Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tića

IZLOŽBENI POVODNICI

Recommended Posts

Evo ovako, imao sam nesrecu da kupim od gospodje 2 (DVA) povodnika.

Porucivanje je bilo na Facebook-u posto na e-mail sa sajta nije odgovoreno.

Nakon vise trazenih kombinacija, posto dosta toga od perli nije imala, dodjosmo do kombinacije upravo sa poslednje slike prethodnog posta, tj crno-ZLATNI povodnik. Tu je gospodja rekla ''e to sve imam''. Moj zahtev je da kod ovog budu neke druge ove providne perle i to je ispostovano. Zatim je tema bila pocetak i zavrsetak povodnika.

Trazeno je da bude karabin - deo kao na cetvrtoj slici sa crvenim povodnikom, a da se kraj zavrsava kao navedeni crno-ZLATNI (punije pleteno i ZLATNO) samo da ''omca'' bude mala tj za prst.

Posle dogovorenog, doslo se do teme zeleno-ZLATNOG, sa zelenim i zlatnim velikim perlama, i ZLATNIM malim perlama, odnosno onim koje odvajaju velike. Tako ja posto znam da cu imati dve kombinacije sa ZLATNIM, odem i kupim ZLATNU zmijicu.

Dogovor je da bude za jedan petak da se posalje, gospodja se ne javlja, vec posle 4,5 dana kaze kako nije stigla. Ja kazem da je OK i da bih voleo da se posalje sledeceg cetvrtka kako bi mi bio spreman za izlozbu na koju planiram da idem. Gospodja kaze OK, sutra ide po mateijal i da se povodnik salje u cetvrtak. Cetvrtak dolazi, gospodja se ne javlja, ja oko 14h posaljem poruku da pitam da li stizu povodnici po dogovoru. Gospodja kaze da se desilo da materijal kasni i da ce poslati u subotu. Ja opet kazem dobro OK. Dosao ponedeljak, ja ocekujem kurira, njega nema...pitam gospodju da li je poslala, ona kaze da je ''kao ispao neki nesporazum'' i da je poslala u ponedeljak i da ocekujem sutra. Ja OPET kazem dobro, OK, promenim plan obaveza jer kurir stize prepodne, a ja radim prepodne, pa sam morao da budem na adresi koju sam dao. I konacno dodje utorak i stizu povodnici. Inace jedan je 1400 dinara.

I otvaram paket, pogledam povodnike i vidim:

Crno-ZLARNI ima mesavinu ZLATNIH i SREBRNIH malih perli (one koje odvajaju velike) i karabin je SREBRNI. Deo povodnika za ruku uopste nije kako smo se dogovorili vec je samo produzetak povodnika na kraju spojen tako da ima neku omcu.

Zeleno-ZLATNI takodje karabin SREBRNI! Takodje i deo povodnika za ruku samo produzetak povodnika.

Posaljem poruku gospodji da su stigli povodnici i izrazim negodovanje sto se na povodnicima koji su kombinacija boja + ZLATNO nalaze SREBRNI karabini (zanemario sam perle jer se manje vide, mogao sam da progutam to kao i deo povodnika za ruku koji nije po dogovoru.).

Gospodja kaze da uz sav trud nije uspela da nadje zlatne i da ce ovi da se slazu ako kupim srebrnu zmijicu (a povodnik je sa ZLATNIM (lmao) ). Ja odgovorim da sam vec kupio zmijicu i da je bilo korektno od nje da mi javi da nema zlatnih karabina. Na to mi gospodja odgovori da mi nismo ni pominjali boju karabina vec da je na slici na kojoj mi je objasnjavala STA JE karabin (tada nisam znao sta je to), taj karabin bio SREBRNE BOJE (neener) .

Ja se sada iznerviram sto posle svega sto sam progutao, jer gospodja nalazi u meni krivca sto nije poslala to sto smo se dogovorili. Odnosno, posle shvatnim da ne trazi krivca i da zna o cemu se radi, vec nije htela da izgubi musteriju zato sto nesto nema zlatni karabin i vec je odlozila nekoliko puta, pa ajde da sklepa od necega sto ima. Bolje nego da izgubi 2800 dinara.

Pre mog shvatanja o cemu se radi ja sam pokusao da objasnim gospodji da sam dobio i nesto sto nisam porucio (I SREBRNE I ZLATNE male perle i losiji hvat za ruku) i da je stavila nesto sto se u potpunosti ne slaze (srebrni karabin - nismo PRECIZIRALI da je zlatni jer se to valjda podrazumevalo jer je kombinacija sa zlatnim, i zato je gospodja jednom slucajno rekla da nije uspela da nadje) i da bih voleo da se to ispravi. Gospodja kaze da se to ne ispravlja i da moze samo novo da se radi. Ja kazem OK, ja vratim ovo i dobijem novo i to onakvo kakvo smo se dogovorili za moj novac.

