Petite

NLT - Nemacki Lovni Terijer (Deutscher Jagdterrier ) 15.deo

Recommended Posts

...zna cela Srbija odakle je Čegi :oops: (ako treba,mogu i da napišem...ali znaš da sam plašljiv,pa me nešto strah :oops: ...)...a što se DD-a tiče,tek o tome ne znaš ništa (wasntme)  ...ali saznaćeš,ima vremena.

Dragi prijatelji ma nije vazno nemam pse ,nevaljaju nista ali ipak mislim na vas bivse clanove DJT Cluba Balkan i evo ugovorio sam vam prenociste kad krenete na Lacner.Prvo da nebi dugo putovali od jednom mozete da prenocite kod Dalibora Brankovica(Vuk 81) u Austriji,a na samom boravku dok traje Lacner mozete da spavate kod Nebojse Marica.Samo ima jedan mali problem ,sto u vasem slucaju nece biti morate da spavate u jednom krevetu jer nemaju vise slobodnih.Oskudacija i mora se pristedeti koja Lipa!!!!!!!!!

...kada nestane municije & ideja,uvek je tu...stari-dobri/idiotsko-jalijaški humor sa uvek istim idiotskim temama,patetikom i stalnom željom za sopstvenom veličinom...i kao neka borba,za kao neku pravdu  (puke) .

Stvarno nema smisla ,mi se trudimo da vam pomognemo ali vi ko obicaju neprihvatate nista sto je od srca.No dobro sta da se radi vi ste takvi kakvi jeste.

Ja se izvinjavam pomenutoj gospodi jer upravo mi javljaju da prenociste u Austriji i nije tako jeftino samo 600 eura da ponesete koje Stipa duguje Vuku 81 i stvar resena ,a ako to neucini bice sankcionisan i nece moci da ucestvuje na Lacneru jer duguje novac clanu  DJT cluba!!!!!!!!!! I dobijena je potvrda od organizatora da ce psu Odo Piskorevacki morati na detaljan pregled zuba jer se ovde ZNA ,a tamo sumnja kako ima SKART zubalo!!!!!!!Trazili ste gledajte......

Ja se izvinjavam pomenutoj gospodi jer upravo mi javljaju da prenociste u Austriji i nije tako jeftino samo 600 eura da ponesete koje Stipa duguje Vuku 81 i stvar resena ,a ako to neucini bice sankcionisan i nece moci da ucestvuje na Lacneru jer duguje novac clanu  DJT cluba!!!!!!!!!! I dobijena je potvrda od organizatora da ce psu Odo Piskorevacki morati na detaljan pregled zuba jer se ovde ZNA ,a tamo sumnja kako ima SKART zubalo!!!!!!!Trazili ste gledajte......

(lmao)

Gos.Golden,vi ste bili pre ovog foruma usamljeni kao ovaj iznad ,a sada ste napredovali toliko da vas je dvoje.Da nije ovog foruma niko u svetu NLT-a nebi cuo za vas ,a u sustini nije ni neka steta jer ste u opste tu nebitni ni sa znanjem ni sa psima.Drago mi je da se napokon nasli srodnu dusu u obliku Stipice i dace te vas dvojica uspesno prezentovati pse po svetu i u lovistu kao i do sada (tri puta do kanala i jednom do sumice).Neznam sta bi bilo nedaj Boze da se ovaj forum ugasi ali mislim da bi se i vi sa njim ugasili jer drugacije niko ni nemoze znati za vas.Zato dragi moj Goldence uzivaj i ako ikad pozelis da imas nekog u standardu ti se javi ja cu ti pokloniti bez obzira na sve.

