Petite

Kafica-druzenje 70. dio

Recommended Posts

Slazem se. Srecom da drzavni fakulteti u Beogradu i Novom Sadu kako-tako drze neki nivo, mada daleko od toga da ni tamo nema muljaza, ali opet nisu ni prineti ovim privatnim "fakuletima".

p.s. ipak mi je zao dece

Zasto? Meni bi bilo mnogo vise zao dece da prijemni nije ponisten, jer bi krajnji rezultat bio na stetu onih koji su stvarno ucili i nisu hteli da kupe rezultate. Ovako - ko je zadnje 4 godine osnovne skole posteno ucio i radio - doci ce do zeljenog mesta, ko nije - nece - i tako i treba da bude. Na kraju, da prijemni nije provaljen i da je odrzan regularno - isto bi bilo. Prema tome - ovo je fer i posteno, i to ce ti reci i svako dete koje je posteno spremalo taj prijemni.

Najpravednije bi bilo da svi ponovo polazu.

A , da je zalosno sto se kod nas tako zivi na svim poljima , ekonomija ,skolstvo , politika , sport ,pa to je tragedija ziva .

Edited by xoli

Aloha!
Samo da vas pozdravimo ♥

Mi bas uzivamo po ovom vremenu danas. Ceo dan nismo izasli iz kuce.

Sto se tice ponistenja prijemnog - bez komentara...

Verovatno ce tako i drzavu da nam poniste jednog dana. 
Jer je lakse :)

Nego, nesto lepo i unikatno.

Malo sam se igrala i napravila masnu za Ivet .
Zapravo stoji oko vrata, ali moze i ovako samo za slikanje (jedno 2 sekunde dok ne odleti u vazduh)

1010662_10200664217026285_1421967533_n.j

Najpravednije bi bilo da svi ponovo polazu.

To je tacno, medjutim, znali smo da je to jedino resenje koje nije sprovodivo, sto zbog para, sto zbog organizacije, sto zbog vremena. Na kraju, test iz matematike je bio ponovljen, pa se ispostavilo da su dali maltene iste zadatke kao u onom testu koji je bio provaljen. Idioti.

Ivet, svaka cast! (heart) Ljubi mi srce malo! (heart)

Samo ti mene zezaj! :grin: :grin: :grin:  Sta da radim kad sam sitna (i dinamitna)! :grin: :grin: :grin:

Istina. Ali opet, nisam ja tu nista posebno, ima dosta devojaka koje su jednostavno sitne gradje. Ali ipak, ta neka fizicka aktivnost mislim da je bitna, i radi zdravlja i radi zatezanja odredjenih delova tela.

:oops: Ama, sad si me postideo :oops:

Ko?

:kiss:   :kiss:  ma ljubim :smile:

A evo 172cm i cca 68 kg (ne vagam se cesto, priznajem). Juce slikano kod mame.

oqyall.jpg

zabrstili u dudove oboje 

2ztkro9.jpg

Inace sam temparamentna, fizicke poslove volim i obavljam od djetinjstva, da nesto pretjerano odrzavam formu, ne, ali se trudim da odrzavam kondiciju, rodih dvoje djece (za sada), evo dozivjeh 40 godina ....eto ....

Ajme ljudi što ste se raspisali :smile: ...no , i  puno je tema pokrenuto u isti mah tako da je i očekivano.

@ Ivet,

odlične su Vam modne kreacije i i detalji za Ivet (heart)   ..savršeno joj pristaju :smile:

Zasto? Meni bi bilo mnogo vise zao dece da prijemni nije ponisten, jer bi krajnji rezultat bio na stetu onih koji su stvarno ucili i nisu hteli da kupe rezultate. Ovako - ko je zadnje 4 godine osnovne skole posteno ucio i radio - doci ce do zeljenog mesta, ko nije - nece - i tako i treba da bude. Na kraju, da prijemni nije provaljen i da je odrzan regularno - isto bi bilo. Prema tome - ovo je fer i posteno, i to ce ti reci i svako dete koje je posteno spremalo taj prijemni.

dece u Srbiji mi je najzalije iz vise razloga, a sto se konkretnog slucaja tice ... stresiranje oko prijemnog i upisa u ss je samo vrh ledenog brega:(

prijemni (po meni) je bio suvisan i besmislen od samog pocetka, smisljen samo da se stvari iskomplikuju,otezaju na glupostima i od roditelja i drzave izvuku pare extra....

dece u Srbiji mi je najzalije iz vise razloga, a sto se konkretnog slucaja tice ... stresiranje oko prijemnog i upisa u ss je samo vrh ledenog brega:(

prijemni (po meni) je bio suvisan i besmislen od samog pocetka, smisljen samo da se stvari iskomplikuju,otezaju na glupostima i od roditelja i drzave izvuku pare extra....

