Petite

Kafica-druzenje 70. dio

Recommended Posts

Sophy , baci neku sliku od malih cica maca  (clap)

Necu sad, oci su im sve krastave, kad se izlece i progledaju ko svet. Nije mi jasno zasto svi macici kod macaka koje nisu negovane imaju inficirane oci.

Odo da se istusiram pa u krpe. Lepo mi mirisi u dvoristu, zalivala sve i oprala beton. Ali, bez klime nista.

Evo, popila Sinacilin po nalogu zubarke, odrala desni sa Colgate sensitive prorelief i odo u carstvo snova mi. Ali, prvo da bacim pogled sta mi radi dr Dzi...

Koliko vidim, mnoge zanima sto mi ovde pisemo .....mora da smo mnogo interesantni u ovo gluvo doba noci .

Uzela terapiju, laku noc svima :) 

Dobro jutro ranoranioci  :wink:

Izgubi San Antonio finale od Majamija  :roll:

Znaci nisam spavao za dzabe  :mad:

Zahladnelo kod nas ....Juce bilo oko 25-26 danas maks 18 stepeni i kisa .

Evo jedan simpa video za dobro jutro , a ja odoh da prosetam azdaje dok ne pocne kisa .

Edited by xoli

Bato :)  :) 

Ovako sam jutros :) 

Probudim se da uzmem terapiju u 6, vratim se u postelju, ali ne mogavsi nastaviti spavati, a ne imajuci naviku da leshkarim, ustanem. Uobicajena misao 'obaveze danas da poslozim sta i kako', a onda se sjetim da sam desetkovana, da moram ogranichiti kretanje zbog ovih upala i uhvati me neka tuga. Inace kad 'ne mogu sobom' sto bi rekla nasha mama, ja se povlachim kao zivotinja i tugujem. Pogledam u pravcu djechije sobe i osjetim kako pochinjem da tonem u dubinu jos vece tuge, zaljenja, sazaljenje, samosazaljenja, a i da je bijes na granici da se probudi. Sve to se poslozilo kao neka granitna plocha u meni u par desetina sekundi, gledajuci vrata djechije sobe i pochelo da me pritiska i postaje, teshko, teshko, preteshko. Instiktivno osjetim kretanje iza sebe, trznem se, pogledam iza sebe, Red, stoji i gleda u mene. Ne pokazuje nikakve emocije, vec navikao da balansira po mome raspolozenju, samo stoji i gleda u mene. Kako chujem ptichije dozivanje kroz otvorena vrata, logichno pitanje koje mi se postavilo 'a kako su vrata otvorena kad ih nisam ja otvorila?', a onda ponovo pogled ka Redu i njegov pogled 'izasao sam u dvoriste sam, nisam chekao d ati otvorish'. U momentu se raznjezih, ona tezina koja me pritisnula kao da se razdvoji na 2 dijela, osjetih olakshanje, udahnuh i razvukoh usta u blagi osmjeh. Prateci moje reakcije, Red je prishao, stao ispred mene naslanjajuci rame na moje koljeno, presla sam rukom od njegovog uha do grebena, izustila 'dobar si, hajdemo' i krenula prema vratima na kojima je stajala Gala i gledala unutra (nije ulazila).
Izadjem, sunchano jutro, ptichice cvrkucu, Red prati moj korak, Gala mlati repom da me chudi da ga ne polomi koliko se uvija od radosti sto sam s njima, pogledam cvijece na prozorima koje takodje cheka da mu dam vodu i onda osjetim josh vece olakshanje i shirinu vidokruga, misli, zivota, mashte .....
Ne umiju da prichaju ni zivotinje ni cvijece, ali umiju da pokazu da te trebaju. To samo treba znati prepoznati i uzvratiti. 
Uvidjeh - daje mi snagu ta briga o nechemu i nekome , osjecaj da sam potrebna, osjecaj da nesto i neko zivi zivot jer ja brinem o njemu i da nekoga uveseljava moje prisustvo.
Iduci prema garazi da nahranim pse, odluchih da pokusham da budem pozitivna, da udahnem zivot i radost ovome sto trenutno imam oko sebe, da skupljam i vecu dozu pozitivne energije i radosti za ono sto ce ako Bog da dragi biti oko mene i da pokusam da gledam pozitivno oko sebe.

Dobro jutro.

Bravo, Sanjka! 

Uvijek glavu gore i pronađi nešto lijepo u trenutnim okolnostima. 

Dobro jutro, narode!

Peeeeeeeeeetaaaaaaaaaak!!!

KOmarci, vrućina - samo jedan krevet slobodan u cijeloj kući, sve ostalo zamotano folijom,  kreči se, kreči se - još malo, još malo... 

e9e364be938f2e370ce1cc902ab35135.jpg

Promijenite ugao gledanja - promijeniće vam se vidici :)

Tašo, hvala ti na kafici! Ja ću onu sa kolačićima! Sinoć gledam svoje mačeće obdanište, tri ponosne mame i jedna ponosna tetka maca (ta je sterilisana) dadiljaju male cicane, svih 11 komada. Četiri najstarija igrali šuge između cveća, obarali saksije, čupkali travu...Dva manja su savladavali padanje niz stepenice. Ovi najmanji su samo plakali i drali se, a njihova mama je dobila besplatnu dadilju u vidu tetka-mace...Meni super sada, ali kad bude udomljavanje, biće povuci-potegni. 

