dragoljub

Nemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 13. deo

Recommended Posts

Ljudi, pomagajte, molim vas. Imam N.O, ima 11 meseci, i sepa na zadnju desnu nogu, veseo je, igra se, trci, ali kad zastane, podigne je, i kad seta vidim da sepa. Moguce da se povredio, pipao sam mu nogu, otme je, i ne bi me brinulo toliko, skace, trci, pada stalno dok se vija sa malim psom, ali pre toga je sepao na levu nogu, mislio sam da se udario, bas zbog toga sto je smotanko, ali sad me vec brine. Do sada sam 100 puta panicio i za sve zvao veterinara, uvek je ispalo da nije nista, ali ovo me vec brine bas. Hvala.

Ovaj pas je izgrizao tri veterinara,preko 50 savova,moj zadatak je smiriti ga i dovesti u red,ovo su prvih 20 dana treninga,nije dopustao ni diranje hrane,ni stavljanje korpe,o gladjenju nije bilo rijeci,sad je mnogo bolji,iako ima jos puno da se radi.

Pozdrav svima :)

Ja samo od pre nekoliko dana postala vlasnica dugodlakog NO. Ovo mi je prvi NO u zivotu. Poslednjih 20 i nesto godina moja familija i ja smo imali AMST.  Stene smo kupili u proverenoj odgajivacnici i kako nemamo iskustvo sa rasom, promakla mi je vazna stvar. Stene muzijaka od 3,5 meseci ima tezinu svega 11 kg, a vidim da je u standardu 14.5 kg. Inace je zivahno, nije preterano jesno, ali u principu jede sasvim ok. 

Nesto me muci. Stene stalno ubrzano dise ili dahce. Merila sam mu temperaturu, ona je ok. Drzimo ga u kuci i nije preterano toplo. Veterinar nema pojma, i njegov odgovor je da svako stene ima ubrzan metabolizam, ipak nisam mirna, nocu u sobi bukvalno dahce kao lokomotiva. Ne znam, mozda je razlog duga dlaka, pa mu je vruce. Ima li neko iskustva, i moze li mi pomoci odgovorom. 

Tezinu cu mu srediti , posto ga verovatno odgajivac nije adekvatno hranio ( nisam provalila odmah koliko je mrsav zbog duge dlake), ali ovo sa dahtanjem me bas nervira.

Puno pozdrava.

Ako je u pitanju provjerena uzgajivacnica, kao sto kazete, cisto sumnjam da je stene neuhranjeno. Pazite da ga ne pregojite, dok je stene bolje da je laksi, zbog zglobova i kostiju. U ovo ljetnje doba je normalno da stene dahce, vruce mu je. Promijenite veterinara, i okacite ovdje neku sliku steneta, da vidimo ljepotana :D

1 hour ago, Ghandi_bl said:

Ako je u pitanju provjerena uzgajivacnica, kao sto kazete, cisto sumnjam da je stene neuhranjeno. Pazite da ga ne pregojite, dok je stene bolje da je laksi, zbog zglobova i kostiju. U ovo ljetnje doba je normalno da stene dahce, vruce mu je. Promijenite veterinara, i okacite ovdje neku sliku steneta, da vidimo ljepotana :D

Hvala puno na odgovoru , fotke stizu za par dana :):):)

Društvo, u nedelju se u Mladenovcu održava CAC izložba, prijavljeno je 23-24 Nemačka ovčara, posle dužeg vremena lep broj na jednom mestu, sudija je Nenad Katanić, dođite da uživamo zajedno. Pozdrav svima

GKZ3YgK.jpg

3fV3HBe.jpg

Kinološki Savez Republike Srbije
Državno prvenstvo za Nemačke ovčare
SINO-2016 Morović-Šid
11.09.2016.g VU"Morović" Morović

P O Z I V N I C A

Poštovani,

Iskoristili bi priliku da Vas pozovemo da nas posetite i uzmete učešće na Državnom prvenstvu za Nemačke ovčare SINO 2016
Državno prvenstvo za nemačke ovčare održaće se 11.09.2016. godine (nedelja ) u organizaciji Kluba nemačkih ovčara Srbije,KD
Bogatić,,a generalni pokrovitelj ove manifestacije je Kinološki Savez Republike Srbije

Sudije prvenstva Srbije:

Mužjaci :
MICHELE D’ALVANO ( I )
Ženke :
LUIGI BRICCHI ( I )
Napad i odbrana
SLOBODAN RADOSAVLJEVIĆ (SRB)

