Dom

Nemacki Kratkodlaki pticar - 17.deo

Recommended Posts

Juce u Zitoradji jos jedan cirkus Kolorado u organizaciji privatnog Nkd kluba sa Uba.Naime juce je trebao da se odrzi sampionat kluba za kontinentalce,kao kruna sezone posle velikog uspeha koji su psi iz Srbije napravili na svetskoj sceni.Da li je uticala ekonomska kriza ili bojkot takmicara privatnog Nkd kluba sa Uba,Zorana Markovica I njegove kamarile na sampionatu se pojavio ponesen uspesima na susretima sela u Rumuniji del Rade,Dragacevac I Lukavac.Turnusi praznik za oci,boks mecevi bolji nego mecevi Muhameda Alija(s'obzirom da je svaki vid nasilja nad jarebicama zakonom zabranjen mogu I krivicno da odgovaraju).Da nebese I ono malo publike koja je prisustvovala ovom cirkusu verovatno bi se takmicenje nastavilo I popodne jer I corava koka ubode koje zrno!!!

Svaka cast Cakicu I Milanu AFD nisu dozvolili sebi brukanje na ovom cirkusu posle izvanrednih uspeha na Niskim utakmicama.

Kaze nas precednik u izvestaju sa sampionata iz Italije "trce psi sede glave",gospodine precednice ako ovako nastavite sledece godine ce vam u reprezentaciji trcati psi u invalidskim kolicima!!!Poslednji je trenutak da se nesto promeni,jucerasnji sampionat je pokazatelj rada I strucnosti naseg precednika!Ili neka prekrste klub u NKD KLUB SRBIJE-DEL RADE SAVIC,bar da znamo na cemu smo!

Bio sam u Nisu ali na zalost nisam mogao da prisustvujem sampionata zbog sudjenja i sada mi je bas krivo.

Ocekivao sam manji broj pasa ali samo osam bas bruka i sramota. Krajnje je vreme da se nesto menja i krene u pravom smeru.

Mi svi ljubitelji kont. pticara moramo se zapitati sta i kako dalje. Imamo terene i divljac kakvi ne postoje nigde u Evropi. Imamo pse koji takmice u vise reprezentacija a sveli smo se na bruku i sramotu.

6.Michel –Ziko del rade Savić

Prvi put predstavljen na utakmicama i odmah skreće pažnju svih koju su gledali turnus. Izuzetno precizno pretražuje teren,stilski korektno,široko koliko je potrebno i prema terenu. U toku rada ne gubi vreme i ne traži na terenu koji je već proverio. Vodič praktično nije ni koristio pištaljku pas sam ide levo,desno na rastojanju od oko 30 tak metara od vodiča. U devetoj minuti u terenu pokrivenom žbunjem i travom za trenutak nestaje. Vodič pokušava da vrati psa pištaljkom a iz trave poleću jarebice i pojavljuje se pas.

Za ovaj rad se maksimalno svira kraj posle drugog minuta, jer pas sa 30 metara radiusa NIJE U NOTI utakmice LOV JAREBICE!!!

Mićo, napisao si ''na rastojanju 30-tak metara od vodiča''. Nisi napisao na kom rastojanju? U širinu ili u DUBINU? Ako je u pitanju širina, sav dalji komentar je suvišan ali ako je u pitanju dubina... onda je to nešto drugo.

Mićo, napisao si ''na rastojanju 30-tak metara od vodiča''. Nisi napisao na kom rastojanju? U širinu ili u DUBINU? Ako je u pitanju širina, sav dalji komentar je suvišan ali ako je u pitanju dubina... onda je to nešto drugo.

Caput Altum U sirinu,bio sam prisutan video svojim ocima.Tesko da je bilo 30m ali ajde da verujemo nasem precedniku!!Kao sto mu verujemo I za Tajgu del Rade kako kaze vec je ispitivana na razlicitim manufestacijama i ima zavidne rezultate!To je bese ona sto se takmicila za Sv.Hubert??Ili mozda misli na susrete sela iz Rumunije??

