jasmina

Pudla (Caniche FCI: 9.2-172)

Recommended Posts

Higijena ušiju je redovna stvar, rastvori se koriste kod začepljena, neprijatnih mirisa ili, ne daj bože, infekcija (tada obično nisu dovoljni).

....I da se pohvalimo, na kraju. Stigla nam je "prinova" u obliku male crvene:) Vesela je, razigrana, jede sta dohvati, ukljucujuci rese na tepihu, moje podlaktice i ostale korisne stvari za njen brzi rast;))

Čestitam, curica zar ne?

gde ste ljudi???????

kako pudle??????

moj Papi je sad super......

sve je u redu ,jedino da nam jos poraste dlaka..........nego sta da radim sa usima?????uopste mu nisu cupane dlake,kako to da uradim????????

Caos! :) evo i ja malo da se pridruzim :) Nije toliko teshko chupanje, mozda ce vam delovati da je bolno njima, ali nije. Sa prstima chupkajte u uhu, koliko god duboko mozete prici. Ako ima jako puno dlake u ushima, i teshko se chupaju, stavite mu malo pudera u uho (johnsons, neki tako blagi, naravno ne parfemisan) i lakshe cete ischupati. :) Otifree kapi mozete na svake 2 nedelje da stavite malo u uho, pa mu dobro istrljate uho, i zatim pairnom maramicom posushite u uhu i okolo. Otifree je kao detrdzet za ushi :) zaista svu masnocu izvuche. A, ako ima neko zapaljenje Surolan kapi su uvek najbolje ;) Kod pudli su zaista te ushi problematichne, ali uz redovnu higijenu, nece doci do infekcije. Pozdrav

Mogla bi marijja i Pudla mia da okače sličice naših novih drugara :D :D :D

bila Darko slika Papija ,ali sam je skinula.........nemam pojma sad hocu znati opet da je stavim.....

a kako se ovde postavljaju slike a da nije avatar.............

Mogla bi marijja i Pudla mia da okače sličice naših novih drugara :D :D :D

bila Darko slika Papija ,ali sam je skinula.........nemam pojma sad hocu znati opet da je stavim.....

a kako se ovde postavljaju slike a da nije avatar.............

Sve potrebno naćićete ovde:

viewtopic.php?f=57&t=21819&start=0

Sajtova koji hostuju slike ima mnogo, najbolje da se učlanite na neki koji će ih i čuvati za vas, ja preferiram ovaj (klikni na sliku):

image-4FE8_4C39E249.jpg

(slična slika je iskorištena za avatar).

Za pripremu slika, probajte ovaj odličan i besplatan program:

http://www.photoscape.org/ps/main/index.php

aktuelna verzija je 3.5

.........Evo Papija malo je vozio auto............

Vidim da je Papi samostalan...

Mi imamo i navigatora i trenera možemo da se potrkamo...

Dok Baddy ima instruktora u pit stopu i suvozača na zadnjem sedištu (još na baterije) :D .

gagasf: cestitam vam na novom clanu domacinstva! Zelim vam puno srece i mnogo lepih zajednickih trenutaka!

P.S. moze i neka slikica pridoslice da se okaci!

Pozdrav!

Nešto mi mala liči kao da je iz Hrvatske, da li grešim?

U svakom slučaju prelepa je, malo da se obrati pažnja na krmeljanje, i super :D :D :D

Hvala, svima!! :D

Darko, ni nalik nije Hrvatskim, ni po boji ni po rodovniku :))

Mala je Svabica s dosta Finskih predaka.

A inace je jako sitna, pa me i ne cudi sto ima suzene suzne kanale. S tim imamo dosta iskustava pa cemo resiti to, samo ona nek izraste u lepu devojku :)

Šta reći , :D :D :D svaka čast na nabavci, i puno sreće u odgoju , pa kad malo poodraste viđaćemo je na pobedničkom postolju....jelda Gago.. :D :D :D

gagasf: Lepa je lepa Papagena! Vi vec imate jednu pudlicu? Verovatno muzjaka? Jel to on dobio devojku ako smem da pretpostavim?

