jasmina

Pudla (Caniche FCI: 9.2-172)

Recommended Posts

Marija,

važno je da oseti ljubav, sigurnost, zaštitu, dobru volju, pozitivnu energiju koju mu pružate, da bude prihvaćen, da mu se obraćate, da se igrate sa njim, da je uključen u sva porodična dešavanja, da je aktivan, voljen, olakšaće mu prilagođavanje novonastaloj situaciji, kao i novoj porodici.

Nema čekanja, da pas zove, a vi da spavate, probudite se i pozovite Papija, a sigurno ima stečene fiziološke navike i potrebe, pudle brzo to nauče, a kad imate vašu satnicu obroka i izvođenja, al budite dosledni, uživaćete.

Obradujte ga, tako što će te vi biti budni pre njega, govorom mu se obratite, pozovite ga imenom, neka oseti vaš dodir, miris, poljubite ga, dobićete i vi poljubac od njega, videćete, kako od sreće maše repićem.

Mnogo mi je žao Papija, :( ko zna, kroz šta je sve do sada, jadničak prolazio, i sa kakvim je to ljudima živeo, koji su mogli da ga daju, imajte i to u vidu, zato, otvorenog, iskrenog i čestitog srca, pružite mu šansu, osetićete kolko puno uzvraćaju i nesebično daju.

Želim da verujem, da je već sad, srećan i zadovoljan, opušten, jedan dečko, a to je baš Papi.

Polako i nežno, pored svega onoga što ste naveli, da želite da mu pružite, a što je izuzetno ljudski i pozitivno. :)

e sad i ja se to isto pitam kako je neko posle 5 god zajednickog zivota mogao da se odvoji od ovako jedne lepe i pametne glavice.......i to jutros sto se desilo stvarno mi je bilo strasno koliko se on uplasio..........

a sto se ljubavi tice za sad je ima od svih nas u kuci..........

jedino mi je problem sto se strasno vezao za mene i sto nemogu ni na 5 min da odem a da on to moje odsustvo ne precvili........sta da radim povodom toga????????

setnje obozava........kad vidi povodac vrti se u krug od srece i nezna gde ce.......

e da kad je srecan ima neku carapu je uzeo od moje cerke i onda trci sa njom kroz celu kucu i baca je,a to se desava ta silna sreca samo kad se ja vratim kuci pa makar i 5 min bila odsutna......

.........jedino mi je problem sto se strasno vezao za mene i sto nemogu ni na 5 min da odem a da on to moje odsustvo ne precvili........sta da radim povodom toga????????

Ništa, pas odabere dominantnu (Alfa) ličnost (vođa "čopora") ili se on nametne kao Alfa :D .

Bez brige, sve će vas zavoleti, ali samo jedan je Alfa.

eeeeeeeeee

opet ja...........

Papi jako voli da jede sir trapist....jel sme on to?????????

Sme malo, kao poslasticu ili mito, ali je bolje mladi neslani sir ili jogurt (mleko ne), na primer granule prelivene jogurtom.

ajojjjjjjjjjjjjj

a on svako vece pojede bar 200g......

znaci da mu nedajem vise?

e sad mi u onoj tvojoj kozmetici nisi objasnio sta je sta??

i kako mu se zubi peru i jel to posebna pasta?

ajoj jako sam dosadna........

da ja tebi pisem pvt????

ajojjjjjjjjjjjjj

a on svako vece pojede bar 200g......

znaci da mu nedajem vise?

e sad mi u onoj tvojoj kozmetici nisi objasnio sta je sta??

i kako mu se zubi peru i jel to posebna pasta?

ajoj jako sam dosadna........

da ja tebi pisem pvt????

Tamo je prikazan šampon (ima običan, a ima za svaku boju dlake) nikako šampon za ljude.

Nercovo ulje u spreju služi za lakše razčešljavanje.

Na slici se vidi još i pasta za zube za pse (ali je bolje ako jede sirove kosti, nikako svinjske, najbolje juneće, svakih toliko vremena kao poslasticu).

