jasmina

Pudla (Caniche FCI: 9.2-172)

Recommended Posts

Aleksandre a da ti to slikas, jer ovako nista ne razumem....

To mi malo lici na ponisteni rodovnik, jer je izdat exportni-izvozni, ali ne mogu sigurati, jer ne razumem sta si hteo da kazes...

Posalji mi na pp a mozda imas i moj tel. pa se javi

On 11/22/2017 at 20:15, Aleksandar76 said:

Zahvaljujem na odgovoru. Imam jos jedno pitanje, mozda neko moze da mi razjasni nedoumicu.

Istrazujuci poreklo jednog pedigriranog stenca, naisao sam na internetu rodoslov sa oznakom EXPORT  koji se odnosi na nekog drugog stenca sa istim "dedom", pri cemu ovaj ima ispod imena oznaku ZABRANA i neki broj ispod toga koji lici na br tel 065XXXXXXX.

Aktuelne ponuda je propracena dokumentacijom koji je 2 god starija od export dokumenta.

Dakle, zanima me da li je to ono sto mi lici da jeste, ili ima neki normalan scenario? Mislim da pudla x ima 9 godina.

Pozdrav,

Da nije taj broj telefona 0653905560?Mozda mogu da pomognem?

Sve smo se lepo ispricali i sve smo razjasnili.

Moja potraga za najsmesnijim najlepsim i najboljim stenetom crne muske patuljaste pudle u Srbiji je uspesno okoncana :)

Hvala svima koji su trpeli moja pitanja i bili strpljivi da daju odgovore da me upute u pravom smeru.

Pozdrav posle duzeg vremena:D

Timu sam jutros posle setnje prvi put za tri godine pronasla krpelja na vratu. odmah sam izvadila celog. Nisam sigurna koliko dugo je bio na njemu, iako sam ga i sinoc pregledala. Dlaka mu je veoma gusta , tako da zaista ne znam koliko dugo je bio zakacen. Bio je mozda oko 2mm i nije delovao kao da se napio(bio je  pljosnat). Kakva su vasa razmisljanja, da li psa voditi vetu odmah( procitala sam da je period inkubacije od 1-4 nedelje), ili cekati pojavu simptoma( a procitala sam da tada cesto bude prekasno)? Malo sam u panici. 

23 hours ago, MaryMary said:

Pozdrav posle duzeg vremena:D

Timu sam jutros posle setnje prvi put za tri godine pronasla krpelja na vratu. odmah sam izvadila celog. Nisam sigurna koliko dugo je bio na njemu, iako sam ga i sinoc pregledala. Dlaka mu je veoma gusta , tako da zaista ne znam koliko dugo je bio zakacen. Bio je mozda oko 2mm i nije delovao kao da se napio(bio je  pljosnat). Kakva su vasa razmisljanja, da li psa voditi vetu odmah( procitala sam da je period inkubacije od 1-4 nedelje), ili cekati pojavu simptoma( a procitala sam da tada cesto bude prekasno)? Malo sam u panici. 

Cao, Krpelj moze biti zarazen, a i ne mora. Vodjenjem kod veterinara neces nista posebno postici, jer ja nisam za preventivno davanje terapije, jer ni ona uopste nije naivna. Znaci, sedis i cekas, ako vidis da su ti psu bledje desni, ima tamniju mokracu, kunja, ne jede, onda ides, u suprotnom, generalno nema potrebe. S obzirom da si odgovorni vlasnik, primetices bilo kakvu promenu na svom psu, ali nemoj zbog same cinjenice da si skinula krpelja "izmisljas" simptome :wink: 

Sa svojih pasa sam skinula ihaaa krpelja od svih njih, jedan je bio zarazen. Opusti se i promatraj psa. Zelim sve najbolje!

Hvala puno, Shvatila sam da nikad nikoga nisam pitala da li se psi odmah vode vetu, a znam da neki vet. terapiju daju preventivno. Na to sigurno bez razmaza ne bih pristala, ne bih se igrala sa njegovom jetrom. Utesila si me zaista.:D On je mucenik baksuz, otkrili smo 3/4 luksirane patele, krive femure, problem sa testisom, sklonost karijesu uprkos silnom pranju, pa sam se iskreno uplasila da nas i Babezija ne spopadne. 

