Petite

Kafica - druzenje 76. dio

Recommended Posts

'Veče svima. Ja sam ugrabio pre kiše da još malo sredim dvorište. Juče sam ceo dan kosio prednji i zadnji deo dvorišta, pa travu ispred ograde-do ulice, i komšijin deo travnjaka do ograde(pošto on kosilicom ne može da priđe skroz do ograde pa ja električnim trimerom počistim tu travu sa obe strane ograde). Danas sam presadio neke jagode koje su mi "pobegle" iz vrste  i proširile se na prolaz pored bašte gde ih svi gaze. Kevu i sestru mrzelo da ih presade a meni bilo žao da ih pokosim jer već cvetaju. Inače su to one "mesečarke" koje jelte, rađaju svakog meseca, i to znaju da budu prilično krupne, pa znam da će mi se jagodice pošteno odužiti kada dođe leto i sezona jagoda sa šlagom. Ima da ih skupljam oberučke, baš ovako -   (grouphug)

Inače, krenuo sam u job hunt iliti lov na posao. Pokrenuo sam neke kontakte među firmama sa kojima sam sarađivao na prethodnim radnim mestima, pa očekujem vesti uskoro. kao što sam već ranije pisao, tražim normalan posao sa relativno normalnim radnim vremenom, i  do kojeg ne moram da putujem ceo dan. Znam da sam probirljiv ali sam sebi zacrtao da više neću da se zarobim poslom i da provedem ceo život u firmi li na putu do iste. Meni nije problem da radim i neki običan posao za manje para nego što sam imao na prethodnim pozicijama, sve dok mi ostali uslovi odgovaraju. 

E, da, evo i kafe - ova je posebno prikladna za Orijanu:  (lmao)

into_focus_dslr_camera_lens_coffee_mug_1

Edited by beli82

Dobro jutro, radni narode!

Evo doručka, ne izlazite gladni iz kuće.

1674097f876fd01b33c5e0eef9de9f69.jpg

Jeste li pili kaficu?

3cbb1bccde8de3b84454822bb94c6d9e.jpg

9715c0ed91c7d0b0887c8847501cc5c0.jpg

f402603340d9d15eed24c4a977d895ea.jpg

Beli, svaka čast, baš si vrijedan!! Nešto odavno ne "sretoh" tako vrijednu mladu osobu, bravo! Sigurno su ukućani ponosni na tebe!

:roll: dokle ce vise ovaj smor od vremena, ovo stvarno pocinje negativno da utice na moje stanje svesti ...

Dobar dan svima!

Dobro jutro :smile:

Da, napisala sam nešto na wordpressu, Goya, ali nisam dobro shvaćena i izbrisala sam jedan mali deo posta, jer su svi videli samo taj deo, a verovatno su osetili i grižu savesti, pa me ubeđivali u nešto što znam da nije tako. idemo dalje, samo sa vedrim temama.

Ne znam o čemu je bilo riječ u tom dijelu tvog posta, ali mogu naslutiti po jednom dijelu komentara .

Dobro kažeš , idemo dalje, i samo  vedro   :smile:.

Dobra večer svima :smile:

Dobro veče :)

Danas sam bila vredna.

Objavila sam nove postove na oba bloga, a upravo sam reblogovala jedan post, nikad se ne zna ko može pročitati.

Pravila sam kartonske kutijice za svoje 3D i quilling čestitke, one imaju debljinu preveliku za običan koverat.

Goya, radi se o tome da su upravo komentatori sebe prepoznali pa pišu nešto što nema veze, obe poznajem uživo dobro.

kad smo već kod toga, a tema je bila prodaja mojih radova, ne može me niko ubediti da je novac razlog što prodaja ne ide. Kad neko ima volju i želju, misliće o tome i planiraće kad nekom kupuje rođendanski poklon, na primer. No, ne treba se čuditi nekim virtuelnim prijateljima, kad se moji najbliži, familija i bliski prijatelji ne sete.

