Petite

Kafica-druzenje 75. dio

Recommended Posts

Lapsus, htedoh reci, vlazan ekcem moze i ne mora biti posledica gljivica, a to kod nas nije slucaj. Nauka o ekcemima je ozbiljna i jako siroka prica, ima jako mnogo razlicitih ekcema, kao i mnogo razlicitih nacina nastanka istih i nije za svaki vlazan ekcem lek Canesten puder.

Dobar vece..Zore znas da mi se tako stuzi kad cujem da krenu muke :( ljubi mi nonarice mudljive mnogo danam sto prije ozdravi..I da potrajee kazu u petak snijeg eto da te obradujem feb.ce biti pravi zimski ;)

nemojte odustati , doći će zima .

Bit će sve ok .

kazu u petak snijeg eto da te obradujem feb.ce biti pravi zimski :wink:

:grin:  baš dobro... (grouphug)  :kiss:  westy (dog6) esti  

Dobro vece,

imala sam naporan dan, zavrsno rociste odluke o izmjeni strateljstva nad djecom.

Znat ce se za  mjesec dana, tj 20 feb. Neka nam je Bog dragi na pomoci.

Do predvece sam bila iscrpljena, strasno, ali otisla sam do Seke i sada sam boJa, sto bi rekao Djole.

Ljub :kiss: za sve .

:shock:  :shock:  :shock: Ama sto ne rece odmah, daj da odmah ovim mojim veterinarima dam otkaz, ljudi nemaju pojma! Pas mi ustvari nije alergican na polen, nego ima gljivice!!! :shock:

Budimo ozbiljni.

Gljivice su gljivice, alergije su alergije, a vlazan ekcem je vlazan ekcem. Sve tri stavke su vrlo lako dokazive medicinskim/naucnim metodama i analizama, a ne gledanjem u pasulj. Nije meni problem kako da saniram vlazan ekcem, problem je u uzroku problema nad kojim ja nemam kontrole.

Vlazan ekcem NIJE isto sto i gljivicna infekcija. Gljivice mogu i ne moraju biti posledica vlaznog ekcema, kod tebe je svakako to slucaj jer reaguje na Canesten puder. Kod nas to nije slucaj, niti je uzrok i nacin pojavljivanja vlaznog ekcema kod tebe i kod mene isti.

Esta, ajd mi samo reci čemu bezobrazluk i agresija u tvom odgovoru? Nit sam glupa, nit sam neozbiljna, nit sam želela loše, upravo obrnuto. Naši veterinari nemaju pojma o mnogim stvarima, zato kada su u pitanju komplikovanije stvari pitam sestru koja je veterinar u USA, u specijalizovanoj bolnici za lečenje životinja, koja ima opremu i eksperte na kojima bi pozavidela svaka naša humana ustanova.

Al dobro, pravo da ti kažem, moji su psi zdravi, pravi i čitavi, a sa svojim se snalazi kako god hoćeš,ali onda manje opterećuj druge svojim filozofijama i problemima glede nje, ako si tako neprijateljski raspoložena. Od mene ni reči.

imala sam naporan dan, zavrsno rociste odluke o izmjeni strateljstva nad djecom.

Znat ce se za  mjesec dana, tj 20 feb. Neka nam je Bog dragi na pomoci.

:hug: uz tebe sam i vjerujem da će biti pozitivno..

Dobro jutro svima.

Esta, ajd mi samo reci čemu bezobrazluk i agresija u tvom odgovoru? Nit sam glupa, nit sam neozbiljna, nit sam želela loše, upravo obrnuto. Naši veterinari nemaju pojma o mnogim stvarima, zato kada su u pitanju komplikovanije stvari pitam sestru koja je veterinar u USA, u specijalizovanoj bolnici za lečenje životinja, koja ima opremu i eksperte na kojima bi pozavidela svaka naša humana ustanova.

Al dobro, pravo da ti kažem, moji su psi zdravi, pravi i čitavi, a sa svojim se snalazi kako god hoćeš,ali onda manje opterećuj druge svojim filozofijama i problemima glede nje, ako si tako neprijateljski raspoložena. Od mene ni reči.

Ja zaista ne vidim gde je tu bezobrazluk, jednostavno smatram da je dosta smela pretpostavka da su posle 6.5 godina lecenja, svih mogucih i nemogucih analiza i odavno postavljene dijagnoze veterinari prevideli gljivice koje se vide i pod lampom, a kamoli putem brisa. Permutovati polensku alergiju i gljivice je na ivici naucne fantastike. Ja toliko lose veterinare nemam, cak upravo suprotno.

Nit sam dovela u pitanje tvoje poznavanje polarnih pasa, niti tvoju sestru. Ono sto jesam dovela u pitanje (i otud moja "filozofija" na temu ekcema) jeste preporucivanje Canesten pudera svima kao sredstva koje leci vlazan ekcem, jer to ne vazi za sve vlazne ekceme. Naici ces na nekog ko nema vlazan ekcem izazvan gljivicama, pa ce ljudi stavljanjem antifungalnog leka na kozu koja gljivice nema napraviti veliki problem. Isto kao sto se antibiotici ne daju na pamet, tako se na pamet ne daje ni ova grupa lekova.

