Dom

Nemacki Kratkodlaki pticar - 17.deo

Recommended Posts

Mi danas krenuli malo sa laganim treniranjem u cik zore  :emoha21:

Idolo del Cakic & Mia del Cakic ( Vamos - Zola)

2mwib13.jpg

33pcw7o.jpg

315c2yv.jpg

Edited by AKISA

Posted (edited) · Hidden by Dom, August 10, 2015 - No reason given
Hidden by Dom, August 10, 2015 - No reason given

Koliko vidim posle 5 meseci,....

atila je IN

Del Savio je OUT.

Napokon, da se nesto desava da su se malo promenile prilike. Ovaj prevarant iz Makcea, se neda doduse, i nije gotova prica.

Svaka casti i Atili, i Cakicu, i jos nekima koji izdrzase ovu torturu pokvarenjaka. Kako je njima bilo, mogu da zamislim da ih varaju pred ocima svih ovih godina. Trebalo je to izdrzati, da se ne pukne!

Edited by Ultramegaexterra

11059690_897225900323060_178511126664130

LION DEL RADE SAVIC

Naravno da svako normalan zna da ovo nije markiranje ni primanje mirisa, ali zbog mladih kinologa moram da pitam.

Sta je poenta ove fotografije ? ???

Pretpostavljam da se macka ispela na drvo ali bolje da pitam.

Naravno da svako normalan zna da ovo nije markiranje ni primanje mirisa, ali zbog mladih kinologa moram da pitam.

Sta je poenta ove fotografije ? ???

Pretpostavljam da se macka ispela na drvo ali bolje da pitam.

genetski je dobio njuh za "lovu" od Makcea, pa sada njuska gde su.

decko predji na nesto jace,nemoj da uzimas vise taj andol

Nisam hteo da te uvredim Darkom, sto se tice "andola " mogu lako da predjem na nesto jace nikakva muka nije, samo da izbegnemo vredjanje.

Pitao sam kulturno kakav je ovo novi performans koji nudi gore pomenuta odgajivacnica...

Gledao sam svojim ocima pse tih linija kako se okrecu u krug kao ringispil dok ne padnu s nogu,

kako za 5 minuta progrizu gepek i pobegnu u nepoznatom pravcu, opste je poznato da svi koji drze pse te linije pate od hronicne neispavanosti, naime ljubimci urlaju kao sakali po celu noc (ti to sigurno znas), znam da hoce repom da pokriju genitalije na najmanji sum recimo aplauz, znam da su odlicni aporteri HAHA, sve u svemu bas pravi kratkodlaki nemci. ..

Sad jos ovaj novi performans zabacuju glavu unazad sve dok im mozak ne ostane bez krvi i kiseonika, tada odrade salto unazad pa jovo na novo.

Toplo bi vam preporucio da zaposlite jednog pseceg psihijatra jer toliko genetskih problema u jednoj liniji predstavlja ozbiljan izazov za svakog ambicioznog psihijatra, nova su vremena dosla ne lece se ti i takvi problemi LOPATOM I ASOVOM.

Znam da je LOPATA postala zastitni znak te linije ali 21 je vek. .

Nisam znao da si veliki poznavalac NKD-a.Vidim da imas neke bretoncice i da si rasterao skoro ceo BK forum tvojim pametovanjem pa si resio da se ubacis malo kod nas.To sto si ti gledao i video to je tvoja stvar,neznam da li si moje video kad ih komentarises,ja tvoje glupe snimke koje si postavljao godinama unazad nisam komentarisao jer nisam hteo da te ponizavam i ismejavam a imao sam x puta materijala za to,jbg nisam kompleksas kao ti da sudim ljubiteljima ovih rasa.Svako cuva sta voli i svaki pas ima neku manu,a ova marka ako te je zabolela toliko ja ti ne mogu pomoci,trazi brate pomoc od nekog drugog a mene i moje pse koje nisi gledao zaobidji.

auuuu kako kompleksi prorade pred svaku jesen ili prolece kad treba da se bira reprezentacija. onda se ne biraju srectva da se uvredi napise sto vise gluposti i lazi i sve tako dok prvenstva prodju onda umesto da se lepo izvinu i cestitaju oni se zavuku u misje rupe i ne javljaju se do sledeceg prvenstva. o vama govore vise vasi nadimci jer ni ime ne smete da napisete, a o odgaivacnici koju sanjate i zbog koje nemate mira govore njeni rezultati. uzmite ljudi radite jer sto vi visete lazete ovde i lupate gluposti sve vise rezultata stize sa takmicenja koja nesto vrede svuda u svetu.

auuuu kako kompleksi prorade pred svaku jesen ili prolece kad treba da se bira reprezentacija. onda se ne biraju srectva da se uvredi napise sto vise gluposti i lazi i sve tako dok prvenstva prodju onda umesto da se lepo izvinu i cestitaju oni se zavuku u misje rupe i ne javljaju se do sledeceg prvenstva. o vama govore vise vasi nadimci jer ni ime ne smete da napisete, a o odgaivacnici koju sanjate i zbog koje nemate mira govore njeni rezultati. uzmite ljudi radite jer sto vi visete lazete ovde i lupate gluposti sve vise rezultata stize sa takmicenja koja nesto vrede svuda u svetu.

