Petite

Kafica-druzenje 75. dio

Recommended Posts

Drage Moje, Dragi Moji

Izvolite novu sobu BK kaVane :) :)

Dobro jutro od nas sto smo kasno / rano legli :) :) :)

Sad ce Lejla s kafom, vrlo brzo :) :)

Dobar dan svima - i vama sto se probudiste jutros u raju, i vama ostalima!!! (sun)

Kod nas je danas na meniju grupna poseta bebi Ljupki (sun)

Kod nas je danas na meniju grupna poseta bebi Ljupki (sun)

(sun) .. super.  (dog3) esta će opet uživati :hug:  (heart) u društvu bebe Ljupke.

Pije se OMCAFE, kao momci iz Državnog posla (koje obožavam)  (thumbup)  Odoh da tražim uštipke za večeru...sa sirom..pošla mi je voda na usta   :lol: 

Mara je pila onu smuckanu iz kesice :)

Leila i ja smo pile domacu :) :)
Ustipke nam ja pravila jutros , najele smo se ....uffffffffffff ....

A sinoc smo pile ...........

1524884_10202382720583817_1605869995_n.j

:) :) :)

1557695_10152188569034380_1560094199_n.j

a u pola noci jele kukuruzu s mlijekom :D :D :D

1609858_10202383560084804_1748352496_n.j

Eee dobro ste se provele :D

Ja ucio veci dio dana ,evo sad  nahranio Tedishu,neki jak vjetar puse,sitna kisa pada , nismo ni mogli setati....izgleda da nam se sprema lose vrijeme ovih dana (thinking)

Super trojka SML zna za sta zivi ... uzivancija do daske. (dance)

Mi uzivali u bebecem placu veci deo dana, na kraju smo potpuno izmorene beba Ljupka, Esta i ja zaspale (lmao), sad pada kisa, a mora se napolje i tako ...

Bilo predivno sad se treba vratiti svakodnevnim obavezama :P Al cim prije ponavljamo vrijeme I mjesto nebitno kad je drustvo divno :)

Esta nije valjda placka razmazitis ;)

Nego za naseg vrednog studenta Elvira, posto jedini pije kafu u sitne sate, a torta  - jer od mnogo ucenja hoce da padne secer coveku :mrgreen:

coffee-and-cake.jpg

Ma, nije razmazitis nego prditis, muce je grcevi ... no, proci ce i te muke!

Je li sisa ili je na vjeshtachkom mlijeku ?

Je li sisa ili je na vjeshtachkom mlijeku ?

Sisa. Ma, proci ce, retko koja beba nije imala grceve i sa sve narodskim, a i svim ostalim lekovima protiv toga, prdi ko bataljon, ali, sve to prolazi, no moje muke NIKADAAAAAAAAAAAAA ajme ljudi

(curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse)

vlazan ekcem na stomacnoj strani, na pregibu zadnje desne sape i stomaka, pa dokle vise (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) je*em ti ovo vreme vise, pa ne mogu da verujem

Stavila je na ledja da legne i dobro je zalila povidon jodom, sad to mora dobro da upije

Oce li ova zima doci il da nabavljam konopce da se besim ... (steam)

Ostavljam vas u magli svog retorickog pitanja i odoh da gledam ponovo Serloka - to mi jedino moze smiriti zivce u ovome trenutku!

Laku noc.

(curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse)

vlazan ekcem na stomacnoj strani, na pregibu zadnje desne sape i stomaka, pa dokle vise (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) (curse) je*em ti ovo vreme vise, pa ne mogu da verujem

Stavila je na ledja da legne i dobro je zalila povidon jodom, sad to mora dobro da upije

Oce li ova zima doci il da nabavljam konopce da se besim ... (steam)

neeeeeeeee    ...ću dumrem. (suicide) .nemojte odustati , doći će zima .

Bit će sve ok .

Neka majka ne jede tesku hranu (ja sam izbjegavala masno, kupus recimo, papriku ....), obe su sisale u kontinuitetu, znaci kad sisa, sisa, nema prekida stani/kreni, nisam nijednoj davala da zaspi na sisi, jer sam ih isprevrtala poslije sisanja i nisu imale problema s grchevima.
To shto prducka je pozitivno.

Gorane, ne umire se tako lako.

Zoko, ne znam sta da ti kazem, kad citam ove tvoje muke, jeza me prodje (znam da ti nisam pomogla ovom izjavom, ali iskrena sam).

