dragoljub

Nemacki Ovcar (Deutscher Schäferhund) - 13. deo

Recommended Posts

Stepha,veoma zanimljivo i poučno,ali je za drugu grupu.Inače,ima na You Tube snimaka i sa WUSV i FCI IPO,vredi pogledati(ne mogu da postavim linkove,u selu sam na kraju dometa bezžičnog neta)

Stepha,veoma zanimljivo i poučno,ali je za drugu grupu.Inače,ima na You Tube snimaka i sa WUSV i FCI IPO,vredi pogledati(ne mogu da postavim linkove,u selu sam na kraju dometa bezžičnog neta)

bas zato sto je poucno sam i postavio.. za one koji se kunu u "radne" linije.. ja mislim da se svaki pas moze obuciti da radi ukoliko je karakter kako treba, a ne moze se svaki pas pripremiti da bude VA.

bas zato sto je poucno sam i postavio.. za one koji se kunu u "radne" linije.. ja mislim da se svaki pas moze obuciti da radi ukoliko je karakter kako treba, a ne moze se svaki pas pripremiti da bude VA.

Bravo (y)

Ovo je klasican primer nosenja praznog pistolja. Psi se samo igraju, pri kraju pas ga drzi za nogu on nista, kao da ga neko stipa, pas to mora da kida da ga paralise a ne on lagano da se pridize dok ga pas drzi za nogu i da stavlja ruke lagano psu na vrat.

Cak i sam napad psa na ovu metu je trom i spor. Sta da je lik imao nesto tipa palice , drvo bilo sta i da je osim bezanja okrenuo se i krenuo na psa, pobegao bi pas samo tako...

Druga stvar je sto su na samom startu oba psa isla i imaju vise hrabrosti kada su dva nego kada je jedan, tj kada nisu obuceni, jos odmah iza prilazi i vlasnik tih pasa...

Obuceni nemacki ovcar za realne situacije znaci policijski ili vojni mora da ga pokida u prvom naletu, sam. Kada su dva tu tek nema sta da se prica.

A sto se tice IPO to je sport i pas treniran samo za IPO tesko da bi se snasao u realnoj situaciji kao sto je ova, manje vise. Pas mora da ostane na meti i kada primi udarac, pas mora da se snadje i kada neko na njega nalece a ne samo kada juri. Pas isto tako mora da prepoznaje ruku gde se nalazi palica, drvo, pistolj sta god a ne da mu grize npr levu dok ga ovaj odozgo bije desnom sa nekim predmetom ili puca.

Stepha,problem je što onaj mali pinč radi bolje nego većina VA pasa u zadnjih nekoliko godina.....

Da, to je istina.. E, sad bih ja voleo, od ljudi koji su iskusniji i koji sve te pse gledaju uzivo na BSZS i prilikom parenja kuja, da cujem zasto je to tako. Da li zbog nerada, problema sa karakterom, nacina treniranja (jer ipak postoji razlika u pripremi psa za takmicenje u lepoti i takmicenja u radu gde izgled ne iga ulogu)......? Nadam se da o ovome mozemo normalno da razgovaramo (mislim na sve posetioce teme), a ne da pocinjemo svadju.

U kom smislu razlicita priprema? mozes li biti samo malo konkretniji?

Konkretno sta? detalje priprema jednih i drugih? To ne bih mogao da kazem jer nisam spremao niti prisustvovao pripremama pasa za takmicenje po IPO. Ipak, jasna je razlika u kondiciji jednih i drugih, tako da ne verujem da bi neki takmicar koji se sprema za BSZS zrtvovao izlozbenu kondiciju za radnu.. 

Izlozbena kondicija je ? a radna je? ( takmicenje u obe varijante zahteva veliku kondiciju kako fizicku tako i psihicku ) 

i nemoj da mislis da te provociram, iskreno me zanima tvoje misljenje, u predhodnom postu napises da je evidentno da razlike postoje, a kada te pitam koje ti kazes da...neznas? jer nisi spremao ? ne razumem te zato te i pitam.