Petite

NOP. 15. dio

Recommended Posts

Pa prebrojavanje ne radi svaki lovac ponaosob vec je to u sklopu lovackog udruzenja kojim  rukovode isti oni ljudi koji dobijju nadoknadu za to sto dozvoljavaju da se na 20 hektara nadje 20 kombija svaki dan a da se na  ziro racun udruzenja uplati za celu godinu par stotina Eura.Ko dozvoljava da se odstreli vise nego sto bi trebalo i posle sta da prehranjujes kada je sve pobijeno .Pre par godina sam pisao da je grupa "savesnih"lovaca nedelju dana pre zvanicnog pocetka sezone potamanila sve fazane na mestu na kome su proveli jesen bez uznemiravanja.Na relativno malom potezu je do zadnje nedelje lova bilo jarebica i to dva lepa jata da bi im se posle te zadnje nedelje broj drasticno smanjio predpostavljam da pucaci jer necu da ih nazovem lovcima nisu bili zadovoljni svojim pucackim ucinkom zadnje nedelje pa su svoje nezadovoljstvo iskalili na ta dva jata koja su davala nadu onima koji vole tu pticu i koji uzivaju u prizoru kada pas pronadje i stane da je ispostuje i pokaze da je jos uvek ima.Ja nisam kriv zato sto nisam podigao pusku 15 godina  niti sam je za to vreme i poneo nekad u polje i zato sto svoje pse ne pustam u polje kada se pili i odrastaju pilici Ti neki imaju svoja imena koja bi oni koji su placeni za to trebali da napisu i stave na stub srama kao primer drugima sta ne treba raditi da bi se nesto ostavilo u polju onima koji dolaze ta kolektivna odgovornost je samo dovodila do jos veceg haosa .Pre desetak dana sam na zadjem sedistu auta koji je pored mene prosao video pusku  auto se slucajno zaustavio na mestu na kome se prehranjuju fazani  da bi par dana kasnije nasao tj psi nasli perje od sveze ustreljenih fazana Onog casa kada neko ko cini stetu bude prozvan imenom i prezimenom i kada bude za svoje nedelo kaznjen po zakonu moze se ocekivati da se nesto pokrene na bolje  a dok se kolektivno optuzuje nema nista od boljitka i taj put vodi direktno u pustos polja

Pa gospodo iz Srpskog DD kluba nema saopstenja sa nedavno odrzane skupstine?Cestitam novoizabranom predsedniku Emilu Djordjevicu i zelim mu puno uspeha u radu!E da ima li novosti o g Zubanovicu cujem nesto se naljutio na svoj klub? (lmao)

Vi g. Prle kolektivno  i konstantno optužujete lovce da su ubojice. Mislim da ako imate nešto za reći to trebate reći na drugom mjest: policiji i sudu. Treba podnijeti prijavu policiji i reći (napisati): Marko Marković se trenutno nalazi u lovištu (tom i tom) s puškom, odstrelio je srndaća (ili fazana, jarebicu - ono što konkretno je) i odlazi automobilom registarskih oznaka KC-???-AC s mjesta kaznenog djela u tom i tom smjeru. Ja sam vidio svojim očima i spreman sam svjedočiti. Ja se zovem Radoslav Nedeljković, iz Kruševca sam i stanujem na toj i toj adresi. Ako niste spremni tako podnijeti prijavu nemojte više zamarati ljude s argumentima da su svi lopovi, a vi sve znate, a nećete reći...

Prikrivanje kaznenog djela je također kazneno djelo.  

Dobronamjerno!