Gospodja opet ponovi da je na slici na kojoj mi je objasnjavala STA JE karabin, bio srebrni karabin, te da smo mi pricali samo o PERLAMA. Ja joj onda ukazem da je na slici crno-zlatnog (tj onog za koji smo se dogovorili) prikazan hvat za ruku koji se razlikuje od onoga koji sam ja dobio, kao i da sam dobio na zelno-zlatnom dobio kombinaciju SREBRNIH i ZLATNIH malih perli, iako je dogovoreno samo ZLATNE i da ni te ''samo perle'' nije uradlila po dogovoru i da se ne slazu. (precutkujuci totalno nekorektno stavljeni srebrni karabin koji je totalno nelogican na tom povodniku)

Na kraju je gospodja odbila da prica na temu ispravke greske ili vracanja ovih i dobijanja DOGOVORENIH povodnika, i napisala kako sam se ja nesto nameracio na nju. Gospodji sam odgovorio, da nije ispostovan DOGOVOR u vise navrata sa njene strane i da dok je takvih kao sto je ona ''daj da uvalim to sto imam i da uzmem pare'' ovaj narod ce biti na glasu kakvom jeste i da me nista ne kosta da pricam kako sam prisao sa kupovinom. (mozda sam tu ispao nekulturan i preterao, ali tako je....). Gospodja me tada blokirala sa FB/a, verovatno da ne bih tamo pisao i kvario joj posao. Sva sreca pa mogu ovako nekome da pomognem.

Znaci, da rezimiramo> sustina mog negodovanja je to sto sam dobio nesto sto nisam porucio, a platio:

- odlaganje slanja 3 puta,

- pogresan kraj oba povodnika,

- kombinacija zlatnih i srebrnih malih perli, a dogovoreno samo zlatno (nadam se da se u ovoj prici svi slazu da zrebrno i zlatno nikako ne idu),

- i ono sto me navise zabolelo je stavljanje srebrnog karabina na zlatnu kombinaciju bez javljanja ili konsultacije i za to koriscenje objasnjenja da je na slici gde mi je objasnjavala STA JE karabin, isti bio SREBRNI. (znaci klasicno pravljenje budalom, a zbog toga sto nije imala zlatni, a voli da proda).

- odbijanje da se greska otkloni ili ispravi.

Izgleda da gospodja ne shvata da je kod nje kupljen povodnik SAMO zbog boja. Kanap moze i sa starih cipela da se skine. I ako se ne ispostuje boja, kupovina kod nje gubi smisao.

Da me neko ne shvati pogresno, deo koji je srebrni, ili cu nekako ofarbati ili vec nesto, ali ako nesto platis i jos vaznije dogovoris, tako valjda treba i da dobijes. Ja sam osetio obavezu da ovo napisem i da neko ne dobije isto lose osecanje radi necije lake zarade na osnovu ljubavi prema ljubimcima. Ovo nije pitanje para, vec principa i korektnog poslovanja koje se oglasava na BK. Znaci kao da sam narucio hranu za odraslog psa,a dobio puppy, a obrazlozenje je da nije znala da imam francuskog budloga jer je na slici hrane koju porucujem mali nemacki ovcar.

Ako se tema nastavi postavicu i slike.

i da citiram sa gospodjinog oglasa:

"Kažite kako zamišljate idealan povodnik za vašeg kućnog ljubimca, koju kombinaciju boja imate na umu i kako želite da sa završava vaš povodnik."

"Daću sve od sebe da ispunim vaše želje." i sto bi je dopunio moj drugar > ''a ako ne ispunim onda nikom nista jer ste vi to meni vec platili'' (thumbup)

Dobro veče Vladimire Nikiću.

Vidim da po svaku cenu pokušavate da me isprovocirate svojom nekulturom pa kad niste uspeli na FB oktrenuli ste se na BK. Na vašu žalost uopšte me ne pogađate sa vašim lažima.

Od svega što ste precizirali u našem dogovoru jesu perle ( koje sam ispoštovala i za koje sam vam rekla da mi treba par dana da ih nabavim ) sve ostalo ste pretpostavili i sada vam se ne dopada.Bili ste vrlo precizni u odabiru perli (poslala sam vam gomilu fotografija i birali ste jednu po jednu) a propustili ste da kažete da bi hteli zlatan karabin ili ste pretpostavili da će biti.

srebrni karabin - nismo PRECIZIRALI da je zlatni jer se to valjda podrazumevalo

Kao što sam rekla puno toga ste mislili da se podrazumeva a nigde niste to videli niti rekli.Pa i ja sam pretpostavila da želite baš takve povodnike kakve ste dobili. Da li je boja crno/zlatna ispoštovana - jeste , da li su perle koje ste birali na povodniku - jesu .Da li je zeleni povodnik iste boje kao sa slike koju sam vam poslala kada ste birali konac od koga će se praviti - jeste, da li su perle na zelenom povodniku one koje ste birali - jesu. Da li ste rekli da vam povodnici trebaju do 31.10.2014-niste. Poruke na fb imate tako da

kraj zavrsava kao navedeni crno-ZLATNI (punije pleteno i ZLATNO

je čista laž jer se ništa na tu temu nismo dogovarali sem da li će biti omče ili ne.

dalje...

Crno-ZLARNI ima mesavinu ZLATNIH i SREBRNIH malih perli (one koje odvajaju velike)

je takođe čista laž...jer........   ja bih rekla da su ovde sve perle zlatne i da nema srebrnih

78_zps6b528042.jpg

Pošto ste iskazali vaše neznanje pitanjem  "sta je karabin" ja sam vam poslala sliku na kojoj je povodnik sa karabinom

50_zps5c768b90.jpg

Da li je karabin zlatan-nije.A hteli ste zlatan....pa što niste rekli ! Rekli ste sve ostalo a to ne. Aha to ste pretpostavili da će da bude i sada od besa kao malo dete pribegavate gomili laži.

vec je odlozila nekoliko puta, pa ajde da sklepa od necega sto ima

Na vašu žalost ja ne proizvodim ove povodnike( i uopšte me ne ugrožavate sa svim ovim lažima ),ne SKLEPAVAM ih , uživam u izradi svakog ,zamislim psa za koga radim i dam sve od sebe.Takođe sam ponosna na svaki povodnik pa i vaše jer sam u njih uložila sate rada .

