OgnjenBK

Kafica-druzenje 74. dio

Recommended Posts

:smile: dragi moji sada kad nam je došlo hladnije,  zimsko doba,  još više prija gutljaj toplog  čaja :smile:

Uživajmo :grin: svi  (grouphug)  zajedno

DSC_0209tn_zpsfc6a635a.jpg

Dobar vam dan svima.Odakle sa bananicom kava  :smile:

Mare bio ti je los sampon za volumen  :razz:  :razz:

Bas zavaljao snijeg pitam se kako na posao  :neutral: gume nisam mjenjala jer mjenjam auto uskoro ,bit ce da cu da plesem ulicom do posla  :lol:

Mrzim zimu ako nisam vec spomenula ovdje  :roll: Aleksandra po tome si mi drug najbolji  :wink:

Dobar dan  (dance)

I ja volim slatko :)

Volim i kafu, probah tu sa bananicom, preslatka je...jedino slatko što ne volim, to su kafa i čaj, to pijem bez šećera.

No, i ja ću početi da perem kosu tečnošću za sudove  (lmao)

Pada sneg, ali se još nije lepo zadržao, malo po travnjacima i krovovima, no, ako ovako nastavi za par sati grudvanje  (dance)

Pozdrav društvo, uživajte u toplini doma  (grouphug)

Alex, 

:oops: nisam zapamtio kako točno ide recept . Znam samo da je bilo riječ o više vrsta voća , što se sve još  i u kojim omjerima dodaje  , pojma nemam (shrug) .

Javit će :smile:  Taša , Sara @ Loco ili Stanimir koji su isprobali recept iz prve ruke

Bravo to je taj caj ... moze recept i na pp.

Hvala ti puno ...  (thumbup)

Lelo jesi odlucila na koji auto?

Sto se guma tice preporucujem nove Continental WinterContact  (y)

Što recept na pp evo ti odmah ovde, možda bi i neko drugi pravio.

Vidi ja sam uzeo 2 kg dunja, 1 kg jabuka, oko 400 gr, očišćenih višanja i dva velika limuna. Dunje i jabuke sam oljuštio i iseckao na kockice 1 - 1,5 cm oba limuna takođe, s tim što im nisam ljuštio koru, već ih prao sa dve tople vode pa još jednom hladnom. U sve to dodao višnje i odozgo posuo sa 1kg šećera, Dodao kašikicu cimeta i jedno sedam osam karanfilića i sve to izmešao u dubljem plehu i stavio u zagrejanu rernu na 180 stepeni. U rerni je bilo oko 2 sata i 15 - 20 minuta. Kad se izvadi sipa se tako vruće u zagrejane tegle, odmah zatvori zatvaračem i tegle okrenu naopako da bi se napravio vakum. Voće od kojeg se može praviti je stvar tvoje inspiracije. Mojima se jako dopao, a po meni je fenomenalan, ali je moglo biti malo više šećera. Kada praviš čaj, staviš dve kašike ovoga u običnu šolju od 2 - 2,5 dl. i preliješ vrućom vodom. Ili možeš već prema inspiraciji da preliješ i ledenom vodom. Kada popiješ čaj, na dnu šolje ti je divno voće koje u slast pojedeš.

Nadam se da je ovo ono što si tražila :kiss: :kiss:

:smile: bravo Stanimire

Dobro vece.

Samo prijav brzinski, poslije sam tu.

Ljubi svima :smile:

:smile: ..čujemo se

Dobro vece,jaa evo sjedim odmaram...

Snijeg napadao i dalje pada,Teddy-evoj sreci kraja nema (lmao)  Skakuce ko žabica  (dog3)

Ja danas imao jedan ispit,sutra imam jos 2 ,u petak jos jedan,subota jos jedan,ponedeljak jos jedan (whew) (whew)   Nek mi je sretno ,valjda cu prezivjeti nekako xD  (suicide)

Hvala za caj,sta ima kod vas novo :)

:grin: skakuče kao žabica ...

Elvire, nemoj zaboraviti razveseliti nas sa snježnim :smile:  (dog3)  Teddyjevim fotkama

Aaaa nazalost nemam cim da slikam i snimim  :(

Pisao sam da mi je mob pokvaren,poslao u Njemacku da se napravi... aaa sad nosim neki bezveze samo da se mogu javiti i slati poruke :P

Aaa za digitalni aparati nemam punjac za baterije :(

Cim stigne mobitel bit ce slika :D

Batice hvala puno ti si  (heart)

Joj nadam se da ćeš pročitati,tek sad  vidim da sam napisao 2 sata i 15 - 20 minuta.  (doh)  Izvini  treba 1 sat i 15- ak minuta

Edited by Stanimir

Snijeg napadao i dalje pada,Teddy-evoj sreci kraja nema (lmao)  Skakuce ko žabica  (dog3)

Ako se snezni pokrivac formira i zadrzi do sutra ujutru - i Esta ce poludeti od srece ... veceras je bila samo bljuzgavica.

Ja danas imao jedan ispit,sutra imam jos 2 ,u petak jos jedan,subota jos jedan,ponedeljak jos jedan (whew) (whew)   Nek mi je sretno ,valjda cu prezivjeti nekako xD  (suicide)

Lele Elvire, raspored ti je ubitacan, svaka cast sto izlazis na toliko ispita ... srecno ti bilo!!! Sta ono bese studiras, zaboravih? :oops:

Da li je neko gledao veceras X faktor? Bato? Vesna? Meni je ovaj poslednji Makedonac bio fenomenalan! Kakva energija na sceni!!! A i mnogo volim tu pesmu! Bilo ih je jos dobrih, ali me je ovaj odusevio!