A sta da kazem, sto vec nisam rekla...mora se dobro paziti od koga se psi uzimaju, jer u suprotnom umesto da donesu radost, svi patimo.... Neka je ziv i zdrav, koliko moze, drzite se i nadam se da ce sve biti OK :)

Pozdrav društvo. Nov sam ovde kao i u svetu kinologije, zovem se Igor iz Obrenovca i imam patuljastu pudlu Garija staru 4 meseca. Ceo život živim u stanu i bio sam veliki protivnik držanja pasa u stanu i ja i moja supruga. Ćerka koja ima 10 godina nas moli već 2 godine da uzmemo psa ali ni ja ni supruga nismo hteli da čujemo. 13. oktobra kod mog drugara sedeli u dvorištu on ima retrivera pili kafu i onako spontano bez bilo kakvog ranijeg dogovora odlučimo da uzmemo psa bukvalno za minut se dogovorili za psa, a pritom ni rasu nismo znali koju bi uzeli. Za 10 minuta smo našli i psa patuljasta pudla, jedan poznanik ima patuljastu pudlu mužijaka koju je pario sa komšinicinom patuljastom pudlom oboma je bilo prvo parenje, zvali ga i rekli da smo zainteresovani, kaže ostalo jedan crni mužijak i za pola sata Gari je već bio naš :) Tokilo smo se vezali za njega da već sada ne mogu da zamislim život bez njega. U suštini već sam se dovoljno informisao oko uzgoja ali svaki predlog bi dobrodošao. Pas je jedna dobrica i pun života za poželeti (bar za sada je dobrica :D). Odmah je počela i socijalizacija kao i dresura. U stanu nam bukvalno ništa ne dira od nameštaja zna šta je njegovo i sa tim se igra, jedino šta voli je to da ukrade patiku i to samo moju i odvuče je kod sebe u krevet bez da je gricka ili bilo šta, samo je odnese kod sebe u krevet i tu ostavi. Odradio sam mu sve vakcine, kao i čipovanje i vakcinu protiv besnila. Hoću da mu odradim sad u januaru i titar test jer Gari ide sa nama na more. Dugo sam se lomio koju zaštitu protiv buva i krpelja da mu dam ali sam se na kraju odlučio za NextGard Spektru. Čitao sam dosta o tome neko je protiv neko za neko protiv ali ja sam se odlučio da mu dam i dogovoru sa veterinarom. Kolega sa posla ima francuskog buldoga starog 7 godina i on od kako se pojavio NextGard daje ga svom psu. Što se ishrane tiče zbog načina života i ja i supruga radimo po smenama odlučili smo da mu primarna hrana budu granule, dobije povremeno sa granulama i skuvano pileće belo meso i skuvanu šargarepu. Davao sam mu jabuke i bananu mada drugi put kada sam mu dao bananu posle dva sata je povratio tu istu babanu. Nisam znao šta od granula da kupim pa sam na kraju uzeo Royal Canin baš za štence pudle. Kada je pojeo te granule uzeo sam opet džak Royal canina i kupim Cibau isto za štence 2,5kg pakovanje i uzmem mu 400gr Brit Care sa jagnjetinom. Hranu dobija u gramaži isključivo po tabeli koja se nalazi na pakovanju hrane koju sam delio na 4 obroka do 3 meseca sada mu delim na 3 obroka dnevno do 6 meseci starosti. Pošto sam uzeo sada 3 vrste granula, a dajem mu 90gr dnevno ujutru mu pomešam royal canin sa cibau granulama 40 grama oko 14h dobije 10gr Brit Care jagnjetinu s tim da u toku dana dobije i par poslastica royal canin i uveče dobije 40gr samo Royal Canin. Vidim da maklja sve ništa mu ne smeta i stolica mu je tvrda. Ono što me interesuje dali valja da mu se mešaju granule ili da mu dajem samo jednu vrstu? Royal Canin za pudle jeste skupa ali on jede malo tako da i one ne izađu mnogo. Jel imate neku preporuku još za granule ili da se držim Royal Canina?

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgY0O5aESkLb_zOzOrA

Garijevo prvo šišanje, sređeni noktići i počupane dlake iz ušiju

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgYx1PkbqgxIJjzBPZA

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgYxxB20T1OHTvfTzQQ

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgYxzfeAmgFxypRITxw

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgYx23LQTcz8h7w92kA

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgYxyuB1g55JxOT8oCQ

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgY0XSXskU7Nxzf1bkA

Kako se održava higijena ušiju? Ja uzmem gazu i na gazu sipam fiziološki rastvor i obrišem mu ušnu školjku koliko mogu, ali unutra ne znam kako da očistim.

