Petite

Kafica - druzenje 76. dio

Recommended Posts

Ja nesto i ne gledam filmove, priznajem, a kada gledam, gledam bez prevoda engleski i francuski odavno. Sada mi je furka da slusam njemacki, nebitno sta, samo slusam, jer sam pocela da ga ucim.

Ivane, da te podsjetim ;)

Vidite, 

moje sanduce za poshtu :) :) :) 

10154543_237771036421119_706461494461426

Sanja, ja sam skoro skinuo rosetta stone sa svim nemačkim lekcijama od nivoa 1 do 5 pošto mi je drugar to tražio, počnem ja iz zezanja da čačkam to i sada sam počeo da učim Nemački sa tim programom! Neverovatno koliko je dobar program i koliko lako se ukači jezik uz pomoć njega. Ipak su meni bliži Engleski, Francuski, Španski, Italijanski i slično, ali Nemački neverovatno dobro kontam obzirom da ga nikada nisam ni učio niti se zanimao za njega. Jeste gramatika teška, ubija, pa ću u pauzama da idem ipak na učenje Ruskog, samo da nađem na netu lekcije za rosetta stone... Inače, setio sam se onoga, poslao sam!  :cool:

Ivane kako nabaviti taj program, i mene zanima nemacki :)ja sam ga ucila u srednjoj, ali sam sve pozaboravljala.. Ali gramatika je prooosta, meni je francuska neuporedivo teza.

Ja ne volim  njemacki, ali sam obecala djeci da cu ga nauciti, pa nema smisla da ne odrzim obecanje.

Engleski, francuski, ruski, nije problem, razumijem, citam, pisem, govorim ....italijanski razumijem,citam,  pomalo govorim (jedan mi je zet englez, drugi italijan, pa eto, nema smisla da bar nesto italijanskog ne poznajem(.

No, ja sam onaj tip koji nema problema sa stranim jezicima. Zato javno priznajem da recimo dekoracije i ja nismo na istoj talasnoj duzini. Duduk sam za dekoracije.

Ivane, hvala   :kiss:

Eh, evo vam nesto za ugodno vece .....

Cabernet Sauvignon i belgijska cokolada .....

Prijatno :smile:

1459658_237818829749673_5646896753360177

Dobro veče!

Odmor, a ja sam umornija nego kad radim.

Upravo sam došla iz šetnje sa Lenonom, to mi je prijalo.

Vidim tema su strani jezici.

Ja bih da obnovim i usavršim engleski, poslala mi jedna prijateljica, profesorka, on line literaturu i neke video i audio snimke, ali ja nikako da počnem. Ne mogu se pohvaliti znanjem jezika, osim  ono što je ostalo u sećanju iz škole i jednog kursa pre sedam godina. Divim se jednom prevodiocu sa turskog, nekih dijalekata za koje nisam ni čula ranije i arapskog, a zna još pet-šest jezika, angažujem ga u dežurnoj po nekad. On kaže da se svaki sledeći jezik lakše uči.

Ja se u dežurnoj službi na engleskom snalazimna engleskom, ali kad ne može engleski, onda zovem njega.

Nešto se ne snalzim sa gledanjem filmova on line, samo youtube ili da skinem preko torenta to znam i prevod da skinem znam, ali ti sajtovi...uvek neki program traže da instaliram, a ja nemam poverenja u tolike programe, svaki sajt neki drugi program i film neće da se pokrene. Nešto ne radim kako treba, dobro bi došao savet. No, nekako i ne stižem da gledam, samo po nekad, vrlo retko, a televiziju ne gledam uopšte.

Idem da odmaram, dragi moji, laku noć.t2223.gif

@Ivana: Skineš sa određenog sajta za torente(da ne propagiram pirateriju, poslaću ti u inbox). Inače, meni deluje teško za množine ima nekoliko različitih izraza, ponavljam da ga nisam učio i da idem od nule.

@Snežana: Ne skidajte nikakve programčiće koje vam predlažu sajtovi za online gledanje, samo skidajte torente i uživajte. To đubre što traži instalacije vam zakrči ceo komp i uspori ga maksimalno. Ukoliko vam treba bilo kakva pomoć oko računara-tu sam. Trenutno imam 4 kućišta u sobi koja sređujem za drugare i rođake, to mi dođe kao neka vrsta hobija. 

@Sanja: Za tebe takođe važi, ako treba pomoć, ima sada pogramčića koji na daljinu povezuju računare pa mogu od kuće da ti sredim probleme oko kompa ili da instaliram neke programe, kao i navedeni rosetta stone za jezike. Sve preporuke, program je skroz idiot-friendly pa valjda zato meni i odgovara.  (lmao)

Ja sam isto los sa  jezicima,u Sloveniji sam se rodio,ali sam samo kratko bio tako da slovenski nista ne znam,poslije smo bili u Njemackoj,pa sam dosta naucio,danas dosta toga razumijem,skoro sve,a pricati isto znam onako :P
Engleski dosta razumijem,ali pricati slabo...

