Petite

Kafica-druzenje 70. dio

Recommended Posts

Stanimire,

:smile: ma sve ok  I budimo na ti .

Svakako rakija od limuna odlično odgovora u ljetnje doba..naravno ohlađena. Samo neka ne zavara njezina pitkost jer užitak leži u  umjernosti doziranja.

Inače, postupak sama njezine pripreme je prilično jednostavan i vremenski kratkotrajan.

Edited by goya

Dok planiram put veceras, dobra sam ;)

Pita me sestra 'a kako ces, jos si pod terapijom', a ja kazem 'popit cu terapiju, natrpati vate u ushi i zatvoriti usta', eto ti prilike da viches i prichas , a da nisam u stanju da uzvratim :D :D :D 

Hvala na pitanju :) 

Seka s djecom ce ostati ovde u kuci, ljepse je no u gradu u stanu.

Sanja, biti će to sve ok :smile:

Mi opet bacili jedan kupanjac u moru ...

a i pas se sam od sebe  odučio i sa zadovoljstvom osvježio iako nije ljubitelj morskih radosti.

E nema vise vanka, osim ako ne moram.

Vec je pakao. 

Psi se posakrivali, Gala dole u dnu dvorista, ispod udzere, a Red u podrum.

Kod mene je brrr , brrr . Nije mi dobro danas , definitivno sam prehladio stomak ili sta vec . Naduven mi je kao bure , imam proliv  (pale)

Zezam se sa cevim kuci . Znaci cev je zapusena ispod stana negde , zato i izbija voda  (steam)

Nema druge nego da dodje vodoinstaler ili da iznajmim onu zicu sa motorom sto gura i probija .

xoli,

jesi li  konzultirao liječnika da pokušaš riješiti problem sa medicinskim ugljenom ?

Nisam , iskreno nisam od onih sto za sve zovu lekara . Doduse , podseti me da imam one tablete protiv proliva  (y)

Dobar dan dobri ljudi. Pakao.

Jutros sam se zabezeknula kad sam videla da Esta ide na tri noge, odbija da stane da onu nesrecnu sapu, sve mlati sa njom po vazduhu, medjutim, imala sam zakazane nokte, pa sam odjurila da to zavrsim onako iznervirana, pa se odmah vratila, pa krenula sa njom do veterinara. Ja sam inace pregledala celu nogu, nista nisam videla, ali se tamo ispostavilo da je joj je nokat napukao, i to u blizini zivca, pa je to bolelo, a plus se koza oko nokta upalila. Sredili nokte, povidon jod stavili na to upaljeno i sad je ok. Baksuzluk tog psa je neprevazidjen. Posle trcala opet do grada, jeste da je pakleno, ali zensko druzenje nema cene, sad se vratila, specena. Odoh da radim pod hitno!

P.S. U centru dele personalizovane 'ladne konzerve Coca Cole + jos jednu malu flasicu za dzabe. A na konzervi istampaju ime koje hocete.

Dobro kažete esta...uz pakao od vrućeg dana prati vas razna problematika.

Brz oporavak Vašoj esti :smile: , i  naravno odlično se provodite u druženju sa ženskom ekipom :smile: ..

Danas sam izgorela na suncu, crvena ko rak. Uzela da pokosim dvoriste, ko velim sutra ce kisa pa da sredim...Onda videla da mi narasla kanadska loza, pa je orezala, pa ruze precvetale, orlovi nokti prekrili zvono i njih podrezala i sve tako do res pecene mene.

Pominjali ste limun sinoc, tj rakiju od limuna, moji su rodili tek 5 komada limuncica, ima da se nacekam dok budu rodili za rakiju (salim se). Udjem danas u radnu sobu, kad ono macka (ova poslednja sto je dosla) lepo donela macice unutra, procenila da je tu najhladnije. Ostavila je do veceras, ali...vidim da se presla, pa umesto jednog svog "maznula" jedno od druge macke, a zaboravila svoje na terasi. Pomislila sam da macke znaju da broje, ali ne znaju da prepoznaju rodjenu decu. Ona mirna, srecna, nema veze sto je ovo jedno vece od njenih malih...Donela to jedno jadno zaboravljeno, a odnela ovog malog njegovoj mami. E bre koja zanimacija mi "uvaljena".

Setala juce po Beogradu, kupila sebi dve lepe kosulje za posao i dve lepe majicice na bretelice krace da otkriju struk za mladju curicu (onu sto suncari tj hvata fotone). Bas mi bio prijatan dan, ne pamtim...

Mozda je mama maca htela da se menja mace za mace  (nod)  :grin:

Drago mi je sto ti je dan lepo prosao  (y)

Dobar dan svima.

Koja je najbolja zastita protiv buva,za macke. Sestra moja ima macka Kikija koaji je u kuci si izvan kuce, ima ogrlicu protiv buva,ali uvijek se vrati pun buva.

Hvalaaaaa

Advocate. Desi mi se ponekad da zapate koju buvicu, stavim im Advocate i mirna sam. Pored toga, ocisti ih od svih unutrasnjih parazita, pobije sve buve i jaja im, dodatno ako slucajno dodje srcani crv i sredi i njega, plus odbija buve jos mesec dana. I inace ga stavljam redovno umesto tableta protiv unutrasnjih parazita, 4 puta godisnje. Ako mozes da nabavis Procontrol ogrlicu, ona je mnogo bolja od ostalih, samo su u Srbiji nesto omanuli pa je ne uvoze vise (Friskies je otkupio licencu pa se tako od pre par godina i prodaje kao Friskies Procontrol), Ovde su ga prodavali i u Merkuru, gde sam ga kupovala najcesce. Tu ogrlicu menjam na 8 meseci (iako tamo pise da na buve deluje 10 meseci, ali ipak je promenim ranije). Ona plus Advocate su meni pobednicka kombinacija.

Edited by sophy

Guest
This topic is now closed to further replies.