TOSAKEN

REALNA ISTORIJA COVECANSTVA I PASA

Recommended Posts

Dok sam se dugi niz godina mucio da pronadjem korene nekih drevnih rasa pasa stalno sam nailazio na mnoge protivrecne stvari koje su opisivale poreklo i drzave odakle su pojedine grupe pasa dolazile i kako su nastajale.

Kako god da probam nesto da shvatim tako nadjem neki novi opis koj mi se ne uklapa u predhodnu sliku o tome.Jos uvek nisam sve uspeo dobro da shvatim ali sad su mi mnoge stvari jasnije posto vidim ds se opisi postojbina raznih vidova pasa ne uklapaju u istoriju covecanstva izgleda da je tu doslo do zbrke nakon sveobuhvatnog falsifikovanja ljudske istorije pa su se istorije pojedinih vidova psece vrste naknadno i nestrucno prepisivale i uklapale u novo proglasenu ljudsku istoriju.

Ko ima bilo sta da kaze na ovu temu izvolite.

A evo i nekih potvrda ove teorije sa nasih prostora.

Ko god je ikada bio u Smederevu mogao je da procita godinu izgradnje na Smederevskoj tvrdjavi.Ta godina se apsolutno poklapa sa godinom racunanja starog Slavjano-Arijskog kalendara koj se koristio zvanicno u Rusiji sve do vremena reforme Petra Prvog Romanova.Na mnogim starim gradjevinama ne samo u Rusiji vec sirom evroazijskog kontinenta nalalaze se datumi izgradnje koji se poklapaju sa ovim kalendarom.

To je kalendar koj se vodi od datuma Sacinjavanja Mira u Zvezdanom Hramu u Azgardu Arijskom,tadasnjoj prestonici drevne Slavjano Arijske imperije.Racunanje vremena je pocelo u cast velike pobede Slovenske vojske nad kinezima.

To na zalost ne znaju ni neki nasi dobronamerni istoricari poput prof Deretica koji ne sumnjam imaju dobre namere,zakopali su duboko u realnu istoriju ali se muce jer polaze od kasnije istorije covecanstva ,npr Nina Belova i Aleksandra Makedonskog i zbog toga se vrte u krug i cak izvlace neke pogresne zakljucke.

Nasa istorija je mnogo starija i od ovog datuma ali idemo redom kad se jos neko od clanova foruma prikljuci raspravi pa cu postavljati postepeno video materijale sa dokazima i razmisljanja vodecih istrazivaca realne istorije.

Ako bih sve postavio odmah bojim se da bi neupucenom delovalo kao naucna fantastika pa nebi nista shvatio i ja bi mu se cinio kao ludak koj lupeta neke gluposti.

TOSAKEN, pa ti gledaš a i proučavaš iste stvari što i ja :smile:

Dobro dosla na temu ,drago mi je da i ti to proucavas znaci nisam sam na ovom forumu,naravno da proucavam i sve vise kako slazem kockice sve vise uvidjam da je celokupna nasa danasnja istorija cist i nevesto uradjen falsifikat (liar)

Ako tema ijednog momenta ode u OFF TOPIC, ici ce pod kljuc, previse je tema na ovom forumu koje idu izvan okvira kinologije, pa odu predaleko.

Ima dovoljno raznih foruma na mrezi  za ovakve teme, a mogucnosti da se ove i slicne grupe otvore na fb takodje postoje.

Hvala na razumjevanju.

Ako tema ijednog momenta ode u OFF TOPIC, ici ce pod kljuc, previse je tema na ovom forumu koje idu izvan okvira kinologije, pa odu predaleko.

Ima dovoljno raznih foruma na mrezi  za ovakve teme, a mogucnosti da se ove i slicne grupe otvore na fb takodje postoje.

Hvala na razumjevanju.

Bojim se da postoji opasnost da ode u taj off topic i iz tog razloga sto ako se razveze ozbiljna rasprava odakle i iz kojih zemalja dolaze cele grupacije pasa,npr Molosi,Alaunti,mastifi,pastirci i dr. bice potrebno prvo objasniti koje su to zemlje i dotaci se ljudske istorije.

Ako je ovo toliko opasna tema vi je odmah ugasite.Ja sam je iz tog razloga postavio u odeljenju foruma koj se zove Kafana i gde se vode neki razgovori koji se ne ticu pasa iskljucivo

Vi sami procenite pa reagujte shodno vasim procenama.