...usamljenost?To je upravo sve što mi treba u životu.U jednom trenutku,ne ponovio se,bio sam okružen simpatičnim bićima poput tebe i tebi sličnih,umišljenih ljudskih nakaza,kojima je mit o sopstvenoj veličini bio jedini(imaginarni) cilj/briga u životu.Takvima,kakvi jeste,nikada ne može biti jasno,da postoje ljudi koji znaju da prepoznaju svoje limite i vrednosti,i da žive u okviru istih.Ko je usamljen,a ko je "usamljen",pokazaće vreme.A o lovu,kao što rekoh,mogu samo sa lovcima.Četrdesetogodišnji lovački pripravnik,na tu temu,ne može mi biti sagovornik.Tamo gde sam ja lovio i u kakvim sam lovovima bio,ti nećeš postići za još dva života.

A "slava"?Taj škart koga si u svojoj skromnosti samoproglasio za "Kralja"majčinskom linijom poreklom sa šabačke ili obrenovačke pijace,a očevom od Nika Drugog Podmetnutog(saborcem Nika Prvog Originalnog sa kojim je napario na isti rodovnik više stotina kuja),taj pas je dakle rodonačelnik tvoje "slave".Sa neispravnim zubalom,neispravnog rodovnika,junački bežeći od praseta u svakom gateru u koga si ga odveo,doneo ti je slavu hvatajući lisice na svoju pretkinju M.,a koja je opet poreklom sa futoške pijace.Graf Junior,ultra degenerik,ujedljiv,mutav,"mišije" dlake za koju je nekom greškom dobio odličnu ocenu,neispravnog rodovnika,lovno i životno neupotrebljiv,doneo ti je "slavu" sa "utakmica" na kojima su učestvovali isti takvi škartovi,a životno delo mu je "titula" INT CH koju je "zaradio" po ruskim i ukrajinskim vukojebinama...i tako sa kolena na koleno...i svi do jednoga,kako dolikuje dinastiji,nikada ne idu ni u lov ni na jamarenje,jer takav "gen" ne sme biti izgubljen.

Da se skupite svi zajedno,sa svim tim škartovima koje držite u usranim boksovima 365 dana u godini,nemate toliko lovova i jamarenja koliko sam imao za samo jednu lovnu sezonu.I to je istina,jedna i nepobitna...protiv koje ne možete ništa.Ali...šta o tome mogu znati dečaci sa zlatnim kajlama i trenericama upasanim u gaće,koji misle da se vrednost psa ocenjuje na rovu,za minut ili dva,na lisicama koje ne jedu po desetak dana.Iskompleksirani korisnici steroida,koji "Cedevitu" mažu na hleb,misleći da sa rastom bicepsa mogu povećati i zapreminu mozga.

Ja vam tu ne mogu pomoći.Štenad koju nudiš na poklon(kao da bi takvo šta neko poželeo da kupi),možeš da pokloniš samo nekom mladjem maloletniku,kome si pričama o "Kralju" i "kraljevićima" uspeo da ispereš mozak...priče o "poštenju" i gledanje u tudje dvorište...ceo jedan život...i gomila laži,sa kojima se kreće u nove pohode,uvoga puta u jednoj drugoj rasi.

Ali sve ovo ima...mora imati neki svoj kraj.Verujem da će moderatori ovoga foruma(kada to već ne mogu sam)uvideti da je i od "goldenvalley"-a "bilo dosta" i da ću biti "počašćen" jednim kvalitetnim trajnim banom...bio bih zahvalan.

Bravo Golden,pa sta i ocekivati od tebe nego da se zbunis i sve pomesas u tvojoj glavi.Dok ja vas nazivam Gospodinom vi nas ,a i mene nazivas Ljudskim nakazama sto je za neznam kakvu osudu ali nadam se da ce MODERATOR to vec resiti na adekvatan nacin.Ja nisam kriv sto toliko ljudi ide na utakmice,IUO,pa i svaki drugi vid ispitivanje pasa ,a ti i tvoj mentor neidete pa vam sve drugo nevalja i smeta.Izvinite jos jednom ali vi ste jos i suvise mali da bi to skapirali.Izvedem psa na vas teren kod vaseg sudije kojeg vi odaberete i tu bude ocenjen sa V dlakom i ti ponovo i to sporis!!!!!!Neshvatam tvoju ljubomoru ali nek ti bude,isti pas je INTERNACIONALNI CH u radu ,CH Madjarske u radu,CH Ukraine u radu,CH Srbije u lepoti i ti to sporis ,a cuvas skartove pa dokle ide tvoja zloba????Ali ja ti sve oprastam ipak si ti mali decak zbunjen i zaludjen svojim idolom Stipom Vrtaricem ,samo se nadam da nekrenes stranputicom i ako si vec poceo po malo da lazes kao i on.Samo nemoj da varas ljude kao on jer znas dobro koliko je njih prevario ,a sve to je i ovde na Forumu dokazano.Srecno u lovu do kanalcica u Jarku jer je to tvoj krajnji domet.Pozdrav