Puno vas pozdravljam i želim vam uspeha na izložbama.Sigurna sam da će moji povodnici dodatno ukrasiti vašeg psa.

Eto, ''gospodja'' (sada je vec gospodja pod navodnicima) posle svih pogazenih dogovora izjavljuje da ja LAZEM. Toliko o necijoj kulturi.

Nisam se nadao da ce ''gospodja'' sama da me podseti na jos stvari koje sam zaboravio..ali eto...kad upadnes u zivo blato i koprcas se - sve dublje upadas.

Od svega što ste precizirali u našem dogovoru jesu perle ( koje sam ispoštovala i za koje sam vam rekla da mi treba par dana da ih nabavim ) sve ostalo ste pretpostavili i sada vam se ne dopada.Bili ste vrlo precizni u odabiru perli (poslala sam vam gomilu fotografija i birali ste jednu po jednu)

i slika dobijenog povodnika

DSC_0004_zpsd194df4c.jpg

ako je TO ono sto je dogovorneno, onda priznajem...ja sam lazov!

Drugi deo recenice u kojem navodite da ste mi poslali jednu po jednu je zato sto niste imali NISTA sto stoji na sajtu i FB stranici. Znaci kazem hocu ove i posaljem sliku, kaze nemam, ja druge, ona nemam i tako dalje i ja onda kazem, ajde onda dajte od plavih sta imate (zaboravio sam da napomenem da smo se dogovorili i oko TRECEG, nekog plavog), i ona mi posalje zelene perle  (lmao) . I na kraju sami kazete da sam bio precizan, a sa slike vidimo da to nije to sto sam precizirao!

Da li je boja crno/zlatna ispoštovana - jeste

Nije! Boja je crno-zlatno-zrebrna!

da li su perle koje ste birali na povodniku - jesu

Nisu! Postavio sliku, sve se vidi da su perle malo srebrne, malo zlatne, a dogovor je samo zlatne!

Da li je zeleni povodnik iste boje kao sa slike koju sam vam poslala kada ste birali konac od koga će se praviti - jeste

Jeste! I setite ste da li ste mi poslali slike drugih boja zelenih povodnika, kako ste rekli da cete uraditi kad uzmete iz radnje!? Niste! Znaci ako ste mi poslali sliku JEDNOG povodnika zelene boje, nisam mogao da BIRAM izmedju jednog?

da li su perle na zelenom povodniku one koje ste birali - jesu

Nisu! Opet kazem, postavio sam sliku!

Da li ste rekli da vam povodnici trebaju do 31.10.2014-niste

18-og, u nedelju sam rekao da bi bilo dobro da bude gotovo do petka 23-eg, rekla je da ce se potruditi. '' gospodja'' se javila tek 26-og, u nedelju i rekla da nije stigla da uradi i da perle stizu 28 ili 29, utorak ili sreda i da tada povodnici mogu biti uradjeni, ja sam naravno rekao OK, ne pridajuci paznju da to nije bio dogovor. Dani su prosli, ne javlja se...ja saljem poruku u cetvrtak 30-og da pitam da li je gotovo, i dobijem odgovor da opet nije ispostovan dogovor i da moze da posalje 01-og u subotu, znaci da stigne u ponedeljak. Dodje ponedljak, kurir ne dolazi, pitam sta se desilo, i dobijem odgovor da ''je doslo do nesporazuma'' i da je tog dana poslala i da ocekujem sutra (znaci opet nije ispostovan rok).

kraj zavrsava kao navedeni crno-ZLATNI (punije pleteno i ZLATNO

je čista laž jer se ništa na tu temu nismo dogovarali sem da li će biti omče ili ne.

Ovo sto se ne vidi jer sam blokiran je crno zlatni povodnik sa uvodnog posta na poslednjoj slici, sa zlatnim hvatom za ruku ili prst.

i ja dobijam ovakve omce>

DSC_0003_zpscfb80f3b.jpg

znaci NIDJE VEZE sa dogovorenim, Priznajemm ima omcu  (neener)

Crno-ZLARNI ima mesavinu ZLATNIH i SREBRNIH malih perli (one koje odvajaju velike)

je takođe čista laž...jer........   ja bih rekla da su ovde sve perle zlatne i da nema srebrnih

Izvinjavam se, u pitanju je bio ZELENO-zlatni, kao sto pise u ostatku teksta (kao sto je na postavljenoj slici gde ima i srebrnih i zlatnih perli). CRNO-zlatni je ima od nedostataka SAMO omcu i karabin.

Pošto ste iskazali vaše neznanje pitanjem  "sta je karabin" ja sam vam poslala sliku na kojoj je povodnik sa karabinom

Eto, STA CU? Ne znam sta je karabin kod privezaka...shame on me! 

Znaci ''gospodja'' se slaze da mi je tom slikom pokazivala STA JE karabin.

