Amy Amy

Sramota!!!!!!!!!!!!

Recommended Posts

Prvo,hvala svima sto su opste obratili paznju na moj post.Nisam odgovarala jer nisam mislila da ce mi uopste odobriti postavljanje pa nisam ni proveravala i evo tek sada sam videla sve.U pitanju je stene francuskog buldoga.O rasi sam citala vec pola godine,sto ovde na forumu sto svuda,jer su mi preslatki i presmesni i dugo sam vec zelela jednog takvog.Dakle,ja sam o njima znala sve ali ga nisam kupovala ja vec sam ga dobila kao poklon za rodjendan i cim su je doneli videla sam da nije samo u pitanju tuca stenaca i ogrebotina vec neka kozna bolest jer je promena bilo na vise mesta,ne samo na glavi kako su oni rekli.Veterinari i dalje nisu sigurni sta je u pitanju ali sada sumnjaju na demodikozu.Pisala sam i na temi "bolesti koze malih pasa" pa tamo mozete pogledati sta se dalje desavalo i fotografije steneta kao i samih promena.Sve pojedinosti o odgajivacu sam saznala kada sam dobila stene,zatim sam ga nazvala i svasta mu rekla ali on je bio uporan u tome da je on stene od glista ocistio 4 puta...Mislim ako jedan odgajivac ne moze stene cak ni od glista da ocisti o cemu onda mi tu pricamo?Da li zaista mogu da se zalim nekoj veterinarskoj inspekciji,jer ako mogu, hocu odmah.Sa veterinarom sam se vec dogovorila da ce mi dati kompletan izvestaj o bolesti da odnesem gospodinu i da ce se raspitati o odgajivacu jer ima klijente i u Vrscu i da ce stati iza mene ako bude neophodno.Iz kinoloskog saveza su mi rekli da mogu samo policiju da odvedem i da ga tuzim ja licno a da oni kao institucija ne mogu nista.

Jako mi je zao, pre svega malca, kao sto sam vec i napisala i naravno svih oko njega...

Dok bude kupovine od takvih likova, bice i stancanja i svega sto si vec opisala...

Drzim palceve da njemu bude bolje, ali kakva drzava, takv i zakon...mislim da se malo sta moze ovde uraditi...ali svakako, ako imas volju, treba probati...

Sve najbolje vam zelim

Jao dusa, ovo treba da joj bude jedan od najlepsih, najsrecnijih trenutaka u zivotu, pun novih otkrica i saznanja, i vasih sa njim, kad ucite jedno o drugom i zbizavate se, a ona ce da se cima sa terapijom i veterinarom. Nadam se da ce da bude bolje. Ja iskreno sve manje verujem u krivicu neinformisanih kupaca. Uopste sad je nepotrebno pricati ko je kriv, ali generalno, i sad nek se naljuti ko hoce da se naljuti - odgovornost je eticka, moralna kako zelite, odgajivaca, na kraju krajeva oni su ucestvovali u stvaranju tog zivota koji se sada muci njihovom zaslugom, a koji je mogao biti (makar u ovom trenutku) i neprodan, pa bi opet bio postojan., tu, na Zemlji. I ko bi onda bio odgovoran? Da se ovoga trenutka obustavi kupovina svih nastancovanih psica, sigurno imamo situaciju od oko 100 legla, i sta sa njima?

Menji nije jasno još uvek jedna stvar, svi koima se nešto desi, odmah pronađu ovaj forum da iznesu svoje probleme, pre toga a ni dabi da se ućlane, da se lepo procitaju, nešto nauce, nekog upoznaju...pitaju za savete, a o tome da idu vide u kakvim uslovima zive pas, i opet uzme odatle štene...bolje da neprićam....

@amy amy divno je sto ste ipak zadrzali psa, zelim vam svu srecu da isterate pravdu.

moram jos nesto da dodam, uklapa se u temu. stvarno je neverovatno kako ljudi pokusavaju da prodaju stence, bilo da je kucno leglo, bilo odgajivacnica, mozete odmah da preuzmete psa ali nije vakcinisan! inace stenci su perfektni, papiri vam ne trebaju ako cete ga za ljubimca i tako...na zalost ima ih i na ovom forumu. 

ljudi, ako vas se pita za cenu, recite koja je, uracunajte sve sto treba i onda kazite. time se rusi ugled i divnih ljudi koji se bave psima, a ima ih puno. i u pravu su svi koji su rekli ovde da pas mora da kosta, samo je pitanje da li para ili zivaca. duplo vise para ozbiljnom i odgovornom odgajivacu koji vas gleda kao coveka, a ne kao kozu, i tako mnogo manje potrosenih zivaca. 

pozz, m.

Pa jeste, potpuno je sra*e za dobre odgajivace, ajd da zanemarimo naruseni ugled, premda i to kosta, nego toliko se ljubavi i paznje posveti odgajanju jednog legla i onda ce neko zbog takvih idiota to da prebaci na sve. Plus, kako posteni odgajivaci da se nose sa time?! Ti dok platis kvalitetnu hranu, uslove, medicinsku negu kuje i stenaca...Stancerima, naravno, to nista ne treba jer "zivotinja je to, snaci ce se" ... Ma, mislim uzas jedan...