Beli,imam neki problem s kompom ali pisem ti na pp da ovdje ne smaramo ljude :D

Dobro jutro dobri ljudi :) 

10247411_237926389738917_616020503377551

@Sanja: Za tebe takođe važi, ako treba pomoć, ima sada pogramčića koji na daljinu povezuju računare pa mogu od kuće da ti sredim probleme oko kompa ili da instaliram neke programe, kao i navedeni rosetta stone za jezike. Sve preporuke, program je skroz idiot-friendly pa valjda zato meni i odgovara.  (lmao)

Ja juce novi comp dobila ovde, ali eto, nakachit cu opet stari, da vidimo ima li zivota u njemu ;) 
Hvala ti Ivane :) 

Bila ja kod mame, ono poslije Vaskrsa, razisli se gosti ....kad mama mi pruza neku vrecicu plasticnu, kaze 'ma daj vidi sta ima ovde, ima nesto tesko'....

Kad ja -aaaaaaaaaa, toblerone 400 gr sa ushecerenim bademima :) :) :) Sestra moja, ochigledno zaboravila u vrecici :) 
Napisem joj 

'ne znam kome si je namijenila, ali je meni sudjena. Sestro moja, hvala ti ' , a sestra me zeza 'a ja trazim, trazim ....

:) :) 

Ali sam ogranichila, svaki dan po jednu planinicu, ne vise :) :) 

1975103_236985359833020_8613211405144935

Jutrooo :)
Njemačkiiii :D Ja sam ga učila u školi, a znatno sam ga poboljšala zahvaljujući SIDOu, Bushidu, FLERu i KayOne-u :D

slušam pjesmu, pa nađem lyrics, pa prevodim šta ne znam. a o svemu repaju, tako da je vokabular urban.
I smiješno je!
Evo ovdje opisuje svoj neboder po katovima. Ko gdje živi i šta radi :D 

Sad već većinu razumijem iz prvog slušanja...
I Weinachtssong je odlična, na koncu nabraja ko šta dobiva kaže:
''Frank kriegt sein' Job bei der Bank. Der dicke Hagen kriegt 'n verkleinerten Magen. Und Erika bekommt ein Kind wie jedes Jahr.'' 
-Frank dobiva posao u banci.
-Debela Hagen dobiva smanjeni želudac.
-A Erika - dijete KAO I SVAKE GODINE. (lmao) 

Sad mi je želja učiti Nizozemski... Počinjala sam 2 puta i svaki put stanem kad mi postane dosadno, odmah odustanem. Draže mi nekako kad mi neko priča a ja hvatam....

Imam problem sa flasterima... Ne mogu nac flaster koji se lijepi i za dlaku!!! evo mi 3 različita flastera kod kuće, ne drži ni jedan preko noći!
Ne znam kako, kad sam Gantu lijepila uši, to je držalo dok ga ne skinem, po 5-6 dana!!!!Nedavno je kupiran, dlaka obrijana tada...odmastim... nije do mene...
Ne znam šta ću. (doh)

Dobro ti ovo Maro :D :D :D 

Ja sam vizuelac, dok ne napisem rijec, sigurno necu upamtiti, zato uz slusanje, prepisujem sve sto mi dodje do ruke , ukljucujuci i uputstva za upotrebu na raznim deklaracijama :roll:

Ti uci jezik koji se govori u Belgium :P :P 

Flasteri ....

Kako nemas, idi u apoteku, uzmi onaj starinski zuti. Prekjuce meni dolazio ovde momak da mu lijepim usi stencu .....

Ne lijepi dok ne skroz ne zaraste, vidjela sam usi, izgleda da nisu visoko uradjene, trebalo bi da se podignu bez problema.

u Belgiji su 2 službena, za francuski zovem tebe. :)
Osim par psovki, i onih običnih 'restoran fraza' koje pamtim još iz autobusa kad smo išli za Pariz, ništa ne znam a nekako sumnjam da ću uzet da učim...

Evo sad donijela iz apoteke Hartmannov i WUNDmed 'starinski' 
Sanjo draga ne valjaju ništa!
A uši jesu kratke, pet crop, s tim da sam ja htjela još kraće,Ćusta nije dao  (nono) 
:giggle: 
Samo mu zavrnem flasterom resicu prema nazad, i one su dignute,nema šta. nego ni to ne mogu da zalijepim sa ovim  (curse)  (curse)  (curse) flasterima!!!!

Dobar dan, jutro davno odjutrilo :)

Hvala Ivane, ukloliko bude trebalo, javljam se.

nekako ne umem da isplaniram da skidam film kad mi ne treba komp, mada znam da može i istovremeno. Volim da imam film spreman kad mi se nešto gleda. tako, kad se ti sajtovi za on line gledanje reklamiraju, ja odem, vidim da treba program i odustanem. Ništa nisam instalirala.

