jasmina

Pudla (Caniche FCI: 9.2-172)

Recommended Posts

Guest ursiiiika

Pozdrav!

Želim, da nađem pudla kojeg bi uzela u junior handling, na WDS u Bratislavi ove godine.

Možda tko ide? Bi posudio svog pasa?..

Puno hvala, Urška

O ovome sam vec pisao ali moram jos jednom.

Kupio sam belu patuljastu pudlu od Dusana iz Zrenjanina. Negov telefon koji daje za oglase je 064 /461 58074. Pudla je navodno stara 3 godine i platio sam je 450e.

Kada sam dobio pudlu, odveo sam je kod veterinara jer je stalno cesala usi. Ispostavilo se da mi je prodao psa sa inficiranim usima. To bih nekako i podneo. Kada je veterinar pogledao zube rece mi da je po istrosenosti zuba kuja stara izmedu 8-10 godina. Ono sto pise u rodovniku ne znaci nista jer ko zna ciji mi je rodovnik dao uz nju.

I to sam nekako podneo. Posle nekoliko dana kuja poce da se trese i pade na zemlju. ja brzo odoh do veterinara kad tamo opet sok. Kuja boluje od epilepsije.

Ovo pisem da bi ostali ljubitelji pasa bili na oprezu i dobro vodili racuna od koga kupuju pse.

I pitam se, da li u kinoloskom savezu mogu nesto da urade da ovakvim prevarantima stanu na put? Kakva su moja prava kao prevarenog ljubitelja pasa os strane ovakvih "odgajivaca"? :shock:

O ovome sam vec pisao ali moram jos jednom.

Kupio sam belu patuljastu pudlu od Dusana iz Zrenjanina. Negov telefon koji daje za oglase je 064 /461 58074. Pudla je navodno stara 3 godine i platio sam je 450e.

Kada sam dobio pudlu, odveo sam je kod veterinara jer je stalno cesala usi. Ispostavilo se da mi je prodao psa sa inficiranim usima. To bih nekako i podneo. Kada je veterinar pogledao zube rece mi da je po istrosenosti zuba kuja stara izmedu 8-10 godina. Ono sto pise u rodovniku ne znaci nista jer ko zna ciji mi je rodovnik dao uz nju.

I to sam nekako podneo. Posle nekoliko dana kuja poce da se trese i pade na zemlju. ja brzo odoh do veterinara kad tamo opet sok. Kuja boluje od epilepsije.

Ovo pisem da bi ostali ljubitelji pasa bili na oprezu i dobro vodili racuna od koga kupuju pse.

I pitam se, da li u kinoloskom savezu mogu nesto da urade da ovakvim prevarantima stanu na put? Kakva su moja prava kao prevarenog ljubitelja pasa os strane ovakvih "odgajivaca"? :shock:

Strasno! Ostao sam bez komentara. :? Da li je moguce da ima takvih "odgajivaca" :?:

Pozdrav svima na forumu.

Situacija kod nas u porodici je sledeća. Odlučili smo da proširimo porodicu za još jednog člana. Posle dugog većanja u kući odluka je pala na srednju pudlu.

Ako neko ima štence, ili ih očekuje uskoro (ne mislim on lično) ili zna nekog, neka nas kontaktira na mkupresanin@sbb.rs.

Pas ne mora da ima rodovnik, niti pedigre, takodje boja nije bitna. Uzimamo ga da bude pažen i mažen kao član porodice.

Hvala unapred

pa moze ako ti hoces ali ne bi trebalo,patuljaste s patuljastima,srednje sa srednjima,velike sa velikima...mozes samo druge boje ali iste visine bar mi je tako logicno e sad... :roll:

pa moze ako ti hoces ali ne bi trebalo,patuljaste s patuljastima,srednje sa srednjima,velike sa velikima...mozes samo druge boje ali iste visine bar mi je tako logicno e sad... :roll:

hvala miamia. i ja sam ukapirala da nije bitna boja nego velicina. e sad ,zna li neko zenkicu raspolozenu za parenje u cg?:)

momak ima dobar pedigre, RCACIB i CAC , a bogami je i useljiv :D :D

Zdravo svima! Ja sam se zaljubila u patuljastu pudlu i zelela bih da je kupim. Pa me interesuje da li bi mogli da mi kazete gde mogu da se kupe u Vojvodini i koliko kostaju? :)

hvala miamia. i ja sam ukapirala da nije bitna boja nego velicina. e sad ,zna li neko zenkicu raspolozenu za parenje u cg?:)

momak ima dobar pedigre, RCACIB i CAC , a bogami je i useljiv :D :D

Aprikot pudle se pare samo u svojoj boji.

(samo bele i crne mogu medjusobno) a velicina nije bitna, pozeljno je da je zenka ista ili veca (u istom leglu mogu da se nadju na pr. srednje i patuljaste).

Pozdrav!

Zdravo svima! Ja sam se zaljubila u patuljastu pudlu i zelela bih da je kupim. Pa me interesuje da li bi mogli da mi kazete gde mogu da se kupe u Vojvodini i koliko kostaju? :)

U Zrenjaninu, tel. 063 73 21 606, kucici prvoklasnog poreklja, stari 6 nedelja, mislim da su slobodni crn decko, bela i crna devojcica.

Pozdrav!

U Zrenjaninu, tel. 063 73 21 606, kucici prvoklasnog poreklja, stari 6 nedelja, mislim da su slobodni crn decko, bela i crna devojcica.

Pozdrav!

:D Evo i njih!

Decaci ( slobodan je levi decko)

http://i34.photobucket.com/albums/d145/ ... /momci.jpg

i Devojcice

http://i34.photobucket.com/albums/d145/ ... 1/cure.jpg

Info na PP ili gore pomenuti telefon :D

(samo bele i crne mogu medjusobno) a velicina nije bitna, pozeljno je da je zenka ista ili veca (u istom leglu mogu da se nadju na pr. srednje i patuljaste).

Pozdrav!

au , ja sve pogresno ukapirala...znaci samo u boji...uf, aj sad nadji aprikot zenku ... c c c..

hvala :D

Pozdrav!

au , ja sve pogresno ukapirala...znaci samo u boji...uf, aj sad nadji aprikot zenku ... c c c..

hvala :D

Sa sigurnoscu ti mogu reci da se pudle pare u svim bojama , samo se izbegava parenje bele i aptiko jer stenci dobiju neku prljavu boju (ni belu ni aptiko).

Pozeljno je da muzijak bude sitniji od zenke ali nije obavezno.

Mogu se pariti i u raznim velicinama i regularno ce te dobiti rodovnike za vase stence u onoj boji u kojoj se stenci ostene. Obavezno je da (kao i kod svih pasa) psi budu pozitivno ocenjeni. :D

:D

Vidim da se tema pudla neopravdano umrtvila. Steta je, jer su pudle predivna rasa, koja zasluzuje mnogo vise paznje. Hajdete ljudi, odgajivaci, pisite, postavljajte slike, raspravljajte! Dajte da svi vidimo i uzivamo u onome sto populacija pudli na nasim prostorima ima da pruzi! :wink:

P.S.-Da li ima nekoga ko je vlasnik patuljaste srebrne pudle? Ako da, postavite neku sliku!

Hvala!

pozzzz!

meni je glupo mijesati npr malu i patuljastu pudlu, malu i srednju itd...

kako onda znati koje ce biti stene visine ??

nece to vise bit ta patuljasta pudla :S :? :?