Zubi se peru jednom nedeljno, a može i ređe (zavisi od hrane).

Na slici je i tečnost za čišćenje ušiju, može i 10% vodeni rastvor alhohola (sa vatom na prstu).

Kako je Papi?

Sjajno, Marija, aktivni ste, pitate, čitate, tražite odgovore, ali potrebno je i Vama i psu, da se odmorite, zato, pokušajte da se rasteretite razmišljanja i analiziranja, vezanih za njegovo ostavljanje i život sa tim ljudima, kakav je imao, da li je to ostavilo traga ili ne, pa sigurno da jeste, za određene navike, poput izvođenja, ishrane, pa i fizioloških potreba.

( po sebi znam, čim sam pročitala, rekla sam, kakvi li su to ljudi, da ne navodim bolje šta osećam i mislim, takvi ljudi i ne zaslužuju tog plemenitog pudlaća, nijednog psa, za mene je to neprihvatljivo, neshvatljivo, nema opravdanja, strah koji pominjete kad se ukakio ... sve to, potreslo me je danas)

Najvažnije je, da se bavite sada sa njim, prošlost ukoliko i poznajete, može da pomogne, ali samo dobra strana, negativne se polako oslobađajte, probajte Papija da osetite, opustite se malo, pustite i njega da vam pokaže šta hoće, želi, pratite njegove reakcije, pokrete, mnogo će vam to reći o njemu, recimo, kad uzme čarape, papuče pa raznosi, igra se, zove vas da se družite, može da bude i znak dobrodošlice, kad ukućani ulaze.

Pudle obožavaju igračke, kupite mu, izbor je fenomenalan, znaće vrlo brzo da je to za njega, za igru, pazite kad cepa čarape, papuče da deliće ne žvaće, pa može i da proguta.

Ja za Princa koristim ESSENTIALS SHAMPOO, odličan je, izbor šampona je dobar u pet centru na Novom Beogradu, ali to ipak ne može da se poredi, kao kad negde otputujete, u razvijene zemlje zapada ...

PRO CARE, AUGEN-PFLEGE koristim negu za oči, takođe i uši.

HIILS granule, natural trainer, kuvana piletina, junetina, teletina, mladi sir izbor je na vama, ne treba da se opterećujete hranom, doći će i to na svoje mesto.

hvala na pitanju Papi je super ,sad je bas maltretirao macice.......

inace imam 2 mala maceta koje je moja cerka donela sa ulice imali su jos pupak.

sada imaju oko mesec dana othranila sam ih na cuclicu ,a sad vec jedu sami..

Papi ih uglavnom ignorise tokom dana ,ali uvece obrise celu kucu sa njima........hahahahahaha.........

a znaci ta fora sa carapom je da se on raduje?

ja licno smatram da je on sad sa nama srecan,jer mu je posvecena max paznja,a to kaze i repic koji se stalno vrti kao antena...........jedino sto nespava dok ja nekrenem u krevet

e sad jel i tvoj pas tako oprezan i laje na svaki sum ili je moj uplasen?

i jos mi niste rekli koliko puta jede jednom ili dva puta na dan?

i koliko kolicinski?

Blago rečeno Marija ima podršku, sad samo uspori kupi njegova osećanja ,a sve ostalo će doći vremenom. :D :D :D

Budi oprezna sa macama s obzirom da se radi o odrslom pudlanu, s kojim tek gradiš odnos.... nemoj previše maziti mace ako oseti da mu neko ugržava osvojeno ,tj tebe,može biti nezgodno.

Moj Badi jede po volji nebrojano puta po onoliko koliko misli da mu treba, u činiji ima za bar2-3 dana suvih ganula i stalno mu menjamo vodu , na sat -dva, inače spremamo mu obroke kad imamo vremena ili kad nam on da ideju, inače svaka granulisana hrana ima okvirno doziranje ,ali mu opciono ponudi malo više.Daj mu hrane koliko god želi da pojede, sigurno neće preterati, nisu oni ljudi. :D :D :D

....i jos mi niste rekli koliko puta jede jednom ili dva puta na dan? i koliko kolicinski?