Dajte neki predlog i sugestiju što se ishrane i higijene tiče i koliko puta mesečno sme da se kupa? 

Sada ja i gari odosmo na kafu :)

Bolje je za varenje da mu se ne mešaju granule, već da se držite jednih granula. Možete mu na svakih nekoliko meseci menjati marku i ukus granula kako mu ne bi dosadile, a i preporučljivo je povremeno menjati kako se ne bi razvila alergija na konstantno isti protein koji se unosi. Kada mu dajete kuvan obrok, takodje je bolje ne mešati ga sa granulama već npr. da se daje kuvan obrok ujutru, a ostala dva granule.

Što se tiče marke i sastava granula, tu su mišljenja različita koje su bolje. Ima mišljenja da pošto je pas nastao od vuka, treba u najvećem procentu da jede meso (uz manje količine povrća, ugljenih hidrata i još nekih dodataka), do onih koji kažu da je pas živeći sa čovekom evoluirao i da mu odgovara manje mesa, a više ugljenih hidrata. To je najbolje sami da odlučite jer bezveze je da vam neko sa foruma govori bolje je ovo ili ono kad se i naučnici i dalje spore oko toga kakva ishrana je najbolja za psa. Zavisno od tipa ishrane za koji se odlučite (da li sa više ili manje mesa, sa ili bez žitarica itd) prema sastojcima i analitičkom sastavu granula možete da izaberete granule koje odgovaraju izabranom tipu ishrane.

Što se tiče Royal Canin-a, moj pas jede hranu tog proizvodjača, ali jede veterinarsku dijetu jer ima alergiju na hranu. Ja sam prezadovoljna sa hranom koju jede jer je povraćala i imala proliv od svake druge hrane i granula i kuvane, čak joj nisu odgovarale ni veterinarske dijete drugih proizvodjača. Neko drugi na forumu bi vam rekao da je Royal krš hrana. Ne znam da l je krš ili je dobra, ali imam veoma pozitivno iskustvo sa tim proizvodjačem.

Ja imam bul terijera i čistim joj uši jedino ako imaju neprijatan miris, ne znam kako je sa rasama sa preklopljenim ušima i dužom dlakom. Natopljenim tuferom očistim dokle mogu da dohvatim. Tufer natopim sa acidi-borici ili sa Oti-Free preparatom namenjenim za čišćenje ušiju pasa. OtiFree se koristi i tako što se sipa direktno u ušnu školjku, onda masira uvo da omekša cerumen, a onda pas kad otrese glavu izbaci to sve napolje. Veterinar mi je rekao i da i sa acidi borici može tako - sipa se dve tri kapi u uvo, pa se uvo izmasira i onda otrese.

15 hours ago, snatch said:

Ja imam bul terijera

:inlove: , tebi lako ko i meni, vasa usesa su ti ko i mojima ideal Majke Prirode, odnosno uspravna bez viske dlaka u njima, taman koliko treba, nista dodato nista oduzeto. U principu kada nema alergija ili neceg drugog od boljki samocisteca su i cisto kozmeticko ciscenje tako zdravog uva narusava prirodni samocisteci proces. 

Pudlon, bisonce, snuci i njima slicni imaju dlaku u usima koju treba redovno eliminisati e kako ne bi stvorila zajedno sa cerumenom cep koji vodi upalama. Neki vlasnici nauce sami, neki resavaju tako sto groomer iscupa dlaku iz usiju prilikom redovnog sisanja. Pudla zbog tipa dlake koju ima zbog selekcije neprirodne faze rasta i odumiranja mora da se sisa, ne mora u frizuru, moze ravnomerno, ali mora.

Znaci, dok se ne javi neko od iskusnih pudlasa ovde, ja bih pustila da mu tu dlaku iz usiju eliminise veterinar ili groomer, kod kog prvog podje. Pa nek vidi hoce li nauciti da to radi sam ili ce taj zadatak poveriti strucnom licu. Ja da priznam ne umem i sada kada je prijateljica moja koja ima patuljastog snucija povredila ruku pa ga cesljam ja, odbila sam da se bavim usima iako me je uveravala da to nije nista tako strasno tesko i da ce mi levom rukom pokazati.  

52 minutes ago, Tuncay said:

U principu kada nema alergija ili neceg drugog od boljki samocisteca su i cisto kozmeticko ciscenje tako zdravog uva narusava prirodni samocisteci proces.