Pa da, ako u ovom odjelu foruma može se pisati tko šta sluša, zašto ne bi pisali tko o čemu misli i šta ga još zanima?

Na kojem još forumu mogu se naći članovi ovog foruma? Već se poznajemo malo, a netko i više...

Na svakom forumu postoji razdjel za pričanje na slobodne od kinologiji teme...

Za sve što se tvrdi, moraju postojati istorijski dokazi-izvori. Oni su često nepobitni, ukoliko nema drugih, koji bi dokazali suprotno.

Valjda vidiš da je ovo neozbiljno. Ne možeš istoriju da omalovažavaš, kao i ono što je utvrđeno, otkriveno, napisano... zbog političkih igara iz skorije prošlosti. Rekoh ti, nemoj da generalizuješ.

Kao što rekoh, izvoli pa "dokazuj", pošto vidim da znaš šta je "utvrđeno", "otkriveno", "napisano"... Samo napred, nemoj da te omete moje "omalovažavanje". :wink:

zbog političkih igara iz skorije prošlosti. 

Da, ranije se nisu "igrali", bili su veoma ozbiljni...  (lmao) Eto, uspeo si da me nasmeješ. 

Edited by Mournblade

Valjda vidiš da je ovo neozbiljno. Ne možeš istoriju da omalovažavaš, kao i ono što je utvrđeno, otkriveno, napisano... zbog političkih igara iz skorije prošlosti. Rekoh ti, nemoj da generalizuješ.

Slažem se sa Vama meraklija.

@Mournblade

uz dužno poštovanje, niti je ovo je pravi primjer o postajanju nepobitnih dokaza , a niti jer konkretno spominjanje teme  bilo Vukovara ( ili npr. Srebrenice ) ili bilo kojeg drugog mjesta strašne ljudske tragedije i golgote na ovim prostorima prikladan prostor   na kojoj želiti graditi svoju teoriju zavjere.

Hvala vam na razumijevanju.

Mournblade@

Ovo što ste vi postavili nije istorija,to je medijska kampanja suprotstavljenih strana. Istorija je nauka i morali bi ste izneti neke naučne činjenice za dokazivanje svoje tvrdnje, o tome da je istorija gomila laži i falsifikata. Istorija baš tome i služi ,da otkrije pravu istinu i ustanovi šta se i kako dogodilo.

Daj ljudi, ne zasmejavajte me... Smešno, kao IV osnovne... Uzmite istorije koje se uče u Italiji, Austriji, Mađarskoj, Sloveniji, Hrvatskoj, BiH, Srbiji, Crnoj Gori, Makedoniji, Grčkoj, Turskoj... Gotovo da nema dodirnih tačaka.  

Istorija je specifična što svaki dokoni besposličar može njome da se "bavi"...

Moze svaka budala da se bavi laznom istorijom,a realna istorija koja nebi nigde trebala da se razlikuje je vec druga stvar.

Kad ne znas tu pravu istoriju neko lako moze da te ubedi da si potekao od majmuna,da su svi drugi civilizovaniji i pametniji od tebe i da su tvoji predci bili divljaci i ljudozderi pa nemas sta od njih da naucis vec treba da se poklanjas tudjim vrednostima nekih pametnijih civilizovanijih i boljih od tebe.

Evo ti prva glupost je glupost koju su nasi predci pravili u proteklih 200 godina bas zbog lazirane istorije.Drugi su nama lako manipulisali i zato smo dogurali dovde da zivimo svaki u svojoj polu zemlji,da se nista ne pitamo za svoju sudbinu i sta nam se svidja ili ne svidja vec neki gazde komanduju iz inostranstva sta su pozeljne vrednosti,kakve zakone da donosimo itd.

Da znamo svoju istoriju nebi neko mogao da nam prica da smo majmuni i da postoje neke evropske vise vrednosti koje mi moramo slepo da sledimo.Koje su to evropske vrednosti?Homoseksualizam,narkomanija,robovlasnistvo???Sta ima meni ko da prica da je normalno ili da nije normalno,da je dobro ili da nije dobro.

E vidis kad bi neko od nas znao svoju istoriju te price nebi prosle.Kad bi neko znao ko je gradio piramide morao bi da zna da danas u savremenom svetu ne postoji graditeljska tehnika niti tako precizni proracuni koji mogu da rezu po 50-60 tona teske granitne blokove sa preciznoscu od 0,01 mikron zazora izmedju dva kamena samo slozena jedan na drugi bez vezivnog materijala.Najbolji rezultat sa danasnjom tehnikom je 0,5 mikrona postignuto rezanjem dijamantskom brusilicom.Znaci 50 puta nepreciznije.

