dragoljub

Nemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 13. deo

Recommended Posts

Naravno da ce jedan samouvereni NO krenuti  u fajt. Ili ako poleti ast na njegovog coveka...

I proveo bi se lose, mislim NO sa bilo kojim iz rasa koje su imale/imaju tu vrstu selekcije kao amstaf...ne zato sto NO nije hrabar, sposoban itd itd a amsatf bi kao nesto kao pas bio bolji... nego jednostavno zato sto su to mentalno dva sveta.  Drugacija su im polazista, pricaju druzgacijim jezikom.

Olikan je ispravno posle rekao - ne uporedjivati neuporedivo.

Proveo bi se lose i bilo koji sa druge strane spektra, od primitivaca.  To su dva razlicita sveta. 

Amstaf i drugi od nekadasnjih gladijatora bi se proveli jako lose, jako jako ako bi u pitanju bio policijski pas. 

Huligani imaju pitove i stafove razne i druge nije da nemaju ali policajac uz psa ima i oružje, vatreno. Dok kada je u pitanju covek, policajac razmislja kako ce pistolj  upotrebiti (ili bi bar trebalo da razmislja), ako huligan ili ko drugi pujda ili pusta svog psa, na policijskog psa ili na policajca, pa cak i ako pas bez namere huligana eto sam krene, policajac nema sta da razmislja. Puca. U psa. Na mrtvo. Totalno. Sa tom namerom. I niko policajcu nece ni a reci. Branio je svog psa. Cak i kada nema neki posebno emotivni odnos prema svom policijskom cetvornoznom partneru a obicno ima, nego polazi od toga da ne moze sredstvo za rad - pas da se tek tako rashoduje.

Elem, kome bi palo na pamet da cika sa svojim psom policijskog, cak i kada je van radnog vremena, u setnji, onako samo malo iz zezanja, neka zaboravi.

Neki od policijskih NO su uceni ciljano i sa velikim trudom da se uopste ne upustaju u tuce sa psima. I nauceni. Znaci, branice ih njihov policaja. Sigurno nece pustiti da im neki kreten pusti psa da ishefta recimo bombasicu, a ko se bavi NO i radom zna kolika je cena takvog specijalnog dobro obucenog NO-vcara. 

I treba da puca. To je njegov kolega. Odavno nema slabih otkad kinezi izumese barut.

Nece ast na coveka ako je pas tu. Ja pitam  da li bi NO krenuo na mene ako pored sebe imam asta, DA, pita... bilo koji, a ne da li bi ga ubio slubenik ako manijak pusti psa na policajca.Ima li neko takva iskustva?  

Naravno da bi krenuo i posao. NO... pa i masa drugih bi krenula...e sad dokle bi stigao dosao to je neka sasvim druga prica. 

Mozda i nepotrebna, zato sto neko ko ima dobro obucenog NO nece ga slati na coveka sa psom, odnosno, ako mu je to zaista zbog neceg potrebno onda bi gledao da neutralise psa e kako "kuca" ne bi omela zadrzavanje, hapsenje sta god.... coveka. 

Dobro obucen NO krenuo bi tamo kuda ga posalju. Njemu je u opisu radnog mesta da ne pita nego da uradi. On je vojnik i policajac. Nije on primitivac pa da kaze "...ocu dragi moj covece, skocicu u ambis ali hajde ti prvi..."  (lmao) Ako ga je vezbalo za rad na ljude ici ce. 

Drugo je pitanje ako se vec sreo sa amsatfima ili pitovima pa ga isheftalo, pa ima losa iskustva....

Ne vidim ja za ove sve godine da se nesto NO-vcari ovako generalno, radni neradni plase da krenu na nekog psa. Posebno ako je manji a amstaf jeste manji. Ne plase se generalno gledano psi unapred ni pitova ni amstafa. Obicno dok nije kasno.  :evil:

Umeju da se isprepadaju pastiraca, to da, onih cutecih zlopoglednih. 

Razlika  izeđu bul pasmina i radnih pasa je u tome sto radni pas sluzi da bi zaustavio prestupnika, a bul pasmina ide da osobu eliminira za skroz.

