Sign in to follow this  
geometar

GATER

Recommended Posts

da izmedju valjeva krupnja i šapca,tebi iz pravca osečine,javi se čika zlaji koji je lovočuvar i radi na gateru,za informacije oko treninga i takmičenja na broj 0643071117 ako ga nije promenio u medjuvremenu

U subotu je KD ,, Bozidar Tornjanski,, Paracin organizovalu CACT utakmicu u gateru.

Mesto gatera selo Blendija - Soko Banja, povrsine oko 2 hektara.

Prijavljeno je 30 pasa u 7 rasa.

Takmicari su stigli iz Banja Luke, Laktasa, Panceva, Krusevca, Paracina, Soko Banje, Medvedje, ....

Sudije Djuro Sinobad i Zoran Mokricki.

Vrlo fer utakmica, bez primedbi.

Naredne godine u istom terminu organizovacem 2xCACIT u istom gateru

postavio sam pitanje zato što sam čuo da je utakmica u gateru zakazana za 21.o3.09. u Zaječaru otkazana,i da se ukidaju utakmice u Srbiji do daljnjeg.Da li znaš rezultete iz utakmice u Soko Banji?Hvala unapred!

Ja cu odgovoriti posto je od mene i potekla informacija . Utakmice u gateru za sve rase pasa su pod zabranom to sto je bilo organizacije od strane pojedinih KD koja nisu poslala spisak sudija i zatrazila saglasnost ok KSS to je njihovo .

KD Zajecar posle 15 godina organizacije CACITA u gateru koji to i zasluzuje (o cemu pricam oni koji su bili to znaju) nije dobilo saglasnost za odrzavanje takmicenja . Problem je hrpa prijava koja je stigla od strane pojedinih organizacija koje su protiv toga . Cak je iz FCI zatrazeno misljenje .

Molim sve zainteresovane za ocuvanje ovog vida uzgojnoselekcionih takmicenja da se uzmu u pamet i vise ne kace kojekakve fotografije nigde po forumima , i jednom sedneme i zasva vremena razjasnimo sta je ispit u gateru svima od nas sudija do drustva za zastitu zivotinja bar tako oni sebe nazivaju .

Izvinjavam se na postu sto je tako dug ali ocigledno je da gospodin kkoji obecava da ce drzati dva CACITA nezna ni sta je to .

Kog interesuju detaljli mozete ovde da me pitate a i dovoljno je da potrazite mmoju malenkost Vlada Zajecar

Poštovani g.Vlado,hvala na odgovoru.Šta nam je činiti dalje- od čekanja i gledanja vajde nema!?Ako su pojedine organizacije uticale na KSS da izrekne zabranu utakmica i ispita,pitam se šta je sledeće?Gde je u celoj priči glas nas zainteresovanih za očuvanje ispita radnih ososbina lovačkih pasmina?Da li je izrečena zabrana status quo ili se može neki pozitivan pomak ka nastavku održavanja radnih ispita,uz neku promenu pravilnika i slično?Mišljenja sam da od čekanja nema ništa gore.

Postovani prijatelju verujte da je nama najteze prekinut je kontinuitet petnestogodisnji u odrzavanju ove vrste manifestacija . Cekamo odluku upravnog odbora kss pa cemo videti . Ne zelim da neko shvati da ja branim ljude iz KSS ali licno sam bio tamo i vido papirologiju i verujte mi da bi morao isto da postupi svako normalan . Sve te organizacije su trenutno jake i hucu i halabucu valjda cemo i mi njima odgovoriti istom merom , jer u Srbiji ima 85000 lovaca . Mozda smo i mi malo krivi po nekad , ali videcemo . Trenutno otkazujemo manifestacije , prosle subote je trebala da se odrzi medjunarodna u gateru za jazavicare ali je odrzana samo na krvnom tragu , sad zovem ljude i otkazujem 21. za gonice . Da ostanemo u kontaktu pa cemo videti , ja se nadam da cemo to resiti na neki kulturan i pristojan nacin . Hvala na interesovanju

Verujem da će vodeći ljudi u KSS iznaći način da se ova situacija prevazidje.Trenutno je na vama kinološkim sudijama najveći teret da svojim autoritetom ,znanjem i zalaganjem pomerite stvar sa mrtve tačke,u čemu imate bezrezervnu podršku svim dobronamernih ljudi i ljubitelja lovne kinologije.

Mogu da garantujem samo za sebe i sebi bliske saradnike da cemo dati sve od sebe da objasnimo odredjenim strukturama da se ne radi o zlostavljanju zivotinja i organizovanim borbama . Jos jednom bezrezervno hvala na podrsci

Stvar je na puno višoj razini nego što mislite, u pitanju su prava životinja koja se reguliraju međunarodnim i nacionalnim zakonima i uredbama a to kod Vas očito još nije regulirano - Zakon o (dobrobiti) zaštiti životinja, gdje se regulira sva materija oko uzgajača, vlasnika, držatelja pasa, priređivača priredbi, stanja svih životinjskih i ljudskih sudionika pa nadalje do svih potrebih dozvola i odobrenja.

Preslikajte neki od susjednih zakona i uredni pa ćete vidjeti da je rješenje relativno blizu. Mi smo u Hrvatskoj to rješili na zadovoljavajući način iako smo imali ne slične ali vrlo teške situacije. Na sreću, rješili smo to "unaprijed"

Nadam se pozitivnom raspletu jer kinologija svakako ne bi smjela trpiti.

ps. ja sam aktivista u Udruzi za zaštitu životinja i mislim da imate krivo stajalište o tim humanim djelatnostima aktivista

Očekujem da ćeš kao dobar komšija da nam postaviš nešto od tog materijala kako bi našli izlaz iz ćorsokoaka i nastavili gde smo stali(ne svojom voljom ni svojom krivicom)Hvala unapred!!! :D :D

Pravilnik o stručnom radu, Zakon o zaštiti životinja tze drugi Zakoni, Pravilnici i Uredbe predugi su za ovdje postavljati, a i nije im mjesto ovdje.

Jedino na privatni mail ono što imam u elektronskom izdanju

Pozdrav svima na forumu,danas sam video gater koji se retko gde moze videti kod nas..Nalazi se u Divcima nadomak Valjeva(12 km)vlasnistvo Lekic Dejana tako da nekog interesuje evo kontakt tel..064 5149999..Nadam se da cu postaviti slike uskoro

Gater je zabranio FCI a Kinoloski savez Republike Srbije kao clan je morao da se povinuje toj odluci.

Gater nije mogao nikako da zabrani,zabranio je takmicenja i utakmice pasa u njemu.Sto je potpuno idiotski

Na zvanicna takmicenja sam i mislio :oops: ,i ja mislim da je novi zakon katastrofa,ali smo mi kinolozi trebali da to stopiramo,ne mislim samo za gater vec i za mnoge druge odredbe,ali nismo :!: :!: :!:

Ako je gater dovoljno prostran (min. 100x100m) te dovoljno ozelenjen a ne pregusto s prosjekama za pregled stanja u gateru i čekom u sredini, pravilno ograđen i slično, ne vidim za što bi bilo zabranjeno održavanje priredbi u njemu.