Edit

Ako vam se ne dopadaju pravila ovog foruma, nemojte pisati na istom.

Imate sasebnu temu kritike pa je iskoristite.

Pravila vaze za sve pa i za vas.

Edit

Ako vam se ne dopadaju pravila ovog foruma, nemojte pisati na istom.

Imate sasebnu temu kritike pa je iskoristite.

Pravila vaze za sve pa i za vas.

Poštovana gospodao mislim  a i smatram a svjestan sam da i ovo krši vaša pravila pa posle ovog posta radite šta hoćete ...banujte na 5 godina jer je izgubilo svaki smisao a i bez razloga  ste ovo uradili.

Prvo druže niti u jednom trenutku nisam pomeno da se MENI NE DOPADAJU PRAVILA FORUMA.Znači druže nemoj da mi  namećeš nešto što nisam izjavio,nego sam htjeo da se razvoji žito od kukolja i rasteretim ovo što imaš ovde sada.Isti posao radim kao i ti na drugom forumu alI ovako nešto nikada nisam sebi dozvolio.Ono što sam napisao pročitaj još jednom pa analiziraj i vidi zaista značenje a pogotovo zadnju rečenicu citiram "da se mogu postaviti slike koje su LOVAČKI PRIKLADNE".Nije bilo reklama,nije bilo vređanja nije bilo provokacija itd.. jednostavna izjava koja je bila neutralna po svemu.Ono o čemu sam napisao je više išlo u korist vama nego meniŠto se tiče pravila a izjavili ste da važe i za mene.....pa ja ne vidim razlog da imam neke povlastice niti sam ih tražio a niti imao,jer posle ovoga ovde što pišem i obraćam se javno svjestan sam šta vuče posledice...Ali druže ja se ne miješam u tvoju presudu pa shodno sa tim samo na prvu i ožeži...

Slobodan G.

Odlicno znate na cega se odnosio edit. ( naravno ceo post postoji sacuvan)

Da ne duzimo dalje, niste dobili nikakvu opomenu niti pretnju banom, nego savet da se pravila trebaju postovati.

U njima takstativno pise strogo je zabranjeno postavljanje mrtve divljaci, da taj deo niste pominjali ne bi bilo potrebe za editovanjem.

Dragoljub

Goldene  što tek sad objavljuješ  neke tajne  vezane  za Grafa i ostale,a do juče si ga branio  kao da  ti  od toga zavisi  život.To mnogo više  govori o tebi nego o njima.

U njima takstativno pise strogo je zabranjeno postavljanje mrtve divljaci, da taj deo niste pominjali ne bi bilo potrebe za editovanjem.

Dragoljub

Gospodine Moderator(Dragoljub). Vidim da niste u toj brzini razumjeli moj post koji sam poslao i vi ste ga obrisali,ali nema veze.

Ja sam svjestan da ovde te slike se ne mogu postavljati i to mi je vrlo poznato,jer ovo je kinološki forum a ne lovački.

Ja sam pozvao kolege lovce  da to urade na lovačkom forumu gdje je to dozvoljeno a ne ovde.

Dragomi je da smo se sada razumjeli,a postavite i orginal moj post što je obrisan pa vidite da li sam pozivao ljude da to urade ovde ili na lovačkim forumima.