Razlika  izeđu bul pasmina i radnih pasa je u tome sto radni pas sluzi da bi zaustavio prestupnika, a bul pasmina ide da osobu eliminira za skroz.

Ja sam se nagledao i nagledano kad su vlasnici bul pasmina eliminirali svoje pse samo ako bi skrenuo pogled,ali to je bilo davno,takva nemoralna selekcija ih je dovela do toga da su najselektiraniji psi na ovoj planeti,i najmaltretiraniji psi na ovoj planeti.

Tu oko izgleda i velicine se apsolutno ne slazemo. Pas oseca energiju , ne velicinu.

Meri i velicinu. Uz energiju i jos kojesta sto kazu jedan drugom ili jedna drugoj. + okolnosti. 

Da ne meri velicinu nego samo energiju pobegao bi NO od esencije  :twisted:  malog civija.  Drugaricu mi evo sada isheftao civi, zavrsila kod lekara zato sto je drzala svoja dva rota da mu slucajno ne nanesu zlo a civi zloupotrebio pa krenuo da cepa na froncle i nju i rotove.  Morala je kod lekara. Iskomplikovalo se. 

Samo sam rekla ono sto vidim i gledam. Nisam imala tu cast da vidim da se unapred NO i rotovi uplase. Posle i sta uopste bude kad se vec krenulo to je neka druga prica. 

Unapred plasenje i cak zaustavljanje kao iz crtaca kad je vec krenuo pa pristigao do zlopoglednog vidjala sam, ali zaista samo kada su natrcali na kog pastirca ili primitivca. 

Ne kazem da nemai kod terijera tipa bull. Ali ovako nacelno, kao rase, ne plase ih se, pa neki NO i nagraise.  Ljudi se plase unapred za svoje pse i kad treba i kad ne treba. 

Edited by Tuncay

Meri i velicinu. Uz energiju i jos kojesta sto kazu jedan drugom ili jedna drugoj. + okolnosti. 

Da ne meri velicinu nego samo energiju pobegao bi NO od esencije  :twisted:  malog civija.  Drugaricu mi evo sada isheftao civi, zavrsila kod lekara zato sto je drzala svoja dva rota da mu slucajno ne nanesu zlo a civi zloupotrebio pa krenuo da cepa na froncle i nju i rotove.  Morala je kod lekara. Iskomplikovalo se. 

Samo sam rekla ono sto vidim i gledam. Nisam imala tu cast da vidim da se unapred NO i rotovi uplase. Posle i sta uopste bude kad se vec krenulo to je neka druga prica. 

Unapred plasenje i cak zaustavljanje kao iz crtaca kad je vec krenuo pa pristigao do zlopoglednog vidjala sam, ali zaista samo kada su natrcali na kog pastirca ili primitivca. 

Ne kazem da nemai kod terijera tipa bull. Ali ovako nacelno, kao rase, ne plase ih se, pa neki NO i nagraise.  Ljudi se plase unapred za svoje pse i kad treba i kad ne treba. 

Ozbiljno ste u zabludi. Hocete velike pse da vam nabrojim koji nemaju to?

Sta je civi? Ciuavava? i mislite da emituje energiju ili pokazuje agresiju lajanem. Nije isto srcanost,agresija i energija .I niko nije rekao da bi pobegao. neko, evo npr. onaj prelepi NO gore na slici pored mladog gospodina bi po meni krenuo na naredbu.Vidim to i preko slike. Ali ono sto imaju terijeri tipa bul je  eksplozija sa neverovatnim pokretima i snalazenjem u takvim situacijama uz max. povecan prag bola. Mnogo, mnogo puta to video. Govorim o pravim predstavnicima rase.

I mnogo je dublja moja namera o tome ko je jaci i ko bi i zasto krenuo.

Kunem se da me sad spopade ciuvava, ona najveca, crna. Kuper je nije ni primetio, a ide prema njemu i dere se ko blesav, muzjak. Devojka se izvinjava, lepo. 

Pitanje koliko sam shvatila glasilo je da li bi krenuo NO, tj. moze li ga njegov kerovodja poslati na coveka ako je pored coveka amstaf a posle dalje dodatno pricamo o tome da li bi se upustio u fajt, kako napisa Atina NO. 