Naletela sam na fejsu na neku stranicu gde postavljaju filmove, neki su odmah spremni za gledanje, a neki su postavljeni sa tih sajtova.

Volim dobar film, ali sam pogubila korak, uopšte nisam u toku šta je novo i šta je prikladno za moje godine.

Eto, dok sam mlada bila, volela sam naučnu fantastiku, sada ne, sve što je sada svodi se na ono što je meni teško i za gledanje i za razumevanje, malo sam stupidna :D

Sanja, slične smo, i ja sam uglavnom vizuelni tip, i kad sam učila, ja sam izvlačila teze u svesku i švrljala po knjigama :D

Koliko vremena gubim na svoje radove, samo na gledanje šta rade drugi, naučila bih tri strana jezika.

Kad odem na Pinterest, ja se pogubim tamo.

Evo, jutros sam obojila sve delove poličice drugu ruku, ima nogare one oble obrađene, to je baš muka i još uvek je šareno, moraće treći sloj boje. Sama sam kriva, boja mi malo retka, ali kažu da je bolje i tri tanja sloja nego jedan debeo. nadam se da će dobro biti.

Andrija otišao u Zavod za transfuziju da da krv. Ništa što smo davali ranije mnogo puta, ja 27, ako nismo u zadnjih godinu dana, ja više ne mogu jer pijem lekove, a ovoga puta je čist interes u pitanju, da se besplatno obnovi članarina u biblioteci.

Dižemo ruke od traženja posla za Andriju, sad se raspitujemo postoji li nešto što bi mogao na crno da radi. Neće njega niko, on na jesen puni 60, besmisleno je nadati se, dakle u se...nego što je i crno tržište zasićeno svim i svačim i treba naučiti svakojake cake, niko to iskustvo i znanje neće da deli.

Daće Bog da i ova muka prođe, ako ne pre onda za pet do sedam godina, kad on ispuni uslov za penziju, a zavisi od promena zakona kad će to biti.

Eto, mene nema, pa nema, ali kad dođem, istresem sve što mi je na umu i odem. (funny)

Prijatan dan, dragi moji.

Maro, meni ovaj momak sto je donio flastere, skroz su ok .... Postavit cu sliku malca, od Malbase stenac, smedji, 4 mjeseca, veoma krupne kosti, da vidis samo kako baca noge, ne moze da se sastavi sam sa sobom jadan :D :D :D 

Odmah komsije pitaju jesam li to ja nabavila jos jednog  (lmao)  (lmao)  (lmao) 

Neno, 

nemam ja zivaca da skidam bilo kakve filmove i tome slicno. Ja ne znam sebi ni pjesmu naci da slusam, vazda mi neko drugi pravi listu za slusanje. Sreca, uvijek ima u blizini onih koji imaju talenat za to :) 
Ivan zna koja pjesma uvijek moze ;)

Ma neka se mane Andrija trazenja bilo kakvih normalnih poslova. Daj sto das, pa koliko nahvatas ....nema druge. 

Napisah post i nestade mi.

Dobar vam dan, jutro davno odjutrilo :D

Ivane, kad vidim da treba program odmah odustajem. Ima na fejsu jedna stanica za filmove, pa se neki mogu gledati direktno, neki ne, ja nekako zaboravim da planiram da mi se film skida, pa kad mi se gleda, nemam. I ne volim ove nove naučnofantastične, glupa sam, ne razumem, pa one filmove koji se svode samo na batine jurcanje kolima-akcija. Ako zatreba pomoć, javljam se, hvala puno.

Sanja, slične smo i ja sam bila vizuelni tip, i kad sam učila, pisala sam teze u svesku i pvrljala po knjigama.
Uživaj u svojoj čokoladi.

Ja sam jutros bojila svoju policu, onako rastavljenu na delove, drugi put, još je šareno, suši se, moraće i treći put.

Andrija otišao da da krv, ništa što smo nekad davali često, ako nije u poslednjih godinu dana, a sada je čist interes u pitanju za razliku od nekada, ja ne mogu jer pijem lekove, pa se on "žrtvuje" za besplatnu članarinu u biblioteci  :oops:

Dižemo ruke od javljanja na oglase za posao, neće njega niko, zbog godina. sada se raspitujemo ima li nešto što može raditi na crno, mada i tu treba znanje i iskustvo, a ljudi to nerado dele, nešto se mora.