A tebi neko prica to su robovi za 20 godina izgradili sa bakarnim sekirama i cekicima i danasnji covek je spreman da proguta tu pricu..Kad ljude spuste na taj nivo da mogu i takvu pricu da im prodaju onda je lako manipulisati takvim glupim masama.Takvi lakse prihvataju i demokratiju SAD koja izaziva rat za ratom ,ubija civile i rusi zemlje sirom sveta da bi se domogla njihovih prirodnih bogatstava npr nafte kao u poslednja dva slucaja sa Irakom i Libijom.Takvi lako prihvataju i evropske vrednosti da je normalno da te neko kamerama prati 24 sata da nemas nikakvu privatnost i da smo svi pod nekom kontrolom nekoga Velikog brata.Takvima koji ne znaju istoriju je normalno da su oni drugorazredni ljudi nesposobni da sami urede svoju zemlju i da im neko pametniji iz nekog tamo Brisela govori sta se sme a sta se ne sme,kakvi treba da budu zakoni itd.

Zato kazem istorija nije samo zabava za dokone..

Hvala na nerazumevanju.  (givemebeer)

Mislim da niste dovoljno razumijeli što sam htio reći. Ideja sama teme  po sebi je itekako zanimljiva , i svakako se o njoj može na razne načine promišljati ,diskutirati, upozoravati  ili  dokazivati .

No, ukoliko  već u startu  bude usmjeravana  u smjeru onoga što ističite kao primjer  "nepobitnih dokaza", onda  ne samo da postoji realna mogućnost da će  kao takva  kako moderatori upozoravaju otići predaleko, nego da će upravo suprotno, svršiti prerano i biti pod lokotom.

Edited by goya

Daj ljudi, ne zasmejavajte me... Smešno, kao IV osnovne... Uzmite istorije koje se uče u Italiji, Austriji, Mađarskoj, Sloveniji, Hrvatskoj, BiH, Srbiji, Crnoj Gori, Makedoniji, Grčkoj, Turskoj... Gotovo da nema dodirnih tačaka.  

Istorija je specifična što svaki dokoni besposličar može njome da se "bavi"...

Pa to što pišete je zaista smešno,istorija se ne odnosi na juče i prekjuče,premda se i juče može smatrati istorijom.Jasno je da svi friziraju svoju istoriju za dnevne potrebe,ali istorija je mnogo kompleksnija nauka.Pogledajte u svim tim zemljama koje ste nabrojali istoriju Antičke Grčke ili Rima ili.. pa ćete videti da je svuda isto. Da je Murat ubijen na Kosovu,da je Knez Lazar ubijen po završetku kosovske bitke,da Vuk Branković nije bio izdajnik itd. Znači saznanje o nečemu šta je i kako je bilo ne može se crpeti iz narodnih predanja već iz istorijskih istraživanja sprovedenih na bazi principa naučnih istraživanja i upoređenja sveukupnog saznanja o nekom događaju.

Realna je istorijska činjenica, da je Aleksandar Makedonski rođen 365 god pre nove ere,a umro 323 godine pre nove ere i to ćete učiti bilo gde da učite istoriju, u Australiji,Italiji ili Grčkoj. Vaše shvatanje istorije je suviše detinjasto i neozbiljno,a da bi ste još potom druge prozivali da su smešni kao u IV osnovne.

@ TOSAKEN

u vašim postovima postoji određen broj elementa koji upućuju na promišljanje  ,ali isto tako se događa da se miješaju sa  dnevno političkim  obojenim konotacijama što umanjuje  smisao ili vrijednost argumentiranog  dokazivanja (primjerice tu je spominjanje bauka Brisela koji se nadvio kao crni oblak nad našim slobodoumljem i širokim horizontima uma, poimanja sustava vrijednosti i zakone koje smo uvijek i u svemu  imali daleko prije  )

Također, primjerice homoseksualnu orijentaciju povezujete uz Europu (kao da je ona to "izmislila")  a poznato je da je gotovo  od pamtivijeka na kugli zemaljskoj zabilježenja i poznata, i ne samo kod ljudi , nego i kod nekih ostalih živih bića.

Što će između ostalog reći da i  poznavanje svoje  bilo kakve recimo to tako indvidualne povijesti  tone odmah u svjetlu dobro poznate globalne vode i ne može se uzimati kao argumet za obranu teze o kojoj govorite. 

Guest
This topic is now closed to further replies.