novictor

Velski Terijer (Welsh Terrier FCI: 3.1-78)

Recommended Posts

U Nisu ima jedan mlad psic,bas je lep.Ja sam prvo pomislio da je Erdel ali nije.Svidja mi se :wink:

Taj pas u Nišu je Aeronov :)

Koristim priliku da oglasim novo Aeronovo leglo.

Edit

Za reklamu stenaca ne koristite pasminsku temu. Procitajte Pravila Foruma. Hvala.

Ostale slike možete videti na FB, linku: http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 118&ref=mf

:)

Zdravo ljudi... Ja sam relativno nov na ovom forumu i veoma neaktiva (zbog skole) mada vidim da se na ovoj temi jako govori o Aeron-u, koji je inace TATA mog malog Ria. Iz onog opisa Aerona ne bih nista izmenio sto se tice opisa Ria, sem to da sada formira svoj karakter i da hoce da se posvadja sa retriverima koji su ga davili kada je bio jako mali. Tako da moj velski terijer slici pravom terijeru sto se toga tice... jednom se samo svadjao ali sam ga odmah sklonio a i bio je kaznjen. Medjutim iz mog iskustva welshi su toliko inteligentni da samo sto ne progovore . . . Sa malisom bez problema komuniciram i jako sam ponosan na njega... Sada ide i na dresuru na kojoj je takodje zivahan ali fino upija, ali terrier je to . . . Ja ga iskreno obozavam. Ah da a sto se tice psa cuvara ja imam dobro iskustvo u vezi toga... Ko god da se uhvati za bravu on laje, sluzi kao alarm ako nista drugo, mada niko nepoznat nikad nije usao tako da ne znam kako bi reagovao... Kada se neki ukucan uhvati za bravu on pocne da laje medjutim po ulasku rio pocinje da mase repom da skace, luduje ... Inace ne voli macke uopste, ne znam za ostale welshe ali moj Rio je trebalo da se zove "ALF" :D

pozz Tadija

Zdravo ljudi... Ja sam relativno nov na ovom forumu i veoma neaktiva (zbog skole) mada vidim da se na ovoj temi jako govori o Aeron-u, koji je inace TATA mog malog Ria. Iz onog opisa Aerona ne bih nista izmenio sto se tice opisa Ria, sem to da sada formira svoj karakter i da hoce da se posvadja sa retriverima koji su ga davili kada je bio jako mali. Tako da moj velski terijer slici pravom terijeru sto se toga tice... jednom se samo svadjao ali sam ga odmah sklonio a i bio je kaznjen. Medjutim iz mog iskustva welshi su toliko inteligentni da samo sto ne progovore . . . Sa malisom bez problema komuniciram i jako sam ponosan na njega... Sada ide i na dresuru na kojoj je takodje zivahan ali fino upija, ali terrier je to . . . Ja ga iskreno obozavam. Ah da a sto se tice psa cuvara ja imam dobro iskustvo u vezi toga... Ko god da se uhvati za bravu on laje, sluzi kao alarm ako nista drugo, mada niko nepoznat nikad nije usao tako da ne znam kako bi reagovao... Kada se neki ukucan uhvati za bravu on pocne da laje medjutim po ulasku rio pocinje da mase repom da skace, luduje ... Inace ne voli macke uopste, ne znam za ostale welshe ali moj Rio je trebalo da se zove "ALF" :D

pozz Tadija

izgleda da dugo nisam bila na forumu.....POZDRAV Tadija :D

Ljudi... imam pitanje za sve koje imaju Velse.

Moj Rio ima zadnje noge (kolena) okrenute jedne ka drugima. Na specijalki sam dobio kritiku i receno mi je blizu kravljag stava. Nije to nesto preterano ali se ipak vidi. Da li neko ima isti problem i kako da ga resim ??

Inace rio je sada star godinu i 4 meseca.

Jos nesto samo... zaboravio sam, a nece da mi preuredi predhodni post, te molim admina i moderatore da se ne ljute :P

Ja sam u parku video FOX terrier-a kome su isto tako kolena, ali original. Pa da im nije to neka karakteristika ???

Sto se tice "monaline", odusevljen sam. Najvise mi se svidja greben. Mozda samo malo da se poradi na zadnjim nogama i grudima(kada odraste jos) i perfektan velski terijer po mom misljenju. Ali to je samo moje misljenje... SVE NAJBOLJE !!! :mrgreen:

resio sam problem, nedavno sam odveo Ria na trimovanje kod zene koja zna to da radi i eto ga... Riu su zadnje noge normalne. Dlaka je kriva za 70% svega toga

Hvala na cestitkama Fildale , i vi ste ih zasluzili !