I.Bošković

Da li biste vi gos.Boskovicu goloruki prisli onima koji imaju napunjeno oruzje i koji su dosli da krivolove licno mislim da je budalastina da po lovistu juris coveka koji ima napunjeno oruzje verovatno je svima jasno i zasto.Pre par godina sam se nasao ispred cevi lovacke puske i verujte mi nije mi ni malo bilo prijatno a prijavu sam mogao da podnesem samo protiv NN lica jer mu na celu niti na nekom drugom vidljivom delu nije pisalo ime i prezimeUz svo postovanje prema vasim stavovima u vezi podnosenja prijava za krivolov  poznati su mi i slucajevi u kojima su lovocuvari podnosili prijave za krivolov oduzimali oruzje u krivolovu da bi se oruzje vratilo krivolovcima i da bi oni nastavili da love.Mozda vama moje pisanje zvuci kao zamaranje a u stvari namera mi je da pisanjima  pokusam da probudim svest koje na zalost nema da sacuvamo ono malo sto nam je ostalo.Predpostavljam da ste se i vi sreli sa krivolovcima bar koji put i da znate da oni nece da vas cekaju da ih uhvatite za rukav i legitimisete da bi posle podneli prijavu.Logicno je da svako ko u polje podje sa oruzjem bude ubica jer u suprotnom ne bi ni nosio oruzje  ali je samo pitanje da li ce ta ubistva divljaci zbog koje je oruzje poneto u polje biti u za to predvidjenim terminima ili u terminima  koje sami odredjuju oni koji su posli da ubijaju.Potpuno sam siguran u jedno a to je da ja niti imam nameru ikada vise da ubijem sta u polju niti sa onim sto nosim sa sobom a to su pistaljka  telefon  fotoaparat  teletakt i kljucevi ubistvo divljaci nije ni moguce.Jednom prilikom na barama dok smo pecali grupa lovaca nas je obilno zasipala sacmom iz svog oruzja i ubijali su sve sto se pojavljivalo iako je sa njma bio covek koji je zaduzen da kontrolise lov na tom podrucju  lov je bio na sotke ali su uglavnom tamanjeni fazanii fazanke  peceno prase i obilje alkohola je pobijene fazane pretvorilo u sotke koje niko od lovaca nije ni video a svi koji su bili u ribolovu tog dana su polako otisli kuci sa namerom da se raspitaju dobro kada se lovi i da te dane izbegavaju Potpuno sam siguran da kod nas oni koji su zaduzeni za kontrolu lova znaju ko su krivolovci na njihovom podrucju a zasto oni ne uvedu red zbog koga su to sto jesu je pitanje za njih Dobronamerno i sa postovanjem

Vi g. Prle kolektivno  i konstantno optužujete lovce da su ubojice. Mislim da ako imate nešto za reći to trebate reći na drugom mjest: policiji i sudu. Treba podnijeti prijavu policiji i reći (napisati): Marko Marković se trenutno nalazi u lovištu (tom i tom) s puškom, odstrelio je srndaća (ili fazana, jarebicu - ono što konkretno je) i odlazi automobilom registarskih oznaka KC-???-AC s mjesta kaznenog djela u tom i tom smjeru. Ja sam vidio svojim očima i spreman sam svjedočiti. Ja se zovem Radoslav Nedeljković, iz Kruševca sam i stanujem na toj i toj adresi. Ako niste spremni tako podnijeti prijavu nemojte više zamarati ljude s argumentima da su svi lopovi, a vi sve znate, a nećete reći...

Prikrivanje kaznenog djela je također kazneno djelo.  

Dobronamjerno!

I.Bošković

Upravo tako kolega puć-puruć.

Prle, zašto pišeš, ako nemaš petlju bilo šta da preduzmeš po tom pitanju?

Po tvom pisanju ispade da si bio svedok u viže nezakonitih radnji, a ti ništa nisi preduzeo po tom pitanju, a govoriš o buđenju neke svesti!? Kontradiktorno, da više ne može biti !

Upravo tako kolega puć-puruć.

Prle, zašto pišeš, ako nemaš petlju bilo šta da preduzmeš po tom pitanju?

Po tvom pisanju ispade da si bio svedok u viže nezakonitih radnji, a ti ništa nisi preduzeo po tom pitanju, a govoriš o buđenju neke svesti!? Kontradiktorno, da više ne može biti !