Znaci ja pisem samo o tome. Nista dalje. Kako bi se stvari odigravale posle. Ni ko je jaci. Niti da li ima razloga da se NO plasi ili nema. 

Samo suvo konstatujem da ne primecujem u zivotu i setnji da se plase i da se razbezavaju NO od terijera tipa bull unapred.

Iako bi mi par puta u zivotu bilo potrebno i pozeljno da ne prilaze jedni drugima.  Nista se nije desilo, zaustavljeni su/oterani ali ne volim takve prilaske kada ja odgovaram za pita. NO se zaustavlja lako. Dobro obucen NO. 

Ima razloga zasto NO ili nacelno druge pse zaustavljaju ponekad kao iz crtaca oni zlopogledni pastirci, ali oni ciste pastirske glave. Poenta je tu u ritualima. Njih NO razume, zato sto je i on ciste glave, ovcarske.

Terijere tipa bull NO a ni pastirac a ni mnogi drugi psi ne razumeju iz prostog razloga sto terijeri tipa bull ne ritualizuju, njima je selekcija vodjena tako da nemaju taj medjukorak.  

Ovaj civi, nas civi nije od onih nekih histericnih civija, ovaj je ubica :evil_laugh:  decijeg lica. Ne dere se, ne histerise.  Napada i hefta  (lmao) . Pirana. Sva sreca ne ide sa ledja vec hrabro direktno u facu a Tunja Sunja ume da cuva nos i ima vuneni oklop a ispod zastitno trening odelo od vlastite koze pa mu civi ne moze nista i kada ga glocne. 

Edited by Tuncay

Nego, da se ja vratim temi. NO. Evo granicarski, oni sto negde smeju i da cepaju na froncle jer se vlasti mnogo ne sekiraju. 

Interesantno mi bilo da je Belorus kupovao NO-vcare za granicare u Austriji??? Iako bi mu bilo sigurno jeftinije drugde. A nije bas da ima para za rasipanje. 

Pitanje koliko sam shvatila glasilo je da li bi krenuo NO, tj. moze li ga njegov kerovodja poslati na coveka ako je pored coveka amstaf a posle dalje dodatno pricamo o tome da li bi se upustio u fajt, kako napisa Atina NO. 

Znaci ja pisem samo o tome. Nista dalje. Kako bi se stvari odigravale posle. Ni ko je jaci. Niti da li ima razloga da se NO plasi ili nema. 

Samo suvo konstatujem da ne primecujem u zivotu i setnji da se plase i da se razbezavaju NO od terijera tipa bull unapred.

Iako bi mi par puta u zivotu bilo potrebno i pozeljno da ne prilaze jedni drugima.  Nista se nije desilo, zaustavljeni su/oterani ali ne volim takve prilaske kada ja odgovaram za pita. NO se zaustavlja lako. Dobro obucen NO. 

Ima razloga zasto NO ili nacelno druge pse zaustavljaju ponekad kao iz crtaca oni zlopogledni pastirci, ali oni ciste pastirske glave. Poenta je tu u ritualima. Njih NO razume, zato sto je i on ciste glave, ovcarske.

Terijere tipa bull NO a ni pastirac a ni mnogi drugi psi ne razumeju iz prostog razloga sto terijeri tipa bull ne ritualizuju, njima je selekcija vodjena tako da nemaju taj medjukorak.  

Ovaj civi, nas civi nije od onih nekih histericnih civija, ovaj je ubica :evil_laugh:  decijeg lica. Ne dere se, ne histerise.  Napada i hefta  (lmao) . Pirana. Sva sreca ne ide sa ledja vec hrabro direktno u facu a Tunja Sunja ume da cuva nos i ima vuneni oklop a ispod zastitno trening odelo od vlastite koze pa mu civi ne moze nista i kada ga glocne. 

Ja vas ozbiljno ne razumem.

Ciuvave su blentave i agresivne. Lako mi je da je sutnem, da bas tako, nego da pridje na dohvat. To je odvratno.A u  pravu ste, nikada moj pas ne odaje napad. Nema lajanja, rezanja..

Mnogo mi se svidja onaj NO sa slike sto postavih. Nekako mi je plemenita slika i odaje sigurnost. Voleo bih da ga imam. Pravim za 4,5 godina kucu i NO ce biti tu za cuvanje, a ast uz njega. I to iz radne linije, ast mislim. Savrsena kombinacija. 