Dobio sam cestitke , a da jos nisam ni objavio rezultate , ali evo ih

Matranensis Kickshaw je

EUROPEAN JUNIOR WINNER & JUNIOR BOB

USKORO SLIKE

:P

Pogledajte ovo predivno štene Welsh Teriera. To je ženkica stara 2 meseca

Zar nije predivna:-))

Edit: ban 7 dana, posle nekoliko upozorenja da ne mozete postaviti oglas na ovom forumu jer ne ispunjavate uslove za postavljanje oglasa.

Moderator BlackAngel

Srećna Nova Godina 2011 , sve najleše svim odgajivačina i ljubiteljima rase Erdel Terijer od Odg. "of Monaline" .

ХРИСТОС СЕ РОДИ-СРЕТАН БОЖИЋ !!!

U liniji na snimku su:

1. GCh Darwyn's I'm Not Arguing That (with Milton)-mužijak

2. GCh Bayleigh Shaireab's Super Here (with Jorge)-mužijak

3. Ch. Brightluck's Prancing Pirate JE (with Leonardo)-mužijak

4. Ch. Sanherpinc Yo Me Llamo Cumbia (with Santiago)-ženka

5. Ch. Bruhil's First Lady (with Jenny)-ženka

BOB -- 3rd one

BOS -- 5th one

AOM-- 2nd one

WELSH TERRIER

Judge: Mrs. Rosalind Kraus Kramer

Day: February 15, 2011

Time: 12:15

Ring: 1

5 GCH Teritails National Treasure

ABSENT

Breed: Welsh Terrier

Sex: Dog

AKC: RN 13671705

Date of Birth: March 02, 2007

Breeder: Terry Lohmuller

Sire: Ch Teritails Spirit Of America

Dam: Ch Hapitails Shaireab's Pretty Woman

Owner: Terry Lohmuller

6 Ch Hapitails Lady Guinevere At Teritails

ABSENT

Sex: Bitch

AKC: RN 18443905

Date of Birth: February 27, 2009

Breeder: Elizabeth P Leaman & Richard Powell

Sire: Ch Kirkwood Top Brass

Dam: Ch Hapitails Shaireab's Pretty Woman

Owner: Terry Lohmuller

7 GCH Darwyn's I'm Not Arguing That

AKC: RN 18369901

Date of Birth: August 23, 2008

Breeder: Larisa Hotchin

Sire: GCH Bayleigh Shaireab's Super Hero

Dam: Ch Darwyn Class At A Glance

Owner: Larisa Hotchin

8 GCH Bayleigh Shaireab's Super Hero

AKC: RN 14554101

Date of Birth: July 21, 2007

Breeder: Keith Bailey & Sharon Abmeyer

Sire: Ch Shaireab's Sam I Am

Dam: Ch Shaireab's Bayleigh Of Brynhir

Owner: Marilyn Jacobs & Keith Bailey & Sharon Abmeyer

9 Ch Brightluck's Prancing Pirate JE

AKC: RN 14464701

Date of Birth: December 16, 2006

Breeder: Janet McBrien

Sire: Willowall Bold As Brass

Dam: Ch Brightluck's Born To Glory

Owner: Ronald & Debra Hunt

10 Ch Sanherpinc Yo Me Llamo Cumbia

AKC: RN 16122902

Date of Birth: April 15, 2007

Breeder: Owner

Sire: Ch Shaireab's Just N' Time

Dam: Ch Sanherpinc Maiden Peach

Owner: Santiago Pinto

11 Ch Bayleigh Shaireab's First Call

ABSENT

AKC: RN 20156901

Date of Birth: November 21, 2009

Breeder: Keith Bailey & Sharon Abmeyer & Janet McBrien

Sire: Ch Brightluck's Prancing Pirate JE

Dam: Bayleigh Shaireab's Honor Me

Owner: Keith Bailey & Sharon Abmeyer

12 Ch Bruhil's First Lady

AKC: RN 18945102

Date of Birth: June 27, 2009

Breeder: Bruce Schwartz & Richard Berg & Samantha Curran

Sire: Merlin Embrujo De Brujas

Dam: Ch Noraly Of The New Husken

Owner: Bruce Schwartz & Richard Berg & Samantha Curran

Tata je of Happytails, a mama... nemam pojma cija je :grin: Ima ovde negde na forumu njena slika sa neke izlozbe, u svakom slucaju odgajivac je u posedu oba roditelja.

Kako god da okrenes, mali Velsani u Srbiji svi dodju rod jedni drugima u bar nekom kolenu (sto bi mogao da bude potencijalni problem kad joj dodje vreme za parenje (thinking) )

Velški u Srbiji i jesu svi rod , osim jedne ženke . Taj problem jeste sto su cene štenadi ove rase u inostranstvu daleko veće nego kod nas pa nema uvoza novih pasa , a nema ni parenja sa mužijacima novih linija. Siguran sam da će se to uskoro promeniti , ako me sreća posluži ja ću se potruditi da bude tako.