Neuro

UPOZORENJE - svercer pasa Jovica "Dog Best" prevarant

Recommended Posts

Mozda ovo nije pravo mjesto za ovo temu, pa stoga molim da je moderatori prebace ako joj ovde nije mejsto.

Naime preko osobe koja se vec dugo bavi psima (ima i svoju web stranicu) sam narucio Presu.

Sa tobom osobom sam saradjivao i u proslosti i saradnje je bila vise manje korektna.

Stene sm platio 1.400 € i jos uvijek nisam dobio papire (puna 3 mjeseca je proslo od kad je stene nabavljeno).

Uvijek isti izgovori da za par dan putuje u Madjarslku i tako vec 3 mjeseca.

Namjerno jos uvijek necu spominjati ime tog covjeka... mozda uradi nesto, takodje znam da je jedan od njegovih poznanika takodje istaknuti clan ovog foruma i takodje ima svoju uzgajivacnicu.

Interesuje me vase misljenje o svemu, a ja licno ne bi volio da dodjem u situaciju da "toj osobi" naplatim ono sto mi je duzna....

Pozdrav

a ne znam sta da ti kazem -

da znam ime osobe ja bih rekla nesto.

Da si prevaren - jesi,

iako se opet nadam da ce ta osoba procitati tvoj post i poslati ti papire.

Jedino imam pitanje da li imas pisane tragove dogovora ?

Ma sve je pocelo malo naopako...

prvo mi je obecano chipovano stene staro 9 nedelja, a doslo je stene bez chipa i staro 8 nedelja...

Ali posto je pas meni bio super, presao sam preko toga...

Sacekat cu jos malo, a onda cu staviti i njegovo ime.

Nemam nikakvih pisanih tragova i ne trebaju mi, znam ja probleme rijesavati na drugi nacin ali to bas ne bi zelio, osim ako moram...

Vadjenje exportnih rodovnika u Madjarskoj ide malo sporo. Iako smo kupili 4 psa iz direktno od odgaivaca sa kojima smo super prijatelji uzrasta tri tri ipo meseca, rodovnike smo dobili tek nakon mesec , to jest nakon sto su psi navrsili 4 meseca. Mozda je to u pitanju, a mozda ko zna sta drugo...

Pa ne znam.... lepo je verovati ljudima! Iskreno, za 1.400 E ja bih se malo raspitivala. Ima li ikakve sanse da stupis u kontakt sa tim odgajivacima? Ako sam dobro razumela stene stize preko posrednika...

Elem i ja sam nabavila psa (odn. kuju) iz Ceske preko treceg lica (moje jako jako dobre prijateljice) jer u tom trenutku nisam zbog pasosa mogla da idem iz zemlje. Medjutim i svo dogovaranje i rezervaciju steneta obavila je moja prijateljica jer odgajivac ne zna engleski a ja ne znam ceski. :) Pare sam poslala direktno odgajivacu (preko moje majke, koja je tada putovala u Cesku) i cekala sam rodovnik takodje par meseci. ALI..... meni je stene stiglo tetovirano (tada mikrocip jos nije bio obavezan... a ni Ceska jos nije bila u EU 2000. godine) sa zutom knjizicom, UGOVOROM (koji je potpisala doduse moja majka koja je stene preuzela) i fotokopijom rodovnika roditelja. Takodje, poslali su mi i neke trofejne case sa klupskih izlozbi... ali dobro sad.... to je sad vise znak paznje tih ljudi.. :)

Mislim da bi nekako trebalo (ako vec nisi) da stupis u kontakt sa odgajivacem jer je to odgovoran gest (svako voli da cuje gde su mu i kako smestena stenad).

Takodje, ZAISTA mi nije jasno kako je pas krenuo na put bez mikrocipa? Ali, dobro.... mozda ta opcija postoji kada se stene izvozi van zemalja EU.... pojma nemam.... nagadjam.... :roll:

E sad sto se cipovanja tice.... za to ti ovde nije potreban rodovnik, kao sto znas... ionako navodis ime na koje se pas odaziva... :)

Srecno, svakako....

ovde moram naglasiti da je stene i dalje perfektno... bar meni... nikakvih zamjerki nemam...

ali zelim papire... i ne mogu razumjeti da za bilo kakvu papirologiju treba 3 mjeseca...

pa ne dobijam papire iz Haga...

ovde moram naglasiti da je stene i dalje perfektno... bar meni... nikakvih zamjerki nemam...

ali zelim papire... i ne mogu razumjeti da za bilo kakvu papirologiju treba 3 mjeseca...

pa ne dobijam papire iz Haga...

Ja ti rekoh.... zovi odgajivaca! Glupo je nervirati se i nagadjati.... samo pothranjuje bespotrebnu paranoju! :)

E sad, ako je MOGUCE da, kada si poverio prijatelju da ti nabavi stene, nisi saznao od koga je... onda... ne znam..... to mi deluje mnogo neozbiljno sa obe strane. :)

Nije mi to prijatelj ali znam ga vec nekoliko godina..

A uzgajivacnicu bi zvao kad bi znao koja je...

Znam da djeluje neozbiljno ali uvijek sa isao na povjerenje... eto izlgeda pogrijesih...

