Petite

Kafica-druzenje 73. dio

Recommended Posts

Kako si Taso :) Mnogo dobre slikice postavljas :) 

Evo Taso upravo procitah ove tvoje 'ugalj dogodovshtine'  :roll:

Koliko uglja potrosis za jednu zimu ?

Ma u principu ovdje za zimu nije ugalj neophodan, zato što i nema neke zime strašne. Međutim, meni treba da mi drži vatru od ujutru, dok neko od djece ne dođe kući. Inače ga ne bih kupovala. Dovoljno će mi biti, pretpostavljam, 150-200 kg. 

Jutro svima :smile:

Jeste to je ta firma.

Evo sad cemo u novu sobu , da tamo pijemo :smile:

Kako je svijet mali :smile:

Ljudi koja je ođe sparina , sprema se neka kiša

baš odvratno vrijeme .

Ja sam drva spremio za ovu zimu , mada radi mene

se šporet ne bi nalaga jer meni nikad nije studeno .

Ja sam i dalje u šorcu mez majice ( sem na poslu naravno )

Kako bi bilo zanimljivo tvojim koleginicama tvoj trendi look u gaćama aka šorcu brez majice  (lmao)

Tašo, ja  umesto uglja ubacim dve veće klade bukve, drži super do ujutru. A i to sam naučila, ako staviš jednu, izgori, ako staviš tri izgori očas, ali ako staviš dve, e dve drže do ujutru...Čista nauka.

Kako bi bilo zanimljivo tvojim koleginicama tvoj trendi look u gaćama aka šorcu brez majice  (lmao)

Tašo, ja  umesto uglja ubacim dve veće klade bukve, drži super do ujutru. A i to sam naučila, ako staviš jednu, izgori, ako staviš tri izgori očas, ali ako staviš dve, e dve drže do ujutru...Čista nauka.

Dobra ti nauka :D Lako je meni da držim vatru do ujutru  (neener):mrgreen:  (happy)  (wasntme)  ali mi treba od ujutru do ručka :D Tad je nezgodacija. 

Dobro jutro svima!!! :morning:

Ovaj Tašin duhovit odgovor za održavanje vatre  podseti me na jednu priču.

-Jednom bogatom trgovcu iz mog kraja, sin završio veliku maturu, i kako je bio red u ono vreme, kupi on sinu lep štap, crni sa srebrnom drškom na vrhu. Sin ga uzme , proba i kaže - pa nije dobro mnogo mi je visok. Otac videvši da je štap stvarno dugačak, kaže nema veze, skratićemo ga malo dole. A sin će, ma on je dole sasvim dobar, nego gore mi je visok.

Evo da odmenim malo Tašu izvolite doručak, punjene pofezne :

punjene-przenice.jpg

Neka se Dragan razgacio :P :P :P 
Ja sam kupila sljivu za to odrzavanje vatre (komsija sjekao stari sljivik). A mislila sam i ja ugalj, no srecom nadjoh ovu sljivu.

Kod svih problem nocna smjena, kod Tase problem dnevna smjena :) :) :) 

Grab je dobro drvo za održavanje vatre , mada i hrast , cer

nijesu loši . Kod nas je ona Alfa pa se može smanjit nešto

( tako čujem ove moje , ja ga nijesam stavljao ) i drži do

ujutro

Ja sam ovog 'cistog' drveta uzela grab. A za to odrzavanje vatre, eto uzeh sljivu. Prosle godine sam ugalj.

I kod mene je alfa9 , pa i ja regulisem.

Dobro jutro svima :smile: .... :coffee:  :coffee:  :coffee:  :coffee:  :coffee:

Stanimire...pofezne njam njam (nikad mi nije palo napamet da se mogu i puniti (lmao) )

:grin: Blago svima vama sa  pećicama na drva. 

Oduvijek sanjarim o jednoj takvoj, u crvenoj boji. Toplini romantičnoj i ugodnoj već na prvi :smile:  pogled

Drustvo, samo  da vas pozdravim u ovoj novembarskoj sobi, dolazi mi Druga Kuma na kafu, aj zdravo, citamo se posleeeee ...