Kad sam zalivala cveće i osvežavala betonske staze vodom, nema tog koji se nije poturio  pod mlaz, i dvonožni i četvoronožni. Lisnate ne računam.

Ijao, kad smo već kod mačaka... :D

Neki dan sam premotala crijevo na novu motalicu, stara mi je polomljena - što od Marfija, što od sunca... I još prije 2 mjeseca sam kupila novu, ali nikako prilika da iskoči da namotam crijevo - kišurina, ili ja nemam kad, ili smo odsutni - sve tako...

Uglavnom, neki dan premotala i našla joj jedno mnogo bolje mjesto iza kuće, ispod kupatilskog prozora, da ne moram da je pomijeram, nego samo da povučem kad mi treba, i da ga smotam kad završim...

Elem, juče ujutro, ustanem i pravo iz kreveta onako bunovna krenem da razvlačim crijevo, da zalijem cvijeće prije nego baš upeče sunce. Povučem crijevo, a iza motalice spava mačka - neka crna, mota se već neko vrijeme kod nas, i ona i majka - isto crna. Kako ja povukoh, tako ona skoči - kako ona skoči, tako ja skočih!!! Leleeee - prepadosmo se i ona i ja, ne zna se koja više :D

Ja bih ti uzela neko Sofka, ali kud cu ga u ovu igranku zivota i smrti :?  Manje su shanse da ne ostane zivo, no da ostane, kad ovo dvoje samo vrebaju :? 

Ima struje, nema struje ............tako kod mene igranka citavo jutro :grin: :grin: :grin: 

Kod mene je crijevo namotano oko chesme vanka ....kako mi treba, tako ja odmotavam.

Skontah da nista nisam jela.

Ne bi bilo lose da nesto stavim u kljun.

Odoh da isprzim paprike sa sirom, to mi je onako, osvjezavajuce i nije tvrdo, s obzirom na stanje lijeve strane glave.

Ko je gladan, a voli paprike, neka se primakne :smile:

Dobar dan!

Ovih dana mi macke uopste nisu omiljene, doduse nikad nisu ni bile, ali sad sam bas nesto kivna na njih. El se secate da sam relativno skoro pisala da moj drug hoce da usvoji dve zenke velike rastom? E pa, jednu je usvojio - kavkasku ovcarku, prelepu, a sudbina je tako htela da na ulici naidje na mesanku malu rastom i jako mladu - neka mesavina terijera i jazavicara. Uglavnom, uzme je sa ulice, odnese je kuci, njih dve se divno slozile, jedna mala, jedna velika, igranjac po ceo dan, uklopile se obe sa porodicom divno. Medjutim, kratko je trajalo. Tu ima neka macka koja stalno dolazi i terorise sve redom. Kavkasca nije smela da dira, ali ovu malu je terorisala, dok je na kraju nije izmasakrirala kandzama, zajasila joj ledja i izgrebala je i ova malena pobegne. Dve nedelje je nema, traze je i dalje, ali nesto ne verujem da ce se vratiti. Mnogo mi je zao. :cry: I ova velika sad pati za ovom malom.

Te ulicne macke su se toliko osilile da je to strasno, juce cekam Kumu ispred njene zgrade sa Estom, tu se motaju neke tri macke, Esta je naravno poludela, ali ne moze nista, jer je drzim na kratkom povocu i sve se pomeramo i sklanjamo od tih macaka. Kad na moje oci, jedna od njih krece na Estu i sikce. I ja se odmicem zajedno sa Estom, a ona i dalje prema nama ide i sikce. More mamicu ti tvoju (steam) puce mi film, mislim se sta se ja odmicem od macke na sred ulice, krenem ja na nju i ona pobeze. Tako da - iako bezgranicno obozavam sve kucne macke mojih prijatelja, ove ulicne huligane nikako ne volim. Gde nestade ono vreme kad su macke bezale glavom bez obzira kad na 100m vide pse?

Elem, juče ujutro, ustanem i pravo iz kreveta onako bunovna krenem da razvlačim crijevo, da zalijem cvijeće prije nego baš upeče sunce. Povučem crijevo, a iza motalice spava mačka - neka crna, mota se već neko vrijeme kod nas, i ona i majka - isto crna. Kako ja povukoh, tako ona skoči - kako ona skoči, tako ja skočih!!! Leleeee - prepadosmo se i ona i ja, ne zna se koja više :grin:

(lmao) ..tako se čini, ali je sasvim razumljivija reakcija.

Nego, recimo da je  ipak podnošljivo kada te iznenadi mačka. Npr, sam  se nikako ne mogu riješiti svoje fobije od susreta sa zmijom i iznenađenjem takvog tipa :shock: .

Divim se i poštujem ljude koji nemaju taj strah, drže zmije kao kućne ljubimce, po rukama ili dopuštaju da se penju po njima.

Guest
This topic is now closed to further replies.