Edited by olikan

Ne razumem bas najbolje ni ja...

Najvise sam se ukljucila zbog cestih situacija u setnjama da neodgovorni sa drugim psima, bilo kojim, najvise izazivaju i cikaju NO, tj. one najvaspitanije i najobucenije za koje uglavnom mogu da budu sigurni da ce poslusati komandu coveka.  

Recimo tu moju drugaricu radenicu koja sada doduse trenutno ima rotove ali je u srcu NOvcardzija vec koju deceniju i vratice im se.

Vraga bi manje disciplinovanog coveka i manje disciplinovane pse izujedao civi. 

Od policajaca ovde kod mene zaista znam da svoje NO vode i uce tako da se ne tuku sa drugim psima. Jako mnogo polazu na to. Paznja preusmerena sa rada na drugog psa, ode mast u propast. Na kraju krajeva, u masi prilika realnih sluzbenih NO ima vise, znaci u grupi su. Ne fokusiraju se na druge pse. 

S druge strane ako obucen NO na komandu ide na coveka sa nozem ili vatrenim oruzjem, nastavljaju neki od njih da rade i nakon sto se oporave od teskih povreda nozem izbode ih kriminalac a NO kad ozdravi nastavlja da radi u policiji kao i ranije, ne shvatam zasto bi se nesto unapred plasio psa. U toj raboti odbrana/napada uvek je tim covek i pas -  NO ide na komandu kako je i obucavan. Na coveku je da ga ne salje da zasigurno strada. 

A ono sto sam navela da policajac puca ako mu napujdaju drugog psa na njegovog i to je iz realnog zivota.  Posto je neko pomenuo kriminalce sa psima. 

I kad ne puca spreman je policajac da brani svog psa.

Imala sam nemilu scenu davno, kada je policaja u tom trenutku u civilu vezbao sa svojim psom kod nas na livadi u parku a posto se tek doselio sa svojim NO, moje dve tinejdzerke kuje su poletele iz daljine da pogledaju ko je to tu novi za druzenje. Policaja je automatski prizvao psa uz nogu, skinuo mu korpu, zakoracio spreman da ih tera i razdrao se na mene da doticne prizovem natrag. 

Reagovao je munjevito da zastiti svog psa od dva nepoznata za koje ne zna sta su ko su, oli su muzjaci ili kuje a rasa je na glasu kao nevaspitana i ne bas miroljubiva a ne da pusta da njegov NO resava sam.  

Neke tipicne karakteristike terijera tipa bull kod NO nisu pozeljne. Ne da nisu pozeljne nego su maksimalno nepozeljne. Isto onako kako su kod NO maksimalno nepozeljne neke karakteristicne osobine mojih tunja sunja. Time NO nije automatski gori a ni bolji.  On je NO a ovi su ovi. Svako svoj. 

Ma dobro se napisalo na temi,te stvari sportski psi ,psi za policiju,bodyguard psi nisu niti za usporedbu.Ako se dotaknemo policijskih pasa,kao sto sam postavio klipove,pas je dio tima,on je kolega policiji,ako si napao psa to je isto kao da si napao drzavnog sluzbenika.Zato je vrlo rijetko da pojedinac napadne na policiju,čak i grupe to rijetko čine jer su sankcije  preostre.Ja smatram da bi policijski psi trebali biti 30 posto ostriji,da ti psi nemaju dovoljno ljubavi ili barem pozrtvovnosti njihovog vodiča za njih da bi dali svoj maximum na zadatku,čast izuzetcima.

Stafordi ili pitovi koji su malo borbeni ili puno borbeni,pa to mora bit totalni idiot koji ide koristiti psa protiov čovjeka koji ima takvog AST ili pita u rukama,jer tamo gdje prestaje agresija počinje borbenost,tako tko ide tako nešto raditi,nisu mu sve koze na broju.Druga stvar takvi psi kad zagrizu uđu u crveno,a obzirom da su neki psi pareni i do 4 puta u srodstvu ,jedino ga metak moze zaustaviti,bespredmetno je uopce pricati,jer takvi psi idu ubiti,a Njemacki Ovčar je pas višenamjenski,i takav treba da ostane.Znam to dobro,jer sam trenirao pitove za neke tipove ljudi ,zato su ih i imali,da im budu desna ruka u velikim problemima,jeri i takvi  ljudi znaju sta se moze desiti ako te takav pas zagrize,tako da sama pojava psa  smiruje tenzije.Govorim o psima od 27 kila.Znam sta govorim sada treniram jednog takvog.