Kao i svuda ima kompleksa. najlakse je pljuvati jer mi Srbi smo skloni tome. Kad neko nesto napravi onda je to neyasluyeno, a kad se tebi desi neuspeh sudija je kriv. Ja sam imao tu srecu da vidim nekoliko pasa linije del Rade Savic i necu reci da su svi bili odlicni, bilo je prosecnih. Medjutim to je normalno da bude i ovakvih i onakvih pasa, naravno video sam u prakticnom lovu i sjajne pse iy ove odgaivacnice, ya svaku pohvalu i ako nisam neki ljubitelj utakmica vec prakticnog lova. O tim psima sam cenio po onome prikayanom u lovu, a posle sam saznao da su imali i zapazenih rezultata.

Na kraju krajeva dovoljno je samo pogledati postignute rezultate i skinuti kapu dole, a omalovazavanje zameniti prakticnim radom i naravno rezultatima.

pozdrav i dobar pogled

Pozdrav svim ljubiteljima nemackog kratkodlakog pticara.Javljam se prvi put ali duze vreme pratim ovaj forum.Moram da kazem da Radeta nisam video ni cuo bar 5 godina da neko ne pomisli da ga ja sad branim ali sam stvarno imao prilike da gledam puno njegovih pasa na treninzima i mogu da markiraju slicno ovoj slici.Lako je kritikovati ali nije lako postici takve rezultate.Pojedini ljubitelji drugih rasa stavljaju akcenat na lov sto je normalno jel su lovacke rase.Voleo bi da neko postavi snimak sa radom u lovu bar slican radu Darkovog Age.Danas nije tesko svi imaju dobre telefone ali treba imati sta snimiti

Pitao sam  za jednu fotografiju na kojoj pas bulji u nebo , tesko je zakljuciti zasto , jedino sto je jasno kao dan je DA  PAS NA TOJ FOTOGRAFIJI NE MARKIRA ....

Istog trenutka doajenov potrcko meni prepise terapiju .....  

Inace Pavic,Mavic,Kavic,Cavic  ,reprezentacije, njihovi NKD-ovi  rezultati mene uopste ne interesuju......

Ipak   postujem starije njihove rezultate  nije to lako ni namestiti , a posto volim da naucim po nesto od najvecih ,onih sto ih zovu GRANDE  (bow) evo jedne marke mog psa(doduse na rostilj (lmao) )  pred kafanom u stilu LIONA ..... 

7ivc.jpg

daj mu piva malo,vidis da zavija,nemoj da si pored svega i sebican

Ne zavija on nikad, sto se zavijanja tice tu ste neprikosnoveni.

daj ne kenjaj vise covece ,stavi prst na celo i zapitaj se sta ti hoces vise,pljujes po nekim ljudima po forumu koje ne mozes da stignes da zivis 5 zivota jos.Nerazumem ko si ti i ko te bre pita za misljenje i savet ovde,neznam sta si umislio,da si neka kinoloska velicina,kupio si par bretoncica kod nekih Francuskih odgajivaca i mislis napravio si neznam sta, uuuu ,evo sve sam se najezio mozes i da zamislis gde.Francuzi sigurno misle da ovi nasi psi ne valjaju pa kupuju i pare a ujedno mozda kod tebe pljuju ali pare i dalje kupuju.Kad se sve sabere koliko je nasih Srpski pasa prodato preko a koliko uvezeno,da ne valjaju nasi nebi stranci kupovali a to sto se ne pojavljaju u papirima njima nek je na cast,a ti bolje zacuti i gledaj svoja posla nisi zanimljiv.Mogao sam da te ignorisem ali nisam hteo jer se samo znas sta ignorise.

Darkom izvini nisam cuo za tebe, za sve tvoje rezultate evo javno ti cestitam. .

Sto se tice mog kinoloskog rada to je cist AMATERIZAM, znaci ne takmicim se, ne uzgajam pse, povremeno kupim neko stene (uvek musko)

niti se poredim sa tvojim gazdom niti imam zelju da budem nesto u tim vise nego mutnim vodama.

Jednostavno taj vas Lion na onoj fotografiji NE MARKIRA ciji god da je pas, to sam napisao za ove mladje i naivnije meni je sve jasno.