Eto, mene nema, nema, pa onda istresem sve odjednom  (funny)

Želim vam prijatan dan...malo sam se za ovu zalepila. Nek ide život :D

Maro, meni ovaj momak sto je donio flastere, skroz su ok .... Postavit cu sliku malca, od Malbase stenac, smedji, 4 mjeseca, veoma krupne kosti, da vidis samo kako baca noge, ne moze da se sastavi sam sa sobom jadan :grin: :grin: :grin:

Odmah komsije pitaju jesam li to ja nabavila jos jednog  (lmao)  (lmao)  (lmao) 

Neno, 

nemam ja zivaca da skidam bilo kakve filmove i tome slicno. Ja ne znam sebi ni pjesmu naci da slusam, vazda mi neko drugi pravi listu za slusanje. Sreca, uvijek ima u blizini onih koji imaju talenat za to :smile: 

Ivan zna koja pjesma uvijek moze :wink:

Ma neka se mane Andrija trazenja bilo kakvih normalnih poslova. Daj sto das, pa koliko nahvatas ....nema druge. 

Sanja,, što nemaš živaca, uključiš i radiš nešto drugo za to vreme.

Znam za Andriju, da mora tako, zna i on, ali šta raditi, za pijačnu tezgu...hoće on, ali je konkurancija ogromna, kupovna moć mala, ko se takvim stvarima bavi neće da posavetuje. Čak ni ljudi za koje smo mislili da su nam dobri prijatelji. najčešće pomogne neko koga jedva poznaješ, ja i dalje verujem da ima jako puno dobrih ljudi.

Nego, prijateljica mi poslala linkić, pogledajte, baš je slatko.

http://www.edisproduction.de/2013/11/18/the-cutest-animal-moments-of-2013/

Snežana, šaljem vam na PP link za jedan lep film koji je naučna fantastika u bližoj budućnosti, a tiče se jednog lopova u penziji i jednog robota. Jako lep film, baš onako za opuštanje.  (thumbup)

Zadnji film sam pogledala s Milenom jula 2012 i to mi film  Xolisa ovde preporucio, zvao se 'Sonja i bik'. Nevena je spavala, a obecala sam im bila da cu ih izvesti na sladoled, pa da sacekamo Nevenu da se probudi, gledale smo film i smijale se obe. 

Od tada, nisam pogledala nijedan film, niti imam volju da gledam. 

Ipak imam dva posta, Sanja, briši i ovaj i jedan viška, izvinjavam se.

Nema Neno :) :) 

Wow kolika je! Sanja, dobaci jednu ovamo (dance)

Saljem dhl-om ;) 

Ja sam vizuelac, dok ne napisem rijec, sigurno necu upamtiti, zato uz slusanje, prepisujem sve sto mi dodje do ruke , ukljucujuci i uputstva za upotrebu na raznim deklaracijama :roll:

+1

totalni vizuelni tip - audio 0 bodova

... najčešće pomogne neko koga jedva poznaješ, ja i dalje verujem da ima jako puno dobrih ljudi.

Vazda je tako bilo. Sto se posla tice, u zemlji Srbiji vazi WW pravilo. (Whatever Works)

Zadnji film sam pogledala s Milenom jula 2012 i to mi film  Xolisa ovde preporucio, zvao se 'Sonja i bik'. Nevena je spavala, a obecala sam im bila da cu ih izvesti na sladoled, pa da sacekamo Nevenu da se probudi,

gledale smo film i smijale se obe.  Od tada, nisam pogledala nijedan film, niti imam volju da gledam.

Da se vratim na temu vizuelnog pamecenja - da li mi verujes da se tacno secam kad je Xolisa to preporucio, i kad si napisala da si gledala film sa Milenom dok ste cekali Nevenu i da ste se siti nasmejali. Urezalo mi se to u pamcenje.

Ja bila da vodim Estu na frizeraj. Evo je sveze osisana hrce u krevetu, morala je odmah da zaspi od pretrpljenog stresa usled sisanja. |-)

+1

totalni vizuelni tip - audio 0 bodova

Vazda je tako bilo. Sto se posla tice, u zemlji Srbiji vazi WW pravilo. (Whatever Works)

Da se vratim na temu vizuelnog pamecenja - da li mi verujes da se tacno secam kad je Xolisa to preporucio, i kad si napisala da si gledala film sa Milenom dok ste cekali Nevenu i da ste se siti nasmejali. Urezalo mi se to u pamcenje.

Ja bila da vodim Estu na frizeraj. Evo je sveze osisana hrce u krevetu, morala je odmah da zaspi od pretrpljenog stresa usled sisanja. |-)

I ja sam vizuelac. Nista ne mogu da zapamtim od slusanja. Dok sam ranije ucila, uvek sam imala pred sobom memorisanu lekciju, kao sliku maltene... Tacno sam znala kako mi koja lekcija izgleda napisana u svesci.

Kuki bas voli frizeraj, tj.ne znam kakav je dok je tamo, ali kad se vrati sav je happy i ponosan na svoju lepotu :P

Guest
This topic is now closed to further replies.