Da li je karabin zlatan-nije.A hteli ste zlatan....pa što niste rekli ! Rekli ste sve ostalo a to ne. Aha to ste pretpostavili da će da bude i sada od besa kao malo dete pribegavate gomili laži.

Opet navodim primer, kao da kupujem SAMSUNG mobilni telefon i trazim i punjac. I dobijem punjac za LG. I kad pitam zasto je taj punjac, dobijem odgovor ''PA STO NISTE REKLI?''. (i na kraju ne dobijem punjac za SAMSUNG). I zasto ste me pitali da li hocu zlatne perle (inace one koje niste ispostovali), a niste me to isto pitali za karabin? Odgovor se sam namece, zar ne?  (liar)

Na vašu žalost ja ne proizvodim ove povodnike( i uopšte me ne ugrožavate sa svim ovim lažima ),ne SKLEPAVAM ih , uživam u izradi svakog ,zamislim psa za koga radim i dam sve od sebe.Takođe sam ponosna na svaki povodnik pa i vaše jer sam u njih uložila sate rada .

Puno vas pozdravljam i želim vam uspeha na izložbama.Sigurna sam da će moji povodnici dodatno ukrasiti vašeg psa.

Prihvatili vi (malo v) to ili ne..pokazali ste da ih ipak SKLEPATE od toga sto imate.

E pa posto ste ponosni na njih, pa i na ove koje ste meni prodali, onda vam zelim sve uzivotu da vam bude kao i ovi ''moji'' povodnici. Pa vi sad shvatite to kako hocete. Ako mislite da su korektni onda cete se obradovati mojim zeljama, a ako mislite da nisu, onda ''kako sejes, tako zanjes''.

Znaci rezime je da je sve sto je ''gospodja'' u prethodnom postu oznacila sa ''jeste'', pokazao sam da cak ni za te sporedne stvari nije pricala istinu (necu reci laze).  A za glavnu stvar - uvaljivanje srebrnih karabina za koje je znala da se ne slazu i to bez konsultacije sa mnom- zamenjuje tezom da je karabin sa slike gde mi je pokazivano STA JE  karabin, onaj koji sam izabrao za povodnik. Moj utisak je da nije imala zlatni jer je rekla da uz sav trud nije uspela da nadje, i da je precutkujuci poslala srebrni karabin (i druge brojne nedostatke). 

Na kraju ne shvata da se kod nje povodnik kupuje SAMO zbog boja jer niti su kvalitetni niti su jeftini, te da je JAKO bitno da se ispostuju boje, a ne da se ubaci nesto sto se ima bez konsultacije sa kupcem. I da se na kraju ne prihvati da se propust ispravi ili uradi novo.

Mislim da je svima jasno o cemu se radi, buduci kupci imate ovde ''tips'' sta treba ili ne treba da radite prilikom kupovine.

Iskljucujem se iz teme jer znam da ce psi lajati, pa ce karavani morati prolaziti. 

Vidim "gospodine" ili "gospođo" Nikić da sa ovakvim izjavama i ovakvim (neener)  znakovima pokazujete samo vaš primitivizam,koji sam priznajem trebala da sprečim još na početku tako što vam neću praviti povodnike ali šta je tu je. I dalje stojim iza toga da lažete i izmišljate stvari o kojima nismo razgovarali ali vidim da ste potpuno zapaljeni da mi se svetite,pa eto  i to govori nešto o vama.

Jeste! I setite ste da li ste mi poslali slike drugih boja zelenih
povodnika, kako ste rekli da cete uraditi kad uzmete iz radnje!?

ništa vam nisam poslala  ja nemam gotove povodnike ,pravim ih i ne znam odakle vam ideja da ću uzeti u radnji povodnike .

po jednu je zato sto niste imali NISTA sto stoji na sajtu i FB stranic

Ne znam šta vam je to ništa jer ja na sajtu ne držim gotove povodnike za prodaju nego urađene a ne bavim se ni distribucijom perlica i kanapa,ne znam odakle vam uopšte ta ideja da je na sajtu princip " stavi u korpu"

Znaci ako ste mi poslali sliku JEDNOG povodnika zelene boje, nisam mogao da BIRAM izmedju jednog?

Lepo ne verujem šta pišete :)  Jako mi je žao što vidim da ste se pogubili :) Nisam vam poslala NI JEDNU sliku zelenog povodnika ! Nemojte lagati !Rekla sam vam da niko do sada nije ni naručio takav povodnik  jer za takvu boju treba malo hrabrosti.

Mogla bi i dalje ali neću da se spuštam na vaš nivo niti ću  vam poželet bilo šta kao što ste vi meni. Evo postaviću slike novih povodnika ( jer bez obzira na vaše laži ja i dalje imam posla ) i neka i drugi uživaju u njima kao i njihovi zadovoljni vlasnici.

Prijatno vam bilo.

61_zps599f3e85.jpg

57_zpscd35f0a0.jpg

74_zps6acc3c96.jpg

72_zps4310a76b.jpg

Moram da odgovorim jer mi je vec simapticna.

ništa vam nisam poslala  ja nemam gotove povodnike ,pravim ih i ne znam odakle vam ideja da ću uzeti u radnji povodnike .

• Francuski Buldog Pique

Aha pa moze od satenskog...

Nije problem.