Darkon - nemoj da se pravis englez i optuzujes coveka bez ikakvog argumenta ! Ti se to kao pravis da ne znas u kakvoj drzavi zivis ! Ovo sto je Prle napisao u predhodnom postu je apsolutna istina ! 

Posle toliko negativnih iskustava pametan covek u ovoj zemlji prvo sagleda da li ce bilo kakva prijava naici na odgovor nadleznih - kao sto u glavnom ne naidje ! ILi ce mozda samo bespotrebno sebi stvoriti problem !

Drugo - jel ja , ti i Prle treba da radimo posao milicije i lovocuvarskih sluzbi !?

I kao trece - jel stvarno hoces da kazes da lovocuvari nemaju pojma ko su ti ljudi koji se bave lovokradjom tokom citave godine ?!

A sa druge strane nije retko da se ljudima oduzima oruzje zbog banalnih stvari !

E sad , ako hoces da pricamo viceve - nije problem ! Samo naglasi da smo poceli sa vicevima ! 

Pozdrav !

Zoricu - ko kaze da nema izvestaja ! Nema komentara na izvestaj ! 

http://srpskiddklub.blogspot.com/2014/03/zapisnik-sa-skupstine-srpskog-deutsch.html

A 's obzirom na ovu stavku - ne verujem ni da ce ih biti ! 

. . . . je predložio da se u disciplisnki pravilnik unesu prekršaji neodgovornim pisanjem i ponašanjem na internet forumima.
. . . .  je odgovorio da to već postoji u Disciplinskom pravilniku.

Edited by spiker-mrmosh

Pa vidiš Spikeru, niti sam Englez, niti pričam viceve!  

A svi živimo u istoj zemlji, ali izgleda ne gledamo isto na neke stvari. Ako je situacija loša kako ti kažeš, da li je treba takvom i ostaviti?

Misliš li ti da samo i striktno lovočuvarska služba treba čuvati divljač, i misliš li da je to moguće?

Ako ne pođemo od nas samih, i ako mi sami (lovci) ne radimo na očuvanju divljači i boljitku lovstva, od divljači onda nećemo videti ni "D".

A najgori je takav stav, gde jednostavno okrećeš glavu, i ne zanima te to, jer nemaš jaj*a da preduzmeš nešto.

Pa gospodo iz Srpskog DD kluba nema saopstenja sa nedavno odrzane skupstine?Cestitam novoizabranom predsedniku Emilu Djordjevicu i zelim mu puno uspeha u radu!E da ima li novosti o g Zubanovicu cujem nesto se naljutio na svoj klub? (lmao)

Evo ga Zoricu, uvek tu na mestu... Ajd da se bar zajedno smejemo (lmao) ... vidi, ja mogu i na svoj racun ... (funny)

Edited by ZUBAN

Drugo - jel ja , ti i Prle treba da radimo posao milicije i lovocuvarskih sluzbi !?

Spiker nije posao policije da juri lovokradice bez prethodne prijave lovocuvarske sluzbe, vec po prijavi lovocuvara. 

A najveci problem nestanka divljaci je svest nas lovaca, pa predatori pa pesticidi i herbicidi, i ova tri faktora su po meni podjednako kriva..

Jarebica je prvo nestala  u Vojvodini, zasto..... pa zato sto je tamo prvo uradjena komasacija i parcele su ukrupljene i pocelo se sa upotrebom otrova pre nego kod nas u Sumadiji, pa je taj problem dosao i kod nas u Sumadiji a samim tim i do nestanka jarebice..

Darkon - ja sam jedan od onih koji je u 40-toj godini kupio pusku i to zbog pasa , a ne pse zbog puske ! Nikakav problem mi ne bi bio da sutra zabrane kompletan lov , a u krivolov ne bi izasao da je zec -SLON !

Mislim da sam ti ovim najkrace moguce napisao sta ja i kako mislim na tu temu !

Posebno moram da ti naglasim da sam se celog zivota druzio sa lovcima i izlazio u lov sa njima i celog zivota drzao ove ili one lovacke pse !  

