Sign in to follow this  
jasmina

Coton de Tulear (FCI: 9.1-283)

Recommended Posts

Snežana čestitam vam na prinovama, mada ja mislim da i kod nas ima poneki lep koton, i da će ih još biti :D :D :D

IMG_0107-640.jpg

Evo jednog sa Beogradske izložbe...što se tiče kotona gospođe Vuk nisam ih još video uživo, već samo na slikama sa specijalke 9. grupe 2009.,ali dovoljno je da se kaže da su lepi.

Obecala sam sliku moje kotilice.

ih0hfb.jpg

Prednji deo kotilice se spusta tako da bebe u kasnijoj fazi mogu da izlaze iz nje bez problema.

Dvoristance im pravim od nastavaka

2r7q6b5.jpg

Rupe koje se vide su za instaliranje pojilice, koju takodje preporucujem, bebe se vrlo lako naciknu na nju.

Ono sto bih preporucila je nabavka dry beda, prostirke koja je cini mi se potrebna svima.Dry bed omogucava da bebe ostanu suve, jel ne sadrzava tecnost na povrsini, veoma lako se pere u masini za ves.Sa nekoliko obih prostirki resicete problem stalnog menjnaja koje kakvih carsava, prostirki.Novine kao podlogu nikako ne preporucujem.

Darko hvala na cestitkama u vezi prinova, ali se izvinjavam ako si me pogresno razumeo. Nisam htela da kazem da kod nas nema lepih Cotona, uostalom svakom je njegov pas najlepsi. Nasa Mia je prelepa kujica, sa divnom glavom, ali nije cisto bela. Kao beba je bila sarena, kasnije je izbelela, ali nije to ona cisto bela boja kao sto ima Akim. Vas muzjacic je presladak, ali ne mogu ja, niti zelim da komentarisem necije pse. Za to postoje izlozbe i sudije. Kod nas je malo smesno sto se nama desavalo sa Mijom da sudija na izlozbi, gde ona naravno bude jedini Coton, kaze da mu je drago sto se prvi put uzivo srece sa ovom rasom. Jako mi je drago sto je Vas Bady osvojio VP 1 u Beogradu, jer je i on delom iz nase odgajivacnice. Veruj mi da se ja uvek trudim da budem realna i najveci sam kriticar prema svojim psima. I moj suprug i ja volimo prave izlozbe, gde je jaka konkurencija i gde pobedi najbolji. Gospodja Gordana Vuk mi je pojasnila dosta stvari, tako da sad i ja malo drugacije razmisljam. Njoj se Mia jako dopala bez obzira sto nije cisto bela. Gledaju se jos mnogo drugih stvari, sto ona kaze nije boja presudna.

Gospodja Danka je dala puno, za mene korisnih saveta koje cu sigurno primeniti. Ja sam dosad korislila carsave, peskire i prostirke za bebe. Sada cu sigurno kupiti dry bed, jer dosad nisam mogla da se naperem njihovih stvarcica. Posto ste iz Novog Sada da li mozda znate gde bih mogla da nabavim prostirke, posto smo mi blizu Novog Sada?

Snezana,tu smo da se pomazemo.Ako padne i koja kritika, verujte sa moje strane nije zlonamerna.Cotone Goge Vuk znam odavno, srecemo se cesto na izlozbama, i meni je posebno drago sto su se njeni psi konacno nasli i na nasoj kinoloskoj sceni.

U pravu ste sasvim kada kazete da ste najveci kriticar svojih pasa, pa najbolje sami znamo sta imamo.

Sto se dry beda tice, nema ga u Srbiji, najblize gde moze da se nabavi je Osjek,a ako kojim slucajemm imate nekog ko ide na izlozbe u inostranstvo, moze tamo da Vam kupi.Dimenzija dry beda je 120x90.

Ja sam sa 3 komada resila sebe muka.

Pojilica je takodje spas za pse, posebno bele,jel se pas uopste ne kvasi kada pije vodu.

Ako treba, postavicu kako i ona izgleda i kako sam ja resila postolje za drzanje pojilice.

Sve najbolje Vam zelim.

Ovo je nesto najbolje sto sam do sada vidjela...gdje se ima kupiti ??' nisam cula za to jos.

Odakle ste?

U Hrvatskoj ga ima po bolje snabdevenim Pet Shopovima.

Ja sam ga kupovala u Zagrebu na izlozbama.

Cena je tada bila 30 eu, mislim da se nije promenila.

Mambo(vl Suzana Matakovic)ga sigurno ima.

Ja sam iz bosne :( mi smo inace u zaostatku ovih stvari,cini se jako korisnim,ja sam koristila pelene i mjenjanje stalno...al ovo je dosta bolje...ako me kad bude naveo put ovo je prvo sto cu uzeti...hvala mnogo na podatcima.

I pozdrav svim ljubiteljima ove prelijepe rase,da ne znam koliko sam platila maltezera pomislila bi da imam ovu rasu jer moj maltic lici pravo :)

Danka hvala vam na odgovoru, a sto se tice kritike, rado ih primam kao i pohvale pogotovo kad ce me necem nauciti. Bila bih vam zahvalna da postavite i slike pojilice, zanima me kako ste to resili. Ja je nemam i imamo problem da Cotoni kad piju vodu budu mokri i zuti im dlaka na njuskici. Dry bed cu sigurno nabaviti, a takodje i pojilicu.

