dragoljub

Nemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 13. deo

Recommended Posts

Moj tata je jači od tvog i šta bi bilo kad bi bilo! Ja ne verujem šta čitam!

(goodpost) (goodpost) (goodpost) (goodpost)

Vec dugo hocu bas to da napisem... Smejurija u sta se tema pretvara na momente. Nekada ljudi ocenjuju sposobnosti pasa na osnovu slika,pa im mere uglove na slikama,proglasavaju ih realnim ili nerealnim sve sa tastature ,a sada evo i ta prica o poredjenju  i STA BI BILO KAD BI BILO  (dance).Pozdrav svim iskrenim ljubiteljima rase i svim ljudima koji pisu konkretno o rasi NO i  edukativno o rasi NO na ovom forumu.

@Tuncay

tamo gde zivite koje rase su zabranjene ili opasne?

Nijedna nije zabranjena, nijedna nije opasna. Nema.  Isti arsin za sve. Zakonski.  Izborili se mi. Licno isla 2001. po cici zimi kod Konja, smrzavala se  da demonstriram za to da ne uvedu poslanici podelu na maligne i benigne. Dosli i NO-vcari, maleni jorkiji, civavice u kaputicima. Svi glasno skandirali da nisu opasni psi vec ljudi tj. psi u njihovim rukama. Pojedinci.

U prethodnom citatu prva recenica je moja i ona stoji. Neki ne paze a neki pustaju iz zluradosti, ma sta ja znam iz kog poriva, kad vide vaspitane pse sa odgovornim vlasnikom koji u setnju polazi sa namerom da se nikome nista ne desi, ni njegovom psu ali jednako tako ni tudjem. NO-vcari su na udaru u celoj ovoj zemlji iz prostog razloga sto su po pravilu vaspitani, obuceni i poslusni a medju vlasnicima NO, mozda zbog ovdasnje radne tradicije, najmanje ima onih koji ce pustiti da resava pas. 

Pokojni dugodlaki NO, :inlove:  Sudija Roni  drugarice koja sada ima rotove mogao bi da ispovrti poduzi spisak ko je sve zacikavao. 

Kada ide nevaspitani veliki ostar pas, svi zacikavajuci junaci nikom ponikose. 

Druga recenica je Vinkova a i ona stoji, super je poslovica :giggle:  jedino sto kad covek odsece kaput i skloni se od jedne budale, nalete mu obligatno druge. Setam vec nedeljama predvece sa drugaricom one dve nemacke doge. U nasoj ulici prolazimo redovno pored kafane u kojoj sede obicno ljudi sa raznim psima. Odsecemo kaput, predjemo na drugu stranu te uske ulice a sta urade budale? Puste cetiri komada raznoraznih malog, srednje i velikog da lete preko ulice i kidisu na nas. Zato sto mogu da stave ruku u vatru i zna se u parku da ne pustam psa da resava sam a saptac kod koga su bili i na cije kampove redovno idu jednom mesecno da odrze poslusnost odradio je posao savrseno. Dovoljna je odresita komanda u ispravnom trenutku i ispravnom intonacijom. To je iskustvo odavde.

Iz Beograda (Kosutnjak i Ada uglavnom) visegodisnje iskustvo je bilo da budale zackivaju i pustaju na one pse za koje misle da su fifikice i takodje na one koji su vaspitani i gledaju svoja posla. Dakle, opet NO na udaru po ovom drugom osnovu. 

Sve ovo pisem na osnovu svog iskustva vodjenja na prvi pogled za nekog ko ne poznaje fifikice, vaspitanih pasa i pita... ne vezujem uopste za Kupera. 

Po meni pas nije dovoljno fokusiran,napad nije dovoljno zestok.

Vinko,

ovo je TV serija za siroke narodne mase, Grisa sto putuje po belom svetu i ljubi u njuske pse junake pravi je da bude pitko za laike, treba je uzimati uz rezervu. Ne znam na koji od prikaza u njoj mislis, ali verujem da im nije bio cilj da prikazu zaista rad za oci strucnjaka nego za nas laike sto se ne razumemo u rad. 

Nijedna nije zabranjena, nijedna nije opasna. Nema.  Isti arsin za sve. Zakonski.  Izborili se mi. Licno isla 2001. po cici zimi kod Konja, smrzavala se  da demonstriram za to da ne uvedu poslanici podelu na maligne i benigne. Dosli i NO-vcari, maleni jorkiji, civavice u kaputicima. Svi glasno skandirali da nisu opasni psi vec ljudi tj. psi u njihovim rukama. Pojedinci.

