Petite

NLT - Nemacki Lovni Terijer (Deutscher Jagdterrier ) 15.deo

Recommended Posts

Ivane,vidis da ti neide sa tim Rexom stalno neki pehovi pa bi te posavetovao da uzmes stene od Goldena kad upari njegovu Bagiricu sa Odicom Stipinim!!!!!!Tu ces da dobijes odlicnog psa za sebe ,macke da juri nece jer nece smeti jedino moze da ti tamani miseve i to manje jer ce za toliko ostrine da ima,sto se ostalog tice vidim da tebe nezanima mnogo dali ce imati zubalo na tatu ili dlaku na mamu.Mislim da ce ti izaci u susret za cenu jer si mlad i volis pse.Pozdrav

Graff :arrow: Necu nikoga da prozivam, svako radi kako misli da je najbolje, licno smatram da Golden mnogo mnogo mnogo zna o psima i da je Bagira dobra kuja, koliko je ostra ne znam, ali vise me sad interesuje rad u polju, lov, poslusnost...

Otkako sam uzeo Rexa vec prve nedelje sam video da ce biti ostar. Sa mesec ipo dana lajao na lisicu, sa dva meseca sam morao da ga izvedem iz ordinacije kod veterinara jer je lajao na druge pse, sa 4-5meseci je jurio sve kucice kraj reke, i da ne nabrajam vise, posto ima mnogo desavanja... :D

Pozdrav!

Bravo za Rexa,ume on da iznenadi izgleda i lepim stvarima kao sto je ovaj aport. Zanimljivo je sto tako ostar pas ne dira "indijske trkačice" ,tako mislim da se zovu te uspravne patke.Ja dok sam imao ranije teriere najvise su voleli njih da ganjaju na omanjoj reci :smile:

Sokolar Keric izgleda veoma lepo i odlicno negovan, ali nisi nam dao ni jedan podatak o njemu. Bar nam postavi rodovnik njegov ili majke i oca. pozzzz

Boro,hvala na komplimentu,inače je pas mog uzgoja,bilo ih 6.u leglu 5.muških i 1.kuja.Nevjerovatno ujednačeni kako formom tako i dlakom.Slike od oca sam već postavio negdje proljetos vjerovatno ste ih vidjeli a sliku mame i rodovnik ću gledat postavit kad malo vremena uhvatim.Exterijerom sam jako zadovoljan a rad tek dolazi,nadam se da će me zadovoljit iako sam dosta picajzla što se toga tiče.Pozdrav.

...zna cela Srbija odakle je Čegi :oops: (ako treba,mogu i da napišem...ali znaš da sam plašljiv,pa me nešto strah :oops: ...)...a što se DD-a tiče,tek o tome ne znaš ništa (wasntme)  ...ali saznaćeš,ima vremena.

Zna ! Da preti isto kao i na NLT temi ! To mu je valjda preslo u hronicno ! Od nekih bolesti izgleda nema leka !

Edited by spiker-mrmosh

Spiker, (lmao) 

Sokolar,lepo sttene vidis takvih u Nemackoj vise nema od kada je ova garnitura zasela.Evo proslog vikenda sam bio tamo i sretnemo Gospodina koji je Predsednik grupe Juzni Bayern za DD pse ,a cuva i NLT vec 30 i vise godine pa smo malo divanili i o NLT,kaze ma unistili su rasu sa glupostima sve kresaci i neki sto ni nelice na NLT mali tanani sa usima da se uplasis ali ipak ima da se nadje kod pojedinih ljudi po koji pravi ostar NLT kakav i treba da bude.Toliko o pricama pojedinih i njihovim Nemackim psima.

Spiker, (lmao)

Sokolar,lepo sttene vidis takvih u Nemackoj vise nema od kada je ova garnitura zasela.Evo proslog vikenda sam bio tamo i sretnemo Gospodina koji je Predsednik grupe Juzni Bayern za DD pse ,a cuva i NLT vec 30 i vise godine pa smo malo divanili i o NLT,kaze ma unistili su rasu sa glupostima sve kresaci i neki sto ni nelice na NLT mali tanani sa usima da se uplasis ali ipak ima da se nadje kod pojedinih ljudi po koji pravi ostar NLT kakav i treba da bude.Toliko o pricama pojedinih i njihovim Nemackim psima.

Grafe,poznavajući te koliko,toliko znam da voliš lijepe pse i to je ok ko ih nebi volio.Imaš pravo kad veliš da ti taj Nijemac a i on ima pravo kad je rekao kud to ide tamo kod njih.Vidjeh skoro neke pse iz Njem.nebi da kažem gdje,nije mi jasno kako se to može zvati NJLT..izrazito sitna kost,malo uvo,slaba njuška,itd...a živčano bože sačuvaj.Ne želim ni u kom slučaju pjuvati po Njem.psima ali ima pravo taj Nijemac.Pa samo otiđite na njihov sajt i pogledajte priplodnjake,od njih 50.po mom ukusu su svega 2-3.Sad će vjerovatno po meni neki osut drvlje i kamenje ali da se može vratit vrijeme i psi od prije 30.god.vidjela bi se ogromna razlika nekad i danas.Da nadodam ovo je samo moje mišljenje i viđenje,nemam namjeru nikoga uvrijediti.Pozdrav.