Ljubim sve redom odoh na spavanje :kiss:

Laku noc.

ma mislim stvarno to što kaže Zorule...zima , ali ona prava normalna zima je jedini period godine  kada bi Esta koliko toliko  trebala  biti  pošteđena ovakvih  problema s kožom .

No, nažalost :-( zime barem za sada nema još na vidiku.

Dobar dan!

Kafa

Afternoon-Coffee-books-to-read-13966472-

Neka majka ne jede tesku hranu (ja sam izbjegavala masno, kupus recimo, papriku ....), obe su sisale u kontinuitetu, znaci kad sisa, sisa, nema prekida stani/kreni, nisam nijednoj davala da zaspi na sisi, jer sam ih isprevrtala poslije sisanja i nisu imale problema s grchevima.
To shto prducka je pozitivno.

Sve je to od pocetka tako - sestra jede hranu primerenu dojiljama, Ljupka sisa extra, dakle, bas lepo jede onako po knjizi stonobisereklo, super napreduje, kaka joj je super, sve je sto se te tematike tice po pravilima. Greje joj se stomacic opet kako pravila nalazu, stavlja se u polozaje koje opet pravila nalazu za izbacivanje gasova, uzima bebi kapi protiv nadimanja itd. Dakle, sve po pravilu i protokolu od samog pocetka. Kapi su dosta pomogle, bolje je no sto je bilo, ali ima jake gasove i dalje (ljudi moji, kad opali, kao odrastao covek). Neki dani su bolji, neki gori, i tako to. Mama kaze da je ovako nesto potpuno ocekivano, s obzirom da je rodjena 2 nedelje pre vremena, crevni sistem jos nije dostigao zeljenu zrelost. Najbitnije je da lepo napreduje, dobija na tezini, jede sa apetitom, da joj je kaka dobra, a jaki grcevi su nus produkt crevnog sistema koji jos nije 100% zreo stonobisereklo. Dakle, mora da se istrpi jos neko vreme, to sve prodje. Naravno, da je lako - nije lako, da place - place, da je prijatno za nase usi - nije, ali sve sto se mora istrpeti - mora se.

Gorane, ne umire se tako lako.

(funny) (funny) (funny)

Zoko, ne znam sta da ti kazem, kad citam ove tvoje muke, jeza me prodje (znam da ti nisam pomogla ovom izjavom, ali iskrena sam).

Heh, ma znam, niko nista ne moz' da mi kaze pametno, jer toga ni nema. Evo je sad opet na ledjima, jos jedna tura povidon joda. Srecom, onaj povidon od sinoc je krenuo da zaustavlja vlazni ekcem, i to je super.

Moj malamut malo-malo pa ima vlažan ekcem. To je kod njega uslovljeno preterano vlažnim vazduhom u odnosu na matičnu mu genetsku zemlju, i ja to rešavam očas posla Canesten puderom u prahu. Njega imam u kućnoj apoteci, pa čim vidim vlažni ekcem (na njušci i glavi isključivo kod njega), napuderišem par puta i završili smo priču. Naši veterinari nisu nešto upućeni u tu foru sa Ph kožom polarnih pasa, pa sam videla x primera gde je ekcem zahvatao maltene pola glave, ogromne površine kože, zato što su to lečili ko zna kako i ko zna čim. Svi do jednog psi kojima su vlasnici na moju molbu i vapaj krenuli sa puderisanjem ekcematoznih mesta su bez preterivanja, za par dana bili na putu da se reše muka i visokih računa za veterinare.

Meni to Estino liči na gljivice i ona baš ko da je pacijent za Canesten puder. Mož biti da njene alergije i nisu alergije, već gljivice, pa otuda ti silni ekcemi 

:shock:  :shock:  :shock: Ama sto ne rece odmah, daj da odmah ovim mojim veterinarima dam otkaz, ljudi nemaju pojma! Pas mi ustvari nije alergican na polen, nego ima gljivice!!! :shock:

Budimo ozbiljni.

Gljivice su gljivice, alergije su alergije, a vlazan ekcem je vlazan ekcem. Sve tri stavke su vrlo lako dokazive medicinskim/naucnim metodama i analizama, a ne gledanjem u pasulj. Nije meni problem kako da saniram vlazan ekcem, problem je u uzroku problema nad kojim ja nemam kontrole.

Vlazan ekcem NIJE isto sto i gljivicna infekcija. Gljivice mogu i ne moraju biti posledica vlaznog ekcema, kod tebe je svakako to slucaj jer reaguje na Canesten puder. Kod nas to nije slucaj, niti je uzrok i nacin pojavljivanja vlaznog ekcema kod tebe i kod mene isti.

Guest
This topic is now closed to further replies.