Da, sad kapiram sta si htela da kazes. Delom se slazem, delom ne. Po mom misljenju, deca u Srbiji imaju jako mnogo stresa - i to onog koji ne bi trebalo nikada da osete, mada licno smatram da stresiranje oko prijemnog nije jedan od tih. To sve ide u rok sluzbe, i uci decu nekim vrednostima i odgovornostima, sad je to ovaj prijemni, sutra ce biti prijemni za faks itd. i to mi je sve ok, jer ni u decijem uzrastu ne treba sve da bude cvece i pcelice, vec treba da im se polako uvode prepreke i odgovornosti.

Ako sam dobro obavestena, nekada davno (u vreme moje keve npr.) prijemnog nije bilo, nego se racunao samo uspeh iz skole, dok sam ja polagala i prijemni za gimnaziju i prijemni za faks. Prijemni za gimnaziju je tada bio mnooogo tezi od ovih gluposti koje oni polazu sada. O prijemnom za faks necu ni da pricam - to je bila golgota. Da ne pricam o tome da u nizim razredima osnovne skole nismo dobijali nikakve pcelice i cvece kao danasnja deca, nego odmah ocene, i da je trka za uspehom kretala odmah. I nesto se ne secam da mi je bilo sta od toga bio stres. Iskreno. Meni je moja keva cim sam posla u osnovnu skolu rekla "Sada je tvoj jedini posao da ucis", ja sam to doslovno i shvatila, i jedino sam na bazi marljivog rada i ucenja postigla sve sama, bez ikakvog straha. I ja i sestra. Takodje, u moje vreme nije bilo ove idiotske Bolonje koja je 10 puta uprostila studiranje i napravila od fakulteta igraonice u poredjenju sa starim sistemom. Kad sumiram dolazim do zakljucka da je danasnjoj deci/mladima skolovanje mnogo lakse nego sto je bilo pre, pa ni nemam zasto da ih zalim na konto toga.

A onda odrastes, zavrsis faks - mislis da znas sta je stres, a onda ukapiras da u stvari nemas pojma, i tek onda shvatis sta je pravi stres, a da je sve drugo bila smejurija. :mrgreen:

Dobro juRto :) !

Ja sam bio prva generacija koja je polagala prijemni za srednju školu

i sjećam se da sam ga razbio , pored mene je sjeđela Marina mislim da

je bila đak generacije . Sve sam od nje prepisao :oops:  i naravno položio iz

prve :mrgreen:

Zasta sam se ja nervirao jutros .., 21 god. manekenka,splav,svadja,pijanstvo,lomnjava automobila,izmišljanje silovanja . Sto je najgore pravim zrtvama silovanja ce se manje verovati zbog ovakvih razmazenih sponzorusa  (curse) 

Preti joj robija - Istina o nestanku devojke brzo izašla na videlo

Manekenka bila s trojicom, lažno ih optužila za silovanje

http://www.kurir-info.rs/manekenka-orgijala-s-trojicom-lazno-ih-optuzila-za-silovanje-clanak-859133

Zorana @ Ja sam polagala prijemni samo za faks i ne mislim da sam uskracena za bitno zivotno iskustvo sto nije bilo faking prijemnog za srednju, naprotiv ….

Posebno sto je mene u tom uzrastu bas bilo briga koju cu skolu da upisem, tako da sam zavrsila 12-tu. koja je i u moje vreme bila sranje, a verujem da je sada jos vece.

Prijemni za faks je nesto sasvim drugo, mada je i tu uvek bilo muljaza, ali barem su oni koji nesto znaju imali svoju sansu …naravno, to se ne odnosi na umetnicke akademije, koje su uvek upisivane preko veze.

Priznajem da nisam dobra osoba za pricu na ovu temu jer sam tokom godina stekla prilican animozitet prema nasem skolstvu i ljudima koji rade sa decom, tako da cim oni dodju na tapet pocinjem da bljujem vatru :-(

Dragane@ meni ovaj slucaj ipak deluje kao teska trauma za devojku:(

odoh .... pozz za drustvo

Edited by Sara & Loco

Guest
This topic is now closed to further replies.