jasmina

Chihuahua, Civava, Sekcija 6, FCI 218

Recommended Posts

To je Microschihuas Furious'N'Extravagant zenka stara svega 10 meseci ali to je nije omelo da bude oba dana BOB u Budimpesti i isto u Ljubljani u januaru,lepa je u stavu ali kad pokret je njen ljuc pobeda:),i na obe izlozbe je bila jako dobro plasirana u BISu kod eminentnis sudija iz sveta,a najveci uspeh je bas ovaj jBIS1 kod jedne od najvecih legendi kinoloskog sveta Lisbet Mach iz Svajcarske.

Hvala na komentaru:)

pozdrav,

Dusan Paunovic

Dobar dan svima! Treba mi pomoc, pa ako sam nesto uradio ne po pravilima ovog foruma molim Administraciju da mi ne brisu post, a da ga prebace u odgovarajucu temu na ovom forumu.

Posjedujem od skoro civavu kupljenu u Crnoj Gori u odgaivacnici AntonioCassanuova kenel.

Pas na danasnji dan ima 5 mjeseci i 19 dana, sto se tice samog psa sve je ok, ali ima problem s vilicom, mozda to i nije problem, ali mnogi odgaivaci tvrde da pas kad promjeni mlecne zube i kad mu niknu novi zubi to je to i tu vise promjena nema, u odgaivacnici AntonioCassanuova tvrde mi da civavi se glava formira do 18 mjeseci, a zubalo do 9 ponekad cak i do 12 mjeseci. Pas kad je imao mlecne zube sve je bilo ok, kad su mu nikli novi zubi, donja vilica se vise izbacila naprijed, a gronja se malo povukla (to se zove pregriz, ako ja ne grijesim). Sad svi poznavaoci ove rase, zamolio bih vas ko se stvarno razumije, da li je istina da ce psu do 9 mjeseci biti ok vilica ili ce ostati takva kakva je na dansnji dan. Jos prije kupovine psa, mada i na danasnji dan meni u odgaivacnici tvrde da je meni pas po standartu, podrazumjeva se da je rijec o standartu FCI, da li je visepomenuta vilica u standatu ili ne? Slike vilice prilazem.

Najvise me zabrinjava ta situacija da s takvom vilicom ja necu moci da izlazem psa, ako ona ostane takva kakva je na danasnji dan.

Drugo pitanje, dobio sam psa sa 2 mjeseca s jednom vakcinom, da li je to ok? mislim je li obaveza odgaivacnice da da psu sve vakcine (+ cip) koje su potrebne ili je po pravilu da odgaivac da samo jednu vakcinu i to je to, a sve ostale vakcine daje vec vlasnik psa.

Hvala svima na svim odgovorima, mislim da cu ovde dobiti pravu informaciju.

Postovani,posto se pozivate na standard FCI tamo Vam i pise kakvo zubalo tj. vilica(kako je Vi nazivate) treba da izgleda.Slika se ne moze videti tako da Vam ne mogu nista konkretno reci.Naravno pitanje je i kad ste kupovali psa da li ste trazili psa za izlozbe ili za kucnog ljubimca,ako ste kupili psa za izlozbe onda morate imati neki dogovor sa odgajivacem.

Ste se tice vakcine,pa kako mislite da pas uzrasta od 2 meseca moze da primi sve vakcine? pas do 5 meseci treba da primi 3 vakcine,s 2, pa u 3 i trecu sa 5 meseci starosti.A mikrocip je obaveza odgajivaca tj. bez toga ne bi smeo da proda psa-stene.

Iako me nije bilo dugo na ovom forumu zelim pozdraviti sve njegove clanove.

Zao mi je sto moderator nije reagovao kada je osoba kao kroz neka pitanja prozvala mene tj moju odg u negativnom kontekstu.

S obzirom da se bavim psima nekih 30 tak godina sto i zna dosta clanova ovog foruma a narocito van njega osjetio sam ipak potrebu da ipak kazem par rijeci .

Vlasnik civave nije naveo mnogo toga u svom komentaru iliti pitanjima.

