jasmina

Pudla (Caniche FCI: 9.2-172)

Recommended Posts

Dime ,nikako nemoze biti to... na slici su 4 mala bela spica... 5 kotona....1 jorksir terijer ..i u rukama mi je stenac pudle

...samo sam im ja zajednicka :D :D :D

Svi su mi koa pufnice, ni ne znam kako mali štenci izgledaju (kao), Miškove naslednike nisam ni hteo da vidim, sem na slikama, jer ne znam kako bi ih se odrekao (evo 20. aprila mu se oštenila zadnja devojka a ja ih nisam video ni na slikama). :mrgreen:

Dime treba uzivati u njihovoj lepoti, nemoze se neziveti zato sto se sa zivotom moramo rastati... zato treba da ih volimo ,a o njihovom uzvracanju ne treba ni govoriti ...zato gledaj ubuduce slike njegovih beba ... kaci slike da i mi uzivamo ...mozda je upravo to put do nekog ko ce te stence voleti kao mi svoje ljubimce...veliki pozdrav i mnogo mi je drago sto ste aktivni na temi....da je malo ozivimo.... :D :D :D

Evo onda "posledice" predposlednje Miškove ljubavi (od poslednje još nemam slike, ni ove nisam ja slikao)

Ovo su curice:

image-BBF6_4C0CA26E.jpg

A ovo dečaci

image-8D2C_4C0CA2A5.jpg

Zar nisu ko pufne, ko bi rekao da su to baš pudlice? :mrgreen:

Vala Misko svaka ti cast ,svi su ti lepi kao lucici...no s obzirom da odmeravamo ove bele damice ova je bas prava imace verovatno dobru pigmentaciju..tatinu tako da je vrlo,vrlo zanimljiva....koliki su sada.. :D :D :D

....koliki su sada.. :D :D :D

Ovi na slici su sada osam meseci :D , a oni čije slike očekujem ovih dana, 45 dana. :D

Tavita, ti ocigledno volis pudle svim srcem...pa specijalno za tebe...sta mislis o drustvu nase bebe crnog pudlana.

Hvala Vam!

Obradovali ste me mnogo lepom slikom :D !

Društvo je preslatko.

Dime ,super su prethodne bebe tako da ce verovatno i ove biti dobre, koliko ima belih ,a koliko crnih...daj da ih vidimo.

kalahari ..hvala za kompliment a mi se stalno slikamo pa sto da ne podelimo to isa pudlasima na ovom forumu...dali su nam mesto pod suncem samo treba da ga iskoristimo.

Tavita drago mi je dati se svidja slicica ...prati sta ce se sve prikazati na ovom mestu ...pozdrav.

...pogledajte slicice...uigran tim sa vlasnikom...pustite me kod devojaka...i ja sam jak..

IMG_2512-640.jpg

IMG_2505-640.jpg

IMG_2523-640.jpg

Da se podsetimo (skoro) svih frizura za naše ljubimce:

image-1B5B_4BFD052A.jpg

Kod nas se na izložbama najviše viđa, meni najlepša, Puppy Clip. Mislim da je Lamp Clip druga po popularnosti kod nas. :D

Meni definitivno najdrazi Continental c.

Mislim da Continental clip lepo stoji samo većim "brojevima", najmanje srednjoj pudli :D . Mislim da Patuljastoj i Toy bolje stoje frizure bez golih delova kože. Naravno, sve je to stvar ukusa :D .

hteo bih da pitam da li se u ovoj temi moze pitati nesto o TOY pudlama? onim malim pudlama...kojima (koliko sam cuo) daje injekcija da ne bi rasle vise...ugl. jako su male a cena im je ukrv skupa :D

btw poz, sry ako sam pogresio!

hteo bih da pitam da li se u ovoj temi moze pitati nesto o TOY pudlama? onim malim pudlama...kojima (koliko sam cuo) daje injekcija da ne bi rasle vise...ugl. jako su male a cena im je ukrv skupa :D

btw poz, sry ako sam pogresio!

Najbolje da pročitate uvodne tekstove u ovu temu i da probate da saznate nešto više o pudlama.