Program prvenstva:

Uvođenje pasa:07,00h-08,30h
Otvaranje prvenstva:08,45h-09,00h
Napad i odbrana:09,00h

Razredi pasa:3-6m;6-9m;9-12m;12-18m;18-24m;preko 24m; razred radnih

Upisnina za psa u bilo koji od navedenih razreda je 500,00 dinara

Odgajivačnice i grupe potomaka su besplatne

Krajnji rok za prijave je 08.09.2016.g i do navedenog datuma se prijavljuju i odgajivačnice i grupe potomaka.
.Posle navedenog datuma pristigle prijave se neće uzimati u obradu.

Obaveštenje:

-svaki pas se pojedinačno prijavljuje i mora biti svojina izlagača
-svaki pas mora biti tetoviran ili mikročipovan
-svi psi stariji od 12 meseci obavezno se ispituju na pucanj

Svi psi iz razreda radnih moraju imati preko 24 meseca starosti,IPO1,HD i ED upisanih,a psi preko 36 meseci iz tog razreda moraju imati i kerung.Takođe psi iz tog razreda se proveravaju na rukav

Nagrade u svim razredima:

-Tri prvoplasirana psa dobijaju pehar
-Najbolji mužjak i ženka na rukavu dobijaju pehar
-Tri prvoplasirane odgajivačnice dobijaju pehar
-Tri prvoplasirane grupe potomaka dobijaju pehar

Prijave sa dokazom o uplati poslati preporučenim pismom na adresu:

Kinološko društvo"Bogatić",Ul.Drinske Divizije br.103 15358 C.Salaš

Uplatu izvršiti na sledeći ž-r:330-48000553-71 sa naznakom:za specijalku NO

Kontakt tel / fax  +381(0)15 7787-317

mob.tel:+381(0)63 337-686;+381(0)64 2760-730

e-mail;doogyu@gromnet.net

Pozdrav ovčardžijama i ujedno poziv da se okupimo u subotu 06.avgusta na noćnoj izložbi u Rumi, gde rasu ocenjuje expert i SV sudija Georgiju Kiriacos, vlasnik odgajivačnice "APHRODITE KENNEL"... Obezbeđene su lepe nagrade, a ovo je treći put da ćemo imati priliku da ugostimo ovog vrhunskog poznavaoca rase. Više informacija oko prijava i dr na brojeve tel. 0691112980 i 063-555181

Organizacioni tim ove‚izložbe

Cao drugari,
treba mi Vasa pomoc i misljenje oko problema koji imam. Imam NO od 7 mesecii pravi mi haos u kuci. Od kad sam ga dovela u kucu unazad 3 meseca, non stop me grize, i mene i muža i majku. Vuce nas za nogavice, grize me za ruku, za butine, kad mu nedamo, skace i dalje grize. To nisu preterano jaki ugrizi, ali nisu bas ni bezazleni ali cini mi se da grize sve jace. Na rukama imam modrice i ogrebotine. Napominjem da nam ovo nije prvi pas, moja porodica vise od 20 godina ima pse, i to jake i dominante pse rase americki staford, a ovo nam je prvi NO. Dobija vrhunsku hranu , izvodimo ga u setnje vise puta dnevno, ali on je sve gori. Znam dobro za pravilo kako ne treba tuci psa i to zaista nikad nisam ni radila. Ali me jako zanima sta bi uradio onaj koji je napravio to pravilo kada pas skoci i ugrize za ruku, ja ga mirno stisnem za vilicu, kazem NE, on skoci i ponovo uradi isto, pa opet, pa opeet,... i tako beskonacno. Pomaze jedino kada ga izvedem napolje jedno pola sata, sat, nakon toga je miran i umoren neko vreme, ali cim se odmori krece ponovo i ponovo i ponovoo... i to je ludilo. Za svaku dobru stvar dobija nagradicu, za svaku losu grdnju, kada pocne da me grize guram mu gumenu igracku, ali to njega nista ne zanima, on jednostavno nastavlja po svome. Dodje mi zaista da ga uhvatim i da ga odvalim od batina. Nemojte mi samo pricati kako to nije uredu, zna ja to i sama, ali shvatite da sam plava od ugriza. Kako da prekinem ovo ludilo????

Sta radite kada izadjete s njim u setnju? Probajte da ga psihicki zabavite kada je kuci (raznorazni zadaci, i slicno), nije dovoljno da se pas samo fizicki umori.