Počelo desno uvo malo da joj se oseća. Čistila sam joj pre 5-6 dana sa acidi borici 3%, pa onda pre neki dan sa OtiFree al samo na tufer pa šta zahvatim. Izbegavam da joj sipam u uvo, ali letos kad smo imali problem s ušima zbog alergije najbolje je OtiFree odradio poso sa sipanjem u uši i masiranjem u par navrata. Probaću opet tako, pa ako ne uspe, kod veterinara.

Iskreno ne znam da li bi mogao da nastane nekakav problem sa sipanjem Oti Free u slučaju neke specifične bolesti uva, ali znam da je predviđen za takvu upotrebu. Moja je jednom u životu imala manji problem uva i to sredstvo je fantastično odradilo posao. Sada nemojte da se smejete, ali lično sam imao jednom prilikom neki problem sa uvom i ladno sam sipao to sredstvo. Ne da je odradilo posao nego vrhunski!

On 12/11/2018 at 9:45 AM, Sharance said:

Kako se održava higijena ušiju?

E, naletela sam jutros u setnji na najstariju nasu pudlasicu u parku, zena drzi decenijama, trenutno ima dva srednja pudlona muzjaka, kaze, dlaku uklanja, tj. nezno cupa prstima iz uva jednom nedeljno. Kaze da svoje navikava polako jos od steneta i da nema nikakav problem, da drze, cak guraju nezno glavu na ruku, znaci nije im neprijatna ta aktivnost a ona tvrdi da je najbolje raditi to prstima, jer pinceta ili pean pri nekom trzaju glave psa mogu da ogrebu, povrede. 

Prsti su naravno najbolja alatka i za trimovanje, njima lako odlazi upravo ona dlaka koja treba da se skloni, ali naravno to vise valjda niko tako ne radi, zahtevno je a u salnou ne znam koliko bi morali da naplate ogromno kada bi to radili rucno. Sad ne govorim za usi nego celog psa. 

Znaci, najpametnije kod grumera ionako cete na sisanje, pa nek vam on pokaze pa polako vezbajte dok ne steknete osecaj. 

29 minutes ago, Sava said:

Iskreno ne znam da li bi mogao da nastane nekakav problem sa sipanjem Oti Free u slučaju neke specifične bolesti uva, ali znam da je predviđen za takvu upotrebu. Moja je jednom u životu imala manji problem uva i to sredstvo je fantastično odradilo posao. Sada nemojte da se smejete, ali lično sam imao jednom prilikom neki problem sa uvom i ladno sam sipao to sredstvo. Ne da je odradilo posao nego vrhunski!

(clap). I ja sam doticni koristila, ali zaista jedno u hiljadu godina kad je zbog nekog drugog problema jer su nam usi remek delo funkcionalnosti i lepote (funny)

Edited by Tuncay

Ja izbegavam da sipam OtiFree zato što ga ona mrzi, otima se, zato sipam samo ako ove lakše varijante ne deluju. Al radi posao što jes' jes'.

On 12/13/2018 at 9:42 AM, Tuncay said:

(clap). I ja sam doticni koristila, ali zaista jedno u hiljadu godina kad je zbog nekog drugog problema jer su nam usi remek delo funkcionalnosti i lepote (funny)

Pa da, kao što rekoh uši su jedno od ogledala zdravlja. Bio sam srećnik sa poslednjom kerušom koja nikada nije bila bolesna za 12,5 godina ako izuzmemo taj kratak eksces sa jednim uvom. Zauzvart hirurzi su dobre pare zaradili na nama :giggle: jer je bila hiperaktivna, nikkav teren nije bio prepreka. Do kraja života joj uši nisu imale nikakav miris, njuška takođe, a žlezda nikada nije ceđena, ali sam je povremeno proveravao. Pri tom je stalno bila po nekim barama, rekama, uredno se družila sa uličnim psima, ma nikada joj ništa nije bilo zabranjeno. Koker je već druga priča. Uši jako odlakane koje se vuku po zemlji, popino prase bar jednom u sezoni je veterinar vadio. Ako se zapusti onda sledi upala i jak smrad.

Što mi je poznato to uzimanje papuča, čarapa i sl i spavanje na njima ;)

Napisao bih samo za titar test: uradite ga što kasnije jer je onda veća verovatnoća da će biti pozitivan - da se stvori što više antitela. Tako je bar meni rekao veterinar. 