Kao prvo on je zelio prvo uzeti musko stene a kasnije se ipak odlucio za zenkicu , u varijanti muzjacica bi dobio jako lijep primjerak ali ipak se odlucio za zenkicu jer je smatrao da je to rentabilan " posao "

Kao drugo nije uzimao psa za izlozbe vec samo da bude zdrav i u standardu !!!

Naravno nije receno da ne moze biti izlagan ali sam takodje tada naveo da kada pas navrsi nekih 5 ili 7 mjeseci vidjecemo kakav bi bio i za izlozbe.

Znaci ponavljam nisam dao garancije da ce biti show pas i to sam prilikom predaje ponovio vise puta , ali naravno da ce dobiti zdravog psa i u standardu.

Pas je i predat kao takav bez ijedne jedine mane i pravilnog makazastog zubala sto je kod mojih pasa cesce od kljestastog i sa tim ja sam ispostovao buduceg vlasnika.

Takodje zelim reci i nadovezati sa na Dusanov komentra sa kojim se potpuno slazem a to da je

nemoguce da pas sa dva mjeseca primi sve vakcine iako je bilo bolno samom vlasniku placati ostatak vakcina , sto se tice mikrocipa Crna Gora jos nema svoj pasos za pse sa kojim se ujedno i dobija mikrocip.

Nadam se da ce i to biti u skoroj buducnosti.

Dali je ovdje ta osoba navela da je u najbitnijem uzrastu civavica dobijala iskljucivo rizu i sir !!!

Dali je navela da je taj pas zatvoren u stanu 24 sata.

Da je sam pas istraumiran od samog vlasnika da vrsi nuzdu u metalnoj posudi jer je vlasniku zao odvojiti novac za podne prostirke tj pelene.

Dali taj vlasnik shvata da to nije stvar nego zivo bice koje se voli !!!

Dali je taj vlasnik naveo koliko i na koji nacin je platio psa da je mene prosto sramota ali sam to uradio kako bih jos jednu osobu uvao u kinologiju.

edit

Moram priznati da sam ja ovdje najvise pogrijesio dajuci psa takvoj osobi a ovako nesto mi se nikada nije dogodilo za svih 30 god a dajem rijec da nece vise.

Izvinjavam se clanovima foruma i ijedno ih pozdravljam.