Btw, keva me je navadila da prekrsim svoj red i raspored, pa sam "u ime snega i hladnog vremena"  sljustila sa njom pola cajne kobasice sa lukom i 'lebom ... sad sam pod naletom snage i adrenalina od te hrane ... osecam se bas kao u ovoj pesmi

Gledala, uz povremene tuce oko daljinskog :mrgreen:

jeste, makedonac je bio odlican kao i onaj decko koji je pevao Bruno Marsa

ipak, jos uvek mi niko nije bolji od Ilme

Ziri mi je pomalo iritirajuc, Zeljko me najmanje nervira, a nisam se tome nadala

P.S. i ja XXL cips (doh)

Edited by Sara & Loco

Da,da i taj mali je bio odlican. Ne znam koji ti je taj IImo, verovatno su to one epizode koje nisam pratila zbog nedostatka TV prijemnika. I meni je ziri iritirajuc, ukljucujuci i Zeljka kad krene da prevrce ocima sto svi pevaju stranu muziku ... a i brate sav je ko da mu je neko štipaljkom stegnuo jaja.

Joooj ne volim bljuzgavicu nikako :(

Kod nas je vec dosta napadao (dance) ...je li to i Esta voli snijeg :)

Studiram ekonomiju druga godina sam sad... Aaa ubitacan je bas ,na vecini fakulteta su raspodijeljeni ispiti ,a kod nas je sve u jednoj sedmici ( s tim da imamo sedmicu prije ispita sto ne idemo na faks ,kao za ucenje ) - ali nije to dovoljno da se sve spremi...

Trebali smo i u ponedeljak imati 2 ispita ali su nam prebaceni ,jedan na subotu jedan na ponedeljak,zbog dana drzavnosti...

Da,da i taj mali je bio odlican. Ne znam koji ti je taj IImo, verovatno su to one epizode koje nisam pratila zbog nedostatka TV prijemnika. I meni je ziri iritirajuc, ukljucujuci i Zeljka kad krene da prevrce ocima sto svi pevaju stranu muziku ... a i brate sav je ko da mu je neko štipaljkom stegnuo jaja.

Vala, nije daleko od istine (lmao)

Znas za Ilmu sigurno, ako ne evo je

https://www.youtube.com/watch?v=Tj4yN8XNBh4

Kod nas je vec dosta napadao (dance) ...je li to i Esta voli snijeg :smile:

Studiram ekonomiju druga godina sam sad... Aaa ubitacan je bas ,na vecini fakulteta su raspodijeljeni ispiti ,a kod nas je sve u jednoj sedmici ( s tim da imamo sedmicu prije ispita sto ne idemo na faks ,kao za ucenje ) - ali nije to dovoljno da se sve spremi...

Trebali smo i u ponedeljak imati 2 ispita ali su nam prebaceni ,jedan na subotu jedan na ponedeljak,zbog dana drzavnosti...

Koji pas i koje dete ne voli sneg? (lmao)

Da, da ekonomija ... izlapela sam. Neka, samo se ti drzi i guraj, bice to sve super!

Vala, nije daleko od istine (lmao)

Znas za Ilmu sigurno, ako ne evo je

Evo sad sam pogledala video, nisam ja gledala tu epizodu ... mala rastura, impresivan glas, impresivno pevanje, ali ne vidim je kao favorita iz prostog razloga jer je dete. Ovde se trazi neko ko je sposoban da sutra napravi karijeru i rasturi publiku, a ona je jos jako mlada.

Ja ne mogu bas da kazem da imam favorita nekog - jer nisam pratila sve od pocetka, ali meni je u secanju ostala ona sto je ucestvovala sa bratom u Ja imam talenat, sto je pevala "Don't you remember" od Adele pre valjda 2 nedelje. I ovaj Makedonac. Eto - to je to za sad. Videcemo sad kad krenu ozbiljnije epizode.

Edited by esta

ELvire, ne znam sta drugo da ti kazem, osim 'sa srecom'.

TV ne gledam, pogledam sto postavite vi ovde ili sto mi posalju onako ...nekim putem.

Kod mene veceras , ovako.

1461124_182060155325541_17395316_n.jpg

Koji pas i koje dete ne voli sneg? (lmao)

Da, da ekonomija ... izlapela sam. Neka, samo se ti drzi i guraj, bice to sve super!

(lmao)  (goodpost) (goodpost)

ABd,valjda sve bude dobro :)

Sanja hvaala ti ....Ja idem u krevet pa se cujemo sutra,laku noc svima ,cuvajte se ... |-)

Dobro jutro dobri ljudi :) . Pade snijeg svuđ oko nas , sve se lijepo bijeli 

a u petak sam na poso otišo u majici kratkih rukava . 

Mada brzo će doć ljeto ;)

1239941_234821636671246_1128716543_n.jpg

Da li je neko gledao veceras X faktor? Bato? Vesna? Meni je ovaj poslednji Makedonac bio fenomenalan! Kakva energija na sceni!!! A i mnogo volim tu pesmu! Bilo ih je jos dobrih, ali me je ovaj odusevio!

Sasvim tako, taj Makedonac je super,i onaj mali što kaže Vesna je super .meni se svidela i ona mala debeljuškasta što joj je Željko dao ne,predivan glas ima kakav davno nisam čuo. Žiri je sav naopak i nemaju standardan kriterijum, mene svi iritiraju, premda je po meni najstandardnija Kristina Kovač u svom kriterijumu. Najmanje mi ide po nervima Kiki. Od Željka mi je muka, ne zavrće mu niko jaja nego je on takav.

Guest
This topic is now closed to further replies.