11 hours ago, casper2 said:

Napisao bih samo za titar test: uradite ga što kasnije jer je onda veća verovatnoća da će biti pozitivan - da se stvori što više antitela.

Od datuma titar testa pa do ulaska u zemlju EU mora da prodje najmanje 3 meseca. Npr. ako ide u početkom juna, mora najkasnije početkom marta da ima rezultat titar testa, a najkasnije negde u februaru bi morala da se izvadi krv, jer samo jedna ustanova u Srbiji je nadležna za izdavanje titra na besnilo i treba im bar 10 dana da izdaju rezultate.

Vodio sam Garija Opet na šišanje, isključivo higijensko šišanje tako mi je najlepši.

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgY0cbYtvPF1DfBdNIw

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgY0a6yFLZQ-qXp8fXg

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgY0ZfuRxzqsQ6OPD2w

Za uši i nokte sam ga vodio kod veterinara sada za 300 din mu sredi kompletne uši(čupanje dlaka) i nokte.

Jedino me hrana brine vidim da ću morati da mu menjam ovaj Royal Canin, već dva puta mi je povratio, a samo jede granule. Ove granule su baš sitne namenjene za štence pudle, on jede kao gladna godina, kao iz logora da je izašao ne žvaće samo guta malo pre vidim da je povratio jedno 10-ak granula celih nije ih sažvakao. Možda i ja grešim u ishrani po tabeli piše za njegov uzrast i kilažu ide 90 grama dnevno. Ja mu ujutru dam 40 grama popodne 10 i uveče 40 grama. Ove Cibau su malo krupnije od Royala ali njih planiram da mu dajem kad pojede ovaj Džak royala. Dobije još 5 poslastica u toku dana kada treniramo i to je to što se hrane tiče. Ima li neko iskustva sa natural delicious hranom možda mi prešao na njih kada pojede ovo što sam mu kupio.

za povracanje bi trebali da se obratite veterinaru. to nije ok

mozete da probate i sa enteroZoo gelom .

nije obavezno da ima veze sa granulama. mozda je pojeo nesto napolju?

Pozdrav, sto se tice higijene usiju mojim pudlama pored toga sto cupam dlaku iz usne skoljke stavljam sredstvo koje uzimam u pet shopu specijalno za ciscenje usiju na biljnoj je bazi da ne reklamiram firmu kome treba preporuka neka mi se javi u pm.Nakapam ga na srapic a zatim pazljivo ocistim usnu skoljku kao i vrh usnog kanala a zatim nakapam jos malo iznad usnog kanala i i zatvorim uho a zatim ga kruznim pokretima izmasiram blago.

Sto se tice samih granula kao reper  za kvalitet koristim boju granula(sto tamnije to bolje),zatim izmet psa, i na kraju dlaku, naravno problem je sto pudle bas i ne vole granule..Pa je ponekad umestnost navesti ih da uopste jedu granule.

On 12/19/2018 at 6:15 PM, Sharance said:

Vodio sam Garija Opet na šišanje, isključivo higijensko šišanje tako mi je najlepši.

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgY0cbYtvPF1DfBdNIw

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgY0a6yFLZQ-qXp8fXg

https://1drv.ms/u/s!Ar1bPFN-BvfQgY0ZfuRxzqsQ6OPD2w

Za uši i nokte sam ga vodio kod veterinara sada za 300 din mu sredi kompletne uši(čupanje dlaka) i nokte.

Jedino me hrana brine vidim da ću morati da mu menjam ovaj Royal Canin, već dva puta mi je povratio, a samo jede granule. Ove granule su baš sitne namenjene za štence pudle, on jede kao gladna godina, kao iz logora da je izašao ne žvaće samo guta malo pre vidim da je povratio jedno 10-ak granula celih nije ih sažvakao. Možda i ja grešim u ishrani po tabeli piše za njegov uzrast i kilažu ide 90 grama dnevno. Ja mu ujutru dam 40 grama popodne 10 i uveče 40 grama. Ove Cibau su malo krupnije od Royala ali njih planiram da mu dajem kad pojede ovaj Džak royala. Dobije još 5 poslastica u toku dana kada treniramo i to je to što se hrane tiče. Ima li neko iskustva sa natural delicious hranom možda mi prešao na njih kada pojede ovo što sam mu kupio.