Samo da vidim boju

• 10405580_703549166346818_705708857112305
    Tijana Stojšin

boja je u radnj moram otići tamo,zato sam vas i pitala.Da li da bude tamno zelena, svetla il onako fluorescentna što bi rekli drečava

Eto samo da dokumentujem ostatak recenice.

Lepo ne verujem šta pišete  :smile:  Jako mi je žao što vidim da ste se pogubili  :smile: Nisam vam poslala NI JEDNU sliku zelenog povodnika ! Nemojte lagati !

• Thursday
  • 10405580_703549166346818_705708857112305
    Tijana Stojšin

Dobro veče ! Evo poslala sam vam ovu sliku iz kataloga da ne bi slikala moj jer ne znam koliko će verna boja biti.Konac koji imam je ovako tamno zelene boje.

ovde mi ne da da postavim ekstenziju slike iz inboxa na FB koja je nastavak ove poruke iznad, na njoj je zeleni na nekom navoju.

Interesantno je kako ona mene optuzuje da lazem, a samo jos dublje ide u zivo blato!

Eto opet dokaz ko laze... mislim da je osma ili deveta izrecena laz, a dematnovana prilogom.

Valjda ce tu biti kraj.

Ne niste me demantovali , slika koju sam vam poslala je slika konca od kog ste želeli povodnik,zar ne ?

Dobro veče ! Evo poslala sam vam ovu sliku iz kataloga da ne bi
slikala moj jer ne znam koliko će verna boja biti.Konac koji imam je
ovako tamno zelene boje.

Reč je o koncu :) Tj o boji,želeli ste da vidite BOJU KONCA.

A vi ste se u predhodnim citatima nalagali kako sam išla u radnje po povodnik,pa onda da sam vam slala povodnike.Stvarno ste smešni!

Jeste! I setite ste da li ste mi poslali slike drugih boja zelenih

povodnika
, kako ste rekli da cete uraditi kad uzmete iz radnje!?

Znaci ako ste mi poslali sliku JEDNOG povodnika zelene boje, nisam mogao da BIRAM izmedju jednog?

O kakvim vi to povodnicima govorite ? :)

Izlisno je vise pricati sa vama, ljudi su videli sta je dogovor, sta sam dobio, posle koliko vremena, koliko sam platio, i da na kraju niste hteli da ispravite ono sto ste stavili bez kosultacije sa mnom ili da radite novo. A novac ste uzeli. Tako za svoj novac nisam mogao da dobijem ono sto sam narucio. Da znate da mogu da vas prijavim za to, ali me mrzi da se preganjam sa vama.

Sram da vas bude.

Pozdrav.

Koliko vidim vi niste pričali,iskoristili ste forum da vređate i lažete.Prenosili ste privatne poruke i to

citirajući samo  mene ali niste SEBE. Jako dobro poznajem pisanje gde se stvari izvlače iz konteksta i navode

samo na svoju vodenicu. Priznaću svoju krivicu jedino u tome što sam na zeleni povodnik dodala DVA SREBRNA

razdelnika.

Tijana Stojšin

Zanima me početak i kraj povodnika

Francuski Buldog Pique

kraj bi isao na zmijicu

a ne znam sta treba kod pocetka? kakav mi je izbor?

..poslala sliku

Tijana Stojšin

sa i bez omče za ruku
    Francuski Buldog Pique
    18.10.2014. 20:03
    Прошири
    Прикажи слике
    Francuski Buldog Pique

pa nek ima omcu

Tijana Stojšin

hoćete li baš za celu ruku ili ovako diskretnu čisto kao sigurnost pri držanju a da se skoro ne vidi
        Francuski Buldog Pique
        18.10.2014. 20:04
        Прошири
        Прикажи слике
        Francuski Buldog Pique

ova druga opcija

Kada smo se dogovarali jeste li rekli da bude zlatna-NE!!!!

....dalje

Tijana Stojšin

ok

na početku može mali karabin zbog kačenja na zmiju ?
            Francuski Buldog Pique
            18.10.2014. 20:05
            Прошири
            Прикажи слике
            Francuski Buldog Pique

sta je karabin :)

poslala sliku..da se ne ponavljam to je onaj beli povodnik

dalje..

Francuski Buldog Pique

u sustini mora karabin?
                Tijana Stojšin

praktičan je ali ne mora može i ovako...

..ponudila omču na kraju

Tijana Stojšin

onda vi upletete u kariku od zmije
                    Francuski Buldog Pique
                    18.10.2014. 20:08
                    Прошири
                    Прикажи слике
                    Francuski Buldog Pique

neka bude karabin

sto manji

I jeste li rekli da bude ZLATAN - NE !

što se tiče dogovora oko isporuke

Tijana Stojšin

Dobro potrudiću se ! Kad završim crni ,javiću vam.Takođe ću vam se javiti i kad stignu sve

perlice za plavi povodnik.

..dakle niste ušli u prodavnicu.Ja naručujem perle! Kad stignu PRAVIM! Svaku perlu ste

izabrali.Ne nalaze se kod istih distributera.Znači kada mi pošalju ja onda mogu praviti.To sam vam i rekl!

