Dom

Nemacki Kratkodlaki pticar - 17.deo

Recommended Posts

On 7/21/2015 at 9:22 AM, Vlada Hunter said:

Ultramegaexterra moras raditi vise i bolje i bice rezultata. Niko se nije rodio predredjen vec je to morao nekako zasluziti. Godine i godine rada su iza svega toga, a onda je najlakse reci namesteno. Nikada se sa time necu sloziti. Sticajem okolnosti poznajem malo istoriju vezanu za odgaivacnicu del Rade Savic i sve se uglavnom svodi na koji dan rada i onda je sudija kriv sto pas nije pobedio, a godine i godine rada se vrlo lako zanemaruju i obicno krece pljuvacina bez realnog osnova. Sa druge strane mogu i da nekako prihvatim namesteno u Srbiji ali namesteno u svetu to nikako ne mnogu da prihvatim jer da je tako lako i mnogi drugi bi to namestali i imali rezutate.

Na kraju ko misli drugacije nema drugog puta nego da radom prevazidje to sto ne vredi ni malo i dokaze kvalitet, e tu je pocetak kraja vecine onih koji misle da je dovoljno svrcnuti malo sa psom i nakon prve marke eto sampiona.

Dobar pogled svima

Izivni, nisam dugo bio, naravno najlakse je kritikovati, ako ti mislis da je sve OK, onda u redu. I mi imamo tendenciju da preuvelicavmo i kad nije tako.  ako smo kritikom nesto na bolje prmenili, onda je dobro. ako nismo, izivinite.

On 8/10/2015 at 5:51 PM, CAPUT ALTUM said:

DARKOM :arrow:  Vidi, jako je lepo kada nosna pečurka psa dominira kao najviša tačka. To nemora automatski da znači da je glava psa visoko!!! Impresivno ovako nošena glava izgleda, čak i kada se ona nalazi tek nešto više od linije leđa. Zašto francuske sudije naglašavaju da suviše visoko nošena glava odudara od standarda? Sa čime je to povezano? Razlog je taj, da se zbog ovakvog nošenja glave narušava MEHANIKA GALOPA. Ona je ta koja, u ovom slučaju ''trpi'' zbog takvog načina nošenja glave. Da neprepisujem standard i opisujem kakav galop treba da bude, vrlo je dobro poznato da i aspekt brzine treba da bude zadovoljen. Da li je to moguće sa glavom podignutom u nebo? Sasvim je druga priča o položaju glave NEMCA kada uđe u zonu mirisa. Ono ''plivanje'' je obavezno ako pričamo o stilskoj marci, a tada je glava podignuta sa pečurkom u nebo, dok pas pokušava da završi akciju na pravi način. Da li se u ovom slučaju brzina kretanja smanjuje? NARAVNO. Ovo je najkraće što mogu da diskutujem o tom famoznom ''nošenju'' glave.

Znate li koliko je velikih ''stilista'' propalo? More. Koliko je ''prosečnih'' stilista postalo šampionima? Isto toliko. Nije sve u jurnjavi za ''dopadljivim'' nošenjem glave ali su stilski elementi osnovna vodilja ozbiljnih odgajivačnica. Puno ljudi koji se bave uzgojem, takmičenjem i lovom pričaju kako su ''englezi'' bolji od ''nemaca''. Ja se sa tim uopšte neslažem i neću odustati od uzgoja NKD-a, jer mislim da ta njihova konstatacija nije tačna. Jednostavno, mislim da je na našim prostorima slučaj samo to da se puno više nestručnih ljudi bavilo uzgojem NKD-a i da je iz tog razloga NKD ''pretrpeo'' najviše štete. Ko god smatrao suprotno može da me demantuje ali na terenu. Još jedna bitna stvar, naši kontinentalni tereni daleko više odgovaraju nemcima i zato ću se držati njih.