Mi na poslu obeleživmo svaki rođendan. Skupimo po izvesnu sumu, nekad kupimo poklon, nekada damo koverat, ali svaki put se kupi čestitka. Svi znaju da ih ja pravim, i rekla sam im, kažite mi dan ranije, jer ne znam kada je svaki rođendan, da donesem, kao poklon, naravno i nikada ne kažu, ne misle o tome.

Menjam temu.

Kako ste mi svi vi?

Danas malo aktivnosti na forumu...a samo ja nemam pravo to da napišem, jer sam najneaktivnija. :oops: 

Vreme je loše, ali ja verujem da će biti bolje. 

Hoćemo li malo da se razmrdamo?

Dobro veče :smile:

Danas sam bila vredna.

Objavila sam nove postove na oba bloga, a upravo sam reblogovala jedan post, nikad se ne zna ko može pročitati.

Pravila sam kartonske kutijice za svoje 3D i quilling čestitke, one imaju debljinu preveliku za običan koverat.

Goya, radi se o tome da su upravo komentatori sebe prepoznali pa pišu nešto što nema veze, obe poznajem uživo dobro.

Razumijem te.

kad smo već kod toga, a tema je bila prodaja mojih radova, ne može me niko ubediti da je novac razlog što prodaja ne ide. Kad neko ima volju i želju, misliće o tome i planiraće kad nekom kupuje rođendanski poklon, na primer. No, ne treba se čuditi nekim virtuelnim prijateljima, kad se moji najbliži, familija i bliski prijatelji ne sete.

ni meni nije jasno što se događa.....možda je  došlo "ledeno doba"  ??..nekako mi se čini da se (ne svi, ali sve  više)  ljudi poprilično otuđuju jedni od drugih, drže poprilično suzdržano ili na nekoj distanci ?

Ne znam , možda se varam ?

Možda sam ranije napisao (ne sjećam se) , ali nema dugo umro nam je jedan susjed. Svaki , ali baš svaki put kada sam ga  za života susreo, pozdravio sam ga dobom dana., dobro jutro..dobar dan.

Nikada nismo došli u bilo kakav konflikt, niti sam ga bilo kakvu (susjedsku) uslugu zatražio, svejedno pozdravom mi nikada nije uzvratio.

Ja nemam pojma o cemu se radi, ali na konto cestitki - vrlo je prosto. Cestitke su deo necega sto se zove kultura poklanjanja. Kako rodjendanske i ostale koje idu uz poklon, tako i one koje saljemo za praznike postom. Mi tu kulturu nemamo. Cast izuzecima u koje ubrajam i sebe. I to je cela prica.

Kultura poklanjanja nema veze sa novcem, nego sa osnovnim vaspitanjem i paznjom koju ukazujemo nekom - a mi to generalno nemamo. Posto nemamo ni najosnovniju kulturu da jedni drugima pozelimo "dobar dan", kao ni najosnovnije vaspitanje - ne treba ocekivati ni da imamo kulturu poklanjanja odnosno darivanja.

I da pri tom niko nije ni pomislio da mi ovde prospe pricu o "vremenu internet tehnologije i mejlova", jer to veze sa zivotom nema. Imam mnogo prijatelja stranaca - Engleza, Grka, Madjara, Francuza itd. Ni jedan jedini praznik ne prodje evo vec godinama da mi na kucnu adresu ne stigne cestitka, iako sa svima njima odrzavam kontakt i putem mejla i telefona redovno tokom godine.

Jednostavno - daleko smo mi od tog nivoa.

Edited by esta

Eh, Goya, ima svuda takvih komšija. 
Ja sam baš juče popodne pričala mužu da ću jednog starog, koji stanbuje u prizemlju i dešavalo mi se da mi zalupi ulazna vrata zgrade pred nosom, pa moram vaditi ključ, pa kad uđem, a on još kod sandučića za poštu i  ne odgovori na pozdrav, pa se dešavalo više puta da ne odgovori, (rasplinuh rečenicu), da ću tog starog jednom da zaskočim i direktno pitam šta sam mu učinila da neće da mi odgovori na pozdrav.
I neko će reći deca nevaspitana, svako dete mi se javi, svi su veoma lepo vaspitani, čak i oni tinejdžeri koji glume žestoke momke i okupe se uveče pred zgradom i malo glasnije razgovaraju, uvek se lepo jave.