Takvi kao dotični neće narušiti ugled odgajivačima sa jednim leglom u jednoj ili dve godine, odgajivačima koji za svoje pse brinu više malte ne nego za sebe, ne brinite za to.Vrlo dobro se zna ko kako odgaja svoje pse,dobar glas se daleko čuje, loš još dalje.Nadam se samo da ljudi čitaju šta se piše.Ovo je toliko izlizana tema da više ni sama ne znam šta da pišem.

Ponavlja se po ko zna koji put, kupovanje na brzinu, kajanje natenane, a psi najviše ispaštaju zbog toga. 

A sta je problem sto covek opusteno ima stranicu na fb? Imaju je i drugi stanceri i cveta im posao, bice tako sve dok je ljudima najvaznije da kupe jeftino.... Ljudi prosto misle da nema rezona dati pare na stene... Sto skupo kad ima jeftino??? E pa, eto zato.... Ko ne plati na mostu, platice na cupriji.... Necu da onaj glupi odgajivac zaradjuje na meni.... bolje da to radi veterinar  (banghead)  Eto odredjeni gospodin .... Balog cini mi se da se zove - imenom i prezimenom preko oglasa je trazio da kupi rodovnik za dvogodisnju patuljastu pincerku crnu saq palezom.... takav mu je trebao.... ja skeniram i posaljem oglas Kinoloskom savezu i? I nista.... On veselo i dalje radi i bas ga briga sto se to nekim odgajivacima ne dopada a koje, btw, upravo kupciu stenaca i prozivaju zbog "visokih cena". Stavila sam navodnike jer im je zaista tu mesto.

Bravo za post!!! Sve ste rekli....Ko ne plati na mostu,plati na cupriji...Verujem da pri kupovini psa bila najbitnija cena i da su odgajivaci cija su stenad imala vecu cenu od doticnog stenta,bili prozivani raznoraznim recima (imali smo primer gde je devojka kojoj je recena cena u bukvalnom smislu rekla "kad je tako skupo onda ga mogu odrati i napraviti jaknu,vi niste normalni!!!"  UZAS!!!!!....No dobro,kao sto ste rekli  "sto skupo kad moze jeftino ?"  U celoj prici zalosno je za stene,jedna tako osetljiva rasa u pogresnim rukama ali sta se tu moze....Nadam se da ce stene dobiti odgovarajucu negu a samim tim  trenutni zdravstveni problemi se mogu sanirati. O ovoj temi se moze pisati do iznemoglosti a nikad se nece resiti problem sa stancerima.....U nekom trenutku sam procitala tekst  o  ljubavi prema francuskim buldozima od nekog odgajivaca,prelep tekst,srceparajuci  :)  a zatim sam pogledala slike trenutnog legla koje imaju gde su stenad u bukvalnom smislu bila u nekoj shupi i lezala sa majkom u senu .....sta vise reci od toga :(

ajd sto je sramota sto on to radi, covek se bori i prezivljava na ovaj ili onaj nacin (ovo neodobravam da neko ne pomisli drugacije i osudjujem najjace) nego sto je jos veca sramota, svih sudija koje sude njegove pse i njemu slicnima i daju mu pozitivne ocene a neretko i titule, pa se vade papire za stence koji su cesto potomci takvih "sampiona". Svih kinoloskih drustava koje izdaju takvim osobama bez ikakvih problema rodovnike i nikakve sankcije ne preduzimaju prema njima. Na kraju najveca sramota je Kinoloskog saveza dal nase ili neke druge zemlje koji to nemo posmatra i samo prebacuje loptu i skida svaku odgovornost sa sebe. 

Jedan podatak za kraj u 2012. god. je izdato 35222 rodovnika u Srbiji, to pomnozite sa 1700din, to jedino sto je bitno a pomenuti "gospodin" je heroj jer je doprineo da ta cifra bude bas tolika. 

Evo i podatak za maltezere bilo je 442 legla u 2012. god. a ostenjeno ih je 1.475... kada bi svi radili svoj posao tako da ih ne bude sramota, ovaj broj bi se trebao podeliti bez ikakvog preterivanja sa...pa aj da kazem 80. Ovo samo sa maltezere pricam.

Podaci iz 2013.god. nisu objavljeni, to tek na kraju godine.

Dalibor

Licno sam poslala mejl  Kinoloskom savezu uz prilozenu dokumentaciju i potvrdu uz pecat veter. fakulteta da je pas genetski bolestan i da ``odgajivac`` treba da izgubi uopsteno mogucnost vadjenja rodovnika.

Da ne pricam, da je nakon tog legla imao jos dva.

Eno ga, uredno objavljuje oglase, lepa cena, lepe slike, lep opis, a posle .. Dobijes bolesnog psa.

Pazite se, ako ne obratite paznju sami, bas ce Kinoloski savez biti briga, u sustini njima je bitno da dobiju novac po rodovniku i naravno 3000 za ocenjivanje pasa kod njih.

E ovako,izvestaj sa terena :) Bili smo u obilasku odgajivacnice porodice Radak,zaista vode racuna o psima i uverili su me u to da oni nisu krivi za nas problem.Ispalo je da je problem u jednom posredniku i da stenci uopste nisu ostenjeni  kod navedenog odgajivaca.Izvinjavam se za prozivke,ljudi su zaista na mestu i ozbiljno i odgovorno rade svoj posao.

Guest
This topic is now closed to further replies.