Sign in to follow this  
geometar

Slovacki gonic kopov

Recommended Posts

kako ti se cini ovaj kopov.

Dobar box .... slikaj psa s druge strane zice

Pozdrav iz Grdelice, Vidimo se na CAC Pirot 5 juna

hvala kolegi kamicaninu sto mi je pomogao da dodjem do psa sto sam trazio!!! :) sada bih molio za jos jednu informaciju dali neko zna nesto o Slovackom Kopovu i dali mogu da se nadju u srbiji i gde ? hvala u napred

Kazi na PP sta te konkretno interesuje , pa mozemo na mail ili na telefon izdetaljisati

aca81 :arrow: gdje ti sad nadje i kopova? izbroj koliko pasa imas kuci pa mi napisi konacnu cifru :D

lijepi su i ovi kopovi. malo su samo nizi od alpinaca,kolko ja mogu da primjetim. izgledom podsjecaju na brandl braka. pozdrav goniclije

Drugari pre no sto sam se odlucio da cuvam CPG u opticaju su bili i kopovi,inace ovo je kopov pjevaca,mislim da se tako preziva jer kad je iso kolega privatno u grocku svratio pa slikao a on i dalje bi kopa pa cac u pirotu je idealna prilika da vidi vase pse...POZ.

Pozdrav svim koji čuvaju kopove a pogotovu mom imenjaku iz Grdelice koji je kopovima ostao veran od 1991 godine. Gorane dragomi je da čuvaš još starog mužjaka, još uvek si zadržao staru dobru liniju što je važno. "Lovac iz lonca" imaš odlično štene eksterijerno. Što se tiče kerova od Gorana iz Grdelice pouzdano znam da su super radni. Inače kopovi kao rasa podnose odlično hladnoću, nisu previše dugi terači, pametniji su od naših goniča (lakši za obuku) Izvorni su i dosta oštri psi sa snažnim ugrizom, glava obavezno šira sa debljim repom u korenu.

"lovac iz lonca" osećam se "prozvanim" pošto sam kopove držao u periodu od 1990 do 2000 godine, imao sam i izvorne uvežene primerke, lovio s njima i smatram da ih poznajem solidno. A ti iz mog odgovora proceni koliko ih poznajem. Slovački kopov je kraći terač u odnosu na naše goniče (trobojac, srpski, posavac alpinac) gledano generalno. Uvek imaš i ekstrema koji teraju predugo ili sasvim kratko. Sa pravim kopovima nebi trebao ti da gaziš teren rade kao i ostali dugonogi goniči. Zahvalniji su za lov u pogledu poslušnosti, ja sam uveženu kuju toliko bio izvežbao da kad idem u lov na plovke hoda uz nogu skoro 3-4 kilometra i čim se udaljim od obale počinje sa pretraživanjem terena klasično kao gonič. Na izložbama sam je izvodio u ring i bez povodnika. Ranjenu lisicu hoće i da zadave pa čak i da aportiraju. Kao čuvari u dvorištui su isto odlični. Sa brak jazavičarima nemogu da uporedim kopove pošto sam brakove počeo da čuvam od pre 5 meseci i s njima nemam iskustva. Preporučio bih ti da za savet o kopovima pitač Gorana iz Grdelice "Digisovog" brata on je dosta iskusan sa ovom rasom. Ja ono što sam viđao po izložbama iskreno rečeno ne sviđa mi se puno mislim da ima dosta primesa alpinca (crnogorskog planinskog psa) Pozdrav

@Njorka,hvala na odgovoru,tek sam poceo sa ovom rasom pa ne znam sta da ocekujem,ono sto sam cuo je da su dobri za divlje svinje i prvenstveno zbog toga sam nabavio,nisam bio zadovoljan sa brak-jazavicarima jer nisam uspevao da ih specijalizujem za divljac koja me je zanimala,gonili su sve...kopovka koju imam jos nije krenula,mlada je,nadam se da ce biti dobra,vreme ce pokazati.

Pozdrav za sve ljubitelje kopova.

Već dugo vremena čekam da neko od odgajivača ove rase pokrene ovu temu sa mrtve tačke, ali ništa od toga.

Ili se odustalo od ove rase, ili je možda nešto drugo u pitanju.

Mislim da su iskustva u obuci i praktičnom lovu kolega koji čuvaju kopove najbitnija za nas takoreći početnike.

Na primer bilo bi dosta korisno čuti malo više od kolege "digis-a", ali opet ništa manje nebi bilo interesantnije i iskustvo "lovca iz lonca" pošto je on počeo od šteneta i s obzirom da je prošlo dosta vremena od zadnjeg njegovog pisanja trebalo bi da je štene odraslo u pravog goniča.

Inače i ja sam jedan od tako reći skorašnjih (zavisi ko kako gleda vremenski) odgajivača ove rase pa me baš interesuju iskustva starijih odgajivača.

Veliki pozdrav.