Da li je to ta aprikot boja? Meni se cini malo tamnija vise crvena? Mada sam laik sto se tice pudlica pa ne uzmite za zlo... :D :D

Racke u pravu si, imam apriko, vise krem muzjaka, takodje patuljka. Papagena jeste devojcica, ali nazalost nije devojcica za Lea. Ona je crvena pudla. Ovde na slikama se ne vidi bas najbolje njena prava boja, najslicnija je Irskom seteru (ne ona, nego boja ;)) Ona je kao i braon, poprilicno nepostojana kod pudli...ali sta cu, takvu sam htela i dugo je trazila.

Ovde u Srbiji, koliko znam ih ima jako malo, ali opet u boji koja je svetlija od Papagenine.

Zdravo svima !

Prvi put sam na ovom forumu i htela bih da vam predstavim svog pudlova :)

Naime,nikada nisam bila narocit ljubitelj pudli, ali jednog dana moja mama je kupila na ulici malenu pufnicu koja se smrzavala u kutiji u sred januara! Zaspao joj je u rukama i to je bilo to,morala je da ga uzme. Bio je jadnicak potpuno zapusen, pun buva i glista, bez ikakvih papira ( iako je doticni prodavac rekao da mozemo da dobijemo papire, u sta cisto sumnjam ). Izrastao je u divnog psa i vec 10 godina je sa nama. Zove se Bagi :)

Moram priznati da me je moj Bagi potpuno kupio, i ako ikad budem opet uzela rasnog psa to ce opet biti pudla. Iako je bez pedigrea, narav mu je zaista pudlovska. Inteligentan je, trikove uci za 10 ak minuta, pametan kao pcelica. Tvrdoglav je, a cujem da dosta ljudi isto ima taj problem sa pudlicama.

Sisamo ga svaka dva meseca, relativno kratko, da se vidi da je pudla, a opet da bude zgodno za setanje po kojekavom vremenu. Zena koja ga sisa mu sredjuje i nokte i usi tako da sa tim nemamo nikakvih problema. Ima nesto problema sa zubima, jer smo mi kasno naucili da psima treba prati zube, pa mu prvih 5 godina nismo ni prali.....Takodje ima jako osetljiv stomak, dugo je imao problema sa povracanjem od kuvanje hrane, iako je jeo samo fino meso- piletina, junetina i pirinac....Ni konzerve nikad nije mogao da jede, povrcao je od njih, osim kad mu se mesaju sa granulama.

Kosti smo takodje morali da pestanemo da mu dajemo jer od njih poslednjih nekoliko godina dobije dijareju. Sada jede uglavnom samo suvu hranu po savetu veterinara, mada sam videla da ima dosta ljudi koji su protiv toga. Njega je suva hrana spasila, jer se ranije non stop nesto mucio sa stomakom. Sada vise nema takvih problema.

Kakva su vasa iskustva sa hranom ?? Koju hranu (bilo kuvanu bilo granule) vase pudle najbolje podnose??

Moj je trenutno na RC hrani za osetljiv stomak jer je skoro imao strasnih problema zbog neke koske koju je uspeo da pojede dok je bio u setnji. Pre toga je bio na RC za pudle, Hill's -u , Pro Planu, Brit-u ....cak jedno krace vreme i na Pedigree-ju koji mu se najvise dopao od svih granula XD

Pozdrav sima od Bagija i Ane :)

Zdravo Bagi i Ana!

Dobrodošli u društvio ljubitelja pudli, vidim da ste se srodili i da imate manjih problema, kao i svi uostalom, pitajte nas šta vam padne na pamet, već će se naći neko da vam odgovori. :D

Pomagajte ljudi ..........mislim da je Papija ujela pcela za jastuce na sapici nemoze na nogu ........

sta da radim?????a nemogu da mu izvadim a nedozvoljava mi.....a vet neradi........tose desilo sad pre 10min......

Pomagajte ljudi ..........mislim da je Papija ujela pcela za jastuce na sapici nemoze na nogu ........

sta da radim?????a nemogu da mu izvadim a nedozvoljava mi.....a vet neradi........tose desilo sad pre 10min......

Kako je Papi? Nadam se da je sve OK.

Bojim se da je u takvim slučajevima hladna voda i oblozi jedino rešenje (ako nije alergičan, a nadam se da nije),

Hvala na pitanu Papi je ok....Nasli smo vet.koji dolazi u kucne posete dobio je neku injekciju preventivno ako je alergican i izvadili smo zaoku stavili obloge i sad vec trci kao da nije bilo nista........