Ok ok ok, sad i ja malo da unesem neke korektive, ali necu pozdravljati clanove foruma, nego stojim za svaku recenu odje RIJEC. Prvo ja o psima nemam blage veze, upoznao sam coeka koji je pricao i pjevao da su kod njega naj naj civave da ti kvaliteti u Italiju kostaju po 2 500 eur, a da po Balkanima nema sanse da se nadje kvalitet kao sto ima AntonioCassanuova (u daljem tekstu ODG.). Psa sam dobio sa 2 mjeseca, kad ni jedan odgaivac u CG ne daje psa ispod 3.5 mjeseca dok ne primi sve tri vakcine (nisu pare u pitanju, nego zivot psa). Dalje, psa sam dobio sa 2 mjeseca u kartonskoj kutiji (na pitanje zasto pas nije u boksu, dobio sam odgovor da se mali psi ne daju u boksu, cak hranu, dobio sam 0.5 kg najeftinijeg friskasa, naravno odma sam kupio normalnu hranu PROPLAN koju pas i dan danas jede). Sto se tice rize i sira, sam ODG. mi je rekao da pas ne bude premrsav treba sto vise da jede, i nije to bila suva riza, nego riza s tunjevinom i pavlakom, takva hrana o kojoj psi ODG. mogu samo da sanjaju i ODG LAZE da sam ja ISKLJUCIVO davao psu rizu i sir, pas ima hrane svakakve ukljucivajuci i rizu i sir. Sad mi pas jede Proplan piletinu za odrasle (preporuka ODG) i super je. Sto se tice prostirki, kakva nebuloza, ako vrsi nuzdu na prostirku ne traumira se, ako ne na prostirku onda se traumira )))))))))))))))))))))))))))))))))) zna se za sta se koriste prostirke, dok je pas mali, posle je pas isao na metalni pleh, zbog toga sto je pleh nizak i pas moze komotno da u udje na njega, sad pas ide u tualet za macke i nema greske, stvarno kupovat prostirke nema smisla kad je naucen da ide u tualet, sto se tice izvodjenja, svako jutro u 6 sati pas se izvodi na ulicu i dovece kad se stigne, kad psi ODG. civave ne izlaze na ulicu uopste, to sam licno cuo od ODG nekoliko puta, ali sad eo ispade da se ne vade s ulice, al dobro....edit edit -personalizacije (kapara ODG pala u novembru pas se rodio u aprilu) e sad nek me je sramota, uglavnom kako sto, pogodismo se, ali pogodili smo se ovako, rijeci ODG. "dobices ispravnog psa u standartu (podrazumjeva se standart FCI, to da kazem da na rijeci ODG da pas nije bio ugovoren za izlozbe, mada govoreno je i ima ljudi koji ce to da potvrde koji su culi da cu dobiti psa za izlozbe ISPRAVNOG, a kakav cu imati uspjeh to mi vec niko ne garantuje). Prije kaparisanja bila je prica da ja hocu stene zenjke, na sta ODG veli zenjki je obicno malo u leglu, ja kazem, ako bude zenjki vise mogu li dobiti zenjku, on kaze OK dacu ti zenjku ako ih bude vise u leglu. Kad su se rodili stenci ispalo da je vise zenjki nego muzjaka, i kad je bila pokrenuta prica o preuzimanju psa ODG kaze, jesam obecao sam da ti dam zenjku, ako ih bude vise u leglu, ali nisam rekao da cu ti je dati tu zenjku po istoj cijeni sto i muzjaka. U samom startu to nije bilo precizirano, nego samo receno od strane ODG, ocu dacu ti zenjku, ako ih bude vise,..dobices zenjku.. ODG pomenu da je meni nudjen muzjak, jeste, ja sam psa kaparisa u novembru, a prvobirano stene dobio je coek koji ga je kaparisao u februaru sledece godine, sta da kazem...da ne pricam kako me je ubedjivao da uzmem muzjaka, MUzjaci su top, najbolji su muzjaci, oni pare po 500 eur, te pare mozes da uzimas za parenje svaki dan, pa na kraju krajeva ja cu sjutra s tobom da parim (dje bi mi nasao tu dobru kuju, i ne veze se dobra kuja, kad naj naj kvalitet civava je kod ODG i nidje vise...), ali kad sam uzeo ipak zenjku cuo sam obratno, zenjke su zakon, a zenjke su mirne, zenjke su pametnije, a muzjaci samo zapisavaju kucu, a muzjaci su takvi, a muzjaci su onakvi..

edit

A drugi muzjak koji se prodat i koji se sadrzi u top uslovima ima lisicastu njusku, ODG vlasnicima prica da je to OK, a meni dok smo bili u dobrim odnosima kaze ne mogu da shvatim kako mi se to desilo..

Uglavnom, Postovani ucesnici ovoga foruma, kako sam naveo gore, stojim za svaku napisanu rijec, ne pominjem odgaivace koji nece da imaju dodirnih tacaka s ODG, ali bili su ljubazni da me konsultuju kolko se razumiju u civave, ne bjezim s foruma i tu sam, ako nesto nekome zatreba, ako nekome nesto nije jasno u mom tekstu, tu sam, pa pitajte, edit ali kad pada LAZ na mene tu nema cutanja, i kad moja pitanja, pitanja pocetnika kao "A kazi ODG a mogu li joj dati rize i tunjevine da bi se vise ugojila, a ODG Da da da, naravno, kako da ne", a sad uzima te izraze i veli da sam ja kriv...Zaboravih pomenut, juce sam bio kod vetirinara koji je rekao sledece, psu ce vilica biti formirana do 7 mjeseca, ne do 9, 12 ili cak 18 mjeseci kako me je ubedjivao ODG.