A o ovome sto su tvoji psi zdravi i pravi (samo ti je falilo jos "utatata" i da mi se isplezis), a moj nije - pa sta da ti kazem - sem blago i tebi i njima. Ja se i snalazim kako znam odavno, hvala lepo na predlogu.

Ko god da se oseca optereceno mojim filozofijama i problemima, neka ne cita moje postove, jer ne citam ni ja svaciije, a isto i tebi preporucujem. Nije svako svacija solja caja.

Ko zeli popodnevnu kafu

gty_cup_coffee_health_2_nt_120516_wg.jpg

Mislim da nije bilo potrebe i razloga  da dođe do ovoga jer  Zoranin  odgovor  zaista nije bio bezobrazan . Nego temeljen  na višegodišnjem  iskustvu vlasnika  u suradnji sa stručnim  veterinarima u liječenju  svog psa .

Siguran sam  da u svim obavljenim  pregledima  i  dijagnostikom u konkretnom Estinom slučaju  nemoguće da im je promaknula gljivična infekcija ili bilo kakva poveznica s njom.

Al dobro, pravo da ti kažem, moji su psi zdravi, pravi i čitavi, a sa svojim se snalazi kako god hoćeš,ali onda manje opterećuj druge svojim filozofijama i problemima glede nje

:-(  žao mi je ovo za pročitati .Siguran sam da niste tako mislili, već  izrekli u afektu.

Osobno govoreći kada bih tako nešto napisao  vlasniku  koji ima zdravstvenih problema sa svojim psom. Ljudski bih se ispričao  u nadi da će mi oprostiti .

E, ali sad je vec vreme za caj, odoh sebi da skuvam crni sa mlekom, ko hoce nek se pridruzi, pa da nastavljam sa drugom turom posla. (doh)

Englishcupoftea.jpg

Da , stvarno, pravo vrijeme  za čaj :smile: . Super mi je ta šalica (sun) ...

P.S Vidio sam male plehane lončiće :joy:  Miki Maus , ali mislim da ću ipak uzeti jedan  Minny :grin:   simpa  dizajn i vesele boje. 

Gorane, ja uvek mislim ono sto kazem ili napisem. Ti u svemu vidis dobro, cak i kada ga nema, znaci da si dobar covek.  No, da ne duzim, i ti i ja smo nekada davno imali sukoba tu i tamo, dok nismo dosli u Kavanu, pa shvatili da ipak nismo toliko rogobatni koliko smo mislili. A ovde je drugi slucaj.

Jutros sam opet nasla stene na stajalistu bus-a, nisam mogla da ga ostavim pored puta, pa sam ga odnela u dvoriste.  Mali debeli mesanac terijera, bice malo veci kad naraste. Ruzna mi moja polovina ga odnela kod kuma na salas (kumovih roditelja zapravo). Sreca, sreca, radost. 

PS. zakasnila na posao

Sanja nadam se da ce sve biti dobro i da ces dobiti starateljstvo ;)

Leila iskafenisale se vi al bas hahaha :P

Ja imao ispit danas ,dosao kuci ucio evo do maloprije ,evo sad pijem caj od divlje tresnje,kupih danas ,nije los :P

SCOREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!! (rock) (rock) (rock) (rock) (rock) (rock)

Sad dosla kuci, celo jutro, prepodne i dobar deo popodnevnog sastancenja po lokalima dao rezultata - dobila sam dva nova posla!!! (wave) Uz ovaj sto ga inace radim, bice ludo burazeru!

I to nije sve:

Dodjem kuci, proverim Loto od sinoc - kad ono petica - malko manje od 10 000 !!! :cheer: :cheer: :cheer:

Posto ste utanjili danas, kuvam kafu i to sa dobrim razlogom:

coffee_large.jpg

Odoh malo da uzivam - kod kozmeticarke, pa sa drugaricama na kafu, pisemo se uvece! :kiss:

E Zoreee pa ti si bas lucky girl :) sa srecom od srca ♡ Kako mi je nonara danas ? Kod nas je poprilicno zaladnilo nadam se da je I kod vas.

Goya kad smo kod loncica moram jednu sliku da stavim Maru sa loncicem sve sa kukuruzom kod Sanje ahahhaha

Hvala Leila i Elvire! Dodjoh kuci konacno! Bilo superiska, opustajuce. (happy)

Loncici su zakon! (super) A Mara nam je lepotica kao i uvek!

A kad smo kod loncica, Goya, el je pala kupovina Mini Maus lonceta?

Leila, nonara je onako - povukao se ekcem od povidon joda, ali joj nos mnogo curi, nadzire se pocetak alergijskog konjuktivitisa  i svrbe je sape i prepone. Prepone su joj kao na ringli spaljene od trave kad piski. Nije ni cudo, bele rade i maslačci na sve strane. (pale) Pala je temperatura, medjutim, nista znacajno za sad, no, koliko vidim na prognozi za vikend ce biti pravi pad temperature - 1C i nize I AKO TAKO nastavi - na konju smo. Samo da se presece ovo cvetanje korova i trave kad mu vreme nije. A kako je tvoja smidiva nona molicu lepo? (wasntme)

Ko zeli caj:

hot-tea1.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.