Sign in to follow this  
jasmina

Coton de Tulear (FCI: 9.1-283)

Recommended Posts

Dragi doktore , hvala sto ste umesto nas okacili nas sajt ,nama brisu...ha ha ha

Ako je vama to dovoljno da okarakterisete kao stenceraj ,onda ste vrlo vrlo povrsni i ne znate ni sta stanceraj znaci ,za vas je mnogo i jedan pas ,to je moje misljenje, posto ovde svako svoje ima ,eto i vama moje.

Ćao svima..

Tako mi je drago da sam nabasala na vašu temu :grin: . Već dugooo izučavam pasminu Coton De Tulear, koja mi se jako svidjela pa taman da vas pitam za savjete (rofl) .

Znam da je pas za kuću, stana pa me interesuje koliko mu prostora treba, da li je stan 55m2 malo prostora za njega, da li smije ostati sam ako gazde rade ( pošto sam negdje čitala da nije preporučivo da bude sam neko određeno vrijeme )...

Usput, ja sam iz Bl i istraživala sam gdje imaju uzgajačnice, pošto u BiH nema, pa ako imate da mi nekoga predložite i ako znate odprilike po kojoj cijeni.

Unaprijed hvala na odgovoru :wink:

Ćao Duška...

Ja sam gordana i cotone uzgajam već 15 godina u uzgajivačnici"orobinco" u Zagrebu.Možeš me naći na fb ilina email"nikora57@gmail.com

Pozdrav drustvo da li neko moze da mi napise koliko za sada ima ovih pasa u Srbiji i koliko se krecu stenci ja imam pse rase Cane Corso ali jedan prijatelj zeli da kupi ovog izuzetnog psa. Pa vas molim jer ne znam gde da napisem ovo ako mozete da mi posaljete PP i malo da me uputite da bih mogao da mu pomognem. Hvala Unapred

Pozdrav svima!

Da li neko sa foruma moze da mi pomogne da sparim mog Alexa! On je prvenstveno moj kucni ljubimac i zelela bih da se bar jednom pari. Star je tri ipo godine i Coton je sa rodovnikom. Bio je na jednoj izlozbi i dobio super ocene. Da li ima neka zenka koja je vise kucni ljubimac, nego izlozbeni pas? Ako neko ima neku ideju i poznaje nekog ko ima takvu zenku , neka se javi ! Pozdrav!!! :)

Ja sam zainteresovana.Imam zenku,staru 2,5 godine.Da li je jos uvek aktuelno?

pozajmi muzijaka :shock::shock::X

a zasto bi parila kucnog ljubimca bez rodovnika :?::idea:

Neka mi ga neko pozajmi :))

Meni rodovnik nije bitan,ona je clan moje porodice,obozavam je.Imam prijatelje koji bi hteli da imaju njene stence i zadrzala bi jedno njeno.Ja sam student veterine i znam sve o rasi.Obozavam je i zasto ne bi imala stence koji su prelepi i mozda neko bude sretan da ima takvog psa.Znam koliko pas vredi,ali meni pare nisu bitne,niti bi stence prodavala,jednostavno greh je da nema stence bar jednom u zivotu,pre sterilizacije.Nadam se da me niko nije shvatio pogresno :grin::grin::grin:

@EminaRamovic

Malo mi je čudno da jedan student veterine iznosi takve tvrdnje o rodovniku, pa ti bi bi poslednja trebala da budeš zagovornik pasa bez rodovnika :shock: .

@EminaRamovic

Malo mi je čudno da jedan student veterine iznosi takve tvrdnje o rodovniku, pa ti bi bi poslednja trebala da budeš zagovornik pasa bez rodovnika :shock: .

Hoces da kazes da su psi nize vrednosti???U redu je ako se radi o melezima,jer ih zaista ima previse,a nema toliko ljudi koji ih bi usvojili.Ali ona je rasna,pa sta ako nema papire,ako imam prijatelje koji su zainteresovani za tu rasu,a NEMAJU toliko para da izdvoje,zasto im ne bi pomogla.Ja imam drugacije glediste na sve to.Meni pas bez papira je isto toliko vredan kao i pas sa papirima.

@EminaRamovic

Ako baš voliš prijatelje, pokloni im psa sa rodovnikom, rodovnik staje ~20€, toliko sigurno svako može da izdvoji.

Ako nemaš rodovnik, kako znaš da nije melez?

Ovo sigurno nije mesto za ovakve diskusije, čudi me samo da neko takvog obrazovanja ima takav stav.

Daću ti samo jedan od problema koji pas bez rodovnika može imati, nasledne/genetske bolesti. Na koje, teško da je "odgajivač" kome je puno ~20€ dinara za rodovnik, testirao pse.

I da jeste, taj podatak nemaš, kao sto nemaš ni podatak o dedovima, npr i kakve bolesti oni možda nose. A možda su i roditelji "rođaci" u, na pr, drugom kolenu?

Ako ne znaš šta hoću da kažem, ne vredi ni da ti objašnjavam.

@EminaRamovic

Ako baš voliš prijatelje, pokloni im psa sa rodovnikom, rodovnik staje ~20€, toliko sigurno svako može da izdvoji.

Ako nemaš rodovnik, kako znaš da nije melez?

Ovo sigurno nije mesto za ovakve diskusije, čudi me samo da neko takvog obrazovanja ima takav stav.

Daću ti samo jedan od problema koji pas bez rodovnika može imati, nasledne/genetske bolesti. Na koje, teško da je "odgajivač" kome je puno ~20€ dinara za rodovnik, testirao pse.