Jel moze da se vodi NLT u lov na prepelice? Juce se raspitujem kod druga gde ima teren sa prepelicama, on mi sve objasnio ja sav srecan samo da uhvatim prvi slobodan dan i da idem sa Reksom da vidim kako ce da odradi, kaze on: "Gde ces sa terijerom na prepelicu, da ti se smeju, samo se vode pticari." Ja sam malo zbunjen zasto ne bi NLT mogao da se vodi na prepelice?  :neutral:

2jb9xme.jpg

Pozdrav!

Imenjače Stanojević posto vidim da ti niko ne odgovara na ono pitanje u vezi lova na prepelicu,iznecu ti ja neko moje vidjenje i iskustvo u vezi toga od ranije.Ako love sa prepeličarima nemačkim i špringerima zasto nebi ti lovio sa NLTom koji hoće da lovi pomenutu divljač i verovatno je dobro socijalizovan za grupne lovove i u drustvu sa ptičarima.Ja konkretno nisam imao NLT koji je lovio prepelicu ali krajem devedesetih kolega iz grupe je par sezona vodio kuju koja je sa uspehom pronalazila a mi fino lovili prepeliške pred njom i to u drustvu nekoliko ptičara.

Imenjače Stanojević posto vidim da ti niko ne odgovara na ono pitanje u vezi lova na prepelicu,iznecu ti ja neko moje vidjenje i iskustvo u vezi toga od ranije.Ako love sa prepeličarima nemačkim i špringerima zasto nebi ti lovio sa NLTom koji hoće da lovi pomenutu divljač i verovatno je dobro socijalizovan za grupne lovove i u drustvu sa ptičarima.Ja konkretno nisam imao NLT koji je lovio prepelicu ali krajem devedesetih kolega iz grupe je par sezona vodio kuju koja je sa uspehom pronalazila a mi fino lovili prepeliške pred njom i to u drustvu nekoliko ptičara.

Hvala na odgovoru. Nisam imao nameru da ga izvodim u lov, mnogo je tu pasa, on nesocijalizovan, nego sam imao nameru samo da ga odvedem jedan dan da oseti miris, da vidim kako ce da odradi i sve to. Moj pas je zavrsio sa izvodjenjem na teren, dok on ne rascisti u svojoj glavi sta i kako. Dakle u ponedeljak ujutru sam ga izveo na teren blizu kuce. Sve je bilo ok, dok samo odjednom nije usao u zbunje neko, i nestao u 3 sekunde. Zvao sam ga, trazio, isao gore dole putem da vidim da li su ga udarila kola, nema ga nidge. Odem kuci, racunam nije mu prvi put da tako uradi, docice kuci. Padne mrak, njega nema, celu noc oka nisam sklopio. Ujutru od 5 sati ga trazim po selu, obisao pola sela nema ga nigde. Vratim se kuci umoran, njega jos uvek nema. Opet pao mrak, nema ga, nema vise gde da ga trazim presao celo selo. I tu noc budan, oko 3 vec nisam mogao vise da izdrzim zaspao, kad posle pola sata zove me majka: "Ajde ustaj nasao Rexa tvoj drug kod skolskog igralista!"... Do igralista ima 2,5km ali to je u gradu. Ustao sam odmah, obukao se u kola sa tatom i pravac skolsko. Izlazim, vidim sa Rexom nesto nije uredu, povijen rep, izmoren sav, nema da se obraduje kao i uvek kad me vidi, znao sam da nesto nije uredu. Ubacim ga u kola, i pravac kuca. Kuci imam i sta da vidim, rane po stomaku, po desnoj zadnjoj nozi, na levu zadnju skoro i ne moze da se osloni(najverovatnije ga udario auto). Dam mu vode hrane, ocistim rane, itd. Za ovih dva dana se fino oporavlja, ali jos uvek ga boli noga, ali kad vidi macku sve je to nebitno. :D

Pozdrav!