Sokolar,pa ko nevoli lepo???? Lagati samom sebe,nema smisla al nek im bude,svako ko je jednom pogledao njihovu listu priplodnjaka zna o cemu pisemo.

Sokolar,zove me prijatelj i kaze bio sam u Nemackoj sa Vlasnikom odgaivacnice Mardesteg pricao mi kako ima najlepse,najbolje radno pse u Nemackoj pa bih uzeo dva steneta od njega ako ti mislis da je to ok. i jedno bi tebi (meni)poklonio kaze sta ti mislis,a meni odmah u glavi sevnu Oscar v.Mardesteg lepotan i Leo v.Mardesteg prototip NLT  (lmao)  (lmao) pa ga brze bolje podsetim da je gledao Oscara na IUO gde je jedva za 3 oterao ,da ima dlaku za cistu TRICU,da je nadgradjen i ruzan kao djavo i da sam gledao snimak cuvenog Lea v.Mardesteg kako Laje lisicu ,da ima skart zubalo i da daje vecinom degenerike(zivcane) on stade i zapita se naglas pa kakvi su im ovi sto nevaljaju kad su njegovi najbolji!!!!!!!!!!E moj Sokolar,pisao sam sta mi je pricao Nemac kad smo isli kuju da parimo ,svi pametniji su uvideli da su ovi sadasnji vodeci ljudi DJT oterali rasu u propast ,kako radom,tako i eksterijerno.Pa video si Affelnovog Zajle Klingea (dijamanta) visok 42cm vise lici na trobojca ,a jos je Suc pario sa psom pola Nemac,pola Svedjanin.Ima u Nemackoj sigurno neki dobar pas ,ali u procentima to je jako malo.

Grafe,sve je to meni jasno kao dan.Imam nešto direktno od Marderstega ali nebih u detalje.Ovi moji štenci nemaju ništa sa švabama novijeg doba.Znam isto da nisi s Jovanom baš ok pa i to razumijem.Neću ništa posebno komentirati,dosta toga sam vidio,probao itd.Volim ja Njem.pse ali one od prije ohoho godina i cijenim ono što ostaviše genetski na ove prostore.Mislim da je maximum dostignut i da sada lagano ali sigurno putanja kvalitete kako radne tako i ext.ide nadole.Mali sam ja čovjek da se petljam u neke stvari,ponešto znam o psima i puno puta nesvjesno razmišljam o njima i stanem kraj svjih boksova i gledam volim ih a opet velim sam sebi koji sam ja idiot,tolike godine ih držim,izvodim,hranim,čistim,brinem se itd.Ali nemogu bez njih,jedino bolest me može razdvojiti od njih.Nisam exreman i nebi se nikom mješao u posao ako nešto znam podjelit ću to bez rezerve s prijateljima.Smetaju me tenzije među nama,prgavi smo i uvredljivi jako.Možda idemo u pogrešnom smjeru to će vrijeme pokazati,samo ako i bude pogrešno moramo to priznati a ne lagati sami sebe.Da si mi živ i zdrav,pozdrav.

Sokolar,kako si zakljucio da sa Jovanom nisam bas najbolje???E vidi od svih sto cuvaju NLT ja sam sa njim najvise proveo vremena u zivotu ,u mnogome se neslazemo ali to neznaci da nismo dobri.A ovo sto sam ti napisao i on ce ti reci isto i za ostalo sve se lako moze proveriti ,moze i Bora (Sirijus)pitati tog coveka zna ga vrlo dobro pa nek kaze dali sam nesto pogresno napisao.I ja tebi zelim svu srecu kao i svim odgaivacima,vlasnicima NLT.

Sokolar,kako si zakljucio da sa Jovanom nisam bas najbolje???E vidi od svih sto cuvaju NLT ja sam sa njim najvise proveo vremena u zivotu ,u mnogome se neslazemo ali to neznaci da nismo dobri.A ovo sto sam ti napisao i on ce ti reci isto i za ostalo sve se lako moze proveriti ,moze i Bora (Sirijus)pitati tog coveka zna ga vrlo dobro pa nek kaze dali sam nesto pogresno napisao.I ja tebi zelim svu srecu kao i svim odgaivacima,vlasnicima NLT.

Nebi ja da se mješam između vas dvojice,čak mi je drago ako ste u ok odnosima.Samo si iznio teške konotacije o Marderstegovcima a Jovan ih je držao pa se možda uvredio.Kao što sam već rekao imam Marderstega,ima tu materijala ali ću ga se riješit nije mi po ukusu.

Uh ,pardon pogresio sam, mislio sam na Jovicu (Affelna),a ti na Stipu.Ok.ma nisam ja ljut ni na njega samo necu vise da trpim to sto rade.A sad ako ga istina o Mardesteg psima pogadja sta ja da radim???