dragoljub

Nemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 13. deo

Recommended Posts

Pozdrav

Imam ovcara starog 5 mjeseci. Eh sad,on bude u dvoristu koje je ogradjeno,i kad neko prolazi on normalno trci na kapiju i laje. Problem je sad sto ga lako pridobiju pa ga maze,pogotovo djeca. A da sam htio mazu uzeo bih si retrivera. Kako da se i ako je moguce rijesi ovo. Oce on kako stariji postaje biti mozda i agresivniji??

Juce sam psa vodio u setnju s drugom kujom,cijelo vrijeme su trcali skakali,i ovo mu je prvi susret sa kujom a i prva ovako veca fizicka aktivnost. Umorio se je pravo. Spavao ko klada. Danas gledam tesko zadnje noge pomjera,usporeno ih vuce. Ovo mozda upala misica??

To da ti pas stoji a noge u x nije normalno to je normalno samo kod njemackog ovcara, i ja imam takav problem i mojem su psu noge u x ima displaziju kukova koju je dobio sa god dana starosti, sad sepa itd..zali boze uzgajivaca koji to uzgjaju zbog izgleda unistili najbolju pasminu od svih!!!

To da ti pas stoji a noge u x nije normalno to je normalno samo kod njemackog ovcara, i ja imam takav problem i mojem su psu noge u x ima displaziju kukova koju je dobio sa god dana starosti, sad sepa itd..zali boze uzgajivaca koji to uzgjaju zbog izgleda unistili najbolju pasminu od svih!!!

Pas ima 6 mjeseci,i od provjerenog je uzgajivaca,roditelje sam gledao i normalno hodaju. Svi imaju snimke kukova i svi su dobri. Samo on kad hoda zadnje noge nekako zavrce unutra. Kontam da nije od hoda po plocicama,jer se je znao posklizivati

Pas ima 6 mjeseci,i od provjerenog je uzgajivaca,roditelje sam gledao i normalno hodaju. Svi imaju snimke kukova i svi su dobri. Samo on kad hoda zadnje noge nekako zavrce unutra. Kontam da nije od hoda po plocicama,jer se je znao posklizivati

Gle necu ispravljati krivu Drinu i moj pas je njemacki ovcar izlozbena linija kada sam kupovao nisam znao da postoje druge linije, kada sam kupovao psa kupio sam od covjeka koji ima dobre pse i gledao sam rodovnike ni jedan nije imao lose kukove svi su bili A ili B( a zar je tesko tu na balkanu slikati kukove pse platis veterinaru i upise ti ocjenu koju zelis :)), a moj ima najgori moguci oblik, i ni jedni psi dok su stenci ne setaju tako defektno ko NJO jer je to unistena rasa meni je tako moj bio cudan kada bi trcao i htio skrenuti padne i okrene se jel to normalno?eto ovim sto uzgjaju izlobene kazu da je tako da se pomiri sa sudbinom...

Bio sam kod veterinara i kaze najvjerovatnije dispalzija kukova. Boli li to njih??

Prvo ne moze on vidjeti displaziju koja je u pocetku i odmah reci da je to displazija ukoliko se psu ne snime kukovi pa se to ocita na snimci jer je pas mlad,, ja svima govorim koji zele kupiti njemackog ovcara da ne kupuju tu rasu jer je to jedna od najunistenijih rasa pasa radije neka kupe drugu rasu, ti imas nesretan slucaj kao i ja otidji kod veterinara i slikaj kukove i onda neka ti ocitaju nalaze. To psa moze i ne mora boljeti u pocetku ne,, al pri samom kraju da, ja bi ti preporucio da mu kupujes tablete koje u sebi imaju glukozamin sulfat, to ja svome dajem, kupujem u obicnom DM-u ljudske tablete  taj glukozamin ajmo to tako reci "podmazuje kukove" pa pas ne osjeca takvu bol, uglavnom tu ti spasa nema to je progresivna bolest, koja ce samo napredovati, jedino ako iams novaca pa mu ugradis umjetne kukove, eto valjda sam ti barem malo pomogao zivio!

Prenosim sa FB:

Ova divna devojcica je bacena na MOL pumpi(posle granicnog prelaza Batrovci), po prici od radnika pas je trebao da predje granicu, posto nije imao papire ostavljen je tu! Ona je jako mlada i preplasena, na odstojanju je bila! Ako mozemo da joj nadjemo Dom ili neko rešenje !!! 

12241393_10205318337825782_5214541541146

12243175_10205318334625702_2031553906516

12227735_10205318337065763_8219993256178

Gle necu ispravljati krivu Drinu i moj pas je njemacki ovcar izlozbena linija kada sam kupovao nisam znao da postoje druge linije, kada sam kupovao psa kupio sam od covjeka koji ima dobre pse i gledao sam rodovnike ni jedan nije imao lose kukove svi su bili A ili B( a zar je tesko tu na balkanu slikati kukove pse platis veterinaru i upise ti ocjenu koju zelis :smile:), a moj ima najgori moguci oblik, i ni jedni psi dok su stenci ne setaju tako defektno ko NJO jer je to unistena rasa meni je tako moj bio cudan kada bi trcao i htio skrenuti padne i okrene se jel to normalno?eto ovim sto uzgjaju izlobene kazu da je tako da se pomiri sa sud

To sto si ti  kupio lose stene ili od prevaranata to je tvoj problem,Nije problem u rasi .

Gle necu ispravljati krivu Drinu i moj pas je njemacki ovcar izlozbena linija kada sam kupovao nisam znao da postoje druge linije, kada sam kupovao psa kupio sam od covjeka koji ima dobre pse i gledao sam rodovnike ni jedan nije imao lose kukove svi su bili A ili B( a zar je tesko tu na balkanu slikati kukove pse platis veterinaru i upise ti ocjenu koju zelis :smile:), a moj ima najgori moguci oblik, i ni jedni psi dok su stenci ne setaju tako defektno ko NJO jer je to unistena rasa meni je tako moj bio cudan kada bi trcao i htio skrenuti padne i okrene se jel to normalno?eto ovim sto uzgjaju izlobene kazu da je tako da se pomiri sa sud

To sto si ti  kupio lose stene ili od prevaranata to je tvoj problem,Nije problem u rasi .

Problem je u ogranicemima koji ne zele priznati probleme kao sto si ti, tebi kada god netko nesto kaze sto se kosi sa tvojim misljenjem odmah je LAZOV PREVARANT itd.. a obicno ti si to sto etikiras iskomplesirana osoba zeljna paznje u rasi je i postoji problem !