novictor

Velski Terijer (Welsh Terrier FCI: 3.1-78)

Recommended Posts

Pokusavam da pronadjem vlasnika jedne zenkice Velskog terijera.Cipovana je ali ne radi sistem u Beogradu pa cekam da to proradi, nebi li nasli vlasnika Nadam se da kuca nije izbacena vec izgubljena,a posto sam shvatila da ove rase ima malo ,mozda neko poznaje tu kucu ili vlasnika.Nasli smo je u Visnjickoj banji u Beogradu,Jos je i u fazi teranja,a nije bas stene...Pozdrav

Vidim da Velskih terijera ima malo ,a mi smo pronasli jednu zenkicu na ulici i cekamo da nam ocitaju cip jer nesto blokira.Nije bas mlada ali je i u teranju.Ako neko zna za kucu u Beogradu i zna ko je vlasnik ,znacilo bi nam.Pozdrav

:razz:

Welsh terriera kod nas ima jako malo. I uopste ovde u okolini ih ima malo. Ne znam, ali rasa nije popularna, iako je veoma zahvalna za SVE. Jedino, ne znam, sudeci po mom psu. NISU CUVARI. A i nas narod, cini mi se voli "velike" pse. :roll:

Weshi su izuzetno pametni, zabavni, veseli. Verovala ili ne, imaju smisla za humor......"zacikavaju" :o . Kako, evo kako. Ako nekada, retko, vrlo retko, neko od nas nece da se igra sa Aeronom, on lepo uzme svoju omiljenu igracku, po mogucstvu, onu koja svira, pisti ili sl. Donese je ispred nas, zapisti, pogleda nas i onda odskoci malo u nazad, ptrci, sve okrecuci se da vidi da li reagujemo. Naravno da DA. Mozda nekad ne odmah, ali nemamo nikakve "sanse" :lol:

U Beogradu, koliko ja znam, postoji jedan stari muzjak, zatim zenka Val, sa kojom je Aeron imao 4 steneta i mislim jos jedan muzjak, ali nisam sigurna. Stenci su rodjeni u Januaru i trebalo bi da se na jesen pojave po izlozbama. Za dvoje imam obecanje tih ljudi. Jedno stene je u Beogradu, a drugo u Backoj Palanci. Mislim da je i jedna zenkica u Beogradu, ali nisam sigurna. Od drugog legla, 4 steneta su u Hrvatskoj, 2 u Rumuniji, 1 u Grckoj. Tu imam isto obecanje da ce biti izlagani. Znaci, vec od jeseni bi trebalo da vidimo, kakvog su kvaliteta.

Cena stenaca je razlicita. Zavisi od kvaliteta, naravno. Tj. da li neko zeli izlozbeni primerak ili samo kucnog ljubimca.

Evo, mozes da odes na ove sajtove, da pogledas i informises se o ceni.

http://www.happytails.ro/- Aeron je iz ove odgajivacnice

http://www.matranensis.hu/

http://www.airedaleterrier.prv.pl/

Nadam se da nisam bila preopsirna :cool:

POZ :grin:

Da li moyda znate nesto o zenki u Beogradu?Mi smo nasli jednu,ne bas mladu ,a jos je i u teranju.Cipovana je ali vec par dana ne radi taj sistem u Bg-u.