Sign in to follow this  
Igor

Epagneul Breton (FCI: 7.1.2-95)

Recommended Posts

Surbatovic u poslednje vreme stalno fura bradu. Jesi ovo ti sa njim?

Znam da je Happy kod Benetija, kao i Jeck kod Harija ( Jeck me fascinira, po onim slikama markiranja sto sam video taj pas ima surlu a ne nos).

Interesuje me kad odradjujete trening jel pustas psa da trci samo 15min. ili ga pustas da trci dok ne napravi marku?

Prosli vikend kad sam isao u lov na svinje u Vlasotince malo sam usporio kod Jagodine da bolje pogledam terene (bar ono sto se vidi sa auto puta), i mogu ti reci da su vam dosta ''losi'' tereni, verovatno zato i imate toliko ''losih'' pticara! :D

Pozdrav!!!

Ma doktor nosi bradu odkad ja znam. Na slikama iz biltena 80-tih, imao je bradu. Jeste, ovo sam ja sa njim.

Jeck je strasan ker, uvek kada sam ga gledao on je rasturao. Ako pogledate http://www.lardowik.com videcete jos neke odlicne pse. Bronko i Unka su od Happy-a, ali imaju preduslove da budu bolji psi. Unka je stilski perfektna , bila je jedno vreme kod Benetija na treningu. Bronko je izvanredan pas,izuzetno brz i jak, koji ce tek ove godine da pokaze svoje pravo lice. Naravno da se ocekuje da ih vodi neko poznato svetsko ime, inace od plasmana nema nista! Nase utakmice su vec odavno tuzna prica.

Sto se treniranja tice, ne gledamo bas na sat, ali zavisi koje pse vodimo tako se i vladamo. U principu cim pocinje da opada u tempu vezujemo ga. Nekad imaju i po 3-4 pustanja do 10 minuta. Mlade pse treba raspaliti i za njih kontakt sa divljaci je od ogromnog znacaja, nema veze sto kiksaju. Mada, svaki pas je prica za sebe.

Pored auto puta su dobri tereni i nekada su bili puni jarebice. Jedno vreme je divljac skoro nestala (preterani izlov), a sada se stanje popravlja. Skoro svi treniraju tu (sem nas), jer je siroko i dobro je za rastrcavanje pasa.

Gledao sam jos ranije taj sajt i Unka mi je odmah zapala za oko.

Mlade pse treba raspaliti i za njih kontakt sa divljaci je od ogromnog znacaja, nema veze sto kiksaju.

Interesuje me kad si ovo rekao da li si mislio na sto vise izlazaka na teren ili nesto drugo? A kiksevi su posebna prica bar u mojim slucajevima. :D

Interesuje me da li je moguce psa za utakmice koristiti i u lovu? Pitam te jer sam i na to pitanje dobijao mnogo razlicite odgovore (neko kaze da ih bas treba voditi u lov, dok su drugi protiv).

Zanima me kakav uticaj ima, odnosno koliki znacaj ima odstrel u spremanju mladog psa za utakmice, i da li oupste treba odstreljivati divljac pred psom koji se sprema za utakmice?

Pozdrav!!!

Kao prvo jedan veliki pozdrav bretondzijama i Jagodincima.Bretioni su bili prvi lovacki psi koje sam upoznao kao dete pa uvek volim da vidim dobrog bretona.Na izlozbi u Kragujevcu prosle godine za oko mi je zapao ovaj trobojac(a vidim da i vi volite trobojce) pa sam morao da ga slikam.81WRzHdyohw96TFl.t.jpg

Ovaj trobojni na slici je Rocky vl. Zoran Globoderac. Pobedio je prosle godine i u Jagodini. Stalno vidjam ovog psa, posto cesto idemo u Globoder. Kao bomba je u telu. Otac mu je Cuma di san Iocopo, a sa majcine strane ima Leskoa (vl Guido Lapi) u sebi.