26.10.2014. 22:07
                        Прошири
                        Прикажи слике
                        Tijana Stojšin

Dobro veče! Izvinjavam se što se nisam javljala ovih dana! Bila sam u gužvi oko izložbe

u Brnu.Materijal sam poručila i treba da stigne od nedelje ( utorak / sreda). Crno zlatni povodnik onda može

biti urađen.One "mrežaste" plave su poručene istog dana kada smo razgovarali i čekam da stignu.Onda mogu

uraditi plavo/beli. Tijana
                        27. октобар
                        Francuski Buldog Pique
                        27.10.2014. 16:04
                        Прошири
                        Прикажи слике
                        Francuski Buldog Pique

nema problema. Dogovoreno

NISAM DOBRO PROČITALA!  Rekli ste nema problema.Dogovoreno.AHA i sad sam ja kriva jer

ste vi nešto umislili .

Francuski Buldog Pique

Jel gotov crno zlatni. Bilo bi dobro da stigne sutra.
                            Tijana Stojšin

na žalost mogu poslati tek sutra ujutru jer su iz nekog razloga perlice stigle tek

danas.

dakle sve vreme sam vas obaveštaval.Ja nemam uticaja na to kad će roba stići

a vi ste onda rekli...

Francuski Buldog Pique

moze tako za zeleni. to je ok...

ok, nema veze za ovaj crni..moze kad stigne...

Znači MOŽE KAD STIGNE !  I sad mene optužujete stalno da ja nisam poštovala neki

rok.

Tijana Stojšin

Dobro jutro! Crno/zlatni povodnik je gotov.Započela sam zeleni.Da li želite da

sačekate pa da vam sutra pošaljem oba ili da danas samo šaljem crni?
                                Francuski Buldog Pique
                                31.10.2014. 09:14
                                Прошири
                                Прикажи слике
                                Francuski Buldog Pique

Ne mozete sutra jer je subota. Mislim da nema kurirske sluzbe koje dostavljaju

nedeljom. Sacekacu ponedeljak da posaljete, nema problema.

Znači sačekaćete PONEDELJAK i nema problema

Pa poslala sam vam u PONEDELJAK !!!!!  SRAM VAS BILO!

Ispoštovala sam sve ono što ste PRECIZIRALI sem dva srebrna razdelnika.Bila sam

veoma strpljiva jer ste svoje perle birali danima i nabavila sam ih sve kao i one plave koje poručujem iz

inostranstva jer ste rekli da

Francuski Buldog Pique

da ovih spoljnih perli ima malo vise

extra su mi

Tijana Stojšin

sem mrežastih svetloplavih za koje mi treba dve tri nedelje da stignu
                                    Francuski Buldog Pique
                                    18.10.2014. 20:30
                                    Прошири
                                    Прикажи слике
                                    Francuski Buldog Pique

ok, njih cekam onda :)

Mogu samo da vas obavestim da su perle koje sam naručila SPECIJALNO ZA VAS

iz inostranstva STIGLE!  Platila sam ih takođe!  Znači povodnike sam napravila onako kako ste naručili,satima

birali i taržili za sve da vam pošalje sliku. Poslala sam vam sve u dogovoru sa vama ! Na sve to ste

rekli...Sacekacu ponedeljak da posaljete, nema problema.

Ima,problema ! Vi sa sobom ih imate. Napravili ste čitavu predstavu

konstruisanu od laži.Super,zabavili ste malo čitaoce,oni više dobrih stvari  vole ovakve drame! Na vašu žalost

ja ni jednog kupca mojih povodnika nisam imala preko BK foruma :) Tako da slobodno nastavite sa svojom

predstavom mene je počelo da zabavlja.Postali ste mi nekako simpatični.

Kao sto rekoh, sram vas bilo... posaljite i te nedostajuce delove razgovora, kao npr onaj gde me ubedjujete da moze u subotu, pa da stigne u ponedeljak, i gde ja kazem da nisam siguran u to, ali ako vi kazete onda dogovoreno.  I ostalo sto nedostaje, kao npr omca koja je na slikama i da li bar LICI na ono sto ste poslali, a i u tome sto ste iskopirali ne znam gde je nesto sto nisam rekao.

Opet pricate da ste poslali sve po dogovru, ako vam ona slika sa crvenim strelicama gde pokazuje sta nije po dogovoru nije dovoljna, onda mi je jasno o cemu se radi sa vama. Mislim znam sve vreme  (liar) . 

Kao sto i sami kazete, sreca vasa pa nemate kupce na BK. Eto ja sam bio sa BK pa sam zazalio. Eto vam pare, uzivajte u njima, ja u ovim vasim sklepanim povodnicima sigurno necu. Cak nemate inspiraciju pa kopirate epitete koje smo ustanovili da su pogodni za vas. 

Ja se samo nadam da sam BAR JEDNOM potencijalnom kupcu pomogao da ne kupi povodnike od vas, da se ne nervira nepostovanjem dogovora, kvalitetom povodnika  i losim prodavcem.

onda vam zelim sve uzivotu da vam bude kao i ovi ''moji'' povodnici. Pa vi sad shvatite to kako hocete. Ako mislite da su korektni onda cete se obradovati mojim zeljama, a ako mislite da nisu, onda ''kako sejes, tako zanjes''.

Mogla bi i dalje ali neću da se spuštam na vaš nivo niti ću  vam poželet bilo šta kao što ste vi meni.

nadam se da smo shvatili sta sama misli o povodnicima koje je poslala.

Sustina vaseg pisanja je da opravdate ono sto ste poslali time da nije precizirano ono sto se podrazumeva i da se zbog toga ono razlikuje od podrazumevanog.