Nije kod mene pec u crvenoj boji, nego  u bijeloj. Mada protiv te crvene boje ne bih imala nista protiv, volim crvenu boju.

Upravo sam podlozila vatru, zahladnilo je vani.

Jaooooj, smotana moja kuma, kasni, jer je uspela da zakljuca u kolima psa, mobilni i kljuceve od kola. Kako, niko ne zna.

U medjuvremenu, evo jedne pesme. Gotovo nikad me nista domace ne odusevi, ali ovo je sjajna pesma plus sjajan spot! Uzivajte!

Da se i ja upisem u novu kafanicu  :morning: onda odo da pravim pastrmku i da kupam Sonija  :neutral:

Zore nadam se da nije toplo zbog cuceka  :-( zato ja prvo cuku iznosim iz auta 

Možda tebi više odgovora tradicionalniji način pripreme čaja (poput japanskog),  bez dodavanja šećera, ali uz kolače ?

Vesna, u kom smislu ti je čaj uspeo kad nisi oduševljena ? Htedoh reći, odkud znaš da je uspeo? Ja sam hteo da ga pravim za vikend, pa nešto ne stigoh, sad me zanima jesi li šta menjala u receptu i od kog voća si ga pravila.

Zoko, kuma ti je faca :grin:

Zore nadam se da nije toplo zbog cuceka  :-( zato ja prvo cuku iznosim iz auta

Faca na kub! Kaze, ubacila je sve u kola, zatvorila vrata da bi oprala sofersajbnu (moja Kuma mnogo voli da riba, znala sam da ce joj to doci glave), i kola su se sama zakljucala. Kaze, radila je to 100 puta do sad i nikad joj se nije desilo da joj se kola sama zakljucaju. Ubrzo je dosao Kum sa rezervnim kljucem, medjutim, morao je zbog toga da napusti vazne klijente, pa je bio besan, jaoj kuku majko, bilo je (curse) (curse) (curse) ... posle se ipak odobrovoljio pa zavrsismo u McDonald's-u.

Pjesma je baš super!

Jeste, ja se odusevila, i spot mi je sjajan, mada sam se rastuzila kad sam videla kraj ... nisam se nadala tuznom kraju. :-(

Ovo je dan poznat kao " Usrani Ponedeljak"> :smile:

Svi se zale da im je danas baksuzan dan, a meni je super dan! Cak sam uspela i da u miru i tisini popijem kafu na terasi uz par cigara razmisljajuci o kosmickim stvarima ... to se retko desava.

Edited by esta

Vesna, u kom smislu ti je čaj uspeo kad nisi oduševljena ? Htedoh reći, odkud znaš da je uspeo? Ja sam hteo da ga pravim za vikend, pa nešto ne stigoh, sad me zanima jesi li šta menjala u receptu i od kog voća si ga pravila.

Mislim da je uspeo jer izgleda lepo, mirise super i ukusno je kad se proba, mada preslatko da bi se jelo kao slatko.

drzala sam se recepta, osim sto nisam stavila klincic, jer sam kasno shvatila da je to karanfilic (shrug)

ubacila, dunje, jabuke, borovnicu, ribizlu, neku zaledjenu frikomovu sumsku kombinaciju, limun...i mozda jos nesto,

kad sam ga sipala u tegle bilo je onako, pomalo tecno, medjutim do ujutru je uglavnom upilo i izgleda kao gusto slatko.

e sad, kad stavim u solju i prelijem vodom, ukus je kao da sam razmutila slatko u vrucoj vodi, to mi se ne svidja, ko uspe da popije tu vodu, ceka ga nagrada na dni solje (rofl)

ipak, smesa ce se pojesti u slast  i to preko sladoleda od vanile, tako da racunam da je misija kuvanja ipak bila uspesna. :razz:  :thumbup:

Guest
This topic is now closed to further replies.