Zoko, znam o čemu pišeš, i ja sam od tih, samo što je meni olakšano time što sama pravim te čestitke. Mi na poslu, odnosno, obično su tu žene iz pisarnice glavne, kupujemo čestitku uz poklon, pa se svi potpišemo, čestitke uopšte nisu jeftine, a i nema neki izbor.

Danas sam ulazila u čuvenu Varijant knjižaru u Zemunu, kupila sam hamer i par kartona u boji, vidim imaju stalak sa čestitkama, sve iste kakve sam viđala i pre nekoliko godina, i ispod 200 dinara ne postoji ni jedna, a kreću se i do 500, 

Mnogo toga ima da nam nije država, politika kriva, evo još jedne priče.

Naše komšije ispod nas, jako fini ljudi, uvek se lepo javljaju, popričamo ako se uputimo u istom smeru, imali su psa i kad smo se doselili, a kasnije su drugog psa udomili sa ulice, komšija počeo da ga hrani napolju i da brine o njemu, sada je odavno u stanu.

Jednom sam ušla u lift i zatekla pseći izmet. Naravno da mi je to bilo strašno, ko tako da ostavi za sobom. Pošto smo još bili relativno novi u ovoj zgradi, pozvonila sam njima na vrata da pitam ko sve ima psa u zgradi, znajući da ga oni imaju, ali ih nisam optužila da su oni, već sam pitala ko bi mogao biti taj koji je tako nešto ostavio. Razgovor bio smiren, sve u redu.

Očistila je to žena predsednika skupštine stanara :)  (Ona je stvarno mislila da je dužna da očisti i nije dozvolila da joj pomognem.)

No, kad smo mi nabavili psa, taj komšija nam je rekao da je bio veoma prijatno iznenađen, jer se sećao moje tadašnje reakcije.

Zaključio čovek da ja ne volim životinje.

Ne volim neodgovorne i nevaspitane vlasnike, a ima i takvih. Sada mislim da, posle sedam godina ovde, znam i ko je tako u liftu ostavio. Tako, za sve kriva država, loša ekonomska situacija, političari nas upropastili, naravno da jeste, ali i sami smo sebe srozavali na mnogo načina. Mnogo je toga što možemo sami da napravimo da nam život bude bolji i da ništa ne košta, samo dobra volja.

Ja sam se baš raspisala.

Ja mislim da je upravo obrnuto - drzava nam nije kriva, nego samo mi krivi sami, jer je drzava odraz nas samih. Kakvi smo - tako nam je.

Vezano za komsije, ima takvih svuda, al ja 5 para na to ne dajem, ne javljam se ni ja onom ko se meni ne javlja. Ako me ne poznajes - ne poznajem ni ja tebe.

A to za vrsenje nuzde u liftu - jednom smo imali ljudski izmet u liftu, a vise puta na stepenistu, od skitnica koje ulaze u zgradu. A sto se tice pasa - imam dosta pasa u ulazu, do sada nikada nije bilo izmeta, ali je ulaz u prizemlju vazda zapisan od strane jednog nevaspitanog muzjaka kojeg vlasnici nisu naucili da se unutrasnji prostor ne zapisava. Naravno da svi znamo ko je u pitanju.

Cestitke i ja sama pravim, ja se iz hobija bavim kompijuterskim dizajnom, mada je to nesto cime moram da vladam i zbog svog posla. Al to je sad manje bitno - ne moraju svi na da znaju da prave, radi se o paznji prema nekom - kupio ili napravio. Trud da se nadje odgovarajuci poklon za nekog se uvek primeti, dok se prosledjeni pokloni, i totalno bezvezni i neodgovarajuci pokloni kupljeni da se neko "skine sa grbace" - takodje uvek primete. Ljudi upravo zbog toga i insistiraju na parama kada se pravi svadba, jer nemaju nista osim glavobolje od 3 tone nepotrebnih stvari, biranih bez ikakve paznje i od prosledjenih poklona, koji se godinama prosledjuju iz ruke u ruku, a niko ih ne zeli.