Sto se tice lova i utakmica, vazi misljenje da lov moze da donese neke lose osobine za takmicarsku utakmicu. Ja znam jednu zenku koja podjedako dobro i lovi i trci utakmice. Ipak je utakmica 10-15 min i tu treba da pokaze sve sto zna, a lov je drugo.

Herak ima tu mogucnost da odstreljuje ispred mladih pasa i to je od neizmernog znacaja

Veliki pozdrav za sve moje kolege bretondzije.Drago mi je da postoji ovakvo mesto gde mozemo da razmenjujemo misljenja i iskustva.

Profi,imam problema sa onom starijom kujom,dosta je smrsala sad preko zime,utanjila se,nije bolesna,znam al vec 3 meseca jako mrsavi,ocigledno da joj nesto fali,jede dobro al nikako da se to odrazi na konstituciji,volja jo je izvanredna.Da li da kupim neku hranu u granulama,neke vitamine,imas li ti iskustva sa takvom pojavom kod pasa

crepo Pozdrav i dobrodosao hut_1.gif

@velaro Ovako na daljinu samo bi mogli da nagadjamo. Pazi, generalno, hladno vreme crpi iz psa dodatnu energiju i ishrana bi trebala biti jaca nego leti (vise masti i ugljenih hidrata). Dobro je sto je kuja vesela i sto se to ne odrazava na nju. Ne znam kad je ciscena od crevnih parazita (glista)? Probaj da nesto dodas u hranu. Pre desetak godina, jedan tip se zalio kako rotvajler nikako ne moze da nabaci masu, a hranio ga granulama. Drugar mu nabavio svinjske kozice, da to dodaje u hranu, i rezultati su bili brzo vidljivi. Pogledaj i ovde na forumu odeljak o ishrani mozda nadjes nesto. A na kraju, moj prvi pas je uvek bio mrsav i ako je mogao da jede kad hoce i sta hoce, al takav je bio i tacka.

Evo da postavim i ja sliku moje kuje.

PuzaQDIShahawyjJ.jpg

Pola O:Nero Cacanski Moravac IntCh u radu M:Tanga (Tintin di san lacopo Ch.T. Ch.B.)

Ovih dana jos boljih slika.

Imas rezultate, onako iz prve ruke na http://www.izlozbapasa.com/ , i ovo je za sve koji nisu obavesteni, novi sajt, ocigledno posvecen izlozbama pasa! Divno, zar ne, pogotovu sto su rezultate objavili vec sutradan a slike sa izlozbe isto vece kad je izlozba zavrsena!!! Sjajni su!!!!

E kad sam vec na ovoj temi, molim da pogledate sliku ove kujice, stare godinu i "nesto", koju sam dobio na poklon od drugara! Ona nema papire :twisted: , ali za to ima sve elemente izvrsnog radnog psa! Veoma je poslusna, vec markira, neko kaze da je za bretonca rano i da se "probudi" tek oko dve godine (licno sam laik kada je breton u pitanju), ali za nju tvrdim da ce biti izvrstan radni pas! A o eksterijeru prosudite sami! Imam utisak da njen izgled ne zaostaje mnogo za nekim prosecnim bretoncima!! Inace , na znak rukom ide i u najgusce siblje, ne ide daleko........ sve u svemu, izvrsna je!!!!!

Evo je vrednica "Astra"!!! Ocenu, molim!!

astragrom.jpg

borob :arrow: Hvala na informaciji.A sto se kujice tice lepa je.Bretonci obicno promarkiraju oko 5-6 meseca a zenke su cesto poslusnije od muzijaka,pa tako nastavi da je treniras nema sumlje da ce postati izuzetan radi pas.Pozdrev

Dali neko zna rezultate sa CACIB Beograd?Koji pas je uzeo BOB?

1. Robin od Postara CACIB, Prvak rase vl Dragan Mitrovic

2. Shorty R.CACIB, vl Forest eyes Lapovo

3. Vojvoda Alessandro & Nicola vl Zivko Mihajlovic, Sabac

4. Trobojni pas od Dejana Spasica iz Topole

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this