Ako se gleda na zakonske regulative,uvjek je bolje imati Njemackog ovcara poput Marko k9,jer ga je lakse kontrolirati,ako pas nastavi gristi civilnu osobu  koja mu je usla u perimetar ,on je prekoračio nuznu odbranu,automatski je sukrivac kao i napadač.

Ja sam u životu više puta naletio  na vlasnike pasa ne samo Njemackih ovcara,koji su koristili pse za samoodbranu,ali ih nisu pripremili na udarce,i mogu reci da su jako lose prosli  i psi i vlasnici,jer ja sam u tome,to radim cijeli zivot,to je vazno kao što sunce sja na nebu.

Dobro to je extremno,ali hvala bogu to se ne trazi tako često,većina ljudi trazi kombinacije treninga kao u IPO,mozda malo žešće.

Pa tko nešto voli neka izvoli.

Zaboravio sam naglasiti,ako netko ima psa za neku realnu odbranu,uvjek je bolje izbjeci sukob,možda čak i pobjeci,jer kad netko ima takvog psa to jako ljuti i obicne ljude a kamoli ne protivnika,ipak je bolje za vecinu da uzgaja i drzi pse za IPO,KNPV,Francuski Ring,manje problema,i nisi cudan u očima drugih ljudi,iako ja mislim da KNPV psi su enormno ostri.Poz

Edited by vinko

Najvise sam se ukljucila zbog cestih situacija u setnjama da neodgovorni sa drugim psima, bilo kojim, najvise izazivaju i cikaju NO......

Ima jedna pametna poslovica kod ličkih srba,naime tamo sam bio ozenjen,koja kaze,kad ti budala sjedne na kaput odrezi pa bježi,haha.

Nego, da se ja vratim temi. NO. Evo granicarski, oni sto negde smeju i da cepaju na froncle jer se vlasti mnogo ne sekiraju. 

Interesantno mi bilo da je Belorus kupovao NO-vcare za granicare u Austriji??? Iako bi mu bilo sigurno jeftinije drugde. A nije bas da ima para za rasipanje. 

Po meni pas nije dovoljno fokusiran,napad nije dovoljno zestok.

Moj tata je jači od tvog i šta bi bilo kad bi bilo! Ja ne verujem šta čitam!

na koga mislis majstore? Wroya, malog Pericu, Vinka, mene?

Ako ne shvatas pitaj. Nije dovoljno citati, a ne razumeti..Niko ne poredi snagu i tate .Cak mislim da ima asta koji bi pobegao. To sam i napisao jasno.

Dobio odgovore , a ti se i dalje cudi.A pohvalih No i onda te smori ovako covek.

Da , smatram idiotima koji bulove uce na coveka. Smatram da je NO , pogotovo neki super psi. Pitao sam za extreme.

A sustina je da napisem na kraju, da shvatite oni koji nisu, zasto su neke rase opasne u mnogo drzava i zabranjene, a ne idu na coveka. Citaj malo izmedju redova i prethodne postove.

Bez uvrede, mada si ti malo previse ironican. Nije lepo. 

Najvise sam se ukljucila zbog cestih situacija u setnjama da neodgovorni sa drugim psima, bilo kojim, najvise izazivaju i cikaju NO......

Ima jedna pametna poslovica kod ličkih srba,naime tamo sam bio ozenjen,koja kaze,kad ti budala sjedne na kaput odrezi pa bježi,haha.

ja mislim obrnuto iz iskustva.Prva recenica.Mozda takav kraj grada.

Da li mislite da sam ja ikada , kako kazete cikao, nekoga, bilo koje rase? Ili Jovan Crnogorac , Cira, Srcky, Nemanja Rajkovic, Darko Zivanovic...................... ?