Eh... pa dobro onda. Sta da ti kazem... nadajmo se najboljem. :) Mada iskreno.... nema neprijatnih pitanja kada se radi o novcima, ako nista drugo. Pritisni tog posrednika, pitaj ga kako mozes da se cujes sa odgajivacem... zanima te poreklo psa... nega... i na kraju krajeva... normalno je biti u kontaktu sa odgajivacem, pobogu!!!!!!! Na kraju, sto bi se on covek (taj posrednik) cimao oko tebe i tvog psa... ako odgajivac moze dalje tebi direktno da posalje rodovnik, kad bude gotov... drugim recima nema potrebe da neko fizicki ide po njega, a vrlo je moguce da kao sto Dusko rece to u Madjarskoj sa eksportnim rodovnicima ide malo sporije.

Za pocetak, insistiraj od posrednika (da se ne izrazim preprodavca, jer pretpostavljam da se ugradio u cenu) da ti navede ime i prezime odgajivaca, naziv odgajivacnice, kontakt adresu i telefon. Nema opravdanja da ti ne kaze odakle dolazi stene, sto svakako treba da znas. Ako i to odbije, e onda bih bila gotovo sigurna da nesto nije u redu.

Ja se nebih usudio da poslujem na taj nacin, sam si rekao da si trebao dobiti cipovano stene staro 9 nedelja a dobio si necipovano stene staro 8 nedelja, i kada budes dobio papire kako ces biti siguran da su to papiri od tvog psa. Meni je sve to isuvise sumnjivo tako da bih ja da sam na tvom mestu vec nesto preduzeo.

Al smo nemilosrdni! :) Kritika je naravno ovde vise nego dobronamerna...

Neuro se sada izvesno i sam sekira.... i verujem da posle svih ovih postova sigurno vise nece uletati u slicne dilove sa tzv. "posrednicima". :)

Elem, mene bas zanima ishod celog dogadjaja.... javljaj nam sta se desava!

Pozdrav,

Iva & Zzzzzverovi....

Vidim da si iz Sarajeva, pretpostavljam koji je preprodavac, jer i ja sam jednako prevarena ali sam blazeno zivjela u neznanju dok me odgaivac nije kontaktirao.

Onda sam utvrdila da imam falsificirani rodovnik, koji nas dobri kinoloski savez nije prepoznao pa smo bili na vise izlozbi.

Motiv laznog rodovnika mi ni danas nije sasvim jasan, pretpostavljam da imaju trosak od jos nekih 20-ak maraka pa im se ne isplati.

Insistiraj na kontaktu s odgaivacnicom i rijesi to samo preko njih.

Meni je ovo bio prvi i sasvim sigurno posljednji put da imam posla sa preprodavcem.

Nikada necu oprostiti sebi glupost ipak dobra stvar je sto imam zdravog psa sto je najvaznije od svega.

Uglavnom, sretno.

Javi ako nekako mogu pomoci

Rodovnik mi je obecan za par dana... zato jos uvijek necu da pokrecem nista...

Ako tom covjeku nije vazno da se na ovakvom sajtu objavi njegovo ime, onda ni mene sigurno nisu papiri toliko vazni... sve dok je pas zdrav...

Pare su tu najmanji problem, jer sve to dodje na svoje :)

I naravno da cu provjeriti papire (ako dodju) jer suvise je sve sumnjivo da bi povjerovao i da su papiri ok...

Ali opet kazem ako covjeku (koji je inace iz Beograda) nije stalo do loseg publiciteta na najacem forumu za pse...

Brate, ako vece varas, varaj pametno...

Neuro najbitnije je da je pas dobro, da si ti zadovoljan njegovim karakterom i izgledom, a nakon toga ide rodovnik-pedigre.

Neznam zasto ne objavis ime preprodavca da se i drugi ljudi ne bi opekli.

Vecina nas zna sve te preprodavce.

Njih inace ne interesuje publicitet, interesuje ih samo novac.

Nemoj da se libis da mu objavis ime.

Trazi da ti da ime i kontakt telefon od odgajivaca.Kad ti to da onda se nadaj pedigreu.

Ne dobih... evo skoro 4 mjeseca i vrlo vjerovatno ga necu ni dobiti...

Uvijek zaboravim na onu staru... dobar i budala na isto dodje...

Neuro,

Objavi vec jednom od koga si kupio psa?

Neznam cemu tajna? :?:

Mozda ga neko od nas poznaje, a verovatno ga poznaje pa ti moze bar pomoci gde je kupljen!!!

Crni Neuro...

sta ti je to trebalo?

Pa cak se i meni cini da je o doticnim, barem o njegovom sajtu bilo reci na ovom forumu (u nekoj od njegovih inkarnacija, buduci da je vise puta forum dizan iz mrtvih).

Dobro... i sta ti sad planiras? Ja da sam na tvom mestu proganjala bih coveka dok mi ne kaze od kog je odgajivaca pas... ali sad... mozda i preterujem.

Stvar kako se zivot posmatra...

Pas je super, a to mi je najvaznije... nisam ga ni kupio radi papira...

Za pare mi takodje nije zao, kako odu, tako i dodju, jedino mi je zao sto su zavrsilie kod prevaranta..

U svakom slucaju ja necu dopustiti da tako nesto utice na mene, suvise je lijepih stvari u zivotu da bi trosio vrijeme sekirajuci se oko jednog prevaranta..

Njega ce njegovo stici, prije ili kasnije :)