Ali jednostavno postoje ljudi koji nisu lovci - vec ubice i mesozderi bez grama morala ! 
I kao sto ne moze da postoji organizovanog kriminala u bilo kom obliku u bilo kojoj zemlji bez podrske drzavnih strutura - tako isto ne moze da postoji krivolova u vecoj meri bez precutne podrske nekih drugih struktura iz te oblasti  ! 
Pa ti onda idi u Kolumbiju i prijavi nekog za trgovinu i proizvodnju heroina i kokaina - da vidimo sta ce da se desi ! 
Pozdrav ! 
Edited by spiker-mrmosh

Nevidim u čemu je radost pojedinaca, a u vezi sa ovom skupštinom kluba?? Koji je to grah Zubanović učinio protiv boga Al Dagistanija, pa da se tu nemože ni glasati, nego se MORA ovaj skloniti??....eeee   moji podrepaši, jadni li ste za sobom :cry: !!!

....e gospodine Zoricu. Blago nama dok god imamo Vas i vasih istomisljenika. Smejete se. Ako tako i treba.

Vec sam pisao da sam stajao ispred cevi napunjene puske jesi li ti stajao i jesi li ti nekada video da se krivolovi.Sta treba da uradim da jurcam za krivolovcima dok neko ne pritisne okidac.Predpostavljam da bi ti pokusao krivolovca da uhvatis za rukav i privedes ga pravdi.Potpuno sam siguran u jedno da svi koji provode vreme u polju sa psima pre ili kasnije sretnu lovokradice .Postoje neki za koje je lovokradja nacin razmisljanja i zivota i izazov siguran sam da takvima uopste nije problem da se pred sobom dokazu time sto bi prosuli dva patrona u coveka  verovatno bi im to sluzilo za ponos,Da li je vredno da budes napunjen sacmom da  nekom objasnis kako je jarebica  nacionalno bogatstvo Voleo bi da mi objasnis kako pesticidi unistavaju jarebice u okolini Ksa a na 10 kilometara gde je upotreba pesticida 10 puta veca nego u Ksu ima ih gotovo u izobilju i kako su dva jata sa 30 jedinki pretekla celu proslu godinu da bi ih desetkovali zadnje nedelje lova ova zima je za podsetiti bila idealna za preticanje ptica.

Bas sam razmisljao da nabavim jednog DD , kad vi "smeniste " moga Zubana ,sram vas bilo ,eto to se zove diktatura , jedini klub koji pocinje da lici na nesto normalno, se unistava. Oni se stvarno smatraju za BOGOVE, bruka...... Srbija i posle 700 godina jos uvek pod Turcima....

Regionalna grupa Braničevskog okruga Srpskog Detusch Drahthaar kluba dana 15.03.2014. god organizuje

Uzgojnu smotru i Smotru priplodnjaka rase NOP

Skup učesnika je u 8,00 časova u restoranu Dionis na ulasku u Veliko Gradište.  
Prijave će se primati do utorka 11.03. 2014 godine na telefone: 063/8800-843 (Predrag Marković), 063/391-582 (Miloje Gajić) ili na mejl : micagajic@hotmail.com.
Kotizacija za učešće je 1000,00 dinara po prijavljenom učesniku – vodiču.
Uplate se mogu izvršiti na račun Srpskog dd kluba ili na dan smotre lično kod blagajnika regionalne grupe. 
Ručak za učesnike je obezbeđen.

Dobrodošli!

Regionalna grupa Braničevskog okruga Srpskog Detusch Drahthaar kluba dana 15.03.2014. god organizuje

Uzgojnu smotru i Smotru priplodnjaka rase NOP

Skup učesnika je u 8,00 časova u restoranu Dionis na ulasku u Veliko Gradište.  

Prijave će se primati do utorka 11.03. 2014 godine na telefone: 063/8800-843 (Predrag Marković), 063/391-582 (Miloje Gajić) ili na mejl : micagajic@hotmail.com.