Imam par snimaka pasa te linije i to sa zvanicnih utakmica pa eto objavicu snimke kako perjanica tog uzgoja 10 min bukvalno gazi fazanku i ne oseca bas nista, a ostrodlaka nemica obicna lovna kuja 5 min posle velikog sampiona pravi marku na istu tu koku sa 10- 15 metara krece u kule i bukvalno je hvata i zivu donosi vodicu. Tako da mitove i legende o nekom vanserijskom nosu mogu da prodju na nekom drugom mestu. Mozes ti da napises da sam pedofil i narkoman mozda neko i poveruje ali veruj mi da samo dete od 4 godine ili budala moze da poveruje da Lion na onoj fotografiji MARKIRA. Znaci nikakve zavisti tu nema tvoj me gazda NE INTERESUJE, ti jos manje, stavio si sliku na forum racunam da imam pravo da prokomentarisem, kao i ono podvijanje repa na aplauz, one aporte bacene iz ruke 5 metra pred svetskog sampiona ono nosenje kao da nosi posudu sa bojnim otrovom, predaja uz zakopavanje. . . . .

Darkom izvini nisam cuo za tebe, za sve tvoje rezultate evo javno ti cestitam. .

Sto se tice mog kinoloskog rada to je cist AMATERIZAM, znaci ne takmicim se, ne uzgajam pse, povremeno kupim neko stene (uvek musko)

niti se poredim sa tvojim gazdom niti imam zelju da budem nesto u tim vise nego mutnim vodama.

Jednostavno taj vas Lion na onoj fotografiji NE MARKIRA ciji god da je pas, to sam napisao za ove mladje i naivnije meni je sve jasno.

Imam par snimaka pasa te linije i to sa zvanicnih utakmica pa eto objavicu snimke kako perjanica tog uzgoja 10 min bukvalno gazi fazanku i ne oseca bas nista, a ostrodlaka nemica obicna lovna kuja 5 min posle velikog sampiona pravi marku na istu tu koku sa 10- 15 metara krece u kule i bukvalno je hvata i zivu donosi vodicu. Tako da mitove i legende o nekom vanserijskom nosu mogu da prodju na nekom drugom mestu. Mozes ti da napises da sam pedofil i narkoman mozda neko i poveruje ali veruj mi da samo dete od 4 godine ili budala moze da poveruje da Lion na onoj fotografiji MARKIRA. Znaci nikakve zavisti tu nema tvoj me gazda NE INTERESUJE, ti jos manje, stavio si sliku na forum racunam da imam pravo da prokomentarisem, kao i ono podvijanje repa na aplauz, one aporte bacene iz ruke 5 metra pred svetskog sampiona ono nosenje kao da nosi posudu sa bojnim otrovom, predaja uz zakopavanje. . . . .

tvoja je stvar sta ces da mislis,sta jeste a sta nije.Gazdu nemam i nisam nikada imao,Mislim da ovde sto pises i napadas Savica je pogresna adresa,ako imas kazi njemu nesto a nemoj mene da napadas i moje pse koji nose njegove rodovnike jer koliko znam,skoro da nema pas u svetu a da nema tu krv u sebi,zato imas podugacak spisak pa ako si toliko dokon okreci brojeve ili pisi i zabavljaj nas jos malo.

Sto bi ja tebe napadao ? ?? A tek njega to nema pojma. Nisam cak ni Liona napao, samo sam prokomentarisao fotografiju NISTA VISE.

Tom coveku svaka cast za sve sto je u proslosti pozitivno uradio za kinologiju, trenutno ima puno kvalitetnijih odgajivaca, linija, pasa ali on zauzima sasvim sigurno vazno mesto u istoriji NKD Srbije.

Ne zelim da se mesam jer NKD ne drzim vec 5 godina ali sam ih drzao dosta dugo i raznih se u 25 godina bavljenja lovom nagledao pa mogu i nesto da kazem.

Ne znam kakve pse sad Rade ima ali teza da su psi njegovih bar ranijih linija preko Bloa, Kimbe, Pipa... degeni odnosno lovno neupotrebljivi je naj obicnoje pljuvanje i kretenizam i to moze da izjavi samo neko ko nije lovac i nije lovio sa ovim psima.

Naj svestranijeg psa koga sam ikad imao bio je bas potomak Radetovih linija pasa. Pas je radio i polje i vodu, odličan aport, marka, sledoglasan na tragu, ostar na grabljivicu, brze i istrajne pretrage.....

Da se razumemo, Radeta sam video jednom u životu niti znam kakav je čovek niti kakve pse sad ima niti bilo sta imam pd njegovih pasa, ali mi je pljuvaca koji nemaju pse ni za bostan pun ..... na ovom forumu.