Dom

Nemacki Kratkodlaki pticar - 17.deo

Recommended Posts

Na kraju krajeva dovoljno je samo pogledati postignute rezultate i skinuti kapu dole, a omalovazavanje zameniti prakticnim radom i naravno rezultatima.

pozdrav i dobar pogled

pa to je sustina svega, jer pobedjuje i kad nije nabolji, jer "saradjuje" sa kurtom i murtom. Za to vreme, gledas sa stane i urlas od bola, dok ti se smeje u brk. Da bi na kraju se javili takvi kao ti, i rekli cast sampionu! (granpa) Tako nam i treba

Ultramegaexterra moras raditi vise i bolje i bice rezultata. Niko se nije rodio predredjen vec je to morao nekako zasluziti. Godine i godine rada su iza svega toga, a onda je najlakse reci namesteno. Nikada se sa time necu sloziti. Sticajem okolnosti poznajem malo istoriju vezanu za odgaivacnicu del Rade Savic i sve se uglavnom svodi na koji dan rada i onda je sudija kriv sto pas nije pobedio, a godine i godine rada se vrlo lako zanemaruju i obicno krece pljuvacina bez realnog osnova. Sa druge strane mogu i da nekako prihvatim namesteno u Srbiji ali namesteno u svetu to nikako ne mnogu da prihvatim jer da je tako lako i mnogi drugi bi to namestali i imali rezutate.

Na kraju ko misli drugacije nema drugog puta nego da radom prevazidje to sto ne vredi ni malo i dokaze kvalitet, e tu je pocetak kraja vecine onih koji misle da je dovoljno svrcnuti malo sa psom i nakon prve marke eto sampiona.

Dobar pogled svima

DARKOM :arrow:  Ti mi, ne tako davno, dade primedbu za nošenje glave Milanovog Dolara. Sećaš se? Zašto si sada postavio slike ovog psa i u marci i u galopu? Da li se radi o ekstremu, tipičnom predstavniku NKD ili nečem trećem? Da se razumemo, kao primedbu na moju pohvalu nošenja glave Dolara, stavio si obrazloženje francuskog sudije za nošenje glave ženki odgajivačnice AFD. Na kraju, obrazloži mi samo, kako ti se doima na terenu ovaj pas. Kakav je u pretraživanju terena (nemislim na sistem), kakav je na divljači i poenu i veoma bitna informacija, koliko je star?

CAPUT ALTUM- Raso komentari o nosenju glave su vazili iskljucivo za pse u galopu,napisao sam ono sto stoji u standardu,njuska horizontalno nosena ne vertikalno i ne nosna pecurka kao najvisa tacka,to nisam ja napisao ,to stoji tamo i to vazi za pse u pokretu,odnosno galopu.U marci glava moze da bude oborena i podignuta,poen je poen ali stilska marka znas i sam kako se vrednuje.

Lion je pas dobre volje,dobar na poenu,nisam ga radio za utakmice jer sebe jos uvek ne vidim tu.Star je 18 meseci.

DARKOM :arrow:  Vidi, jako je lepo kada nosna pečurka psa dominira kao najviša tačka. To nemora automatski da znači da je glava psa visoko!!! Impresivno ovako nošena glava izgleda, čak i kada se ona nalazi tek nešto više od linije leđa. Zašto francuske sudije naglašavaju da suviše visoko nošena glava odudara od standarda? Sa čime je to povezano? Razlog je taj, da se zbog ovakvog nošenja glave narušava MEHANIKA GALOPA. Ona je ta koja, u ovom slučaju ''trpi'' zbog takvog načina nošenja glave. Da neprepisujem standard i opisujem kakav galop treba da bude, vrlo je dobro poznato da i aspekt brzine treba da bude zadovoljen. Da li je to moguće sa glavom podignutom u nebo? Sasvim je druga priča o položaju glave NEMCA kada uđe u zonu mirisa. Ono ''plivanje'' je obavezno ako pričamo o stilskoj marci, a tada je glava podignuta sa pečurkom u nebo, dok pas pokušava da završi akciju na pravi način. Da li se u ovom slučaju brzina kretanja smanjuje? NARAVNO. Ovo je najkraće što mogu da diskutujem o tom famoznom ''nošenju'' glave.