U prethodnom citatu prva recenica je moja i ona stoji. Neki ne paze a neki pustaju iz zluradosti, ma sta ja znam iz kog poriva, kad vide vaspitane pse sa odgovornim vlasnikom koji u setnju polazi sa namerom da se nikome nista ne desi, ni njegovom psu ali jednako tako ni tudjem. NO-vcari su na udaru u celoj ovoj zemlji iz prostog razloga sto su po pravilu vaspitani, obuceni i poslusni a medju vlasnicima NO, mozda zbog ovdasnje radne tradicije, najmanje ima onih koji ce pustiti da resava pas. 

Pokojni dugodlaki NO, :inlove:  Sudija Roni  drugarice koja sada ima rotove mogao bi da ispovrti poduzi spisak ko je sve zacikavao. 

Kada ide nevaspitani veliki ostar pas, svi zacikavajuci junaci nikom ponikose. 

Druga recenica je Vinkova a i ona stoji, super je poslovica :giggle:  jedino sto kad covek odsece kaput i skloni se od jedne budale, nalete mu obligatno druge. Setam vec nedeljama predvece sa drugaricom one dve nemacke doge. U nasoj ulici prolazimo redovno pored kafane u kojoj sede obicno ljudi sa raznim psima. Odsecemo kaput, predjemo na drugu stranu te uske ulice a sta urade budale? Puste cetiri komada raznoraznih malog, srednje i velikog da lete preko ulice i kidisu na nas. Zato sto mogu da stave ruku u vatru i zna se u parku da ne pustam psa da resava sam a saptac kod koga su bili i na cije kampove redovno idu jednom mesecno da odrze poslusnost odradio je posao savrseno. Dovoljna je odresita komanda u ispravnom trenutku i ispravnom intonacijom. To je iskustvo odavde.

Iz Beograda (Kosutnjak i Ada uglavnom) visegodisnje iskustvo je bilo da budale zackivaju i pustaju na one pse za koje misle da su fifikice i takodje na one koji su vaspitani i gledaju svoja posla. Dakle, opet NO na udaru po ovom drugom osnovu. 

Sve ovo pisem na osnovu svog iskustva vodjenja na prvi pogled za nekog ko ne poznaje fifikice, vaspitanih pasa i pita... ne vezujem uopste za Kupera. 

Cestitam na izborenom.Skoro neverovatno. Ozbiljan respekt sada imate od mnogih. Budala ima i bice ih, koji bez cilja i koristi rade takve stvari. Nijedan ozbiljan vlasnik asta ili pita koji je ch ili Grch ili NO, DA, CC, PC nece pustiti niti provocirati pse. Garantujem.

Znam da kao ni ja ne bi poentirali na licnog psa. Kao ni ja nikada.E sad sto neki ne shvatise nesto sto ja pisem, a ne smem previse eksplicitno to je drugi padez.

Rekoh, sa ljudima cu lako ili nekako, na pse ne mogu. Inace on je CooperB52s (nod) , ali mi po Vuku.

Edited by olikan

I treba za to da imaju Cesi respekt. (bow)  dubok. Predubok. Uspelo se, mislim, upravo zato sto su se ukljucili vlasnici onih koji nisu bili na tom spisku opasnih sto povremeno spreme poslanici i politicari kada im je potrebna paznja i da ubiru politicke poene.  Izbegli su Cesi  pametno zamku onog poznatog: kada su dosli po mene nije imao vise ko da cuti. 

Veliki doprinos su dale i NO-vcardzije i radni savezi iako NO nikada ni pod razno nije bio ni u kakvim semama za bilo kakva ogranicenja.  Njih ovde slusaju. 

Edited by Tuncay

ja mislim obrnuto iz iskustva.Prva recenica.Mozda takav kraj grada.

Da li mislite da sam ja ikada , kako kazete cikao, nekoga, bilo koje rase? Ili Jovan Crnogorac , Cira, Srcky, Nemanja Rajkovic, Darko Zivanovic...................... ?

Nisi me shvatio,po tim odrezi kaput pa bjezi sam mislio da je bolje izbjeći konflikt ako je moguce.A cijela recenica nije imala za smisao da nekog povrijedi,ne daj bože.Ako sam koga uvrijedio,ja se izvinjavam.

Ne slazem se da se ne smije  ove pse uciti napadima,evo pogledajte nakon 1.25,

(Da , smatram idiotima koji bulove uce na coveka.)

Vinko,

ovo je TV serija za siroke narodne mase, Grisa sto putuje po belom svetu i ljubi u njuske pse junake pravi je da bude pitko za laike, treba je uzimati uz rezervu. Ne znam na koji od prikaza u njoj mislis, ali verujem da im nije bio cilj da prikazu zaista rad za oci strucnjaka nego za nas laike sto se ne razumemo u rad. 