Kako je ispalo, neka je, pas je moj, samo sam htio da razjasnim neke stvari, da imate u vidu svi kad kupujute psa (ne kod ODG, a uopste), kad vi ocekujete jedno, a na kraju dobijate sto pedeset trece, pas sto jeste jeste, dobar, lijep, poslusan, nije stetan, lukav))) ali je stvarno dusica, a i nek je s krivim zubalom , ali je moj.

Izvinjavam se na oduzetom vremenu sto se citali ovo sto ne dozvoljavam sebi da pricam, a ne da pisem, obicno takve stvari zanemarim, ali nisam imao izbora, pitao sam za zubalo, a ODG da bi sebe opravdao poceo je da pise potpuno nebitne stvari koje se ne ticu zubala uopste..

Svima,

na forumu postoje razne teme, ukljucujuci i one kako odabrati stene, na sto paziti, sta raditi da se rizik svede na minimum, kada se daju vakcine, ishrana, standardi svake rase i jos mnogo toga.

Takodje postoji tema na kojoj se pise o uzgajivacima.

U dogovore izmedju uzgajivaca i bilo koga, ovaj forum NE ULAZI niti posreduje niti ima bilo kakve veze.

sto ce reci, postedite temu o rasi bilo kakvih medjusobnih dogovora, ugovora, novaca datih i ne datih, jer postoje druge institucije za to, a ne forum kao poligon za medjusobne optuzbe i nesporazume.

Hvala.

užas! ja sam se rasplakala čitajući dva poslednja posta. jadni psi. ja imam dve kujice i znam kako su nežne i koliko ih pazimo. one su članovi naše porodice, a ne stoka za rasplod. jadni, jadni mali psi. :shock:

Htio sam da se izvinem moderatoru i svim ucesnicima foruma, ako sam pogrijesio s temom i ostalim.

U samom startu interesovalo me je zubalo...za koje mi je sad jasno kako je i sto, ali nema veze..

P.S. Da se malo pohvalim, pas je bio na izlozbi CACIB Niksic i CAC Kotor gde je osvojio 1 mjesto u razredu Baby.

Nazalost pas vise nece moci da se izlaze zbog zubala koje je u STANDARTU..ali kako rekoh, nije mi zbog toga zao ni malo

Postovani clanovi...

danas sam napravio nalog na ovom sajtu ... veoma prijatno sam se iznenadio kada sam pogledao teme i video koliko posvecujete paznje svim rasama pasa ... To je bas za svaku pohvalu!

Inace, imam 2 civave, kratkodlakog muzlaka i dugodlaku zenku ... pre 15 dana sam dobio jednu bebu od njih ... prelepa je ... Ona je ustvari nosila dvoje ali na zalost nije uspela prirodno da se osteni pa je drugo ugusila, bar mi je tako veterinar rekao. Ujutru kada sam ustao primetio sam da je pokao vodenjak i da je krenuo porodjaj pa sam je odma odveo kod veterinara gde joj je uradjen carski rez. Pre par dana su joj skinuti konci i ona se super oseca sto vidim po tome kako je vesela :-) Malisa bas lepo napreduje ali me brine sto jos nije progledao ... Samo spava i sisa :-) Ima bas velik stomacic i duplo je veci od trenutka kada je dosao na svet :-)

Posted · Hidden by kazak, July 28, 2013 - trazi zenku za parenje sa svojim muzjakom - za to postoje mali oglasi da je muzjak slobodan za parenje
Hidden by kazak, July 28, 2013 - trazi zenku za parenje sa svojim muzjakom - za to postoje mali oglasi da je muzjak slobodan za parenje

ima li neko zenku, kratkodlaku, za parenje?

062 308 360

Dobar dan,

prvi put sa na bilo kakvom forumu pa se izvinjavam ako nesto pogresim. Naime, treba mi pomoc, Vlasnica sam civave zenkice koja je u teranju ali kada je sa muzjakom jako se plasi da pristane na parenje. Naravno, potpuno je razumem ali mi treba savet kako da pomognem kako bi ipak parenje uspelo s obzirom da bih zelela da imam i njene bebe. Puno hvala unapred.