Odrastao pas treba da jede jednom dnevno, pošto su pudle izuzetno aktivne mogu i dva puta. Količina zavisi od veličine i starosti psa. Na pakovanju granula obično piše preporučena količina. Cenim da je Papi oko 10-12kg, predpostavljam da bi mu bilo dosta 300-400g u dva obroka, to ćete morati sami da procenite. Ponudite mu da jede, a ono što ne pojede u roku od pola sata, sklonite. Hranite ga uvek na istom mestu (isto važi i za vodu, koju menjajte par puta dnevno, meni je u kupatilu ispod lavaboa a u dvorištu kod česme, tako da nije problem) nemojte ga hraniti na ulici i ne dozvolite da ga hrani bilo ko nije ukućanin. Mačke OBAVEZNO vakcinišite protiv besnila (mislim da je vakcina sa čipom 400din).

e a vi svi spominjete cupanje dlaka iz usiju,ali ja koliko vidim njemu su usi jako dlakave i mislim da mu to nikad nije ni radjeno.....kako ja to da uradim?i stalno ima krmelje u uglu ociju,to navlazim vatu pa mu omeksam i tako skinem,ali za usi stvarno neznam...........

Marija,

što se tiče ishrane, Dime je, to vrlo lepo rekao i precizno.

Imajte u vidu, da je jeo određenu hranu, pre dolaska kod vas, ali navići će se i na vašu ponudu, pogotovo ako je bolja i lepša.

Postepeno i umereno sa količinom i vrstom hrane, a što se tiče stolice, sad morate redovno da ga izvodite, nije mu lako.

Najbolje je da Papija pogleda dobar veterinar, da se posavetujete u vezi svega, što je sada neophodno pudlaću, sigurno će vam, stručni saveti pomoći.

Dobar i brz oporavak, našem novom drugaru, od sveg srca želi Princ!

Jede kad on hoce uopste nece da jede u odredjeno vreme.

Uglavnom jede uvece kad se vrati iz setnje..........

Najvise jede kuvanu piletinu sa pirincem,psece pastete od divljaci i trapist sir............

Sinoc sam mu kupila granule da probam jer su mi prethodni vlasnici rekli da ih nevoli,medjutim sinoc je pojeo jedno 100g.Inace on je ok.Veseo i aktivan,evo sad je ustao i isao napolje obavio nuzdu i sad je sve ok....

Za početak izbaci trapist i paštete, i već za jedan dan imaćeš pomak nabolje, a ako uspeš da mu granule budu glavna hrana i pre...(koje granule koristiš, i tu ima svega i svačega) :D :D :D

uzela sam neke pedigreove sa piletinom......a znam da ima nekih jako dobrih i kvalitetnih pa mi reci koje su to.

jer ih ovde nema a tek sutra cu ici u pet shop ovo sam kupila kod veterinara.

uzela sam neke pedigreove sa piletinom......a znam da ima nekih jako dobrih i kvalitetnih pa mi reci koje su to.

jer ih ovde nema a tek sutra cu ici u pet shop ovo sam kupila kod veterinara.

Pedigree su jedne najlošilih granula. Dobre su na pr. Trainer, Royal Canin....Obratite pažnju, granule (one bolje) se dele prema rasama i prema težini (na pr. "Small Breeds" "<10kg") U principu, granule su, po meni, nužno zlo, dobre su ako putujete negde ili ako nemate ništa drugo. Koriste ih uglavnom odgajivači i oni koji imaju više pasa i to zato što im je jednostavnije (kupuju ih u velikim džakovima a i dobijaju ogromne popuste). Čućete, naravno, i druga mišljenja, različita od mog.

Pozdrav svima!