Sustina mog pisanja je da je ono sto nije precizirano poslato nelogicno i neizgledno bez konusltacije sa mnom (a iz razloga sto niste imali, a hteli ste da naplatite posto poto)! i pored toga da i ovo sto je precizirano NIJE ODRADJENO PO DOGOVORU - zlatne male perle! (dobio sam i zlatne i srebrne).

Dovoljan je jedan nedostatak i da ja imam pravo da zatrazim da se ispravi ili uradi ponovo JER SAM PLATIO! I to vama treba da bude dovoljno da se izvinite i ispravite gresku!

A nedostataka ima mnogo! A vi ste odbili bilo kakvu ispravku, radjenje ponovo ili ne daj Boze - vracanje novca!

Sve je receno!

Iz konteksta ste izvlačili VI . Ja sam postavila delove nešeg razgovora i dogovora gde se vidi na šta ste pristali i oko čega ste se dogovarali a šta niste pominjali.Mojim citatima ništa ne nedostaje . Vašima da ! Bole vas kopirani delovi jer vam naravno ne odgovaraju. Više vam se svidelo prepričavanje u vašu korist naravno.

Što se tiče želja koje ste mi uputili nije važno kako sam ih ja doživela nego vaša namera. I verujte mi koliko god se trudite da mene blatite  o sebi ste rekli takođe  mnogo.

Ako stavrno mislite da ste sve rekli,slobodno drugima ostavite da procene ko je ispao korektana a ko lažov. Verovatno ovaj vaš roman može da se shvati,ne morate im

crtati.

To što ste platili to ste i dobili. Ja sam platila vaše specijalne plave perle.Hoćete li vi to platiti ? :) A za sve ostalo što tražite od mene a nećete dobiti mislim da je kriv vaš,primitivizam,bezobrazluk i laganje.

Eto i ja sam sve rekla.

Besh mi sve ako ja razumem o chemu se ovde radi. Prvo sramotno je da ovakve stvari reshavate preko foruma. Kirikuu Vi ako imate problem VI onda pokushajte razumnije da objasnite isti i dokumentujte ga fotografijama kako mi ostali ne bi chitali nerazumnu tonu teksta. Tico nemoj da copy paste-ujesh nakaradno vec sredi taj tekst ako vec ide po tom sistemu ali bolje bi bilo lepo dash screen shoots.

E sad kao neko ko ima iskustva sa custom made opremom za pse i naruchivanjem istih to po mojoj knjizi ide u ovom sistemu bez pochetnih kurtoazija:

- Ja zelim to (i shaljem fotku toga) sa precizno naznachenim korekcijama o kojima sam dobro razmislila da ne bi posle menjala non stop i jebo lud zbunjenog.

Prodavac: To ne moze zato shto nema toga i toga ali ima ovoga i ovoga.

- Ok slazem se sa izmenama da ih ponovimo: ponovim SVE IZ POCHETKA precizno. (A to znachi, ta i ta duzina povoca, boja ta i ta, nijansa ta i ta, pochetak, kraj, ukrasi...)/

Prodavac: Da da razumeli smo se. Datum izrade tachno ne znam jer ochekujem materijal javicu Vam se chim stigne.

Sve kasnije izmene koje dodam troshkove snosim ja, sve ono shto je prodavac napravio na svoju ruku bez konsultacije samnom (opet precizno dokumentovane) ako mi se ne svidjaju ne prihvatam i ne placam proizvod, A ne ja tebi ti meni.

Shta ima se dopisujemo trista godina, pa nismo drugari.

Opet sam sve prochitala i dalje ne kapiram u chemu je izbila frka. A tek ne kapiram ovakav nakaradni napad na Ticu bez da ishta nije recheno.

PS. Nishta se ne podrazumeva (mozda meni ide zlatno i srebrno). Ako treba dogavaracemo se 20 puta. I ja razumem chet konverzaciju ali to valjda ide po sistemu, ja ispishem sve shto hocu, pa onda dobijem citat svake rechenice i na koju ide moze ne moze. Pa onda opet sastavim sve shto hocu i poshaljem. Prodavac copy paste u svoj tefter i cao. Nema tu trista poruka po deset rechenica.

U potpunosti se slazem.

Pokusao sam da se dogovorim, poslao sam poruku cim sam dobio povodnike, nisam hteo da nabrajam sve sto je nedostajalo (omca, perle i karabin), vec sam rekao da mismeta sto karabin nije u boji koje odgovara boji povodnika, gospodja je prvo rekla da ''uz sav drud nije uspela da nadje zlatne'' (znaci trazila je i znala da njih treba da stavi), a posle se branila time da mi to nismo precizirali. Znaci ako nismo precizirali, kako je mogla da stavi bilo koji? Trebalo je da me pita, a ne da stavi koji ima. 

Onda sam joj nabrojao i ostale nedostatke. Ne znam zasto kazete da je nakaradno kad sve lepo pise i evo ponovicu jos jednom.

Kod povodnika su bitna 4 elementa: boja povodnika, perle, karabin i omca.

1 (boja) - pogodjena

2 (perle) - nisu pogodjene, postavio sam gore sliku povodnika koji sam dobio, precizirao sam, NA NJENO PITANJE (ovo naglasavam jer me nije isto pitala kod karabina ,zasto li? )da li hocu zlatne ili srebrne, odgovorio sam - zlatne. Dobio sam i srebrne i zlatne.

