MilanM

Zatvor kod starijeg psa

Recommended Posts

Bruno 16 godina star skotski ovcar evo vec 4. dan ima zatvor, jeo je 3 dana pilece glave i noge (do sada nikad nije imao problem sa njima ali za sve ima prvi put) jbg zeznula sestra stvar obicno mu daje jedan dan granule, drugi glave i noge ali sta je tu je. Prvog dana sam mu dao zumanac i suncokretovo ulje, jeo je supu ali nije dalo efekta. Drugog dana sam  zvao veta i on je odmah predlozio klistiranje sto mi se uopste nije svidelo jer Bruno zazire od veterinara a problem je sto nikad nije transportovan kolima u ovom slucaju morao bi da ga vozim 20km jer kod mene u mestu vise nema veterinara za pse. Predlozio mi je da mu dam nesto protiv zatvora parafinsko/ ricinusovo ulje ili tablete durkuleks (valjda sam pogodio naziv) kupio sam tablete jer su njih imali u apoteci, dao 2 ipo ali slaba vajda. Onda sam uzeo sapun i gurnuo mu u cmar tom prilikom sam mu izvadio 2 g.......a koja su bila na izlazu iz cmara i nije mi jasno kako nije uspeo da ih izbaci. Mozda je nocas i uspoe da se isprazni jutros sam mu dao 10ak granula koje su omeksale u supu i dao mu supu koju je malo nesto jeo, vodu pije, setka se po dvoristu vidim ga da pokusava povremeno da izvrsi nuzdu danas sam mu kupio cepice koje cu popodne da mu stavim. Nadam se da ce cepici resiti stvar ako ne morace na klastiranje 

Koja hrana moze spreciti zatvor posto je ovo prvi put da ga ima na dalje nema vise pilecih glava i nogu. 

Edited by MilanM

Imate li surutke ili kozijeg mlijeka ?
Ako imate, dajte mu jednu solju, pa sacekajte sat, pa dajte drugu, najvise 3 solje za 6h.

Nije cudo da ga je zatvorilo, ako je jeo te pilece nogice.

Ne morate da mu to ukidate skroz, samo  iskombinujte.

Mogu i jedno i drugo da nadjem samo sto cu morati na silu da mu dajem jer nikad nije nesto voleo mlecne prozivode, sestra mu je dala pre pola sata oko 50ml jogurta, jer nece da skodi ako mu stavim cepic i dam surutku?

Probajte i jedno i drugo. Moji psi vole i surutku i jogurt. Ako hoce da jede, to, nece da mu skodi. Mada je najbolje kozije mlijeko.

granule za seniore golden can master can, mislim da sam uzimao i neku puruninu hranu sve zavisi pored kog pet sopa prodjem i sta imaju trenutno, pored toga pilece glave, guse, noge, kozice i kad ostane od jela tipa pilav, po malo kupus posto ga voli ali vrlo malo, suvi hleb, supu, corbu, proju 

Ja ne ih eksperimentisala sada mnogo. Izbacila bih toliku kolicinu kostiju i nastavila s istim rezimom, ako je do sada bilo ok. Ako nije, nemate izbora, treba naci nesto.

Mislim da je najbolje naci neku hranu za stare pse ili da mu pripravljate vi hranu, ne toliko jaku, piletina nije jaka, zato je mozda i voli toliko.

on je odrastao na piletini, pileci bataci karabataci ali to je bilo neko  drugo vreme kada je radio restoran i rodjak mi odnosio ostatke tj. donosio kosti a na njima bilo mesa, uglavnom je jeo domacu hranu tek poslednjih mislim 2 godine mu dajem granule, naso sam  mu barf hranu ali mislim da je ovo jako za njega.

wp20130228001.jpg

Mogu da mu kupujem piletinu ima je u jednom petsopu kazu to je piltina sa farme koka nosilja navodno  je meso iznosenih koka, pored piletine mozda i grkljane ali opet je problem izbalansirati to a granule u nekoliko pet sopova imaju uglavnom te koje mu i uzimam 

Kako rekoh, ne bih ja mnogo eksperimentisala i mijenjala, samo bih izbacila ovoliku kolicinu kostiju. Vi morate imati  u vidu starost psa,to ne smijete da zaboravite.

Jeste li mu dali surutku, jogurt, bilo sta ? Kakvo je stanje ?

surutku oko 200ml, nakon toga sam potopio 2 sake granula u supi sve je pojeo ali je dosta iscrpljen tesko ustaje, kontaktirao sam veta i rekao je da je to normalno da ce mu trebati dan dva da se vrati u normalu

A da li je veterinar predlozio pre svega snimak? Da vidi sta se to i gde zaglavilo i ne moze da izadje, pa nakon toga tek da trazi resenje? Obicno se to tako radi jer, zavisno u kom delu digestivnog trakta je doslo do zakrcenja, zavisi i nacin resavanja problema. U ekstremnom slucaju pas mora pod noz, zato mi nije jasno sta toliko cekate?

Ono sto moze da se desi kod starijih pasa jeste da se usled spondiloartritisa (okostavanja kicme) ulenje creva, zato se kosti i izbegavaju. 

Kao sto sam napisao u prvom postu zbog daljine od grada i situacije da pas nikada nije transpotovan kolima veterinar je predlozio klistiranje kao najsigurnije resenje i neki od medikamenata protiv zatvora, dao sam mu dulcolax nije pomogo, juce sam ga klistirao tj. majka koja je med. sestra vec 30 godina, tom prilikom crevo je ocisceno oniliko koliko moze da udje kaziprst, stavio mu cepic, nakon toga je jeo granule u surutki sve je pojeo a jutros je sam izvrsio nuzdu normalno bolelo ga je ali je izbacio izmet koji je pravio problema sada se nagreva na suncu

Guest
This topic is now closed to further replies.