Znate li koliko je velikih ''stilista'' propalo? More. Koliko je ''prosečnih'' stilista postalo šampionima? Isto toliko. Nije sve u jurnjavi za ''dopadljivim'' nošenjem glave ali su stilski elementi osnovna vodilja ozbiljnih odgajivačnica. Puno ljudi koji se bave uzgojem, takmičenjem i lovom pričaju kako su ''englezi'' bolji od ''nemaca''. Ja se sa tim uopšte neslažem i neću odustati od uzgoja NKD-a, jer mislim da ta njihova konstatacija nije tačna. Jednostavno, mislim da je na našim prostorima slučaj samo to da se puno više nestručnih ljudi bavilo uzgojem NKD-a i da je iz tog razloga NKD ''pretrpeo'' najviše štete. Ko god smatrao suprotno može da me demantuje ali na terenu. Još jedna bitna stvar, naši kontinentalni tereni daleko više odgovaraju nemcima i zato ću se držati njih.

Pas ti je još uvek mlad, pažljivo i polako sa njim. Njegovo vreme tek dolazi. Lepo izgleda, pogotovo u galopu. Ono stajanje, ako je na divljač, više je nego ekspresivno - što je jako bitno, jer postoje psi koji kada markiraju, od ''ekspresivnosti'' neznam stvarno da li markiraju ili hoće da vrše nuždu. Ako je spreman na saradnju, dovoljno energičan - ne nervozan - imaš materijal. Kada sazre i završiš ga, videćeš gde si. Sve najbolje. Kako sa njim, tako i sa ostalim psima.

Edited by CAPUT ALTUM

Raso hvala puno.Po meni jedna od najbitnijih stvari je mentalitet,poen i volja i naravno da je pas u tipu rase,jer to je ono sto pse cini lovno upotrebljivim.Jurenje za nekim stiliom,brzinom(koja je stvarana zna se vec kojim putem) dovela do unistenja prirodnih karakteristika ovih pasa.Mnogi ce reci,bitan je stil i mnogo drugih stvari....ja kazem da ali psi koji su u tipu rase nemogu da trce nekim stilom koji nije primeran rasi.Kad pocne da se ocenjuje pravilno ekstarijer tada moze i stil,psi sa losim zadnjim nogama,sedlastih ledja,losih sapi.... nema svrhe ocenjivati stil kod istih.

Na  prodaju   nkp   Madok   ster  6  mes   otac   Hadok   ATILA  FLAGELUM  DEI    MAJKA   TANGOVA CERKA DEL CAKIC    DEDA  AMOR OD  BUBE  TANGO  DEL  CAKIC  BABA  VANDA  DU  PED DU   MONT   IMA  MARKU  NA  PRIRODNU  DIVLJAC   APORT   SA SUVA  I  VODE   NAUCEN  NA  KOLA  VOZNJA    NA PUCANJ  APORT  ZECA   MOZE SE   VIDETI   SNIMCI   NA    FEJS      ZORAN  SRDANOVIC    UCI  I POGLEDATI       TEL  062   161  74  98   PAS   ZA POZELETI  A  SAMO  6   MES  POZDRAV

NA  PRODAJU  NINA    NKP    STARA  21 MES   OTAC   HUBLOT   ATILA FLAGELU DEI    MAJKA  BALZAKOVA  CERKA       TAKMICARSKI PAS  TRAJLER     OVOG PROLECA   3   CACIT    1X R.CACIT  2X  ECC   2 X KON       3  PAS NA    EVRO KUPU  NA  ITALIJANSKIM UTAKMICAMA  TEL  062  161 74  98.

Raso hvala puno.Po meni jedna od najbitnijih stvari je mentalitet,poen i volja i naravno da je pas u tipu rase,jer to je ono sto pse cini lovno upotrebljivim.Jurenje za nekim stiliom,brzinom(koja je stvarana zna se vec kojim putem) dovela do unistenja prirodnih karakteristika ovih pasa.Mnogi ce reci,bitan je stil i mnogo drugih stvari....ja kazem da ali psi koji su u tipu rase nemogu da trce nekim stilom koji nije primeran rasi.Kad pocne da se ocenjuje pravilno ekstarijer tada moze i stil,psi sa losim zadnjim nogama,sedlastih ledja,losih sapi.... nema svrhe ocenjivati stil kod istih.

Vrlo poucni tekstovi od vas i Caput Altum. Imaju mladi odgajivaci i lovci sta nauciti

Vrlo poucni tekstovi od vas i Caput Altum. imaju mladi odgajivaci i lovci sta nauciti. pozdravljam vas