Za početne informacije, treba da znate da je to po ineligenciji, ako ne najinteligentniji, ono u samom vrhu (naravno, oko toga su podeljena mišljenja. Ja mislim da je najinteligentniji pas), kao i da se ne linja i nema mirisa. Saznaće te da da se dele po veličini (4) i boji (5 za sada).

Ukoliko bubete imali pitanja, siguran sam, da će Vam neko na ovoj temi dati pravi odgovor!

PS: To o injekcijama zaboravite, ili neko "navlači" Vas, ili Vi "navlačite" nas.

Dragi Adrenalin E Dime ti je skoro sve rekao a posebno je dobro obredjen post scriptum...navlace te ...ali ja toy pudlu nikako nebih preporucio nekom ko nema iskustva sa psima ili planira da mu to bude prvi pas... zahtevne su tesko se odgajaju ali kao svaki "bonsai" prelep je u svojoj muci sto se tako veliko srce nalazi u tako malom telu...sve velicine ispod toy o kojima cete naci podatke pretezno nisu za ljude koji zele da njihov ljubimac dugo bude uz njih kao sto to cine pudle koje zive i po 20 godina i sve vreme VOLE.Pozdrav.. :D :D :D

Prelepe su sve slike!

Drago mi je što se mogu videti na slikama aprikot i braon pudla.

Šepure se tu i pozeri štenci koji su preslatki :)

Bravo za Miška!

Sigurno je ponosan na svoje potomstvo.

Ćao društvo!

Nisam još naučio da poziram :wink:, pa sam uvek uz njih na slikama. Obožavam da se igram u prirodi.

fotografija0369.jpg

fotografija0383w.jpg

fotografija0052.jpg

Kako se vi rashlađujete ovih dana?

Svratite do grada, ima jedan dobar kafić, a u šumi je.

Ćao društvo!

Nisam još naučio da poziram :wink:, pa sam uvek uz njih na slikama. Obožavam da se igram u prirodi...

Pa i ne treba da pozira, asmo da uđe u kadar :D .

Pudlan je mnogo sladak :) ...izgleda da je svojeglav ,sto je normalno za pudle . Sta reci , vi ste izgleda nasli svoju sumicu ...mnogo vam je lepa,uzivajte iz sve snage :)

od 100 slika ,bice 20 puta uhvacen da valja :D ..pa to je to...blago njemu i blago vama sa njim :D

Kako bih potvrdio svoju jučerašnju izjavu o inteligenciji pudli, danas sam malo pretraživao, evo rezultata:

Ranks 1 to 10

Brightest Dogs

Understanding of New Commands: Less than 5 repetitions.

Obey First Command: 95% of the time or better.

Rank Breed

1 Border Collie

2 Poodle

3 German Shepherd

4 Golden Retriever

5 Doberman Pinscher

6 Shetland Sheepdog

7 Labrador Retriever

8 Papillon

9 Rottweiler

10 Australian Cattle Dog

image-1664_4C11F40B.gif

Nije potreban nikaka komentar, jedino treba da se podsetimo koje pse najčešće viđamo u cirkusima?

Idem da njuškam dalje :D .

Evo jednog linka:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Intell ... s_by_breed

Brightest Dogs

• Understanding of New Commands: Fewer than 5 repetitions.

• Obey First Command: 95% of the time or better.

1. Border Collie

2. Poodle

3. German Shepherd

4. Golden Retriever

5. Doberman Pinscher

6. Shetland Sheepdog

7. Labrador Retriever

8. Papillon

9. Rottweiler

10. Australian Cattle Dog

Excellent Working Dogs

• Understanding of New Commands: 5 to 15 repetitions.

• Obey First Command: 85% of the time or better.

11. Pembroke Welsh Corgi

12. Miniature Schnauzer

13. English Springer Spaniel

14. Belgian Shepherd Tervuren

15. Schipperke, Belgian Sheepdog

16. Collie Keeshond

17. German Shorthaired Pointer

18. Flat-Coated Retriever, English Cocker Spaniel, Standard Schnauzer

19. Brittany

20. Cocker Spaniel

21. Weimaraner

22. Belgian Malinois, Bernese Mountain Dog

23. Pomeranian

24. Irish Water Spaniel

25. Vizsla

26. Cardigan Welsh Corgi

.......I tako dalje........

Više i ne vredi tražiti, We Are The Best! (skoro, da nije onog Škota) :mrgreen: !