SassyCat

Incidentne situacije

Recommended Posts

Ćao,

Desio se incident u V Britaniji gde je policijski nemački ovčar napao pogrešnog čoveka. Ne da ga je pas uhvatio za ruku nego je napravio froncle, čoveku fale delovi kostiju i pitanje je da li će moći da se oporavi. Ugledavši nastalu štetu doktori su poredili povrede sa ujedom ajkule jer je ruka skoro uništena! Pas ga je držao samo 5-10 sekundi, da je bilo duže otkinuo bi mu ruku sigurno. U svakom slučaju pas sigurno nije kriv za ovo i odmah se opozvao na komandu ali ovako jak pas je po meni više za vojsku nego policiju.... to je kao da daš policiji da hvataju kriminalce sa borbenim helikopterima i krstarećim raketama. S druge strane nedopustivo je da ovakav pas bude van vidika 5-10 sekundi - moglo je i neko dete da bude u dvorištu - to je kao da ispališ raketu sa toplotnim navođenjem pa gde pogodi pogodi.

Link je ovde (članak na engleskom):

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2332143/Good-Samaritan-lose-use-arm-savaged-police-dog-helped-officers-track-criminal-run.html?ito=feeds-newsxml

Pozdrav!

I za policiju i za vojsku pas mora biti vrhunski spreman.Sa psima za te namene se dugo radi,svaki takav pas mnogo vredi,pa se ne isplati u policiji koristiti samo osrednje pse.

Okolnosti pod kojima se desio napad su vec druga prica...

Losa procena vodica,ako se ne steknu uslovi za pustanje psa,onda moze biti svasta.Nemacki ovcari se izmedju ostalog. koriste i za razbijanje demonstracija,stim sto se naravno ne pustaju sa povodnika. :)

Psi u policiji i imaju svoje namjene, i obucavaju se u zavisnosti od namjene.

Ti psi imaju ustaljene rezime i rada i zivota. I da, kao oruzje su , tako se treba ophoditi prema njima.

Od kako pratim ovaj forum, a ne pratim samo temu o NO, pratim i druge, ne tako često ali ih pratim i primetio sam da dosta ljudi kao da se naslađuju kada se ovako nešto desi, a u centru pažnje bude Nemački ovčar i brže bolje otvori temu o tome i to me jako, ali jako nervira i ljuti!!!!!!

Od kako pratim ovaj forum, a ne pratim samo temu o NO, pratim i druge, ne tako često ali ih pratim i primetio sam da dosta ljudi kao da se naslađuju kada se ovako nešto desi, a u centru pažnje bude Nemački ovčar i brže bolje otvori temu o tome i to me jako, ali jako nervira i ljuti!!!!!!

Slazem se (nod)

Ma stvarno? Jadan NO prosto se tresem za sudbinu rase. Ajd lepo napravi statistiku kad vec chitash i druge teme koliko puta je u stvari pit napao choveka, dete, psa (bez obzira shto nema veze s vezom ali popularno je da bude u pitanju APBT) pa se onda zali. Chovek je otvorio temu sad dal je u pitanju NO ili Chivava ko da ima veze. Policijski pas je izujedao choveka zbog loshe reakcije vodicha. De si ti nashao nasladjivanje zivo me interesuje. Josh su svi uchesnici istakli da pas NIJE kriv. Ako ti se ne chita zaobidji.

E svashta ...

Edited by Orijana

Kao ekonomista znam da je statistika nauka kojom sve može da se dokaže i opovrgne u zavisnosti od uzorka tako da u verodostojnost rezultata uvek može da se sumnja, ne kažem da nisu 100% tačni ali se vrlo lako može manipulisati. Kao vlasnik NO upao mi je u oči naziv, stoga sam i pročitao,  da bih doneo sud o nečemu moram i da pročitam o tome, ja kao i vi imam prava na svoje mišljenje i komentar, samo sam stavio komentar ono što sam zapazio (a to je istina, da se već po ko zna koji put stavljaju naslovi i otvara tema slična ovoj uglavnom od ljudi koji nikada nisu držali NO, zato sam rekao da se naslađuju) ništa više...

@kivr-maestro

Nisam primetio da se iko naslađuje,te stoga ne razumem vaš komentar. Biće da niste dovoljno pažljivo pročitali komentare. Predlažem da naziv teme promene i da bude kao u policijskom izveštaju o nemilim događajima gde je A.A. sa više udaraca....ili B.B. uz pretnju palicom....tako i ovde - Ujed policijskog N.O. pa da niko ne zna koja rasa je u pitanju, a kamoli da se još naslađuje.