3 (karabin) - dobio sam neodgovarajuci, povodnici su u kombinaciji sa zlatnim, srebrna se ne slaze (na stav da je to individualno se slazem, ali je ''gospodja'' sama rekla da zna da se ne zlaze, time sto mi je napisala, da zna da se ne slaze, ali da ce se slagati ako kupim srebrnu zmijicu  (banghead) , a ostatak je zlatni..mislimmm..). Pored toga, kao i u prethodnoj tacki objasnjeno, nije me pitala da preciziramo.

Znaci treba prvo da me pita da preciziramo ili ide ono sto je logicno - zlatni (i po meni i po njoj). Opravdava se time da je na slici na kojoj mi je objasnjavala STA JE karabin, isti bio srebrni (u sledecoj tacki cu napraviti paralelu sa drugim bitnim elementom, gde ovaj princip nije ispostovan, vec je opet uradjeno kako je prodavcu lakse).

4 (omca) - kada sam joj slao sliku povodnika kakav zelim, na istoj je bila omca. Nisam dobio povodnike sa takvim omcama. Kada mi je ''gospodja'' pokazivala sta je omca, postavila je dve slike, na jednoj ima omce (u smislu kruga), a na drugoj nema. Na prvoj je bila lepa podebljana omca, sa perlom na kraju, koja se provlaci kroz povodnik kao granicnik, da bi se napravila omca. Na drugoj slici je isto tako podebljano i lepo, samo ta perla nije provucena kroz povodnik (nema zatvorenog kruga). Ja sam odabrao sa omcom. E sad, ja nisam dobio omcu slicnu NITI JEDNOJ sa 3 slike (sad povezite sa karabinom). Znaci ako se ''gospodja'' sluzi opravdanjem za karabin, da je isti kao na slici gde mi je objasnjavala STA JE karabin, mogao bih da opravdam da je omca ista i jednoj od onih na slikama.

Znaci ispunjeno 1/4. Za moj novac ja trazim 4/4, a mogu da progledam kroz prste za 3/4.

Opet se sazem. Sve treba precizno, a ne ono sto imam moze precizno, a ono sto nemam, ''daj da precutim, pa cu uraditi onako kako imam''.

Ako Vi Orijana, idete da slikate necijeg psa koji je bele boje, i pokaze Vam sliku na kojoj je pas smedje boje i kaze da hoce tako, ako je za belog psa, za takvu fotografiju potreban npr. blic koji Vi u tom trenutku nemate, da li cete svoju uslugu prodati posto poto, znajuci da to nece ispasti kako treba i braneci se da kupac nije precizirao da hoce blic, ili bi mu rekli da je za takvu sliku i belog psa potreban blic i da bi trebalo ili da se saceka da doneste blic ili da izabere drugi model slike?

(ovo sam dao paralelu - ne znam da li blic utice ili ne..samo sam hteo da napravim paralelu, znaci Vi znate na sta se obraca paznja jer se bavite time - a ne, ''ma daj da slikam i da uzmem novac, ko ce sad po blic, sta zna ovaj sta je blic i da li treba, dao mi je tu sliku''). Ja verujem da Vi konsultujete kupca za sve, pa cak ispravljate i ako kupac nije zadovoljan iako je sve precizirano i Vi sve ispunili. Ovde je slucaj da je samo jedna cetvrtina ispunjena.

E i kada sam nabrojao, rekao sam da zelim da se to ispravi.

Dobio sam odgovor da se to ne ispravlja, nego se samo radi novo.

Ja sam ponudio da se radi novo i da ja vratim ove koji nisu po dogovoru. 

Dobio sam odgovor ''Dovidjenja!''.

Rekao sam da nije u redu sto 1) nije uradjeno kako treba, 2) ne prihvata predloge za ispravljanje ili zamenu i da cu ispricati kako sam prosao sa kupovinom. Blokiran sam sa FB-a.

Znaci sustina mog nezadovoljstva je sto:

1. Precizirane perle nisu uradjene po dogovoru, (postavio sam sliku, ona sa crvenim strelicama)

2. Precizirane omce nisu uradjene po dogovoru, (postavio sam sliku, onu sa omcama, postojale su tri opcije (3 slike), a dobio sam neku cetvrtu opciju)

3. Karabin je postavljen onaj koji se ima, znajuci da se ne slaze sa povodnikom, a DA OKO TOGA NISAM KONSULTOVAN, i zato se daje smesan razlog ciji princip nije ispostovan pod 2 (razumeo bih da je u oba slucaja bio isti princip).

Za moje nezadovljstvo, i njenu ispravku ili radjenje novog dovojan je ijedan od 1 ili 2.

3 je pride, a za mene najgori jer je ukljuceno pravljenje budalom.

Nekako mi deluje neverovatno da jedan MUSKARAC kupuje povodnike sa perlama i ostalim djidja midjama, i da se svadja na forumu zato sto nije dobio zlatni karabin umesto srebrnog.  (doh)

Nekako mi deluje neverovatno da jedan MUSKARAC kupuje povodnike sa perlama i ostalim djidja midjama, i da se svadja na forumu zato sto nije dobio zlatni karabin umesto srebrnog.  (doh)

što?

baš su dobri povodnici