Pas ti je još uvek mlad, pažljivo i polako sa njim. Njegovo vreme tek dolazi. Lepo izgleda, pogotovo u galopu. Ono stajanje, ako je na divljač, više je nego ekspresivno - što je jako bitno, jer postoje psi koji kada markiraju, od ''ekspresivnosti'' neznam stvarno da li markiraju ili hoće da vrše nuždu. Ako je spreman na saradnju, dovoljno energičan - ne nervozan - imaš materijal. Kada sazre i završiš ga, videćeš gde si. Sve najbolje. Kako sa njim, tako i sa ostalim psima.

to nosenje glave mi je veliko pitanje. neme nista lepse nego kad NKD digne glavu u galopu, ali ja bih reako da 80% i vise je drzi dole....mozda vise..a sada, sta to zanaci za zeca na primer? po meni apsolutno nista...ili pak ako se pomeri u marki....a ja vec sa puskom pored....za takmicenje razumem, ali za praktican lov, nisam ubedjen

PROLEĆNI UZGOJNI ISPIT NEMAČKIH KRATKODLAKIH PTIČARA

(PO PROGRAMU ’’DERBY’’ MATIČNOG KLUBA)

Datum: 09.04.2016.         Mesto: Turija         Početak u 7.30 h.

Kotizacija: 1500.00 dinara za svakog psa

Uplatiti na tekuci racun Kinološkog drustva Turija:  160 – 929195 -77

Prijave slati na adresu:

KD Turija; Svetog Save 33; 21215 Turija

Ili na E mail: kdturija@yahoo.com

Kontakt:060/1844115- Zlatko, 064/8962062 - Miloš, 063/8258400 – Žarko  063/7293329 - Dragoslav

Sudije:

Luka Milutinović

Milan Mirić

Edited by KD Turija

On 12.3.2016. at 16:24, kdstig.info said:

KD V.GRADIŠTE & KU STIG POŽAREVAC: 02.04.2016.god, 4XCACIT, 1CACT

KU STIG iz Požarevca i KD iz Velikog Gradišta, održaće dana 02.04.2016. god., na terenima LU Golub iz V.Gradišta dve medjunarodne utakmice i specijalnu utakmicu za NKD pticare. Pre podne 2x CACIT i šampionat Kluba za NKD iz Požarevca sa dodelom CACT , po podne 2xCACIT !

Skup je u Velikom Gradištu u restoranu Dionis do 8.00h.

Obezbeđen doručak i ručak .

Kontak tel. 0648335214 - Zoran Zdravković

IZVESTAJ SA UTAKMICA

Dana 02.04.2016.god. kinoloska udruzenja Stig iz Pozarevca i KU Veliko Gradiste, odrzala su dve medjunarodne utakmice pasa pticara, na terenima LU Golub iz V.Gradista . Za utakmice je bilo prijavljeno 56 pasa.

Sudije : Rasa Vitanovic,Slavoljub Rajkovic, Dragan Ristic, Miroslav Vucenovic, Marko Mitrovic, Zika Mitrovic i Slavisa Stamenkovic.

Izvanredni tereni LU Golub, divljaci u velikom broju. Lep, suncan dan, isao je na ruku takmicarima, vetar konstantan. Organizacija odlicna. Zahvaljujemo svim takmicarima i sudijama, koji su ucinili da ovo bude jedna od najposecenijih i najboljih srpskih utakmica !

Rezultati: CACIT Pozarevac –kontinentalni pticari

CACT,CACIT Vesna Del Garincos –Dejan Grujic
CACT,R.CACIT Elit Del Cakic-Aleksandar Cakic
CACT Axel- Dusan Jovanovic
R.CACT Bero Del Garincos-Dejan Grujic
R.CACT Mamba-Srdanovic
ECC Tora Del Cakic-Aleksandar Cakic
ECC Idolo Del Cakic-Aleksandar Cakic

Rezultati : CACIT Pozarevac-engleski pticari

1ECC Kedrilo- Sreckovic Milorad

2ECC Beba od Hristica- Hristic

Rezultati: CACIT V.Gradiste – kontinentalni pticari

CACT Stelt Del Cakic- Aleksandar Cakic

CACT Edi Od Belog Polja –Dragacevac Peca

R.CACT Chapa Forest Eys-Aleksandar Cakic

R.CACT Nina Del Atila Flagelum Dei – Srdanovic

ECC Gaya Del Atila Flagelum Dei- Krstic

ECC Kodo- Bajic Dusan

ECC Axel- Dule Jovanovic

ECC Bos- Darko Mladenovic

ECC Ivona – Srdanovic Misa

ECC Mamba Del Grande Mimasic-Srdanovic Misa

MB Alba Lipov Cvet- Milos Radovanovic

CQN Spin –Radulovic Nebojsa

CQN Tina- Jankovic Veselin

Rezultati : CACIT V.Gradiste-engleski pticari

ECC Beba od Hristica- Hristic

M.B. Danko- Sreckovic

Edited by kdstig.info

Po odobrenju Kinološkog Saveza Republike Srbije  u organizaciji kinološkog društava  Vencanac iz Vencana održava se 

Nacionalna Nocna izložba pasa svih rasa CAC Vencane 25.06.2016

Izlozba ce se odrzati na fenomenalno osveteljnom terenu OS Velja Gerasimovic

Organizator je obezbedio veliki parking koji je u sklopu terena!