Tuncay,to se odnosi samo na prvi dio videa,onako sam usput prokomentirao.Shvacam zasto to radi,ali mi se to ne sviđa.

Nisi me shvatio,po tim odrezi kaput pa bjezi sam mislio da je bolje izbjeći konflikt ako je moguce.A cijela recenica nije imala za smisao da nekog povrijedi,ne daj bože.Ako sam koga uvrijedio,ja se izvinjavam.

Shvatio sam jako dobro.Kakva crna uvreda Vinko, znas ko sam.

Evo treninga u Rusiji,ovo su psi koji su u IPO i sluze za civilne stvari.

Alexandar Vyatkin je njihov mentor.

Malo sam u guzvi al svratih da vidim ima li ko ko se prijavljuje za IRONDOG u Austriji ? ... obzirom da mnogi vole da su im psi utrenirani pretpostavljam da su i oni sami to :)

Dugo nas nije bilo na forumu. Evo ga i moj Max star 15 meseci. Dobar pas, izuzetno poslusan i stabilne naravi, ne pokazuje ogresiju prema ljudima vec naprotiv. Jako los cuvar poseda jer ga ta rabota bas i ne interesuje. Ja sam napravio problem jer sam mu zabranjivao da laje ( u gusto naseljenoj oblasti smo) i on je skapirao da ne treba da mi javlja ni kad je neko pred kapijom. Sa druge strane mislim da je on najmiroljubiviji pas koga sam sreo u zivotu, jednostavno je dobrocudan i ja to niti mogu niti zelim da promenim..dobar mi je ovakav kakav jeste..

img20150819185155.jpg

img20150819185159.jpg

Dugo nas nije bilo na forumu. Evo ga i moj Max star 15 meseci. Dobar pas, izuzetno poslusan i stabilne naravi, ne pokazuje ogresiju prema ljudima vec naprotiv. Jako los cuvar poseda jer ga ta rabota bas i ne interesuje. Ja sam napravio problem jer sam mu zabranjivao da laje ( u gusto naseljenoj oblasti smo) i on je skapirao da ne treba da mi javlja ni kad je neko pred kapijom. Sa druge strane mislim da je on najmiroljubiviji pas koga sam sreo u zivotu, jednostavno je dobrocudan i ja to niti mogu niti zelim da promenim..dobar mi je ovakav kakav jeste..

img20150819185155.jpg

img20150819185159.jpg

On je brzo rastao, jel tako bese? Jeste se merili, koliki je sad? Deluje visoko.

Ako mozes slikaj ga na betonu, da ga bolje vidimo.

Kako se ponasa kad neko udje u dvoriste?

Da, uzasno je brzo rastao i pratili su ga neki problemi sa nogom koji su na svu srecu sanirani. Merio sam ga pre dvadeset dana i bio je visok oko 67 cm pa mozda cak i 68 cm, tesko mi je tacno ga izmeriti. Koliko se ja razumem a i kako mi je veterinar rekao noge su mu prilicno ravne a koliko ja vidim i stavovi su mu manje vise pristojni ali se bas u to i ne razumem. Malo kuburimo sa kilazom  ali u zadnjih par dana vidim da se lepo popravlja. Uzak mu je bio grudni kos ali kao da se tek sad poceo naglo razvijati. Nemam iskustva sa NO pa mi je sve to nepoznanica..

Sto se tice karaktera nicega i nikoga se ne boji ali je jednostavno dobrocudan prema ljudima, psi i macke su druga prica. Kad neko udje u dvoriste obavezno mu prilazi sa punim poverenjem, ne da bi se poigrao vec da napravi kratki kontakt. To je uvek kad je neko od ukucana pored njega tako da nemam iskustva sa ulascima kada je sam u dvoristu. Nikada ga nisam cuo da je zarezao na nesto ili nekoga osim na pse i macke. Prolaznici pored kapije i te fore njega ne interesuju i ne pokazuje nikakve cuvarske karakteristike.. Jedino laje na pse i macke ali nisam ga socijalizovao na vreme pa je to i za ocekivati..

Evo jedan snimak snimljen pre mesec dana pa ako neko vidi nesto sto bi mi ukazalo na neki problem koji mogu da resim bio bih mu zahvalan. Inace pas je kucni ljubimac bez ambicija za izlozbe tako da ga tako i posmatrate..

https://www.youtube.com/watch?v=RQ7Q6ttOoUE&feature=youtu.be

Pogledam temu, tisina vlada.... a onda se setim citata iz jedne knjige......"Zamislite koja bi tisina nastala kada bi ljudi govorili samo o onome sto znaju." - Karel Capek

Edited by Axentije