Petite

NLT - Nemacki Lovni Terijer (Deutscher Jagdterrier ) 15.deo

Recommended Posts

Proslog vikenda sam u Nemackoj video zenku terijera, KARA VOM.MEIN.......i cuo da je dobra radna zenka a da je ovaj vikend na Dr. Lackneru...videcemo kako ce proci...

kih4.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Miljenica je ove mlade zene a vodi je i sa njom radi njen muz koji je sa DD zenkom, proslog vikenda na Hegewaldu (pandam Dr. Lackneru kod DJT-a) u konkurenciji 212 pasa bio drugi...covek ocigledno zna da radi sa psima a da li ce mu i terijerka tako dobro proci, videcemo!

A evo jos jedne slike sa dve DD zenke (srednja je bila drugoplasirana a leva 10.na ovogodisnjem Hegewaldu)...vrlo cesto lovci u Nemackoj, koji imaju DJT imaju i DD pse jer su jako dobar tim u lovu, pogotovo na divlje svinje. Meni se najvise dopao karakter i smirenost svih pasa....sto bi neki rekli, "cisti u glavi"...mirni i stalozeni a kada treba da rade, onda rade 200 na sat!!!

srqi.jpg

Znak za Aurih u Nemackoj koji budi mnoge uspomene, zlatnog doba DJT-a u Nemackoj...u njemu sam bio sa Zlokolica Milanom na Dr. Lackneru, mislim, 1985 godine ali nisam radio svestranu tj. GP ispit, nego ZP sa Lordom vom Husruck...u Aurichu sam posetio i cuvenu (i tada) odgajivacnicu "vom Herrenwald i "vom Traenenhugel", brace, Heinricha i Guntera Janssena...Aurich se nalazi na 20-tak km od severnog mora na samom severu Nemacke. Ostao mi je u lepoj uspomeni pa mi je i sada (ovaj vikend sam bio u njegovoj blizini), posle skoro 30 godina, probudio lepe uspomene...morao sam da ga slikam i postavim ovde, kao uspomenu, na "zlatno doba" DJT-a u Nemackoj.

lqkq.jpg

Jesam samo mi ti nisi verovao,mislim jesi ali si kontrirao.Verujes ti meni mnogo sta kao i Smiljanic samo necete da priznate javno.Kad sam ti pricao za njihove pse i njihovo sudjenje i sve sto rade ,sta si  mi ti odgovarao????Vidis dragi Jovance da sam ipak ja u pravu,mucke i namestaljke nisu ni njih zaobisle!!!Ono nase setanje po livadici kako je Bora pisao je postenije nego njihovo mnogo sto sta !!!!!!!!!!!Bices ti bolji samo jos malo da popravis ostrinu i da ofarbas pse,bar da budu svi kao Odica!!!!!!!

zna li neko nesto o psu DUX KOLAN

Mislim da je pas preko pokojnog Knehta iz Bečeja završio kod pokojnog Druška iz Zagreba a šta se dalje dešavalo nebi znao.Koliko je meni poznato iz drugih izvora nije radio svinju,opet ja ga nisam vidio izuzev na slici.Mislim da se potomci nisu zadržali dugo kod nas.

Peoteklog vikenda, tj. 27, 28 i 29.09. 2013 godine, sudio sam u Rusiji, tj. Volgogradu (nekadasnjem Staljingradu) prvo specijalku NLT-a a potom dva dana utakmicu u brzini zahvata na lisicu.

Prvog dana, tj. u petak 27. sam imao 22 prijavljena NLT-a, jednog sa nedostatkom oba P-2 dole, dok su svi ostali bili u standardu i uglavnom dobili ocene vrlo dobar i odlican. Veliki broj je pasa bez brade ali bez vecih mana. Na zalost, nemaju, izlozbeno lepih pasa...obraz je osvetlala a mene bacila na slatke muke, "cuvena" Irina koja je prijavila i izvela dve zenke, jednu u mladima (staru 11 meseci) a drugu staru dve godine. DVE PRELEPE ZENKE, koje su i odnele sve titule dok sam za prvaka rase imao problem jer nisam mogao da se odlucim za "onu najbolju"...prednost sam dao starijoj zenki. Na zalost nemam njihove slike sada...obecano mi je da cu ih u najskorije vreme dobiti...

Drugog i treceg dana sam sudio utakmicu u radu na lisicu...prijavljeno je bilo 44 psa (najvise rase NLT) ali su u konkurenciji bili i border terijeri, kratkodlaki i ostrodlaki foksterijeri, kao i kratkodlaki i ostrodlaki jazavicari. Prvog dana je bilo 15 ocena cacit ali je sutradan (umor je uradio svoje) taj broj bio samo 6. Pobednik se dobio sabiranjem poena i vremena iz oba dana ispitivanja. Jedina koja je oba dana bila maksimalna u zahvatu a na kraju i najbrze izvukla, bila je zenka Zitta, takodje vlasnistvo Irine (nemojte mi zameriti sto joj ne znam prezime). Meni je drago sto je Zitta bas iz Srbije i time je dokazala da imamo jos uvek najbolje terijere!

8o9z.jpg

Irina sa Zittom, prilikom predaje pehara za prvo mesto...

.

nterijer&breton...nisam siguran ali mislim da je konkretno Zitta od Laze i Vlade iz Zablja?! Mene je Zitta odusevila, brzinom prolaska kroz rov a mnogo vise zahvatima, oba dana, u sekundi stizanja do lisica i to prvog dana u uzanom delu a drugog u onom kratkom padu ali sa takvim zahvatima da prosto, ne mogu doci sebi,kako je uspela da se u tim uzanim delovima podvuce ispod lisicine glave i bukvalno "proguta" vrat? Bilo je, uzivanje, suditi joj...takav rad najvise voli svaki sudija, takmicar a i publika!

Sta bi sa cuvenim Lacnerom,bio proso Stipo ne oso i tako dalje i tako blize.Bile su razne pretnje icice u Svajcarsku ,a ono corak,pa icice na Lacner ,a ono ponovo mucak!!!!!!!!Ni Svabe nisu kao sto su bile,stvarno nema smisla da ti bar neplate putne troskove kad vec vise nisi imao koga da prevaris.Moracu obavestiti Vuka 81 da sledece godine urgira kod Svaba kako bi ti omogucili putovanje!!!!!!!!Razumem ja i njega Glazba mu u glavi svaki dan pa nezna sta izjavljuje.Do sledeceg lacnera .