I da jeste, taj podatak nemaš, kao sto nemaš ni podatak o dedovima, npr i kakve bolesti oni možda nose. A možda su i roditelji "rođaci" u, na pr, drugom kolenu?

Ako ne znaš šta hoću da kažem, ne vredi ni da ti objašnjavam.

Ne zelim da vodim raspravu sa vama o tome.Svako ima svoje misljenje i pogled na sve to.Ja sam mislila da bi mi neko izasao u susret,ali sam se prevarila.

pozajmi muzijaka :shock::shock::X

a zasto bi parila kucnog ljubimca bez rodovnika :?::idea:

Neka mi ga neko pozajmi :))

Meni rodovnik nije bitan,ona je clan moje porodice,obozavam je.Imam prijatelje koji bi hteli da imaju njene stence i zadrzala bi jedno njeno.Ja sam student veterine i znam sve o rasi.Obozavam je i zasto ne bi imala stence koji su prelepi i mozda neko bude sretan da ima takvog psa.Znam koliko pas vredi,ali meni pare nisu bitne,niti bi stence prodavala,jednostavno greh je da nema stence bar jednom u zivotu,pre sterilizacije.Nadam se da me niko nije shvatio pogresno :grin::grin::grin:

sta ako si student veterine to znaci da si svetica za pse ?? (wasntme) nisam shvatila poentu.... :idea:

Tebi rodovnik nije bitan,al bitan je itekako jer je i previse pasa koji su nastancani tek

tako.

Zar na veterini postoji predmet kinologija tako zastupljen da je i objasnjena rasa cotonca posto znam 100% da nije u tom predmetu ni spominjana kao ni vecina drugih pasmina :!: (sve knjige veterine prosle moje ruke :!: )

Grijeh je da se prave stenci koji nemaju porijeklo i nisu odobreni od strane kinoloskog drustva,pas bez rodovnika ne vrijedi nista....zalosno je sto ste vi dobili psa bez uvida u porijeklo i upitno je koliko je ona cotonac,vama jeste najljepsa i svima nama su nasi ljubimci naj naaaj najljepsi ako me shvatas :wink:

Hoces da kazes da su psi nize vrednosti???U redu je ako se radi o melezima,jer ih zaista ima previse,a nema toliko ljudi koji ih bi usvojili.Ali ona je rasna,pa sta ako nema papire,ako imam prijatelje koji su zainteresovani za tu rasu,a NEMAJU toliko para da izdvoje,zasto im ne bi pomogla.Ja imam drugacije glediste na sve to.Meni pas bez papira je isto toliko vredan kao i pas sa papirima.

Kako znas da je posve jasna ako nema rodovnik :?: Ti bi je parila da POMOGNES prijateljima,jao jaooo ja mislim da si fulila profesiju nazalost :(:(

Svi psi trebaju da budu voljeni i da svi budu znacajni,al ne trebamo mi kao ljudi koji mozemo da uticemo na to stancamo pse bez porjekla,Dime je objasnio zasto,bolesti,porijeklo,moguce srodstvo svasta nesto al eto...sretno na studijima nadam se da ces ih zavrsiti :wink:

Opet kazem,zaista nema potrebe da mi ista pricas niti da nastavljam raspravu ili da se pravdam o svemu tome...Greska moja sto sam uopste nesto napisala na ovom forumu...Nastavite da kritikujete i da vredjate...Sretno !!! :grin::grin::grin:(clap)(clap)(clap)(clap)

Kako znas da je posve jasna ako nema rodovnik Ti bi je parila da POMOGNES prijateljima,jao jaooo ja mislim da si fulila profesiju nazalost

Svi psi trebaju da budu voljeni i da svi budu znacajni,al ne trebamo mi kao ljudi koji mozemo da uticemo na to stancamo pse bez porjekla,Dime je objasnio zasto,bolesti,porijeklo,moguce srodstvo svasta nesto al eto...sretno na studijima nadam se da ces ih zavrsiti

Grijeh je da se prave stenci koji nemaju porijeklo i nisu odobreni od strane kinoloskog drustva,pas bez rodovnika ne vrijedi nista....zalosno je sto ste vi dobili psa bez uvida u porijeklo i upitno je koliko je ona cotonac,vama jeste najljepsa i svima nama su nasi ljubimci naj naaaj najljepsi ako me shvatas

Mozete li Leil@ molim vas, objasniti izjavu da pas bez papira ne vrijedi nista.....

Da li je vama vas pas vrijedan srazmjerno prodanom broju stenaca, koji opet mogu imati i nasledne mane i biti nosioci bolesti. Radili ste dna analizu? Sigurni ste da su roditelji vaseg cuke, ti navedni u papirima?

Pas sa vrhunskim papirima nije polozio/ zadovoljio radni ispit...znate sta se desilo s njim??? Uziva kao ljubimac ...

Znate li koji pas koristi njegov rodovniK.......ne znate....

Jos me zanima zasto mislite da je mlada dama pogrijesila profesiju? Veterinari nisu nuzno kinolozi......

Da malo osvjezimo temu, nismo se odavno javljali. :)

Charlie sada ima 5 ipo godina i divan je. Zna da bude ljutkast, aaalii.. Sta da se radi. :D:)

Na izlozbi. :)

575105_376335065756597_1506625242_n.jpg

BOB. :)

576663_376335215756582_1312768271_n.jpg

I sad smo malo osisani. :)

jiyiyc.jpg

Simplement magique Von House Zoric aka Semmy 17 meseci stara, JCH SRB , CH SRB

(Orobianco Bacardi  X Belinda Von House Zoric)

post-28477-0-47889200-1434454142_thumb.jpost-28477-0-57727200-1434454174_thumb.j

Edited by Domino Pas