Danka Dubajic

UPOZORENJE -moguci preprodavac

Recommended Posts

On 10/11/2017 at 6:57 PM, bebby7 said:

Pozz, zar je to stvarno istina? Ja sam svog psa kupila od tog gospodina, zasad nije imala nikakvih problema, mala ljepotica prekrasna je, prodana mi je kao pomeranski spic iako meni ne slici na pomeranskog niti na njemackog ali svejedno sada me nije ni briga koje je rase, samo da bude zdrava u buducnosti..

Prodat vam je pas pomeranac koji ne liči na pomeranca niti na nemačkog špica i vi se pitate da li je istina da je čovek prevarant? Da li ste dobili rodovnik za psa? 
Koliko vidim iz oglasa prodaje jorkširce, engleske i francuske buldoge, špiceve i jednog kavkasca (kojeg usput i iznajmljuje) što i nije toliko strašno, mnoge odgajivačnice drže po dve tri rase ali imati štence tokom cele godine, svih uzrasta, to je već sumnjivo.
Kao šlag na tortu čuveno "vršimo dostavu".

On 30. 06. 2017. at 19:38, Pitalica said:

Zelim da vam skrenem paznju na coveka koji se zove Nadan Maroslavac, iz Hrvatske. Covek drzi stanceraj raznih vrsta popularnih pasa, ima kriminalni dosije, prodaje bolesne pse, a kad mu se to kaze u lice (kao sto je jedna devojka uradila) on preti da ce joj polomiti kosti i da ce joj doci na kucu... zaobilazite ovog coveka u sirokom luku.

Ljudi pricate neistine i lazi... covjek mi je susjed i ima licenciranu uzgaivačnicu malih vrsta pasa odobrenu od ministarstva a ne nikakav štanceraj... prijazan susretljiv i uvijek spreman pomoći ako neko ima problem sa psom u nekim situacijama o psima zna više nego veterinar.

To što neko ima registrovanu odgajivačnicu ne mora da znači da ne drži "štanceraj". Kada se za nekog kaže da štancuje pse misli se na to da neko konstantno pari ženke, ne vodi računa o zdravlju potomaka, kinološkom i genetskom kvalitetu pasa i da mu je samo bitna zarada, brza prodaja odnosno "obrt". I u Srbiji ima vrlo poznatih štancera koji ujedno imaju registrovanu odgajivačnicu "svih vrsta pasa" a bave se štancerajem i preprodajom uglavnom bolesnih pasa, budućeg vlasnika zakinu za rodovnik a često se ispostavi da pas uopšte nije ni rasan. Devojka je upozorila da je imala loše iskustvo na ostalima je da provere navode i da budu oprezni pri kupovini.
Kao što sam više puta naglasila, raspitati se, pozvati prijatelje, proveriti oglase, lično otići kod više odgajivača (štene se ne kupuje pouzećem), videti roditelje, smeštaj pasa, ne slušati bajke tipa "stićiće rodovnik kasnije", ne verovati bajkama "jes' vakcinisano, evo imam flašice, potvrdu o vakcinaciji sa pečatom veterinara je pojela maca", googlati, razmisliti pa nakon toga odabrati i kupiti (najbolje bi bilo uz neki kupoprodajni ugovor ali ajde).

Guest
This topic is now closed to further replies.