Imam srednju crnu Pudlu staru 4 meseca, zenku (pas je iz kucnog legla). Dobila sam je kao poklon za rodjendan, hranim je Bento kronen hranom na bazi piletine. Veterinar je rekao da on moze da joj odradi tretman protiv buva i krpelja Frontline-om koji kosta 500 dinara, a posto se cujem cesto sa zenom od koje je pas kupljen ona mi je rekla da je pas mali za Frontline i da kupim prasak Bubi. I kupila sam Bubi, medjutim to nam ne odgovara jer idemo samo po betonu a uvek nadjem 4-5 buva koje ubijam rucno.

I da, kada sam je 9. jula vodila na brijanje njuske, sapa, secenje kandzi, cupanje dlaka iz usiju, otkrili smo da pas ima infekciju oba uha (zato sto joj ljudi kod kojih je ostenjena nisu cistili usi, nisu znali da to treba), naime bakterije i gljivice, odmah smo uradili bris i sutradan kada smo otisli po rezultate preporucene su nam kapi Surolan sa kojima je jos uvek lecimo. Vet je rekao jos onda, da se nada da ce biti izlecena sa jednom do dve tubice. Kada potrosimo ove prve kapi idemo na kontrolu. Sada joj usi gotovo i ne smrde a ono je bio uzas kako su joj smrdele.

Pa je moje pitanje za vas, koja je najbolja zastita protiv buva i krpelja za nju? I da li je bolje da vet odradi tretman ili ja?

Cime odrzavate usi? I koliko cesto ih cistite? Vet je pominjao kapi Otifree, cak su sa njima i ocistili onu masnocu.

Pozdrav svima!......

Pozdrav i tebi Mia, dobrobošla među ljubitelje pudli :D !

Pročitaj ovu temu u nazad i pogledaj viewtopic.php?f=4&t=1101.

Jeftinije je ako sama tretiraš psa (mi koristimo Virbac Douvin, pokazao nam se bolji od Frontlinea, staje jedna amp. ~400din)

Za parazite postoji mnogo preparata, a i o tomo je ovde već pisano.

Za periodično čišćenje ušiju najbolja je vata namočene u 10% vodeni rastvor alkohola. Za čišćenje jako zaprljanih uušiju je tu TRIXIE EAR CLEANER (vidi sliku par strana u nazad, 13. strana).

Hvala puno na odgovoru. A da li se taj rastvor kupuje u Apoteci?

Alkohol da (ili se napravi sa destilovanom vodom). Tečnost se kupuje u pet šopovima,

gde ste ljudi???????

kako pudle??????

moj Papi je sad super......

sve je u redu ,jedino da nam jos poraste dlaka..........nego sta da radim sa usima?????uopste mu nisu cupane dlake,kako to da uradim????????

....moj Papi je sad super......

sve je u redu ,jedino da nam jos poraste dlaka..........nego sta da radim sa usima?????uopste mu nisu cupane dlake,kako to da uradim????????

Bravo za Papija :D !

Iskreno, Mišku mi niti sečemo nokte niti čupamo dlake iz ušiju. Nokte mu seče groomerka (svakih 2-3 meseca, kada nije sezona izložbi), a uši mu samo redovno brišemo, evo sinoć smo, sa 10% rast. alkohola.

Shtene se protiv buva i krpelja najbolje shtiti sprejem Frontlajna, mislim da bilo koje ampule se ne preporucuju za malog psa.

Ushi tretirati Otifree-om. Njega koriste i veterinari za ispiranje. |nace, osim redovnog cupanja dlaka iz ushiju, usi ne treba dirati ako ne postoji bilo koji problem s njima. Pas se ne cheshe, nema promene mirisa iz uveta.

I da se pohvalimo, na kraju. Stigla nam je "prinova" u obliku male crvene:) Vesela je, razigrana, jede sta dohvati, ukljucujuci rese na tepihu, moje podlaktice i ostale korisne stvari za njen brzi rast;))