Ima rasa koje su mnogo vise na udaru, ako cemo pravo.
Daj Boze da nije tako, ali jeste.

No, ne nasladjuje se niko, svi smo mi u istom sosu u osudi javnosti, kad je neodgovornost u pitanju i generalizacija.

ps

izmjenila sam naslov teme u 'incidentne situacije'

Edited by Petite

Добро је да још увек има Немачких овчара који могу да ураде оно за шта су створени,а не само да се шеткају поизложбама са заваљеним задњим трапом!

Ima rasa koje su mnogo vise na udaru, ako cemo pravo.

Daj Boze da nije tako, ali jeste.

No, ne nasladjuje se niko, svi smo mi u istom sosu u osudi javnosti, kad je neodgovornost u pitanju i generalizacija.

ps

izmjenila sam naslov teme u 'incidentne situacije'

Slažem se sa vama u potpunosti (deo da se naslađuje neko ostavljam za sebe i za neko moje viđenje ranijih postova sličnim ovom, neću to više pominjati).

Edited by kivr_maestro

Добро је да још увек има Немачких овчара који могу да ураде оно за шта су створени,а не само да се шеткају поизложбама са заваљеним задњим трапом!

Dobro je dok mogu i da se setkaju, sta ce biti kada ni to ne budu mogli da obavljaju...

Pre ce biti da je pas pusten i da je promasio metu nego da ga je tek tako setao bez povodinika. Nazalost i to moze da se dogodi, desavalo i kod nas da u opstem metezu pas dohvati i policajca. Ali korist od pasa je daleko veca u odnosu na mali broj ovakvih situacija da bi prestali da se koriste.

Petit je lepo rekla, svaki pas ima svoju namenu. Cak i dva NO se ne koriste na isti nacin. Dok je jedan pogodan za rasterivanje grupe huligana, drugi koji je na ivici kontrole i koji voli da grize se pusta na kriminalca sa oruzijem. Bolje i da pas ne pusti na komandu nego da pogine policajac.  

Pre ce biti da je pas pusten i da je promasio metu nego da ga je tek tako setao bez povodinika. Nazalost i to moze da se dogodi, desavalo i kod nas da u opstem metezu pas dohvati i policajca. Ali korist od pasa je daleko veca u odnosu na mali broj ovakvih situacija da bi prestali da se koriste.

Petit je lepo rekla, svaki pas ima svoju namenu. Cak i dva NO se ne koriste na isti nacin. Dok je jedan pogodan za rasterivanje grupe huligana, drugi koji je na ivici kontrole i koji voli da grize se pusta na kriminalca sa oruzijem. Bolje i da pas ne pusti na komandu nego da pogine policajac.  

Ma da kako ne, pa to je isto kao da je policajac pucao, pa promašio metu i pogodio nedužnog prolaznika.E sad, policajac to sme da uradi, samo kada je siguran šta će pogoditi metu i da to apsolutno neće ugroziti nedužne ljude. Isto je i sa puštanjem policijskog psa na metu. Kako to mislite bolje da ne pusti, da ne bi poginuo policajac, kad je pas i tako ugrizao pogrešnog čoveka. Ovaj primer u stvari govori o tome, koliko je važno da pas bude pod kontrolom i da pažnja vodiča nikada ne sme da popusti, pa koji god da je bio razlog za napad psa.

Procitajte jos jednom post. U drugom delu sam decidno napisala da je normalno da se koriste psi koji su na ivici kontorle u kriticnim siutacijama. Ako imate kriminalca sa oruzijem i ako su okolnosti takve bolje je pustiti psa koji je ostriji, brzi i voli da grize, ali ne pusta posle nekoliko komandi, nego ugroziti zivot drugog policajca ili neduzne ljude.

Racionalnije je naneti povrede kriminalcu ili izgubiti psa nego neciji zivot. Svaki pas u policiji ima svoju namenu, nisi svi pod apsolutnom kontrolom i ne pustaju posle prve komande i takvi se koriste u opisanim okolnostima.

Ne znamo sta se dogodilo, ja sam napisala da je veca verovatnoca da je pas promasio metu nego da se otrgao ili da ga vodic nije drzao na povodniku. Nije to covek vec pas. I covek napravi gresku, a kamoli pas. Nikada vodic ne moze da bude apsolutno siguran. Vodic moze da proceni da pusti psa, ali npr. neko izadje iz uzlaza zgrade dok je pas vec u trku i pas se bas tada zbuni iako je ranije uvek odlicno reagovao. Nista nije apsolutno, i pistolj moze da se zaglavi.