Izložbu sude sledeće kinološke sudije: 

Kokotovic Srdjan - I fci grupa

Babic Dragan - II fci grupa

Lazic Stefica - III,IV,X

Davidovic Natasa - V,IX

Djokic Zoran -VI,VIII

Savic Rade - VII

Program izložbe:
Uvođenje pasa....................… 18:00 - 19:00
Otvaranje izložbe.................... 19:00
Best in Show........................... po završetku ocenjivanja

Uslovi izlaganja:
Na izložbi se mogu izlagati svi rasni psi koji imaju rodovnik izdat od Kinološkog Saveza Republike Srbije ili rodovnik izdat od inostranih kinoloških organizacija koje priznaje Međunarodna Kinološka Federacija (FCI). Psi koji nemaju potvrdu o vakcinaciji od besnila neće im biti dozvoljen ulazak u izložbeni prostor, ujedljivi psi moraju nositi zaštitnu korpu.

Ne mogu se izlagati: slepi i gluvi psi, visokoskotne kuje, kuje u teranju niti psi čiji su vlasnici pod dispciplinskom kaznom. Svu odgovornost za pričinjenu štetu od strane psa snosi vlasnik.

Razredi pasa:
a) Bebi razred (od 3 do 6 meseci)
b ) Razred najmlađih (od 6 do 9 meseci)
c) Razred madih (od 9 do 18 meseci)
d) Intermedija (od 15 do 24 meseca)
e) Razred zrelih (preko 15 meseci)
f) Razred radnih pasa (uz priloženu potvrdu o položenom radnom ispitu)
g) Razred šampiona (psi sa titulom nacionalnog ili internacionalnog šampiona uz priloženu potvrdu )
h) Veterani (psi preko 8.godina starosti)
i) Parovi (mogu se prijavati dva psa različitog pola iste pasmine i varijeteta, vlasništvo jednog vlasnika)
j) Odgajivačka grupa (mogu se prijaviti grupe od 3 do 5 pasa istog odgajivača)

- C.A.C. SRB
- R. C.A.C. SRB
- Prvak razreda Mladih
- Najlepši veteran
- Najlepši odgajivački par
- Najlepša odgajivačka grupa
- Najlepši mladi pas izložbe
- Najlepši pas izložbe

VAŽNO OBAVEŠTENJE:
Svaki pas se pojedinačno prijavljuje„Prijava za psa“. Pas mora biti vlasništvo izlagača.
Upisnina za svakog prvog prijavljenog psa po izložbi iznosi 1.000,dinara
Za drugog psa istog vlanika 800,00 dinara
Za trećeg psa istog vlasnika 600,00 dinara
Za autohtone-domaće rase pasa prijava 1.000,00 dinara.
Za strane izlagace 20 eura

UPLATE NA DAN IZOZBE 1200 dinara

E-mail:KDVENCANAC@HOTMAIL.RS

Uplatu izvršite na sledeći račun 
ŽR: 205-0000000173480-53 sa naznakom za izložbu pasa

Kinološko Udruženje „Vencanac" iz Vencana

Dodatne informacije :
065-211-50-60 Veljko

065-8-676-676 Ivica

Pozdrav svim ljubiteljima pasa.

Moje ime je Milan, prvi post i prvo da pohvalim informativni deo foruma pruzio mi je dosta korisnih informacija. Covek se uci dok je ziv, a iskustva drugih su jako bitna za napredovanje i usavrsavanje.

Lovac sam i imam nemacke kratkodlake pticare. U pocetku samo me je lov zanimao i lovina, kako vreme prolazi to se menja sad vise uzivam u dobrom radu pasa moji ili tudjih, lovina mi je u drugom planu, to mi je najveci uzitak.

Prvi put u dodir sa NKD dosao sam sa 18 godina, to mi je bio prvi lovacki pas. Dobio sam ga na poklon i lovio sam sa njim 8-9 sezona, nije vise u zivotu. Sad lovim sa cerkom tog psa ali taj prvi, odnosno prva (kuja) mi je ostala ipak najdraza.

DSC_0928.jpg