Kotizacija za učešće je 1000,00 dinara po prijavljenom učesniku – vodiču.

Uplate se mogu izvršiti na račun Srpskog dd kluba ili na dan smotre lično kod blagajnika regionalne grupe. 

Ručak za učesnike je obezbeđen.

Dobrodošli!

Danijela volim da dodjem kod vas. Objasni nam blize koji sve muzjaci mogu da ucestvuju na smotri, sa koji ispitima? Zasto nije napisano da je uzgojna smotra pasa rase D.D. ali posto je u pitanju rasa NOP da li su predvidjene titule CAC  ili CACIB ako cemo ocenjivati pse po Nemackom klubskom sistemu tj. dlaka, forma i cemu onda skracenica koja se do sad nije koristila u nasem klubu?

Тако се то ради у земљи Србији. Доведеш људе пред свршен чин и онда их тераш да гласају без притисака али узимајући у обзир могуће последице. Па све и да је тај Зубановић најгори на свету брука је да вас уцењују. Мада, добро је Зубановић и прошао, могао је Вучић да му се натовари на грбачу.

Zuban i zna se koji ostali (handshake) (handshake) (handshake)

Tako se to radi u totalitarnim sistemima pod pretvezom demokratije; nismo ni mi baš daleko od toga :wink:

Previše se para okreče u kinologiji; previše je onih kojima znanje ne ide dalje od urođenih osobina i crvenih tepiha; može to svaka budala koja nabavi psa. A što se obuke tiče, mogli bi oni to za tre da srede :grin: .....i lisica je rekla, da je grožđe kiselo jer nije mogla do njega :clown:

...nema disciplinskog postupka, zastareli pravilniki, zakoni, odluke u zadnjem trenu.....e nagledala se raja toga, a oni još uvek misle, da svi budale :idea: .

Na širem Balkanu možeš, da budeš pošten (barem do sebe) samo ako si opozicija opozicije!!!

Rešenje??? Na moju žalost sve više počinjem da verujem Hegel-u: Rat je higiena čovečanstva!

I još jedno na žalost !

A primedbe o Turcima itd...pa nemamo pet godina....ili pak :idea:

PS

Pogledajte uđbenike istorije osnovne škole (ili druge) šta pišu o "našim" totalitarnim sistemima (svaka čast Hrvatima), pa če vam biti sve jasno gde smo i gde plovemo (puke)

Dobar pogled!

Boro, 

radi se o rasi nemački oštrodlaki ptičar, pa sam u smislu toga napisala skraćenicu..ne želim da ulazim u rasprave oko imena rase, znamo o kojim se psima radi :smile: a Nije problem da napišem i D.D. ako je ispravnije. Nisam imala ama baš nikakvu zadnju nameru niti sam namerno pogrešila ako jesam. Ne zamerite.

Naravno svi ste dobrodošli, samo se na vreme javite Mići ili Mapcu.

Edited by lela172

Ne  mogu da verujem da ljudi mogu da budu toliko bedni , na ovakav nacin ciste coveka  koji je nije imao ama bas nikakvu korist,cist entuzijast ,a vidi se koliko je zagrizen,uporan, svima voljan da objasni i pomogne... Kakva je to mafija, ne moze ni jedan banalni hobi da prodje bez njihovog upliva, beda poslednja, procitam svaki Zubanov post i nisam primetio da je nesto slagao oko kinologije kod nas , sto se tice Srpske kinologije bas je bio vrlo blag u zamerkama  , sta se tu radi  ko vedri i oblaci moze da se snimi dobar krimi roman.

Kad je bilo oko kluba EB zucnih rasprava preceno je clanu foruma ,on moze ako sme da potvrdi odsecanjem prstiju ako jedno slovo napise ,i to prst po prst dok ne iskrvavi,

prave ozbiljne pretnje ,, tako da je Zuban jos dobro prosao mogao je MRAK da ga pojede. 

Stvarno poslednji primitivizam .............

Guest
This topic is now closed to further replies.