Ima neko neki dobar film da preporuci? :smile: Gledao sam tamo temu za filmove nisu mi neki dopadljivi a vecinu sam gledao :grin:

Dobro vece :smile:

Edit: da se nadovezem na temu nuzde po liftovima i stepenistima zgrada, kad sam bio mali sta god u ulazu da se desi svi stanovi su pricali "Ma mali Nikola!", a zgrada nikad punija pasa tada nije bila... Jedan Rot, Dalmatinac i Labrador tada kad sam mali bio, i non stop je stepeniste bilo zapisano i ti isti koji su imali pse su pricali da sam ja piskio po stepenistu :D Sada im se i dalje smejem u facu kad ih vidim i volim da ih zezam jer je za nasu zgradu najvise moj otac ucinio, a i svima privatno pomagao :) Sada cute kao da nikad nisu tako nesto pricali :D 

Naravno nikad u zgradi nikakvu glupost nisam napravio :)

Edited by Dzony

...  jer je za nasu zgradu najvise moj otac ucinio, a i svima privatno pomagao :smile: Sada cute kao da nikad nisu tako nesto pricali :grin:

Upravo to je odraz naseg mentaliteta, i razlog zasto nam je ovako kako nam je: uvek pljuni na onog ko ti je najvise dobra ucinio, a seronje velicaj i uzdizi do nebesa.

Za film ... ako na 80 strana filmske teme nista nisi nasao ... :grin: ... ne znam sta da ti kazem ... :grin:

Ma na onoj temi ima filmova ali znas tamo svi uglavnom pisu i filmove koje ceo svet hvali... A ne neki dobar za koji je slabo ko cuo a njemu je vrhunski... Npr usao sam pre neko vece na filmoviziju i pustio film My awkward Sexual Adventure, sto pretpostavljam niko nije ni cuo :D I film mi je bio extra :) 

Beli nisam gledao taj, sad cu da ga pustim :) Pa pricam utiske sutra :)

Vazi Elvire drzim te za rec!! :D

Volim sveeeeee :D Sem horora... Volim komedije najvise pa onda filmove koji se tesko razumeju i neizvesni do samog kraja, volim filmove po istinitim dogadjajima, sci fi... :D Uglavnom sve, volim sve sto mi se svidi nije bitno koji je zanr :)

Uuuu hvala svima :grin: Ima da se nagledam ovih dana, mada u mom slucaju ako gledam film pred spavanje zna po jedan film da mi traje i po 3, 4 dana xD

Krenucu sada, svidjaju mi se traileri :smile:

Pisem kad odgledam :smile:

Beli trazio sam sinoc taj film na nekim online sajtovima nasim i nema ga :o Moram da ga skinem, bas imam osecaj da je vrhunski..

Sinoc sam gledao Enemy, novi film, odlican je :smile: Zbunjujuc mnogo :D

Edited by Dzony

Dobar dan!

Ma na onoj temi ima filmova ali znas tamo svi uglavnom pisu i filmove koje ceo svet hvali... A ne neki dobar za koji je slabo ko cuo a njemu je vrhunski... Npr usao sam pre neko vece na filmoviziju i pustio film My awkward Sexual Adventure, sto pretpostavljam niko nije ni cuo :grin: I film mi je bio extra :smile:

:grin: Nisi ti pogledao celu temu lepo :grin:  Na toj temi kompletne kritike filmova pisem maltene samo ja, a pored popularnih filmova, imam jos veci broj onih nepopularnih za koje sam napisala review.

Sinoc sam gledao Enemy, novi film, odlican je :smile: Zbunjujuc mnogo :grin:

Gledala sinoc, sta je ovo, svi zivi su sinoc gledali Enemy, idem sad na filmsku temu da napisem review, pa procitaj.

Nikola, Ukoliko znaš engleski, moj ti je savet da taj film gledaš bez titla jer su današnji prevodioci plač Božiji...ja sam odavno prestao da koristim titlove jer mi je nekoliko odličnih filmova upropašćeno pogrešno prevedenim rečenicama u ključnim trentcima...

Guest
This topic is now closed to further replies.