E moj  gospodine Gagicu vidite kako Hrvati daju nagrade svojim zasluznim kinolozima, a vi tako zborite o Savicu, ipak je rec o coveku koji je proslavio Srpskog NKD , mnogo umesnije bi bilo da ste predlozili da mu se uruci neka nagrada ,plaketa i slicno.....  Oseca se u vazduhu "ratno stanje* oko kluba NKD ,mozda je prikladnije da postavite onu mafijasku slicicu  koja je dugo krasila vas profil (lmao) , mozda se uplase pa sami daju ostavke.

Edited by andol

Michel –Ziko del rade Savić 
 Gagicu i ja sam bio prisutan na toj utakmici u Zitoradje i nemogu se sloziti sa tobom sto si rekao. Pas nije isao u sirinu 30 metara vec u dubinu, jeste malo kratio u prvoj minuti ali smo bas komentarisali kako je posle oglasavanja prve minute pas ubacio u petu i isao odlicno i neznam ko si a voleo bih da znam jer medju gledaocima gde sam bio ja  i jos jedan decko koji je dosao sa Bobom a da bio je tu i Damnjan bretondzijija svi su ostali bili takmicari i kada smo komentarisali pse ja nisam nijednog cuo da je rad ovog pomenutog psa komentarisao lose cak sta vise svi su rekli kako je taj pas cak najinteresantniji bio od svih prikazanih. Voleo ja nekog od takmicara ili ne pricajmo realno, ja sam posmatrac i ne takmicim se ali volim ovu rasu. Rec dve i o sudjenju. Sudjenje je po meni bilo vise nego korektno ma koliko se taj covek koji je sudio nekom nesvidja ili svidja. Dao je covek iskren opis svakog psa cak i takav da se pojedinim takmicarima to nije dopadalo ali sta da se radi to im je sto im je, to su psi prikazali i to je covek odsudio. Ja kad sam se cuo sa drugarima koji su me pitali sta je bilo na utakmici voleli oni Radeta, Pecu Bobu i druge ili ne voleli ja sam ispricao istu ovu pricu koju sam i sada ispricao i to je realnost a svi znaju kada je bilo drugacije nekada ja sam pisao i lose o tim dogadjajima ali ja sam samo ljubitelj i posmatrac i nemam zasto kome da se dodvoravam i zato govorim ono sto sam video i sto smatram da je po meni ispravno. Pozdrav svima iz Zitoradja.

Edited by Nenad zitoradja

Evo nekoliko snimaka sa treninga mog Koleta, i NOP Šakire od Predraga Markovića Mapaca koju trenira Slavko Buzejka (odličan derser, a ja se uz njega šlepam da ukradem po koju caku :wink: ) iz Deliblata . . .

http://youtu.be/B254sXeZXy0

http://youtu.be/6A7TIEa53bY

http://youtu.be/UTD_hEc23g0

Sta treba da se vidi na ovim snimcima? Milsim koja je poenta? Nisam bas shvatio

10468667_10205635559312387_5025874594061

Druze nezahvalno je komentarisati sliku ali se sa ove slike jasno vidi da pas ima strme sapi i nisko usadjen rep a i te linije glave mi nisu bas po standardu, pozzz i nista zlonamerno samo prijateljski ti komentarisem sliku 

Hello, I am not sure you speak English ? I met you last spring in Italy (campionato del mundo kurzhaar), I was in the French Team with 2 dogs. I just informe you that we imported Sony del Rade Savic in France. I bought him with a friend of mine Thomas Berthon who is the owner of the dog I handled in Italy. Sony arrived in France last week. We tested him for HD and he is HD-A, and EBJ free. I will go to Andalucia next month to train the dogs and we plan to do the next Field Trial spring season in France with him. I just tested him on the field and he is fantastic. We are very happy to have a such dog !! We will give you some news soon. Best regards. Luciano

kad vam posalju ovako nesto iz Francuske jako je lep osecaj.

Srecna Nova Godina.