama odrasla, skoro smo je uzeli, ali se divno snasla kao da se rodila kod nas... na srecu i tamo je imala decu u porodici, i druge VELIKE pse, tako da se prilagodila na zivot sa nama, nasim psima, i nasom decom zadivljujuce brzo i lako. Janja je umiljata i temperamentna, izuzetno socijalizovana, detinjasta i razigrana a ujedno i jako pametna i zrela, a ima i odlican karakter, sto posebno cenim! Mi smo zapravo hteli da uzmemo stene cerki za rodjendan, lepo kvalitetno odnegovano u odgajivacnici koja se bavi odgojem te rase. Ali ona je videla Janju na slikama i vise joj nije bilo vazno da li je stene ili mlada zankica, zaljubilila se u nju istog momenta,i Janja je zaista bila pravi izbor. Kad je stigla,i kad smo je videli- premasila je sva nasa ocekivanja. Jer ona je skroz divna zenkica!!

Janja je nase mezimce, iako sam oduvek mislila da niko ne voli svoje pse, kao ja svoje labradore, ona je nekako posebno mesto zauzela u nasim srcima.

A nee... U Beogradu sam izlagala labradore. Janja je jos uvek samo nase mezimce, mlada je, nema bas ring dresuru, nikad nije ni izlagana... sto ne znaci da nece biti. Ima vremena za nju. A bas sam htela da obidjem ring sa Bostoncima,ali nazalozt nisam stigla jer je Labradora bilo preko 50 i htela sam sve da ispratim,pa kad smo zavrsili- svi su skoro vec zavrsili i otisli... nisam ni jednog videla ni van ringa. Da li neko od vas zna kako je bilo u njihovom ringu?

Opet se zatajilo u ovoj temi...? (wonder)

Da li neko od vas sa Bostonima dolazi u subotu u Jagodinu na CACIB? Volela bih da vas vidim...zapravo vase pse 8) Janja ce biti na izlozbi, ali samo kao posmatrac i navijac- navijace za moje labradore, i naravno za najlepseg Bostona. Pa mozda i upoznamo nekog novog drugara!!!

Bravo, odlicno... samo nek je sve u redu i nek je veselo... bice izlozbi jos! A da li je istina da se Bostoni uglavnom kote problematicno, tako da se cesto pribegava carskom rezu?

Evo malo slika da vidite kako smo porasli...

I da podignemo ovu temu...

Janja

Janja082.jpg

Janja090.jpg

Janja085.jpg

Ovo je slikano vec u sumraku,pa slike i nisu nesto najbolje... Skoro se i ne vidi dokle je Janja,a odakle pocinje mrak... :lol:

Jel da da smo porasli... :oops:

21. U okviru jednog meseca na pasminskoj temi mozete postaviti najvise tri fotografije svojih pasa, odnosno pasa iz vlastitog uzgoja.

Pa Mojsa... ostala sam bez texta... On je zaista divan mladi pas. Tako lici na moju Janju, kao da su brat i sestra. Svaka cast! Napokon i njega da vidim kao odraslog i stasalog psa... Sada razumem zasto si ga tako ljubomorno cuvao i krio...:)))

Bobi je pravi dasa!!! :inlove:

STVARNO!!! Pa ne hvalis se da imas stence!? Daj malo slike stenaca, (ali ti si na zalost ispunio bonus sa slikama za ovaj mesec... :evil: ) ali reci bar nesto... ko je majka, kakvi su, koliko ih je, koliko stari... Mene stalno pitaju kad ce stenci kod Janjinog odgajivaca...? A ti tako skroman i ne hvalis se, ili su ti stenci, kao i obicno, vec svi rezervisani... ?

Znaci, Bobi se vec oprobao i kao "tata"... To je dobro da cujem (clap)

Koja je najbolja odg boston terijera htela bih kupiti stene ali da je proveren kvalitet i zdravlje jer sam cula da imaju problem sa srcem itd

Postovani, KO je kompetentan da kaze koja je odgajivacnica najbolja...? Svaki odgajivac misli,i veruje da ima najbolje, svako treci ima neko svoje, da ne kazem subjektivno misljenje... Ako trazite psa za sebe, prvo razmislite sta Vam zaista treba i sta ocekujete od tog psa,pa onda pocnite da tragate,pratite te pse, njihove linije, i odgoj u odgajivacnicama... razgovarajte sa ljudima koji uzgajaju, i vremenom ce Vam stvari postati malo jasnije. Upoznacete mnoge pse, njihove linije, pretke i potomke, vecinu samo sa slika, ali i to je nesto...

Tako je u svakoj rasi... Ja uzgajam labradore, ali svog Bostona sam kupila posle 8 meseci traganja i upoznavanja sa tom rasom. Potragu sam prosirila i na mnoge zemlje po Evropi... Iako smo bili jako nestrpljivi, nisam pogresila, jer sam uzela izuzetnu zenkicu,i prezadovoljna sam.

Pozzz

Tanja/ Black Beauty lab