Srdacan pozdrav i za gospodju iz Bosne :D :D :D

snezana :arrow: jos uvijek gospodzica,na moju zalost :D :D :D Hvala na pozdravu,drago mi je da je i kod nas zazivjela ova rasa,u bosni ih nema nikako :(

Jos uvijek gledam ove pahuljice i imam i ja problem da su brkici i brada kod mog zuti od vode :roll:

Prvo pocinjem sa ovom pojilicom kada bebe imaju oko 4 nedelje, cak nesto i pre.Cinijice za vodu uoste ne stavljam.

2e14pi8.jpg

2ey84n6.jpg

To je pojilica za hrcke i ima da s nabavi kod nas.Ako imate metalnu ogradicu, pricvrstite je plasticnim delom koji ide uz nju, ili selnom za neki stabilni drveni deo.

2nvfejc.jpg

Kasnije bebe prelaze na pojilicu za odrasle

2useq8m.jpg

2affxue.jpg

Stalak sam radila kod stolara.

Ova druga pojilica po nekada moze da se nadje u Pet Centru u Beogradu.

snezana :arrow: jos uvijek gospodzica,na moju zalost :D :D :D Hvala na pozdravu,drago mi je da je i kod nas zazivjela ova rasa,u bosni ih nema nikako :(

Jos uvijek gledam ove pahuljice i imam i ja problem da su brkici i brada kod mog zuti od vode :roll:

Moj skromni doprinos, osim pojilice, kako da vam pas ne zuti na brkovima i oko usta.

Pre svega, ne davati nikako vodu popularnu cesmovacu, vec filtriranu.

Drugi, mnogo je bitno da svakodnevno perete te delove samponom za bele pse(ima ih od raznih proizvodjaca).

Kkao si ti iz Bosne, u Sarajevu imas generalnog zastupnika za All Systems i Pure Paws, odlicne kozmetike, i obe imaju ove sampone.

Draga Danka, puno vam hvala za slike i savete. Gledacu da sto pre nabavim pojilice, jer mislim da je to super za malisane. A pokusacu i sa pranjem svaki dan. Upravo sutra idemo za Beograd, pa cu preuzeti All systems sampone. Kod nas je malo problem sto su nam u kuci i labradorka Tea i jedan preslatki cokoladni Sar pej, tako da nam oni prave pometnju sa svojim cinijama za vodu. Cotoni obozavaju da se uvale bas u te cinije, sladja im je hrana za labradorku i obozavaju da ukradu od nje granule, popnu se na fotelju i krckaju. No organizovacemo se posto sad imamo jos dva Cotona, tako da cemo gledati da im preuredimo jednu sobu, koja ce biti njihova. Jos jednom veliko hvala, zaista ste divni.

Moj skromni doprinos, osim pojilice, kako da vam pas ne zuti na brkovima i oko usta.

Pre svega, ne davati nikako vodu popularnu cesmovacu, vec filtriranu.

Drugi, mnogo je bitno da svakodnevno perete te delove samponom za bele pse(ima ih od raznih proizvodjaca).

Kkao si ti iz Bosne, u Sarajevu imas generalnog zastupnika za All Systems i Pure Paws, odlicne kozmetike, i obe imaju ove sampone.

Hvala mnogo za savjete koje rado primam :) ja imam neke druge pse i imala sam,maltez je sasvim novo iskustvo,prije nabavke sam sve naucila i znala :D dajem mu flasiranu vodu od kad je kod mene,negdje sam to procitala...All SYstems je nas izbor,definitivno,Jasna zastupnik za bih je nasa komsinica...tako da smo u toku,probat cu i Pure Paws gledala sam dosta grooming filmica...svidja mi se,pogotovo za pasmine ove dlake...

snezana :arrow: jel se kod vasih pasa stavljaju papilotne na brkice??vidim neko ih veze gumicom i manje se prljaju..ja sam pokusala,al to mog maleckog zivcira pa se nismo nikad trudili navici ga :(

Evo i ja da se ukljucim. Brkovi se pakuju u papirice ili se vezuju gumicama, zavisi od uzrasta. Sto ranije krenete bice lakse, ali nikad nije kasno. Bitno je da budete istrajni. Njima to ne smeta, osim sto im je neobicno. Probajte za pocetak da ih vezujete labavije, kako bi se stvorila navika. Bitno je i ravnomerno podeliti dlaku, tj. ne uzimati previse dlake sa strane (ili pokoju iznad oka), jer im onda stvara neprijatan osecaj zatezanja i cupanja, pa obicno na to negoduju.

Alo Cotondzije ima li koga? Zasto ste se ulenjili. Evo ja postavljam slike dva nova clana nase porodice.

CopyofIMG_9961.jpg

CopyofIMG_9974.jpg

CopyofIMG_9992.jpg

CopyofIMG_9965.jpg

Ovo su Orobianco Tiffany Orobianco Bacardi :D :D :D :D

Dopušta da mu staviš šnalicu ili mašnicu...vragolan :D :D :D

Nije prije,sad se kao slozio :) naravno uz poslasticu kad je stavi :D

Ma smjesan je skroz.A ucili smo ga malim silikonskim gumicama,tako da je sad svejedno sta je :wink: