Dom

Nemacki Kratkodlaki pticar - 17.deo

Recommended Posts

U izvestaju privatnog Nkd kluba sa Uba koji se predstavlja kao Srpski pise toliko nelogicnosti I ne znanja da je to strasno.Prvo pise da je klub u dogovoru sa ostalim klubovima I Kss sastavio reprezentaciju jer nije bilo mogucnosti da se odrzi izborna utakmica!?Pa koliko to Srbija ima klubova I od kada se oni

U izvestaju privatnog Nkd kluba sa Uba koji se predstavlja kao Srpski pise toliko nelogicnosti i ne znanja da je to strasno.Prvo pise da je klub u dogovoru sa ostalim klubovima i Kss sastavio reprezentaciju jer nije bilo mogucnosti da se odrzi izborna utakmica?!Pa koliko ima klubova i od kada se oni dogovaraju,a jos gore kada je to Kss ucestvovao u takvim stvarima.Kakve veze Kss ima sa reprezentacijom?Naravno da nemaju nikakve!!!Reprezentaciju je odredio jedan covek,a sada je krije iza Kss i dokle ce to trajati,zar to ne vredja razum i dostojanstvo svih nas?Pa zar ne postoji jedan nacionalni klub,ili bi bar tako trebalo da bude?Kako su sve reprezentacije mogle da odrze izborne utakmice samo Srbija nije mogla i pored najboljih terena??Pa i da nije odrzana izborna zar nisu trebali da idu psi sa vecim rezultatima??Na kojoj je to utakmici Al Capone napravio neki veliki rezultat ili uopste rezultat?Kakve veze imaju utakmice sa proleca gde se radi u polju na parove bez aporta i jesenje sa aportom?Drugo kakav je to Srpski nacin donosenja aporta?Donosenje divljaci do pola puta!!!?Vredja li to nas precednik Srpsku kinologiju?Ne znanje osnovnih pravila o radu kontinentalnih pticara smo videli na barazu kupa Evrope proletos,a sada je tek prevrsilo svaku meru.Gospodin Markovic za baraz Giovinca kaze:"neobjasnjivo od pustanja pa do trube pas juri zenku".Pa pobogu ljudi koji to precednik zirija moze dati takvom psu rezervnu titulu i jos to javno napisati?!Pa naravno veliki strucnjak gospodin Markovic Zoran,isti onaj koji je tog psa doveo u baraz posle skandaloznog aporta.Neko ce reci pa kradu i drugi.Kradu ali sa stilom,a ne ovako na ocigled  svih prisutnih pa posle ostali Srpski kinolozi crvene.Tako nesto je uradio i Aca Mijailovic kada je vikao Radetu na sampionatu pucaj,a nigde divljaci na ocigled desetine posmatraca.To su nam vodje kluba Nkd!Napred Srbijo u nove pobede...

Ti Gagicu, stvarno si cudan. Pa zar nisi cuo za cuvenu aferu Markovic u Parizu. Taj je vise voleo zene a i "batina mu se pusila".

Tako da nije za cudjenje, kada prezimenjak se ponasa kao kriminalac, a i dozvoljava psima koji jure zenku po ceo dan da uvek pobedjuje.

Ta "muskost" im izbija iz svake odluke. Sve svaleri do svalera. Od pasa do gazda.

A ja amater, kada dreknem mom psu NE, da mu je  Cindi Kroford natrtila guziicu u teranju bi je oladio-instantno. To ti samo govori koliko

je lazi o kvalitima tih trenera, a sto je i vaznije, koliko i pas ima postovanja prema istim!  Naravno kad ih hranis HLEBOM.Mora da ga drzi u kavezu 29 dana u mesecu.

Gospodo revolucionari hocete li vi vec jednom objasniti nama obicnim koji su pravi razlozi za smenu , Po vama treba ove svalere zamenuti, Da nemate mozda nekog GEJ psa za reprezentaciju ?

Pozdrav forumasi...

Gledajuci rezultate sa Euro Dog Showa,neki mi se rezultati nepoklapaju.Naprimer pas Master vom Panzer Herc je ocenjen ocenom very good na njihovoj ocenskoj listi,dok vlasnik tog psa pise da je pas ocenjen exselent ili ti odlicnom ocenom,mora da je tu nekaga greska....

Gospodo revolucionari hocete li vi vec jednom objasniti nama obicnim koji su pravi razlozi za smenu , Po vama treba ove svalere zamenuti, Da nemate mozda nekog GEJ psa za reprezentaciju ?

Kadifa, pesko ili svaler kada se kaze vice sampion sveta nema razlike. A to je da li  donosi apport kako treba i da sedne, i da te slusa.

Ocigledno je da ti to ne mozes da shvatis. I Pablo je jurio magare!

Neka preinace takmicenju u samion sveta u njuhu ili stilu, pa da se zna. Ovako, mislis da je pas obucen do savrsanstva, a u stvari priucen pas......i vodic/trener.

Smena kao smena nece nista da promeni, vec odgovornost, sistem, i kazne. Ako je Dagastani vec 30 godina vodja, a situacija je takva, morate sami da se organizujete, i napravte promene, VI koji imate morala  i casti. Prle na temi o Bretincima je lepo napisao da papiri su problem kod nas. ako je nesto istina kod zadnjeg legla, i iza toga meka mucka, kako to ispraviti......Nema nacina, vec da se od danas krene sa zakonima, stogom kontrolm,pa i oduzimanjem dozvola za odgoja i zatvorom.  Kada se prorede ti redovi lopova, bice bolje i dobijace bolji kerovi nagrade. I bolji ljudi, i bolje ce biti drustvo.

A ko ce doci, pa vi odlucite. valjda ima neko posten medju vama?

Uzasno je videti fotografiju na otvaranju sezone lova na kojoj su dva lovca par pasa i 18 fazana a  nije lovljeno u komercijalnom lovistu. I posle mi neko objasnjava da je hemija u poljoprivredi kriva za smanjenje i nestajanje pojedinih vrsta ptica u nasim lovistima.Naravno da takva fotografija ne smeta onima kojima bi bio posao da tako nesto sankcionisu.Oni koji objavljuju takve fotografije sebe smatraju nedodirljivim  i ponasaju se siledzijski prema svima koji vole prirodu i divljac u njoj Na zalost postoje pojedinci koji  se na zajednickom dobru a to su lovni tereni ponasaju kao da im je dedovina a po okolini prosipaju price kako im je stalo do lovackih pasa i njihove dobre obuke.Za vreme lova na prepelice bilo je takodje fotografija na kojima  je odstreljeno 50 kom  naravno na mestima gde je bila postavljena vabilica.Postoji jedno pitanje za sve dokle tako, koliko god da je priroda tolerantna i samonadgraiva  tesko da moze da podnese divljastva koja joj ljudi cine

Uzasno je videti fotografiju na otvaranju sezone lova na kojoj su dva lovca par pasa i 18 fazana a  nije lovljeno u komercijalnom lovistu. I posle mi neko objasnjava da je hemija u poljoprivredi kriva za smanjenje i nestajanje pojedinih vrsta ptica u nasim lovistima.Naravno da takva fotografija ne smeta onima kojima bi bio posao da tako nesto sankcionisu.Oni koji objavljuju takve fotografije sebe smatraju nedodirljivim  i ponasaju se siledzijski prema svima koji vole prirodu i divljac u njoj Na zalost postoje pojedinci koji  se na zajednickom dobru a to su lovni tereni ponasaju kao da im je dedovina a po okolini prosipaju price kako im je stalo do lovackih pasa i njihove dobre obuke.Za vreme lova na prepelice bilo je takodje fotografija na kojima  je odstreljeno 50 kom  naravno na mestima gde je bila postavljena vabilica.Postoji jedno pitanje za sve dokle tako, koliko god da je priroda tolerantna i samonadgraiva  tesko da moze da podnese divljastva koja joj ljudi cine

Prle pridruzujem se vasem apelu, i sam sam mnogo pisao o tome ali malo ko cita.

@bora sirijus

Ma citaju ljudi, nego im je dosadilo de se prepiru. Trn je napisao divan post na DD, kao nam je zamlja lepa, i dobri ljudi.

ti si napisao jednu vrlo dobar tekst, gde pricas kako je neko ( da na pominjem ime), morao da ode u Italiju kuju na parenje, pa se iskmplikivalo, pa zamalo nije umrla, pa je morao da nadje pulinku za sisanje...mogu samo da zamislim opterecenja na coveka....i novcano i moralno.

Neko ko je u tom poslu, a iskreno voli taj posao, ima mnogo rada i ....pored svih ostalih privatnih problema......da ne govorim o stresu.

Vrlo se malo pise o tim stvarima, malim tajnama, iskustvu jednog odgajivaca, treningu  itd....

Juce sam gledao utakmice u Niskoj okolini i to je pravi raj za ljubitelje pasa jarebica na sve strane  jata ogromna kukuruz skinut sa njiva radovi u punom jeku.Raj za treniranje pasa  i onda sam sinoc pred mrak izasao sa psima u terene na kojima treniram i vratio se u losu stvarnost da  nemas gde da pustis pse da trce a da ih vidis par minuta i da posle prve nedelje lova cak ni u kukuruzistima gde se krila divljac nema nicega,Volis da treniras pse i spreman si da dosta radis ali nemas gde i  nemas nasta jer  kaznene expedicije idu i tamane sve sto poleti ili potrci.

Juče sam bio u Velikom Gradištu na treningu kod mog prijatelja Zorana Zdravkovića-Zoke u Velikom Gradištu.

Sa velikim zadovoljstvom Vam svima moram reći da se jarebica na terenima Gradišta vratila u velikom broju.

Osećao sam se kao nekada u stara dobra vremena kada je svaka treča strnjika imala jarebice.

Za nepunih sat - sat i po vremena smo imali markiranih sedam jata i to nijedno jato nije brojalo manje od dvanaest ptica.

usput je bilo jedno sedam -osam -što koka što petlova.A samo smo čačnuli deo terena.

Isto tako je činjenica da se na tom delu lovišta ne lovi ,ali ovo je tek prva sezona ali i prethodnih sezona  niko nije pucao na jarabice jer se strogo vodilo računa.

Zato je br. fazana u porastu i  teorija o netrpeljivosti fazana i jarebica je potpuno neosnovana.Ranije u Mladenovačkom lovištu je vrvilo od jarebica i na istom staništu je bilo nebrojeno fazana.

Iz Gradišta smo Zoka i ja otišli do Niša i stigli na baraž jedne od italijanskih utakmica za kontinetalne ptičare.Vegas del Cakić je u zaista velikom stilu dobio titulu CACIT-vodič Skarpeći.

Čestitke i vodiču i Saletu.

Boban Golubović

Upravo sam stigao kuci.Veliki uspeh srpskih pticara na derbiju .Pored svih svetskih velikih odgaivacnica i dresera srpski psi pobedjuju ubedljivo.Znaci ima nade za Srbiju

Dok se ceka javno objavljivanje rezultata Otvorenog Drzavnog Prvenstva San Hubert,da Vam svima prenesem moja zapazanja.

Dana 09.11.2014 god. odrzano je finale Otvorenog Drzavnog prvenstva San Hubert u Elemiru.

Ovom prilikom bih zeleo da se zahvalim domacinu na gostoprimstvu i ljudima koji su bukvalno ispunjavali svaku nasu molbu ,kako u polju ,tako i u lovackom domu.

Isto tako zeleo bih da se zahvalim organizatoru ovog prestiznog takmicenja -KSS-u,posebno Mikiju Markovicu - ispred KSS-a ,coveku koji je zaduzen za kompletnu organizaciju i da sve prodje bez manipulacija ,tj. da sve bude transparentno,vidljivo i posteno.

Od terena,istih uslova za sve takmicare pa do sudjenja.

Postignuti su sledeci rezultati posle odrzanog baraza:

1. mesto -Drzavni prvak je moja malekost-  sa psom rase NKD pticar  Dzez od Jagnjila koji je dobio titulu- Drzavni prvak za 2014 god- San Hubert.

2.mesto- Vice prvak je Mirko Glamoclija iz Plandista sa psom rase DD (izvinjavam se ne znam ime psa,koji je bio odlican u barazu)

Iskren da budem malo mi je neprijatno da se sam hvalim ,ali ko god je gledao Dzeza verujem da nije imao zamerku,kako u turnusu,tako i u barazu i ova pobeda pripada njemu kao vrhunskom trajleru, a moju pobedu posvecujem mom velikom kinoloskom profesoru i prijatelju pokojnom Milovanu Vitomirovu.

Pozdrav,

Boban Golubovic

od Jagnjila, čestitke na pobedi. Nisam učestvovao na puno tih takmičenja, ali meni se ona dopadaju, jer svud gde sam dosad bio, bilo je pošteno.

Ja sam ove godine nažalost zakasnio sa prijavom za državno, ali se nadam da ćemo se videti na nekom od kupova koji će se održati narednih nedelja.

ATILA FLAGELUM DEI, bravo za Gayu, 4 dana takmičenja 3 CAC-a, a bravo i za mladu Ninu, kao i njenom vodiču i vlasniku.

Milose,

ja sam bio u prvoj bateriji i zaista nisam primetio da je neko komentarisao da je ostecen posle turnusa.

Naravno da gledaoci komentarisu trenutni rad ili neku zanimljivost ili nejasnocu tokom turnusa,ali nista drasticno ili nedolicno nije bilo.

Svi smo stajali na nasipu i sve vreme videli potpuno svaki turnus i rad lovca i rad psa.

Moje licno zapazanje je da u Elemir nije pozvan Nenad Ristic iz Zagorice sa kujom Palma del Garincos jer smatram da su njih dvoje fantastican duo.Palma je mocna kuja.

Jednostavno nisu prosli kod sudija u predtakmicenju koje je odrzano u Topoli, gde su uslovi za uspesan lov bili mnogostruko tezi nego u predtakmicenju koje je odrzano u Elemiru gde je cistina bez prepreka.

Recimo situacija da pas markira ispred guste vrzine ,a prolaza kroz istu nema i pucanje kroz istu bez ikakve sanse za obaranjem divljaci ,jer divljac se vidi bukvalno na sekundu ili se ne vidi uopste.

.Pa se opet niko nije bunio jer to je praktican lov pa,kako se zadesi situacija tako je.

Za drugu bateriju ne znam kako je bilo,ali valjda bi se culo na rucku nesto -sve je bilo normalno .

I za kraj svi buduci takmicari moraju da budu svesni da ovo nije takmicenje regionalnog ranga i da kriterijum sudjenja mora da bude podignut na nivo sudjenja na svetskom prvenstvu,tako da padanje psa u tempu, boksovanje divljaci se kaznjava ,kao i kontra petlje,ispustanje divljaci prilikom aporta ,bacanje caura u polje,odnos sa drugim takmicarima ,hvatanje puske za metal,nervoza takmicara,crne cizme,prljave cizme,boja odela,visak municije,dodatna oprema i jos sto sitnica utice na krajnju ocenu.

Pozdrav,

Boban Golubovic

Juce u Zitoradji jos jedan cirkus Kolorado u organizaciji privatnog Nkd kluba sa Uba.Naime juce je trebao da se odrzi sampionat kluba za kontinentalce,kao kruna sezone posle velikog uspeha koji su psi iz Srbije napravili na svetskoj sceni.Da li je uticala ekonomska kriza ili bojkot takmicara privatnog Nkd kluba sa Uba,Zorana Markovica I njegove kamarile na sampionatu se pojavio ponesen uspesima na susretima sela u Rumuniji del Rade,Dragacevac I Lukavac.Turnusi praznik za oci,boks mecevi bolji nego mecevi Muhameda Alija(s'obzirom da je svaki vid nasilja nad jarebicama zakonom zabranjen mogu I krivicno da odgovaraju).Da nebese I ono malo publike koja je prisustvovala ovom cirkusu verovatno bi se takmicenje nastavilo I popodne jer I corava koka ubode koje zrno!!!

Svaka cast Cakicu I Milanu AFD nisu dozvolili sebi brukanje na ovom cirkusu posle izvanrednih uspeha na Niskim utakmicama.

Kaze nas precednik u izvestaju sa sampionata iz Italije "trce psi sede glave",gospodine precednice ako ovako nastavite sledece godine ce vam u reprezentaciji trcati psi u invalidskim kolicima!!!Poslednji je trenutak da se nesto promeni,jucerasnji sampionat je pokazatelj rada I strucnosti naseg precednika!Ili neka prekrste klub u NKD KLUB SRBIJE-DEL RADE SAVIC,bar da znamo na cemu smo!