Kada ga opominjete za grickanje, nemojte biti frustrirani ili nervozni (nije bas lako u nekim momentima), to ih zna dodatno razigrati, ili ako cuje imalo smijeha u glasu, automatski to okrece na igru (bar je tako kod mog psa).  Probajte ga nauciti da ide na svoje mjesto po komandi, i tamo ga posaljite svaki put kad krene da Vas maltretira.
Nadam se da ce bar nesto od ovoga funkcionisati.

Pozdrav :)

Edited by Ghandi_bl
greska u kucanju

ivanaivana,

ja sam takođe novopečeni vlasnik mladog crnog NO, star je 6 meseci. Pas živi u stanu I meni je ovo prvi pas. Od ljubimaca imamo I mačku koja je starija od njega celu godinu . Postignut je suživot između njih dvoje. Kada mu je dosadno on se "iživljava" na mački ali je nikada ne povredi. Svoje ugrize kontroliše jer se socijalizovao sa drugim psima iz bloka zgrada u kojem živimo , međusobno se grickaju, to su valjda kontrolisani ugrizi , pa tako nadam se da kontrolisano grize I mačku jer je očigledno nije povredio, do sada, za 2 meseca koliko je kod nas . Inače, nekada mu mačka sveže po 2-3 samara a nekada mu kada pretera skoči na vrat (kao što tiger skače na bivola) , ali do sada nije bilo pvreda I nadam se da ih neće ni biti. Pošto sam laik a I primetio sam kod sebe neke greške, kao pomoć sam angažovao poludresera koji radi sa psom a I samnom, do sada smo imali nešto manje od 20 h I napredak je vidljiv. Pas je grickao I suprugu I mene ali se to sankcioniše. Nisam protivnik kažnjavanja pasa pa mu često lupim I šamarčić (kada pređe granicu moje tolerancije,koja nije baš na visokom nivou...). Kada smo nabavili psa, imao je još manje kilograma nego vaš , sada polako napreduje, ne merim ga da se ne bih opteretio sa cm I kg, ali vidim da napreduje. Pre bih rekao da spade u sitnije nego u krupnije. Neka izraste koliko mu je genetikom dato, Oca sam mu video, lep je, veliki, nadam se da će biti na njega.  Rodovnik,imamo njegovi preci sa očeve strane imaju pozamašan broj radnih titula, deda mu ima gomilu diploma u koje se ja ne razumem ali dresser koji radi sa njim se oduševio kada sam mu pokazao rodovnik I ordenje njegovog dede. Otac I majka mu imaju samo 5 na izložbama I  vidi se sa nije rađena ozbiljnija dresura sa njima. Ja sa psom nemam ambicije po tom pitanju I nabavio sam ga da mi bude ljubimac I da nam ispuni vreme jer nam deca odoše od kuće. Želim samo da pas bude lepo vaspitan. Problemi koje smo imali  sa psom osim izbora hrane I stomačnih problema  (granule neće da jede, sada smo na kuvanoj hrani) su njegovo lajanje bez razloga....razumem lajanje sa razlogom koji je u njegovom uzrastu često posledica straha ali smo primetili da često laje bez razloga. Dreser kaže da ga je majka rodila lajavog. Npr., dresser u leglu ima 7 CC I od njih 7 samo jedan laje  a ostali ćute a ovaj laje ne zna se zbog čega). To njegovo lajanje je dovelo do toga da je pre 2-3 nedelje zaradio ujed od velikog NO koji je bio pušten a moj kerić je lajao na njega I dosađivao mu. Ujed je prošao bez većih posledica I sanacija. Sada radimo na kontroli lajanja. Inače, meni se mnogo sviđaju dugodlaki NO I da ne živim u stanu imao bih takvog. Moj crni NO ima kratku dlaku I u stanu ne nalazimo njegove dlake a kada ga iščešljam, na češlju ostane tek po koja. Inače nam je stan pun belih dlaka koje potiču od mačke. Znači, sa psom mislim da možete biti malo žešći. Ja se ne libim da mom psu objasnim da sam ja taj koji sme da laje a da on mora da ćuti.

poz prvo da se predstavim ja sam dejan iy jednog sela iz okoline lazarevca.a sad da vam se pohvalim da sam od veceras postao jos jedan ponosni vlasnik nemackog ovcara.uzeo sam zensko stene staro 40 dana.neka je malo neka se privikne pa cu da je slikam