Nemojte brinuti zbog povracanj ukoliko je stene veselo i ima apetit,jede halapljivo i ponekad vise pojede pa se desi da povrati. Obicno je alarm za veterunara nedostatak apetita, pasivnost,pospanost,gubitak apetita,suva njuska.

Pozdrav,

Ne znam da li sam na dobrom mestu ali razmisljamo o kupovini patuljaste pudle, pozeljno apricot boje ali to i nije toliko bitno,dolaze u obzir i sve ostale boje.

Pudlu kupujemo za kucnog ljubimca, nije potrebno da bude izlozbenog kvaliteta ali je potrebno da bude sa rodovnikom, samo kako bismo koliko toliko bili sigurni da nije bilo ukrstanja... trazimo ili dobrog uzgajivaca ili stene iz kucnog legla i ne zurimo

Znam da cene jako variraju, od 150 do 1500 eura, ali kao sto kazem nama zaista nije potreban pas izlozbenih potencijala vec iskljucivo kucni ljubimac, pa se nadam da se moze naci za neku pristojiniju cenu, uz svo postovanje izlagacima i njihovim lepotanima : ) 

Ukoliko imate neke preporuke i smernice bila bih vrlo zahvalna, koje odgajivacnice zaobici, koje zvati, na sta obratiti paznju, ukoliko je stene iz kucnog legla sta proveriti, sta gledati...

Hvala i pozdrav

Nebitno je od koga cete uzeti psa, ali obratite paznju na neke stvari:

Da li roditelji imaju gen. testove, da li se u rodovnicima roditelja pojavljuje incest, da li se mama stenila za redom nekoliko puta ( svakih  6 meseci), Da li se mama parila kada je bila dovoljno zrela (preko 18 meseci), Da li se beba daje pre 2 meseca, da li je prosla socijalizaciju sa batama, sekama, mamom, ljudima, jer sve to ne moze proci ako se da cim krene da jede, u kakvim uslovima je odgajano leglo, da li je proslo propisno karantin do poslednje vakcine, znaci nije ilazilo napolje, mesalo se sa mackama, odraslim nevakcinisanim psima  Da li je ocisceno od unutrasnjih parazita propisani broj puta i da li je primilo bar dve vakcine protiv zaraznih bolesti.... itd, itd, ovo vam je samo za pocetak

On 8/19/2019 at 4:43 PM, gagasf said:

Nebitno je od koga cete uzeti psa, ali obratite paznju na neke stvari:

Da li roditelji imaju gen. testove, da li se u rodovnicima roditelja pojavljuje incest, da li se mama stenila za redom nekoliko puta ( svakih  6 meseci), Da li se mama parila kada je bila dovoljno zrela (preko 18 meseci), Da li se beba daje pre 2 meseca, da li je prosla socijalizaciju sa batama, sekama, mamom, ljudima, jer sve to ne moze proci ako se da cim krene da jede, u kakvim uslovima je odgajano leglo, da li je proslo propisno karantin do poslednje vakcine, znaci nije ilazilo napolje, mesalo se sa mackama, odraslim nevakcinisanim psima  Da li je ocisceno od unutrasnjih parazita propisani broj puta i da li je primilo bar dve vakcine protiv zaraznih bolesti.... itd, itd, ovo vam je samo za pocetak

On 4/20/2015 at 12:12 AM, Jupi said:

Hvala na mnogo na detaljnom pojasnjenju i svim  informacijama!   Zenka ne bi trebalo da se steni vise od jednom godisnje ako sam lepo razumela i ne pre 18 meseci? Sto se karantina tice buni me upravo to sto po oglasima vidjam da su stenci u dvoristu, pusteni, to su mali stenci na fotgrafijama i sigurna sam da nisu prosli karantin... pratim oglase i dosta toga sam uspela da shvatim, mislim da je stancere jako lako prepoznati, cesto blokiraju komentare na oglasima, postavljaju cesto oglase, stence nude vec sa 6 nedelja i slicno, ali sam zelela da se raspitam i oko tih manje ociglednih stvari koje ste mi naveli

Jos nesto, da li postoji pravilo koliko kolena unazad pokazuje rodovnik? Nikada se nisam susrela sa pravim rodovnikom a znam i da se to falsifikuje pa da bar budem upoznata sa tim kako i sta treba da izgleda

Hvala jos jednom na detaljnim informacijama, nadam se da cemo naci stene u jednom trenutku : )

On 4/20/2015 at 12:12 AM, Jupi said: